Παλέρμο #33 - The Game

Ποιός θα είναι ο πιο αδύναμος κρίκος;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πάντως κάνοντας μια τυχαία σκέψη σκέφτομαι ότι η ριρικά μπορεί να είναι δολοφόνος.Και αυτό γιατί.Η ριρίκα ως μοντερέιτορ μπορεί να βλέπει ποιος στέλνει μηνύματα σε ποιον ασχέτως περιεχομένου,άρα μπορεί να βλέπει τα μηνύματα των δολοφόνων προς τη ΣΕ..Λέτε λοιπόν η ΣΕ να έδωσε τέτοιο advantage στους πολίτες;
Δενομιζω Τάκη:whistle:
Yπάρχει άγραφος κανόνας μεταξύ των mod που παίζουν στο παιχνίδι, να μην βλέπουν ποιος στέλνει σε ποιον πμ.

Και λάθος να κάνω που σε υποπεύομαι, πάλι δε θα γίνω ρόμπα, γιατί σε ψήφισα με επιχειρήματα. Εσύ μου έδωσες το κίνητρο να σε ψηφίσω. Αν όντως είσαι αθώος και θες να αλλάξω την ψήφο μου, γίνε πιο πειστικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rinaking

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη Ναζαρί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Δε νομίζω πως θα ρίσκαρε να την ψηφίσει από τη στιγμή που κινδύνευε.

γι' αυτο ακριβως λεγεται παραπλανηση:P εξαλου αν ειναι ετσι οποως τα λεω την ψηφο του προλαβε μια χαρα να την αλλαξει... καρφωθηκε πολυ βεβαια.. για μενα ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ δολοφονος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Δε πειράζει παίδες ψηφίστε Econ αφού τόοοσο πολύ νοιάζεστε για τη διελεύκανση του τόπου δε θα σας πειραξει άν καταλάθος λέμε τώρα, φάτε έναν αθώο πολίτη.:).Kαι αυτό θα αποδειχθεί και μετά θανάτου μου(έρχεται σύντομα πιστεύω) και μετά θα γίνουν ρόμπες κάτι βάιοι7 καποιοι hellenic seaways κτλ κτλ τους ξέρετε μη τα ξαναλέμε.


Πάντως κάνοντας μια τυχαία σκέψη σκέφτομαι ότι η ριρικά μπορεί να είναι δολοφόνος.Και αυτό γιατί.Η ριρίκα ως μοντερέιτορ μπορεί να βλέπει ποιος στέλνει μηνύματα σε ποιον ασχέτως περιεχομένου,άρα μπορεί να βλέπει τα μηνύματα των δολοφόνων προς τη ΣΕ..Λέτε λοιπόν η ΣΕ να έδωσε τέτοιο advantage στους πολίτες;
Δενομιζω Τάκη:whistle:
παραλο που ο νομος των πιθανοτητων δεν με έπεισε για την αθωοτητα σου ας το δεχτουμε για να συνεχισει το παιχνιδι....και καλο θα ηταν να χρησιμοποιείς επιχειρηματα και οχι μαθηματικα!:P





η ριρικα απο χθες δεν μας τα λεει καλα και συνεχιζει να μου φαινεται υποπτη γιατι ηταν μια απο αυτους που κατηγορησε την jane ... και σημερα την ψηφισε...μηπως ψαχνει καποιον να ριξει ευθυνες για να καλυφτεί η ιδια?

για αρχη ψηφιζω blue_butterfly και αν δω κατι περιεργο αλλαζω ψηφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πάντως κάνοντας μια τυχαία σκέψη σκέφτομαι ότι η ριρικά μπορεί να είναι δολοφόνος.Και αυτό γιατί.Η ριρίκα ως μοντερέιτορ μπορεί να βλέπει ποιος στέλνει μηνύματα σε ποιον ασχέτως περιεχομένου,άρα μπορεί να βλέπει τα μηνύματα των δολοφόνων προς τη ΣΕ..Λέτε λοιπόν η ΣΕ να έδωσε τέτοιο advantage στους πολίτες;
Δενομιζω Τάκη:whistle:

Χαχαχα και έλεγα δε θα ακούσω καμία μπουρδα σήμερα? Ως μοντ μπορώ να δω πχ η ριρικα γράφει προσωπικό μήνυμα στο γιάννη και αυτό μόνο την ώρα που γράφεται και στέλνεται.:) Δεν είχα σκοπό και ούτε εχω να κάθομαι να κοιτάω το προφίλ κάθε μέλους μήπως στείλει πμ σε κάποιο άτομο της ΣΕ. Και ξαναλέμε οι ρόλοι δώθηκαν με κλήρωση και το παιχνίδι δεν εχω σκοπό να το χαλασω εκμεταλευόμενη τα έξτρα που εχω ως μοντ άρα μπορώ να εχω οποιονδήποτε ρόλο. Αν όμως παρόλα αυτα πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει θέμα κλεψιας μπορώ να αποχωρήσω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Λοιπόν. Αφού διάβασα για πολλοστή φορά τα ποστ αυτού του θέματος μπορώ να πω ότι κάποιες απορίες μου δεν απαντήθηκαν σε καμία περίπτωση. Ας ξεκινήσω... καταρχάς από εχθές μετά την διαφιλονικία της Ιωάννας και της Ριρίκας είχα κάποιες υποψίες για αυτές τις δύο. Ναι μεν, η Ιωάννα έσπευσε στην άμυνα (μία κάπως επιθετική άμυνα, όμως, νομίζω) αλλά και η Ριρίκα μου φάνηκε να αντιδρά σπασμωδικά και απότομα... Τα πράγματα για εμένα πήγαν να ξεκαθαρίσουν όταν διάβαζα τα ποστ λίγο πριν την αποχώρηση, που εν τέλει δεν νομίζω ότι ο Στράτος είχε κάποιο σπουδαίο ρόλο, αλλά όλα μπερδεύτηκαν πάλι όταν έγιναν κάποιες ακατανόητες αλλαγές ψήφων τα πολύ τελευταία λεπτά.
Και αναφέρομαι στον petropoulos, κυρίως και σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις το σκεπτικό σου γιατί μέχρι στιγμής μου φαίνεσαι κάπως ύποπτος.
Αυτό που δεν περίμενα σε καμία περίπτωση είναι η τόσο δυναμική και σίγουρη διακήρυξη του Έκον, και να εξηγηθώ.
βρισκόμαστε σε ένα κρίσιμο σημείο, μετά την πρώτη αποχώρηση που κανένας δεν είναι αρκετά βέβαιος για το τι έχει προηγηθεί και τι μέλει γενέσθαι. Και ξαφνικά, παρουσιάζεται ο φίλτατος Ηλίας (btw, πρώτη φορά παίζουμε στο ίδιο Παλέρμο, ε? :D) και:
1. ενώ στον πρώτο γύρο μπήκε ελάχιστα, ψήφισε αδικαιολόγητα και έφυγε κατ' ευθείαν και για αυτό
2. πολλοί τον υποψιάζοντο
3. παρουσιάζεται και ξανά, εντελώς αδικαιολόγητα, βγάζει κάτι στατιστικά δεδομένα με τα οποία κατηγορεί τον foreverfreak και τον bluestas, νομίζω.
Για να μιλήσω όμως και στην γλώσσα σου Ηλία μου, ακόμη και στα μαθηματικά, χρειάζονται οι αποδείξεις. Από την στιγμή που θες να χρησιμοποιήσεις στατιστική - κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ενδίκνυται για Παλέρμο - παρουσιάσέ μας το σκεπτικό σου. Απόδειξε τα λεγόμενά σου. Γιατί και εγώ, αλλά και οι υπόλοιποι σκεπτόμενοι πολίτες, νομίζω αρνούμαστε να δεχτούμε κάτι αξιωματικά μόνο επειδή το είπες εσύ...
Πού για να λέμε και του στραβού το δίκιο ήσουν και ύποπτος για αρκετούς.
Και μάλιστα το έκανες ακριβώς την στιγμή που χρειαζόταν για να φύγει το "φως" πάνω από την Ιωάννα - Ριρίκα.

Ακόμη, κατηγορείς τον foreverfreak και ψηφίζεις bluestas?:confused: Αυτό και αν με μπέρδεψε περισσότερο..

Αλλά αυτό που μου κίνησε πάρα πολύ τις υποψίες είναι για τον Ακριβό. Γιατί εσύ, γνωρίζεις καλά ότι ο Ακριβός δουλεύει 12 ώρες την ημέρα και δεν έχει πρόσβαση σε Η/Υ. Οπότε φυσικά και υστερεί στην παρακολούθηση του παιχνιδιού πολύ περισσότερο από όλους μας. Μήπως, επειδή άρχισες να τραβάς τα βλέμματα πάνω σου, πήγες να κατηγορήσεις κάποιον που δεν φαίνεται πολύ - αλλά δικαιολογημένα?:/:
Όπως, κατάλαβες με έχεις μπερδέψει πάρα πολύ γιατί ο Ηλίας που ξέρω εγώ είναι ψύχραιμος και μεθοδικός, αλλά οι κινήσεις σου μόνο αυτό δεν δείχνουν... Μήπως έχεις πιεστεί υπό το βάρος κάποιου ρόλου?:hmm:
Απάντησέ μας από εδώ και πέρα με επιχειρήματα για να είμαστε καλυμμένοι και εξήγησέ μας, πλζ το πώς έβγαλες αυτά ρα δεδομένα!

Τέλος, ο Demlogic στην αρχή μου είχε φανεί κάπως ύποπτος, επειδή είναι ιδιαίτερα επιθετικός, αλλά από ότι βλέπω μάλλον είναι το στυλ παιχνιδιού του...
Έχω και άλλες σκέψεις, τις οποίες θα ποστάρω πιο μετά.
Αυτά λοιπόν από εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
η εκλογη των ρολων είναι τυχαια! τωρα κατα ποσο ισχυει δεν ξερω
never know...

Yπάρχει άγραφος κανόνας μεταξύ των mod που παίζουν στο παιχνίδι, να μην βλέπουν ποιος στέλνει σε ποιον πμ.

Και λάθος να κάνω που σε υποπεύομαι, πάλι δε θα γίνω ρόμπα, γιατί σε ψήφισα με επιχειρήματα. Εσύ μου έδωσες το κίνητρο να σε ψηφίσω. Αν όντως είσαι αθώος και θες να αλλάξω την ψήφο μου, γίνε πιο πειστικός.
Πιο πειστικός σχετικά με τι;Εγώ από την αρχή βγήκα και είπα αυτά που πίστευα και ένιωθα.Απλά εδώ πέρα είστε πολύ υποψιασμένοι σχετικά με άλλες φορές που παίζατε και βλέπετε άθελα σας πράγματα που δεν υπάρχουν.Εγώ φταίω που μιλάω κιόλας...Έπρεπε να μαι σα τον τσαραχαφ ο οποιος περιμένει να ξεπαστρέψουν οι αθώοι πολίτες τους άλλους πολίτες για να κάνουν την κίνηση ματ.
γι' αυτο ακριβως λεγεται παραπλανηση:P εξαλου αν ειναι ετσι οποως τα λεω την ψηφο του προλαβε μια χαρα να την αλλαξει... καρφωθηκε πολυ βεβαια.. για μενα ειναι ΣΙΓΟΥΡΑ δολοφονος;)
Εσύ πολύ φόρα έχεις πάρει.Καινούργια είσαι και παρόλα αυτά έχεις εγκλιματιστεί πλήρως.Μωρέ μπράβο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα συμμετοχών για Παλέρμο #33

  1. Alchemist
  2. blue_butterfly - JaneWin
  3. bluestas95 - Econ
  4. dannaros
  5. Demlogic
  6. Econ - bluestas95
  7. Elena Kr
  8. Eupatridis
  9. fockos
  10. foreverfreak - petropoulos43551
  11. JaneWin
  12. jj!
  13. maria_lulu - fockos
  14. MAYROULIS
  15. petropoulos43551
  16. soter - petropoulos43551
  17. Tάσος97 - Alchemist
  18. toi_toi - blue_butterfly
  19. tsarachaf
  20. vaios13 - Εcon
  21. z0itCa
  22. Rinaking

Ψήφοι
2 Econ
2 petropoulos43551
1 fockos
1 bluestas95
1 JaneWin
1 Alchemist
1 blue_butterfly


Απουσίες
maria_lulu: #1
Eupatridis: #1

Αποχωρήσεις
  1. Wild_Boy - Ψηφοφορία - 01/08/2011 - Ορφέας - Ευριδίκη
  2. evito - 01/08/2011 - Ορφέας Ευριδίκη


Τρίτη θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.
Πέμπτη θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.



Btw,οι ρόλοι μοιράστηκαν στην τύχη.
Ξεκολλάτε με αυτό το πράγμα.
Εδώ και 850 Παλέρμο. Πως βγαίνουν οι ρόλοι. Λολ.
Εγώ btw από τα Παλέρμο που έχω παίξει έχω βγεί 5/6 φορές πολίτης.
Και μια φορά ρουφιάνος. Τι θα έπρεπε να πώ?
Ότι η ΣΕ δεν γουστάρει την φάτσα μου και δεν με βγάζει ποτέ δολοφόνο?

Πάντως κάνοντας μια τυχαία σκέψη σκέφτομαι ότι η ριρικά μπορεί να είναι δολοφόνος.Και αυτό γιατί.Η ριρίκα ως μοντερέιτορ μπορεί να βλέπει ποιος στέλνει μηνύματα σε ποιον ασχέτως περιεχομένου,άρα μπορεί να βλέπει τα μηνύματα των δολοφόνων προς τη ΣΕ..Λέτε λοιπόν η ΣΕ να έδωσε τέτοιο advantage στους πολίτες;
Δενομιζω Τάκη
Εκτός του ότι οι moderatos δεν βλέπουν τι γράφει το πμ μέσα,ως περιεχόμενο.
Εκτός του ότι ακόμα και που μπορούν να δούν το άτομο,υπάρχει ο άγραφος κανόνας που είπε ο Βάιος,ότι δεν κοιτάνε.
Επίσης στη ΣΕ στέλνονται πμ,όχι μόνο από δολοφόνους,αλλά και από τη νοσοκόμα,και από ρουφιάνο και από κυνηγό.
Αυτά. Συνεχίστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τέλος, δεν ξέρω ποιο quote του petropoulos43551 να παραθέσω, γιατί όλα μου φέρνουν μια εικόνα στο μυαλό μου: δολοφόνος.
Ίσως να φταίει η απειρία του στο παιχνίδι, αλλά δεν πείθομαι καθόλου από αυτά που λέει.


ΟΜΩΣ:
Ύστερα από μια έρευνα ψήφου που έκανα, ο petropoulos ψήφισε πρώτα τον Demlogic, μετά την blue_butterfly και η τελική του ψήφος πήγε στον Wild_Boy. Πιστεύω πως μόνο ένας από τους 3 (petropoulos, blue_butterfly, Wild_Boy) είναι δολοφόνος.
Αν ο petropoulos ήταν δολοφόνος, πιστεύω ότι δε θα ρίσκαρε τόσο να ψηφίσει συνεργούς του...και επειδή θεωρώ, όπως είπα, τον Wild_Boy ένοχο, θα αθωώσω προσωρινά τον petropoulo και την blue_butterfly, αλλά θα παρακολουθώ στενά τις κινήσεις τους.


ο petropoulos μπορει να ψηφισε πρωτα την blue_butterfly για παραπλανηση..:hmm:
Kάνε παράθεση βρε, νόμιζα ότι όλα εσύ τα γράφεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλημερα σε ολο το παλερμο:)...
Απο χθες που postara για τελευταια φορα, βλεπω εχει υπαρξει μεγαλη κινηση στο θεμα!! Η Rinakinig συνεχιζει να κατηγορει τους παντες και τα παντα, ισως να φταει και ο ενθουσιασμος του πρωτου παιχνιδιου, o vaios εχει δημοσιευσει μια λιστα υποπτων, για την οποια φυσικα περιμενουμε παραπανω εξηγησεις (αντε ρε vaie, ξυπνααααααα:P) και απο το πουθενα εκανε και την εμφανιση του ο Econ... Και τι συμπτωση, ακριβως μετα τις κατηγοριες που εκανα στο post-σεντονι!!! Δε θα σταθω ιδιαιτερα στα λεγομενα του, γιατι οπως φαινεται δεν εχουν λογικη (προφανως εχει τρομοκρατηθει και προσπαθει να σωσει ο,τι μπορει, ριχνοντας λασπη στους υπολοιπους), απλα θα ηθελα να επισημανω μερικα πραγματακια:
1) Οταν παιζουμε παλερμο αγαπητε Econ, καλο ειναι να μιλαμε ξεκαθαρα και οχι με γριφους (η αθωα περιστερα που σπουδαζει παιδαγωγικα:P).
2) Το ποσοστο της βεβαιοτητας σου, πραγματικα με εκπλησει!! Καλα, δε μπορεσες να βρεις κατι εξυπνοτερο για να μας κατηγορησεις?? Δεν προκειται να μπω στη διαδικασια να σου αν και ποσες φορες εχω υπαρξει δολοφονος, απλα να ξερεις πως καρφωνεσαι ασχημα με αυτα που κανεις...
3) Οπως φαινεται τελικα δεν στηριζεσαι και τοσο στη στατιστικη, μαλλον εχεις αρχισει να μασουλας φυλλα δαφνης:P!!

Τεσπα, αυτα ειχα να πω σε γενικες γραμμες, αν και κατα τη γνωμη μου καλα εκανες και κρυβοσουν πισω απο τη Σιωπη!! Οσο για την ψηφο μου, οχι δε θα τη δωσω στον Econ, αλλα σε εκεινος που υποψιαστηκα πρωτον και μαλλον το γεγονος αυτο γεννησε και τις παραπανω αντιδρασεις... Κατα την προσωπικη μου αποψη ο petropoulos εχει σιγουρα κακο ρολακι, γι αυτο και διελυσε την τριπλη ισοψηφια στο προηγουμενο παιχνιδι!! Δε μπορω να ξερω βεβαια αν ειναι δολοφονος η τσιρακι, αλλα για καλο δεν ειναι μεσα στο παιχνιδι... Petropoulo απο μενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
lol, freak:lol:

Πάντως ναι, econ, μίλα ξεκάθαρα. Αν είναι να πονοκεφαλιάζουμε, για το ποιος σπουδάζει παιδαγωγικά, σωθήκαμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πιο πειστικός σχετικά με τι;Εγώ από την αρχή βγήκα και είπα αυτά που πίστευα και ένιωθα.Απλά εδώ πέρα είστε πολύ υποψιασμένοι σχετικά με άλλες φορές που παίζατε και βλέπετε άθελα σας πράγματα που δεν υπάρχουν.Εγώ φταίω που μιλάω κιόλας...Έπρεπε να μαι σα τον τσαραχαφ ο οποιος περιμένει να ξεπαστρέψουν οι αθώοι πολίτες τους άλλους πολίτες για να κάνουν την κίνηση ματ
Δε νομίζω να πιστεύεις πως οι πολίτες είναι τόσο αφελείς ώστε να πιστέψουν την κάθε αερολογία που πετά κάποιος εδώ μέσα...
Εγώ προσωπικά, ναι, είμαι πολύ υποψιασμένος και σκοπεύω να τσουγκριστώ με όλους εδώ μέσα, γιατί μόνο έτσι θα βγει άκρη και θα ξεχωρίσει ο αθώος από τον ένοχο. Δε θα κάθομαι να τρώω κουτόχορτο από τους δολοφόνους. Εγώ θα τους στριμώξω, όχι αυτοί εμένα.
Αν και πιστεύω ότι θα με ξεκάνουν νωρίς τα δολοφονάκια επειδή μιλάω πολύ, δεν πειράζει, υγεία.:P


Φρικ, τι άλλο θες να εξηγήσω;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
lol, freak:lol:

Πάντως ναι, econ, μίλα ξεκάθαρα. Αν είναι να πονοκεφαλιάζουμε, για το ποιος σπουδάζει παιδαγωγικά, σωθήκαμε:P

να και ο τζέι... :hmm::hmm: ποιος σπουδάζει παιδαγωγικά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτό που δεν περίμενα σε καμία περίπτωση είναι η τόσο δυναμική και σίγουρη διακήρυξη του Έκον, και να εξηγηθώ.
βρισκόμαστε σε ένα κρίσιμο σημείο, μετά την πρώτη αποχώρηση που κανένας δεν είναι αρκετά βέβαιος για το τι έχει προηγηθεί και τι μέλει γενέσθαι. Και ξαφνικά, παρουσιάζεται ο φίλτατος Ηλίας (btw, πρώτη φορά παίζουμε στο ίδιο Παλέρμο, ε? :D) και:[Ω ναι]
1. ενώ στον πρώτο γύρο μπήκε ελάχιστα, ψήφισε αδικαιολόγητα και έφυγε κατ' ευθείαν και για αυτό [Βασικά είχα ξεχάσει ότι πρέπει να ψηφίσω κιόλας:redface:]
2. πολλοί τον υποψιάζοντο
3. παρουσιάζεται και ξανά, εντελώς αδικαιολόγητα, βγάζει κάτι στατιστικά δεδομένα με τα οποία κατηγορεί τον foreverfreak και τον bluestas, νομίζω.
Για να μιλήσω όμως και στην γλώσσα σου Ηλία μου, ακόμη και στα μαθηματικά, χρειάζονται οι αποδείξεις. Από την στιγμή που θες να χρησιμοποιήσεις στατιστική - κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ενδίκνυται για Παλέρμο [Ίσως φταίει που έχω καιρό να παίξω.Εδώ το έχετε κάνει επάγγελμα]- παρουσιάσέ μας το σκεπτικό σου. Απόδειξε τα λεγόμενά σου. Γιατί και εγώ, αλλά και οι υπόλοιποι σκεπτόμενοι πολίτες, νομίζω αρνούμαστε να δεχτούμε κάτι αξιωματικά μόνο επειδή το είπες εσύ...[You should:P]
Πού για να λέμε και του στραβού το δίκιο ήσουν και ύποπτος για αρκετούς.
Και μάλιστα το έκανες ακριβώς την στιγμή που χρειαζόταν για να φύγει το "φως" πάνω από την Ιωάννα - Ριρίκα.

Ακόμη, κατηγορείς τον foreverfreak και ψηφίζεις bluestas?:confused: Αυτό και αν με μπέρδεψε περισσότερο..[Πιστεύω ότι πάνε ζευγαράκι αυτοί οι 2.Είναι από τα λίγα άτομα τα οποία ο ένας δεν κατηγορεί τον άλλο]

Αλλά αυτό που μου κίνησε πάρα πολύ τις υποψίες είναι για τον Ακριβό. Γιατί εσύ, γνωρίζεις καλά[:rolleyes:] ότι ο Ακριβός δουλεύει 12 ώρες την ημέρα και δεν έχει πρόσβαση σε Η/Υ. Οπότε φυσικά και υστερεί στην παρακολούθηση του παιχνιδιού πολύ περισσότερο από όλους μας. Μήπως, επειδή άρχισες να τραβάς τα βλέμματα πάνω σου, πήγες να κατηγορήσεις κάποιον που δεν φαίνεται πολύ - αλλά δικαιολογημένα?:/:
Όπως, κατάλαβες με έχεις μπερδέψει πάρα πολύ γιατί ο Ηλίας που ξέρω [Ένεκα η συγκίνησης και η χαρά να τους αποκαλύψω όλους]... Μήπως έχεις πιεστεί υπό το βάρος κάποιου ρόλου?:hmm:
Απάντησέ μας από εδώ και πέρα με επιχειρήματα για να είμαστε καλυμμένοι και εξήγησέ μας, πλζ το πώς έβγαλες αυτά ρα δεδομένα!
Παρόλα αυτά αν ήταν το βάρος του ρόλου ως άπειρος δε θα μιλούσα πολύ ετσι;Δεν είμαι καλός σε αυτού το είδος τη ρητορεία.Όποιος θέλει να ψηφίσε ας το κάνει.-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
δεν ξέρω ποιον να ψηφίσω...:hmm:

για εμένα πάντως είστε όλοι ύποπτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πιστεύω ότι σε δύο μέρες θα καταλάβω ποιοι είναι οι δολοφόνοι ήδη έχω καταλάβει τον έναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Τάσος97:
να και ο τζέι... :hmm::hmm: ποιος σπουδάζει παιδαγωγικά;;;
Πού θες να ξέρω;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Καλημερα σε ολο το παλερμο:)...
Απο χθες που postara για τελευταια φορα, βλεπω εχει υπαρξει μεγαλη κινηση στο θεμα!! Η Rinakinig συνεχιζει να κατηγορει τους παντες και τα παντα, ισως να φταει και ο ενθουσιασμος του πρωτου παιχνιδιου, o vaios εχει δημοσιευσει μια λιστα υποπτων, για την οποια φυσικα περιμενουμε παραπανω εξηγησεις (αντε ρε vaie, ξυπνααααααα:P) και απο το πουθενα εκανε και την εμφανιση του ο Econ... Και τι συμπτωση, ακριβως μετα τις κατηγοριες που εκανα στο post-σεντονι!!! Δε θα σταθω ιδιαιτερα στα λεγομενα του, γιατι οπως φαινεται δεν εχουν λογικη (προφανως εχει τρομοκρατηθει και προσπαθει να σωσει ο,τι μπορει, ριχνοντας λασπη στους υπολοιπους), απλα θα ηθελα να επισημανω μερικα πραγματακια:
1) Οταν παιζουμε παλερμο αγαπητε Econ, καλο ειναι να μιλαμε ξεκαθαρα και οχι με γριφους (η αθωα περιστερα που σπουδαζει παιδαγωγικα:P).
2) Το ποσοστο της βεβαιοτητας σου, πραγματικα με εκπλησει!! Καλα, δε μπορεσες να βρεις κατι εξυπνοτερο για να μας κατηγορησεις?? Δεν προκειται να μπω στη διαδικασια να σου αν και ποσες φορες εχω υπαρξει δολοφονος, απλα να ξερεις πως καρφωνεσαι ασχημα με αυτα που κανεις...
3) Οπως φαινεται τελικα δεν στηριζεσαι και τοσο στη στατιστικη, μαλλον εχεις αρχισει να μασουλας φυλλα δαφνης:P!!
Ελιάς πιο συγκεκριμένα-.-/Αλλά παραείσαι αθώος για πολίτης εσύ:worry:Που αντλείς τόσες πληροφορίες.Βοήθα και μένα να καταλάβω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον οπως σας ειπα και πριν εχω στο μυαλο μου αρκετους υποπτους...ο Alchemist μας λεει αρκετες αερολογιες(απο τα λιγα που λεει στο φορουμ)...δε νομιζω οτι ο Econ ειναι δολοφονος(και τωρα εδω θα με κατηγορισουν πολλοι οτι ειμαι δολοφονος και οτι τον υπερασπιζομαι...κατι που δεν ισχυει)...η RInaking ή ειναι πολυ ενθουσιασμενη και εχει αστυνομικο δαιμονιο ή μπορει(δεν ειμαι ακομα καθολου σιγουρη ) ενοχη αλλα ισως κανω λαθος...ο demlogiv ενω ξεκινησε αρκετα δυναμικα δεν τον εχω για δολοφονο αντιθετα με τον tsarachaf ο οποιος δε μιλαει καθολου(ισως οχι μονο λογο δουλειας ;) )....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Πιστεύω ότι σε δύο μέρες θα καταλάβω ποιοι είναι οι δολοφόνοι ήδη έχω καταλάβει τον έναν.

χαιρω πολυ ρε φοκο! μιλα ομως! ολοι μπαινουν λενε ποιους θεωρουν δολοφονους....πες μας και συ! θα αρχισω να πιστευω οτι και συ εισαι δολοφονος αλλα χρησιμοποιείς το τρολλαρισμα για να βγεις αθωος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
να και ο τζέι... :hmm::hmm: ποιος σπουδάζει παιδαγωγικά;;;
Εγω καλεεε... Ξυπναααααα:P!!!
Φρικ, τι άλλο θες να εξηγήσω;:P
Ειχες δημοσιευσει καποια στιγμη τη λιστα με τα ονοματα και ειχες κοκκινισμενα εκεινα που θεωρεις περισσοτερο υποπτα, σωστα?? Αν δεν κανω λαθος δεν μας εχεις εξηγησει για ολους, γιατι τους θεωρεις υποπτους... Οταν βρεις χρονο κανε ενα σεντονακι και συ:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top