Παλέρμο #35 - Xtreme Xmas Edition!

Ποιος θέλετε να φύγει από το παιχνίδι;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μαρία μπορεί να τη γλύτωσες στο Προηγούμενο το Παλέρμο και να ήσουν Πολίτης(πόρνη βασικα) αλλα μήπως σε αυτο σου κάθισε ο ρολος του μαφιόζου και δεν ξέρεις πως να τον διαχειρηστεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ίσως ο Βάιος να είναι δολοφόνος και αυτό θα φανεί τις επόμενες 3 ωρες
Δεν ξέρω. Αρχικά μου πήγε στο μυαλό ότι ίσως είναι Πληροφοριοδότης για να έχει τόση σιγουριά,αλλά είναι τουλάχιστον χαζό το να ξέρεις κάποιον δολοφόνο και να καρφώνεσαι έτσι από την αρχή. :confused: Θα στοχευτείς από τους δολοφόνους και θα σε βγάλουν.

Για πληροφοριοδότη έχω μόνο έναν στο μυαλό μου. Αλλά και πάλι δεν ξέρω.
Αν αυτή είναι δολοφόνος τότε οι δολοφόνοι έχουν αποδεχτεί την "ήττα" τους σε αυτόν τον γύρο και θα την ψηφίσουν για ξεκάρφωμα είτε αν δεν είναι δολοφόνος τότε οι τελευταίοι έχουν κάνει εξαιρετική δουλεία, έριξαν μια δυο ψήφους στη Μαρία και μετά μας αφήνουν εμάς να τη βγάλουμε έξω, παίζοντας μαζί μας
Αυτό παίζει πολύ. Αλλά μόνο στην περίπτωση που όντως είναι ένοχη η Μαρία.

Από την άλλη μου αρέσει πολύ ο τρόπος που παίζει η Phoebe και συμφωνώ στα περισσότερα που λέει.
Κάνει ποστ όποτε χρειάζεται,λέει σωστά πράγματα,τουλάχιστον κατά την άποψή μου.
Είναι περιεκτική,σωστά δομημένες απαντήσεις,σωστή τακτική. Όλα ωραία.
Όλα αυτά όμως δεν με κάνουν να την θεωρήσω "αθώα" αμέσως. Θέλει σκέψη. Βλέπουμε..

Όσο για την ψήφο που έδωσα στην Μisskit,οφείλεται κυρίως στο πόστ αυτό.
Αναλύει το "ρεύμα προς την Μαρία",αναφέρει ότι δεν την πείθει πολύ η τακτική της Χαράς,δεν την πείθει ο Τάσος ως πολίτης,αλλά τι ψήφιζει?
Την Μαρία! Τι πρωτότυπο. =/

Anywayz,αυτά για τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Που ακριβώς με είδες να υπερασπίζομαι και μάλιστα τόσο πολύ την Μαρία? Είπα απλά πως επειδή έχω παίξει σε πολλά παλέρμο ξέρω πως συνήθως όπου υπάρχει ρεύμα δεν υπάρχει δολοφόνος. :confused: Επίσης δεν είπα πως ο fantasmenos είναι δολοφόνος, είπα απλά πως αν ήταν να διαλλέξω ανάμεσα στους 2 σε εκείνον θα έδινα τις περισσότερες πιθανότητες να είναι.
Μπορεί να είσαι και άχρηστος πολίτης!!!ΕΠΕΙΔΗ εδώ υπάρχουν και εξαιρέσεις..δεν δημιουργείται κύμα δολοφόνων κατά της Μαρίας!!Είμαι πεπεισμένος πως η Μαρία..είναι ΑΠΕΙΡΗ δολοφόνος και καρφώνεται..Από πόρνη σε δολοφόνος λίγο δύσκολο πάντως..Εγω παλι ειμαι με τους καλους παλι και ξερω τι πρεπει να κανω..κατι που δεν ειναι καθολου ευκολο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Και ξαφνικά όλες οι υποψίες στρέφονται από την Μαρία στον catalyst. :hmm: Δηλαδή δεύτερη ημέρα που πάει να την γλιτώσει.
Ναι μεν μου προκαλεί υποψίες ο Catalyst,δεν νομίζω όμως να καρφωνόταν τόσο,αν θα ήταν δολοφόνος.

''Ενεργοποίηση Κάρτας Νεκροφάνεια από την Maria775'' οκέι. :look:

Xαρουλίτα,george,elena kr,soter, φανείτε λίγο να σας ακούσουμε και εσάς.:sly:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εγώ πάλι Βάιε πιστεύω ότι ναι η επιχειρηματολογία σου είναι στοχευμένη!! Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω!!

Όσο για αυτό που λες, για το ότι δεν έχω κατηγορήσει κάποιον έως τώρα... ναι έχεις ένα δίκιο!! Ο λόγος όμως είναι ότι δεν έχω "ψάξει" και πολύ καλά τα μηνύματά σας ώστε να διακρίνω υπόπτους κτλ. Αρχικά ψήφισα καθαρά στην τύχη...
Υπόσχομαι λοιπόν να μελετήσω τα μηνύματά σας και μόλις βγάλω τα δικά μου συμπεράσματα θα μιλήσω!! :P

Και σχετικά με το δεύτερο... συγγνώμη αλλά όλοι όσοι προσπαθούν να σωθούν... για να μην φύγουν από το παιχνίδι, σπασμωδικές κινήσεις θα κάνουν!! Πόσο μάλλον όταν έχεις μόνο 5 λεπτά για να σκεφτείς πώς θα σωθείς. Και εσύ το ίδιο θα έκανες!!
Μάλλον εσύ είσαι ο "έμπειρος" παίκτης και εγώ η "άπειρη"... ίσως για αυτό να γίνεται όλο αυτό!!


Τέλος πάντων...θεωρώ πως κάνετε λάθος που με ψηφίζετε, σκεφτείτε οτι αν ήμουν δολοφόνος οι συνδολοφόνοι μου θα με είχαν υποστηρίξει. Το ίδιο συνέβη και χτες με τον φαντασμένο. Κάποιοι ξέρουν να κινούν τα νήματα καλά... Αν τελικά φύγω στη σημερινή ψηφοφορία, κι επειδή δεν ξέρω αν θα επιστρέψω ξανά, θέλω να επαναφέρω το φαντασμένο που, από όσο λέτε όλοι, είναι καλός και έμπειρος παίκτης.

Χρησιμοποιώ λοιπόν την κάρτα Νεκροφάνεια για να επαναφέρω τον φαντασμένο, κι ελπίζω να καταλάβετε οτι κάνετε λάθος που με ψηφίζετε...

2 σεναρια!!
α)Εισαι απειρη πολιτης
β)Ειστε δολοφονακια..

Θελω μερικα λογακια απο τον fantasmeno πριν αποφασισω!!

Εντάξει η Έλενα έχει μαθήματα το ανέφερε..Όμως οι

  1. soter
  2. tsarachaf
  3. blue_butterfly με προβληματίζουν!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Μαρία μπορεί να τη γλύτωσες στο Προηγούμενο το Παλέρμο και να ήσουν Πολίτης(πόρνη βασικα) αλλα μήπως σε αυτο σου κάθισε ο ρολος του μαφιόζου και δεν ξέρεις πως να τον διαχειρηστεις;
Πάντως κι εσύ όταν ήσουν δολοφόνος, έπαιζες πολύ ύπουλα και δε σε είχαμε υποπτευθεί ιδιαίτερα.:hmm:
Τους ανέκρινες όλους και γενικά είχες μια εικόνα ότι έψαχνες μανιωδώς να βρεις τους δολοφόνους, κάτι που κάνεις και σε αυτό το game δηλαδή.:sly:

Νταξει, δεν επηρεάζομαι από παλιά παιχνίδια, δεν είναι σωτό κριτήριο αυτό άλλωστε για να κατηγορήσεις κάποιον, αλλά μου κάνει εντύπωση που έχεις ακριβώς την ίδια συμπεριφορά.:look: Μπορεί να είσαι καθαρός όμως, δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Εντάξει η Έλενα έχει μαθήματα το ανέφερε..Όμως οι

  1. soter
  2. tsarachaf
  3. blue_butterfly με προβληματίζουν!!!!:hmm:
Η μπλου μπατερφλάι καμάρι μου χθες και σήμερα είναι φουλ το πρόγραμμα της, γύρισα από το φροντιστήριο, έφαγα και να μαι.
Ξεκινήσαμε καλά αφού οι μαφιόζοι δεν κατάφεραν να δολοφονήσουν κάποιον. Αυτό σημαίνει ότι είτε η νοσοκόμα πέτυχε το θύμα πράγμα νομίζω λίγο δύσκολο, νομίζω πιο πιθανό είναι να απέτρεψε τη δολοφονία η μάγισσα. Για να το έκανε αυτό λογικά οι δολοφόνοι θα προσπάθησαν να βγάλουν κάποιον έμπειρο παίκτη αλλιώς σιγά μη θυσίαζε τη μοναδική ευκαιρία να σώσει κάποιον από την πρώτη κιόλας μέρα, δεν ξέρω:hmm: Τώρα όσον αφορά τη Μαρία μου φαίνεται αρκετά ύποπτο τόσοι πολλοί ψήφοι εναντίον της. Επέστρεψε τον φαντασμένο στο παιχνίδι και από αυτό κάνω κάποιες υποθέσεις:
1ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε στο παιχνίδι έναν πολίτη γιατί ήταν ηδη μείον με την αποτυχία της δολοφονίας Η συνέχεια στο επόμενο ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η μπλου μπατερφλάι καμάρι μου χθες και σήμερα είναι φουλ το πρόγραμμα της, γύρισα από το φροντιστήριο, έφαγα και να μαι.
Ξεκινήσαμε καλά αφού οι μαφιόζοι δεν κατάφεραν να δολοφονήσουν κάποιον. Αυτό σημαίνει ότι είτε η νοσοκόμα πέτυχε το θύμα πράγμα νομίζω λίγο δύσκολο, νομίζω πιο πιθανό είναι να απέτρεψε τη δολοφονία η μάγισσα. Για να το έκανε αυτό λογικά οι δολοφόνοι θα προσπάθησαν να βγάλουν κάποιον έμπειρο παίκτη αλλιώς σιγά μη θυσίαζε τη μοναδική ευκαιρία να σώσει κάποιον από την πρώτη κιόλας μέρα, δεν ξέρω:hmm: Τώρα όσον αφορά τη Μαρία μου φαίνεται αρκετά ύποπτο τόσοι πολλοί ψήφοι εναντίον της. Επέστρεψε τον φαντασμένο στο παιχνίδι και από αυτό κάνω κάποιες υποθέσεις:
1ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε στο παιχνίδι έναν πολίτη γιατί ήταν ηδη μείον με την αποτυχία της δολοφονίας Η συνέχεια στο επόμενο ποστ
Κι ομως θα ειχε κερδος γιατι μπορει να προσπαθει να τα μπαλωσει και να μας ριξει σταχτη στα ματια!!Εγω ειπα περιμενω τον fantasmeno.Ριρικα μου συγνωμη:/ Δεν ειχα ιδεα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Drama,elena τι τρέχει;
Την μία μέρα λείπετε και οι δύο,την άλλη ψηφίζετε το ίδιο άτομο.
Δεν σας δίδαξαν την σοφία οι πιο έμπειροι συνεργάτες σας; :hmm:

Και επειδή δεν είμαι και σίγουρη για κανέναν,ψηφίσω ένα άτομο το οποίο δεν θα επηρεάσει και πολύ το αποτέλεσμα. Και θα είναι ένας από αυτούς που ψήφισαν την μαρία,καθώς όπως γνωρίζουμε όλοι,τα ρεύματα συμφέρουν τους δολοφόνους.
Χαρούλιτα από εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
*Συνέχεια ποστ*

2ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε έναν δολοφόνο μέσα γιατί αν μαθαίναμε το ρόλο κάποιου από αυτόν θα καρφωνόντουσαν.
3ον Αν πάλι ήταν πολίτης δε νομίζω ότι θα επανέφερε κάποιον παρά μόνο για να αποδείξει την αθωότητά της αλλά και πάλι που ξέρει ότι είναι πολίτης ο φαντασμένος? Θα μπορούσε να ήταν δολοφόνος και να καρφωνόταν η Μαρία.
Εχω μπερδευτεί:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Και ξαφνικά όλες οι υποψίες στρέφονται από την Μαρία στον catalyst. :hmm: Δηλαδή δεύτερη ημέρα που πάει να την γλιτώσει.
Ναι μεν μου προκαλεί υποψίες ο Catalyst,δεν νομίζω όμως να καρφωνόταν τόσο,αν θα ήταν δολοφόνος.

''Ενεργοποίηση Κάρτας Νεκροφάνεια από την Maria775'' οκέι. :look:

Xαρουλίτα,george,elena kr,soter, φανείτε λίγο να σας ακούσουμε και εσάς.:sly:

Εγώ δε κρύφτηκα για να φανερωθώ. Άδικα έβαλες το όνομά μου στη παραπάνω λίστα. Εδώ είμαι και ψήφισα και μάλιστα με αιτιολογία. Άλλοι χάνονται και δε μιλούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,192 μηνύματα.
Αυτό που πιστεύω εγώ είναι οτι τα άτομα που δε μιλάνε είναι είτε δολοφόνοι, οπότε φοβούνται μην τους φύγει καμιά μπαρούφα, είτε πολίτες χωρίς ρόλο που επειδή δεν πήραν ρόλο, βαριούνται να ασχοληθούν. Αυτό που με τσαντίζει όμως ρε παιδιά είναι οτι, αυτοί που δε συμμετέχετε πολύ, μπαίνετε και ψηφίζετε στην τύχη όποιον ψηφίζουν οι πολλοί ή κάποιον που δεν τον έχει ψηφίσει κανείς έτσι για να μη βγείτε! Αν δε θέλετε να παίξετε, πείτε να σας βγάλουν, αλλά μην επηρεάζετε κι εμάς που καθόμαστε και βγάζουμε τα μάτια μας και στίβουμε το μυαλό μας!

Ας πούμε τώρα που ξανακοιτάω τα ποστ, ύποπτο μου φάνηκε αυτό το ουρανοκατέβατο μήνυμα από κάποιον που δε συμμετέχει καθόλου:

Καλημέρα παιδιά.
Λοιπόν την υποστήριξή μου στα λεγόμενα του Catalyst δεν την έκανα χθες επειδή ήθελα να δω την αντίδραση της
maria775m. Είχα μια αμφιβολία βλέπεις και ήθελα να δω που θα το πάει. Γι' αυτό και ψήφισα soter που ήταν ανενεργό μέλος. Μετά τα όσα διάβασα υποστηρίζω τα λεγόμενα του Catalyst -σχετικά με την τακτική του αποδιοπομπαίου τράγου- και ψηφίζω κι εγώ maria775m.

Υποστηρίζεις κι εσύ τα λεγόμενα του Catalyst, μπορείς να μας το δικαιολογήσεις και λίγο ή να ρίξουμε τα χαρτιά;:hmm:

Τα ίδια ισχύουν και για τον "παίκτη - μετεωρίτη" (= μπαίνει, δίνει μια ψήφο στα κουτουρού και φεύγει):

Λοιπόν χθες οι υποχρεώσεις μου με κράτησαν μακριά από το παιχνίδι αλλά είναι ώρα να επανορθώσω προς το παρών για σήμερα ψηφίζω

Maria775m

Αιτιολόγηση;;;;;;;:hmm:

Προς τον Τάσο: μπορείς να έξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς με αυτό:

Λοιπόν έλενα κι εμένα κάτι δε μου κάθεται καλά. Ίσως ο Βάιος να είναι δολοφόνος και αυτό θα φανεί τις επόμενες 3 ωρες
.

Όσο για την κίνησή της να επαναφέρει τον φαντασμένο...
Πιστεύω πως αυτός ήταν αθώος και την πλήρωσε απ μια ψήφο που έριξε στην τύχη
Είναι σίγουρα έμπειρος παίχτης και μπορεί να βοηθήσει στην ανακάλυψη των δολοφόνων
Δεν τον θεωρώ ύποπτο, γιατί δεν έχει κάνει κάτι για να τον θεωρήσω ύποπτο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω κι αν έχει κάποια παραπάνω σχέση με τη Μαρία (είτε είναι συνδολοφόνοι και ζητάει βοήθεια είτε είναι συγκάτοικοι και ζητάει βοήθεια)

Αυτό το τελευταίο δεν το είχα σκεφτεί...

Για πληροφοριοδότη έχω μόνο έναν στο μυαλό μου.

Θες να μας πεις κι εμάς να βγάλουμε καμιά άκρη;


Xαρουλίτα,george,elena kr,soter, φανείτε λίγο να σας ακούσουμε και εσάς.:sly:

Να αγιάσει το στόμα σου!!!!

Επέστρεψε τον φαντασμένο στο παιχνίδι και από αυτό κάνω κάποιες υποθέσεις:
1ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε στο παιχνίδι έναν πολίτη γιατί ήταν ηδη μείον με την αποτυχία της δολοφονίας
2ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε έναν δολοφόνο μέσα γιατί αν μαθαίναμε το ρόλο κάποιου από αυτόν θα καρφωνόντουσαν.
3ον Αν πάλι ήταν πολίτης δε νομίζω ότι θα επανέφερε κάποιον παρά μόνο για να αποδείξει την αθωότητά της αλλά και πάλι που ξέρει ότι είναι πολίτης ο φαντασμένος? Θα μπορούσε να ήταν δολοφόνος και να καρφωνόταν η Μαρία.

Μου αρέσει η λογική σου. Το μόνο λογικό είναι να είναι συγκάτοικοι ή να χρησιμοποίησε την κάρτα όνειρο και να είδε οτι ο φαντασμένος είναι πολίτης... Κι αυτό παίζει.

Προσωπικά χαίρομαι που ο φαντασμένος ξαναμπήκε στο παιχνίδι γιατί θεωρώ οτι είναι πολύ κουφό να τον αφήσουν οι συνδολοφόνοι του να βγει από τον πρώτο γύρο, αν είναι δολοφόνος. Επίσης θέλω να ακούσω τι έχει να μας πει, πιστεύω θα μας βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πάντως κι εσύ όταν ήσουν δολοφόνος, έπαιζες πολύ ύπουλα και δε σε είχαμε υποπτευθεί ιδιαίτερα.:hmm:
Τους ανέκρινες όλους και γενικά είχες μια εικόνα ότι έψαχνες μανιωδώς να βρεις τους δολοφόνους, κάτι που κάνεις και σε αυτό το game δηλαδή.:sly:

Νταξει, δεν επηρεάζομαι από παλιά παιχνίδια, δεν είναι σωτό κριτήριο αυτό άλλωστε για να κατηγορήσεις κάποιον, αλλά μου κάνει εντύπωση που έχεις ακριβώς την ίδια συμπεριφορά.:look: Μπορεί να είσαι καθαρός όμως, δεν ξέρω.
Για το παλέρμο το #33 μιλάς έτσι; Αυτο ηταν το πρώτο μου παλέρμο και η μοναδική φορα που έγινα δολοφόνος. Αν έχεις χρόνο ρίξε μια ματιά στο #34 που ήμουν το μέντιουμ. Και δες πώς έπαιζα.
Κι ομως θα ειχε κερδος γιατι μπορει να προσπαθει να τα μπαλωσει και να μας ριξει σταχτη στα ματια!!Εγω ειπα περιμενω τον fantasmeno.Ριρικα μου συγνωμη:/ Δεν ειχα ιδεα!!
Πολύ μαλάκωσες ξαφνικά; Θες να έχεις την μπλου με το μέρος σου, έτσι;

Προς τον Τάσο: μπορείς να έξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς με αυτό:
Θα ήταν προτιμότερο να εξηγήσω μετά την ψηφοφορία. :) Θέλω να εξακριβώσω κάποια πράγματα αναλογα με τη σημερινη αποχώρηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αυτό που πιστεύω εγώ είναι οτι τα άτομα που δε μιλάνε είναι είτε δολοφόνοι, οπότε φοβούνται μην τους φύγει καμιά μπαρούφα, είτε πολίτες χωρίς ρόλο που επειδή δεν πήραν ρόλο, βαριούνται να ασχοληθούν. Αυτό που με τσαντίζει όμως ρε παιδιά είναι οτι, αυτοί που δε συμμετέχετε πολύ, μπαίνετε και ψηφίζετε στην τύχη όποιον ψηφίζουν οι πολλοί ή κάποιον που δεν τον έχει ψηφίσει κανείς έτσι για να μη βγείτε! Αν δε θέλετε να παίξετε, πείτε να σας βγάλουν, αλλά μην επηρεάζετε κι εμάς που καθόμαστε και βγάζουμε τα μάτια μας και στίβουμε το μυαλό μας!

Ας πούμε τώρα που ξανακοιτάω τα ποστ, ύποπτο μου φάνηκε αυτό το ουρανοκατέβατο μήνυμα από κάποιον που δε συμμετέχει καθόλου:

Υποστηρίζεις κι εσύ τα λεγόμενα του Catalyst, μπορείς να μας το δικαιολογήσεις και λίγο ή να ρίξουμε τα χαρτιά;:hmm:

Καλημέρα παιδιά.
Λοιπόν την υποστήριξή μου στα λεγόμενα του Catalyst δεν την έκανα χθες επειδή ήθελα να δω την αντίδραση της
maria775m. Είχα μια αμφιβολία βλέπεις και ήθελα να δω που θα το πάει. Γι' αυτό και ψήφισα soter που ήταν ανενεργό μέλος. Μετά τα όσα διάβασα υποστηρίζω τα λεγόμενα του Catalyst -σχετικά με την τακτική του αποδιοπομπαίου τράγου- και ψηφίζω κι εγώ maria775m.

Αν σε αυτό δε καταλαβαίνεις, Himela μου, τη δικαιολογία μου τι να πω; Απλά η Μαρία τόνισε πολλές φορές το θέμα της τύχης και ακολούθησε μια κατά τη γνώμη μου όχι και τόσο τυχαία τακτική. Αν τώρα εσύ αυτή μου την άποψη τη θεωρείς μπαρούφα και δε βλέπεις τη συμμετοχή μου είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πολύ μαλάκωσες ξαφνικά; Θες να έχεις την μπλου με το μέρος σου, έτσι;
1) Δεν μπορω να υποθεσω για τον ρολο της ακομα!
2)Επειδη την ξερω και ΜΙΛΑΜΕ απο οσο ξερεις θεωρησε το σχολιο μου off!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
1) Δεν μπορω να υποθεσω για τον ρολο της ακομα!
2)Επειδη την ξερω και ΜΙΛΑΜΕ απο οσο ξερεις θεωρησε το σχολιο μου off!!

δε θελω και ουτε θα το θεωρησω off

την επομενη ωρα δε θα γραφω διότι θα κανω μαθηματικα στην αδερφη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cr 7

Δραστήριο μέλος

Ο cr 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 436 μηνύματα.
1ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε στο παιχνίδι έναν πολίτη γιατί ήταν ηδη μείον με την αποτυχία της δολοφονίας
2ον Αν ήταν δολοφόνος δε θα έβαζε έναν δολοφόνο μέσα γιατί αν μαθαίναμε το ρόλο κάποιου από αυτόν θα καρφωνόντουσαν.
3ον Αν πάλι ήταν πολίτης δε νομίζω ότι θα επανέφερε κάποιον παρά μόνο για να αποδείξει την αθωότητά της αλλά και πάλι που ξέρει ότι είναι πολίτης ο φαντασμένος? Θα μπορούσε να ήταν δολοφόνος και να καρφωνόταν η Μαρία.
Εχω μπερδευτεί:/:

αυτά είναι αλήθεια η κίνηση της maria775m να βάλει τον fantasmeno μας βάζει σε απορίες αυτή η κίνηση και πρέπει να μπει ένα μεγάλο ερωτηματικό ? αλλά και πάλι ίσως να θέλει να μας ρίξει στάχτη στα μάτια :/:

και όσο για το σχόλιο του παίκτη-μετεωρίτη(himela)sorry :redface: ξέφυγα από την τροχιά μου και έπεσα στην γη...απλώς δεν έκρινα σημαντικό να γράψω κάτι και άσε που είμαι rookie στο παιχνίδι και νιώθω λίγο χαμένος αν και μπαίνω σιγά σιγά στο νόημα του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
δε θελω και ουτε θα το θεωρησω off

την επομενη ωρα δε θα γραφω διότι θα κανω μαθηματικα στην αδερφη μου
Τασο αγορι μου μην κολλας!!!Απλα απλα συμπασχω γιατι εχουμε και εμεις πολλα μαθηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Την καλησπερα μου στην πολυβασανισμενη πολη του Παλερμο!! Μετα απο ενα εξουθενωτικο ταξιδι 7 ωρων επεστρεψα και θα ηθελα να σχολιασω καποια πραγματακια:
Ωραία ας απαντήσω λοιπόν σε κάποια πράγματα που παρατήρησα μπας και βγάλουμε κάποια άκρη:

Διαβάζοντας από την αρχή το θρεντ, βλέπω τον catalyst να φάσκει και να αντιφάσκει. Στην αρχή λέει:



Και μετά ψηφίζει τη Μαρία που είχε μιλήσει (ενώ υπήρχαν ανενεργοί παίκτες) και μάλιστα είναι τόσο σίγουρος ώστε της δίνει και δεύτερη ψήφο:



Πώς ήσουν τόσο σίγουρος για τη Μαρία catalyst ώστε να κάψεις και την κάρτα σου γι' αυτή; Εγώ ξέρω οτι τις κάρτες τις χρησιμοποιούμε όταν είμαστε τελείως σίγουροι για κάτι. Από πού προκύπτει αυτή η σιγουριά σου;



Αυτά ήταν τα λόγια του φαντασμένου που τον έκαναν να φύγει από το παιχνίδι. Αυτό δε σας λέει κάτι; Εμένα μου φαίνεται πολύ ύποπτο... Γι' αυτό και η Phoebe είναι στους πρώτους 3 υπόπτους μου.



Κοίταξε, κι εσύ δε μας τα λες καλά, σε κρατάω κι εσένα στα υπόψη. Αυτό που λίγο αθωώνει στα μάτια μου τη Μαρία είναι οτι έχει δημιουργηθεί ένα ρεύμα προς τα πάνω της και κανείς δεν την υποστηρίζει (όπως χτες με την Μισκιτ). Γενικά μου φαίνονται ύποπτες οι ομαδικές συμφωνίες και ψήφοι προς ένα άτομο. Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για τη Μαρία.



Συνηθίζεται όταν λες στο παλέρμο κάποιον συμπολίτη ή συμπατριώτη να εννοείς οτι θες να δείξεις οτι είσαι πολίτης και πας να το παίξεις καλός στους άλλους. Αυτό όποτε το δω μου φαίνεται ύποπτο. Πού να ξέρω οτι η Φοίβη κι ο Τάσος είναι συμπατριώτες in real life και η Φοίβη εννοούσε αυτό; Στον πρώτο γύρο από κάπου πάντα πας να πιαστείς. Όταν λοιπόν πήγα να ρίξω άδεια μήπως πιάσω γεμάτα, η Φοίβη μου απάντησε οτι το εννοούσε κυριολεκτικά, κι εγώ το δέχτηκα και δεν το συνέχισα. Πού βρίσκεις το κακό σε αυτό;:hmm:

Μετά από αυτό ψήφισα τη Love-angel γιατί θεώρησα οτι εκείνη στη δική μου κατηγορία πάλι τύπου "ρίχνω άδεια να πιάσω γεμάτα" φέρθηκε πολύ πιο νευρικά, κι αυτό την έκανε πιο ύποπτη για μένα από τη Phoebe. Ελπίζω να έλυσα τις απορίες σου.

Ανακεφαλαιώνοντας, ο πιο ύποπτος για μένα αυτή τη στιγμή είναι ο Catalyst, γιατί έχει δημιουργήσει ένα ρεύμα απέναντι στη Μαρία (που δείχνει μεν ύποπτη αλλά πιο πολύ αγχωμένη θα την έλεγα εγώ) και κανείς δεν την υποστηρίζει. Σε αυτή τη δεδομένη στιγμή δείχνω εμπιστοσύνη και στον Τάσο γιατί ξέρω οτι είναι καλός παίκτης και θα μας βοηθήσει. Για κανέναν άλλον δεν μπορώ να μιλήσω με σιγουριά.

Για τώρα ψηφίζω τον Catalyst γιατί θεωρώ οτι επιμένει πάρα πολύ να στοχοποιήσει ένα άτομο από την αρχή (κι ενώ είχε πει οτι θα ψηφίσει αυτούς που δε συμμετέχουν). Ίσως αργότερα αλλάξω την ψήφο μου (αν η Μαρία ας πούμε δείξει περισσότερα σημάδια ενοχής).
Καταρχας χαιρομαι που βλεπω πως απαντησες Himela, γιατι αν εμενες και παλι στη μουγκα θα ειχα βεβαιωθει για την ενοχη σου!! Σεβαστη η αιτιολογηση της στασης και της τακτικης σου, αλλα ρε γαμωτο κατι εξακολουθει να μη μου καθεται καλα με σενα... Ειναι αυτο το γ@@@@@ο το ενστικτο και το αγυριστο κεφαλι μου που οδηγει την σκεψη μου σε καθε παιχνιδι (οσοι εχουν παιξει μαζι μου θα καταλαβουν για ποιο πραγμα μιλαω:P:P)!! Η συγκεκριμενη προσπαθεια να πιαστεις απο μια ανοησια που ειπε η Φοιβη και να την κατηγορησεις χωρις ουσιαστικο λογο, μου φανηκε καθαρη πλεκτανη... Βεβαια στον πρωτο γυρο ολοι λιγο πολυ ετσι λειτουργουμε, οποτε δε μπορω να ειμαι σιγουρος, αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση που το συγκεκριμενο σκηνικο φανηκε ΜΟΝΟ σε 'μενα περιεργο!!
Ειπες μια μπαρουφα και ξεχαστηκε, ενω αλλους και αλλους τους στηνουμε στον τοιχο για πιο ασημαντα γεγονοτα... Μηπως λοιπον φροντισαν καποιοι αλλοι να ξεχαστει (αποφευγοντας να το σχολιασουν;))?? Απο την αλλη βεβαια μπορει να βλεπω και φαντασματα, πραγμα καθολου απιθανο, αλλα να ξερεις πως θα σε παρακολουθω στενα:P:P!!
Αυτό που πιστεύω εγώ είναι οτι τα άτομα που δε μιλάνε είναι είτε δολοφόνοι, οπότε φοβούνται μην τους φύγει καμιά μπαρούφα, είτε πολίτες χωρίς ρόλο που επειδή δεν πήραν ρόλο, βαριούνται να ασχοληθούν. Αυτό που με τσαντίζει όμως ρε παιδιά είναι οτι, αυτοί που δε συμμετέχετε πολύ, μπαίνετε και ψηφίζετε στην τύχη όποιον ψηφίζουν οι πολλοί ή κάποιον που δεν τον έχει ψηφίσει κανείς έτσι για να μη βγείτε! Αν δε θέλετε να παίξετε, πείτε να σας βγάλουν, αλλά μην επηρεάζετε κι εμάς που καθόμαστε και βγάζουμε τα μάτια μας και στίβουμε το μυαλό μας!

Ας πούμε τώρα που ξανακοιτάω τα ποστ, ύποπτο μου φάνηκε αυτό το ουρανοκατέβατο μήνυμα από κάποιον που δε συμμετέχει καθόλου:



Υποστηρίζεις κι εσύ τα λεγόμενα του Catalyst, μπορείς να μας το δικαιολογήσεις και λίγο ή να ρίξουμε τα χαρτιά;:hmm:

Τα ίδια ισχύουν και για τον "παίκτη - μετεωρίτη" (= μπαίνει, δίνει μια ψήφο στα κουτουρού και φεύγει):



Αιτιολόγηση;;;;;;;:hmm:

Προς τον Τάσο: μπορείς να έξηγήσεις λίγο καλύτερα τι εννοείς με αυτό:





Αυτό το τελευταίο δεν το είχα σκεφτεί...



Θες να μας πεις κι εμάς να βγάλουμε καμιά άκρη;



Να αγιάσει το στόμα σου!!!!



Μου αρέσει η λογική σου. Το μόνο λογικό είναι να είναι συγκάτοικοι ή να χρησιμοποίησε την κάρτα όνειρο και να είδε οτι ο φαντασμένος είναι πολίτης... Κι αυτό παίζει.

Προσωπικά χαίρομαι που ο φαντασμένος ξαναμπήκε στο παιχνίδι γιατί θεωρώ οτι είναι πολύ κουφό να τον αφήσουν οι συνδολοφόνοι του να βγει από τον πρώτο γύρο, αν είναι δολοφόνος. Επίσης θέλω να ακούσω τι έχει να μας πει, πιστεύω θα μας βοηθήσει.

Φυσικα και ΔΕ θελει να μας πει κατι... Αν διαβασεις τους κανονες θα δεις πως το καρφωμα του πληροφοριοδοτη απο τους μαφιοζους μπορει να μας στερησει το παιχνιδι;)!!! Μεγαλο φαουλ εχω να πω...


Αλλα ας αφησω ησυχη τη Himela, λοξιγκας θα την εχει πιασει (:P:P) και ας σχολιασω καποια αλλα πραγματακια!!
Οκ, κατα γενικη ομολογια η αλλαγη ψηφου της Μαριας χθες το βραδυ ειναι αρκετα υποπτη... Εξισου υποπτο ομως ειναι και το γεγονος πως ξαφνικα ολοι πεσανε πανω της, δε νομιζετε;)?? Και εκει που αρχισα να πειθομαι πως μαλλον το Μαρακι ειναι αθωο, ξαφνικα απο το πουθενα δημιουργειται ενα αλλο ρευμα (και μαλιστα υπογειο και υποχθονιο;)) εναντιον του Βαιου!! Ειλικρινα τωρα, οσοι τον ψηφισατε και τον κατηγορειτε, πιστευετε πως αν ηταν δολοφονος θα ρισκαρε τοσο πολυ το κεφαλι του και την παρουσια του στο παιχνιδι, ασκωντας πιεση στους υπολοιπους?? Συνηθως οι δολοφονοι, τουλαχιστον στα πρωτα παιχνιδια, προσπαθουν να κρατησουν μια ουδετερη σταση;)!!

Γι' αυτο το λογο λοιπον και επειδη πολυ φοβαμαι πως ξαφνικα ο Βαιος θα αρχισει να παιρνει ψηφους απο το πουθενα, αλλαζω την ψηφο μου και τη δινω στη ΜΑΡΙΑ καθως σιγουρα εχει πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να ειναι μαφιοζος, απ'οτι ο Βαιος!!! Και για να προλαβω τα μα και μου και πως μπορεις να εισαι τοσο σιγουρος, η μεχρι τωρα εμπειρια μου μου εχει δειξει πως παικτες σαν το Βαιο ειναι κατα 99% αθωοι και αυτο ειναι ισως το μονο πραγμα για το οποιο ειμαι σιγουρος σε αυτο το παιχνιδι (το αγυριστο κεφαλι που λεγαμε πριν:P)...

Σας παρακαλω προσεξτε τι ψηφιζετε και μεινετε "συντονισμενοι"μεχρι το τελος της ψηφοφοριας, καθως τα δεδομενα σε ενα τετοιο παιχνιδι μπορουν να αλλαξουν απο εκει που δεν το περιμενεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Ψηφοφορία για 20/12/2011

  1. blue_butterfly
  2. Catalyst--> Maria775m
  3. cr 7--> Maria775m
  4. dimijim--> soter
  5. Drama Prinzessin--> Maria775m
  6. Elena Kr--> Maria775m
  7. fantasmenos
  8. foreverfreak--> Maria775m
  9. ggeorge1976--> Maria775m
  10. Himela --> Catalyst
  11. JaneWin-->Χαρουλίτα
  12. love_angel -->Maria775m
  13. Maria775m
  14. Mayroulis--> Catalyst
  15. MissKit--> Maria775m
  16. Phoebe--> Catalyst
  17. soter
  18. tsarachaf
  19. _elena_--> MissKit
  20. Πατρεύς --> Phoebe
  21. Σπυρακος (^^)--> Phoebe
  22. Τάσος97--> Maria775m
  23. Χαρουλιτα--> Maria775m
10 Maria775m
3 Catalyst
2 Phoebe
1 soter
1 MissKit
1 Χαρουλίτα

Αποχώρηση 19/12--> fantasmenos



Φαντάσματα

fantasmenos - επιστροφή με κάρτα Νεκροφάνεια


Απουσίες
Drama Prinzessin--> 1
Elena Kr--> 1
foreverfreak--> 1
soter--> 1
Τάσος97--> 1
Χαρουλιτα--> 1



  • Ενεργοποίηση Κάρτας Επιπλέον Ψήφος από τον Catalyst (19/12).
  • Ενεργοποίηση Κάρτας Νεκροφάνεια από την Maria775 (ο fantasmenos επιστρέφει στο παιχνίδι) (20/12).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top