Παλέρμο #32 - The Game

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λίστα για Πέμπτη 07/07/2011
  1. Alchemist
  2. Bill_Slayer
  3. bluestas95
  4. Chris1993 - Wild_Boy
  5. _elena_ - papas
  6. elenaki_arnea08 - papas
  7. fantasmenos - jj!
  8. foreverfreak -papas
  9. JaneWin - bluestas95
  10. jj!
  11. Κλεοπάτρα^^ - theodora
  12. maria_lulu
  13. MAYROULIS - vaios13
  14. papas - _elena_
  15. Πατρεύς - fantasmenos
  16. soter - _elena_
  17. theodora - papas
  18. tsarachaf
  19. vaios13
  20. Wild_Boy - _elena_

Ψήφοι
4 papas
3 _elena_
1 bluestas95
1 fantasmenos
1 jj!
1 theodora
1 vaios13
1 Wild_Boy

Πέμπτη δε θα μάθετε καμία ιδιότητα για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.


Αποχωρήσεις
  1. ??? - Ψηφοφορία - 07/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. ??? - Δολοφονία - 08/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. ??? - Ψηφοφορία - 08/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  4. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  5. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  6. ??? - Ψηφοφορία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ??? - Δολοφονία - 12/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ??? - Ψηφοφορία - 12/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  9. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  10. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??? - Ψηφοφορία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα


Πειράζει που έβαλα κι εγώ μια φορά τη λίστα?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ναι, γιατι εχεις λαθος στις ψηφους της elenas:P!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Άστο μωρέ το παιδί. :pfff: Του το είπα και το διόρθωσε. :pfff: Ευχαριστούμε, Στράτο! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι, γιατι εχεις λαθος στις ψηφους της elenas:P!!

Τη δική μου ξέχασα...και την έβαλα τώρα:P


Άστο μωρέ το παιδί. Του το είπα και το διόρθωσε. Ευχαριστούμε, Στράτο!

Τίποτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Ρε άντε παρατήστε μας,δείχνει ενοχή το ότι υπερασπίστηκα τον ευατό μου ενώ μπήκε ο άλλος
και μου τα έχωνε για μια ανύπαρκτη συνεργασία.
Με άθλια επιχειρήματα.

Επειδή δηλαδή δεν κάθομαι να τα τρώω όλα και αντέδρασα!
Δηλαδή είναι κακό το ότι τον ψήφισα ενώ μπήκε και με κατηγορούσε έτσι??

Δηλαδή εσύ ρε φίλε τι θα έκανες?
Εδώ με είχε στανταράκι για δολοφόνο!!! Ενώ είχα μιλήσει 2 φορές!!

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι έχω βγάλει συμπεράσματα από τώρα για το ποιος είναι δολοφόνος και ποιος όχι.
Έλεος δηλαδή.
Το ότι υπερασπίστηκα την θέση μου είναι κακό?
Το ότι δεν θέλω να βγώ από το παιχνίδι από την πρώτη φηφοφορία είναι κακό?
Το ότι θέλω να παίξω και να ευχαριστηθώ λίγο Παλέρμο είναι κακό?

Βρίσκω άθλια τα επιχειρήματα του στυλ "α αντέδρασε έτσι,άρα φοβάται να μην βγεί,άρα είναι δολοφόνος" Λολ.
Ποιος μπαίνει να παίξει Παλέρμο και θέλει να βγεί από την πρώτη ψηφοφορία?
Γιατί το να θέλω να παίξω αναιρεί αυτομάτως το γεγονός ότι είμαι αθώα or sth?
Δεν ήξερα ότι ο ρόλος του πολίτη,είναι ρόλος αυτοθυσίας.

Jesus. =.=

δεν χρειάζεται να συγχίζεσαι :) είπα τους λόγους για τους οποίος σε ψήφισα....άθλιοι ξεάθλιοι αυτούς έχω. εξάλλου κάποιον πρέπει να ψηφίσω. εξακολουθώ να θεωρώ κάπως υπερβολική την κίνησή σου να τον ψηφίσεις και κάπως ύποπτη. αν θεωρήσω πως άδικα σε κατηγόρησα θα αλλάξω την ψήφο μου. για την ώρα την αφήνω ως έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
3) Oσο για τον Πατρευς, μπορει να θαυμαζω τον τροπο γραφης του, αλλα το περιεχομενο του ειναι ΑΔΕΙΟ!! Μιλαει συνεχεια με βαση τη θεωρια των πιθανοτητων και τη στατιστικη, δηλωνει σιγουρος πως εχουν μιλησει καμποσοι δολοφονοι και τελικα ψηφιζει τον fanta, που εχει μιλησει ΜΟΛΙΣ 1 φορα... Λιγο κουλο δε νομιζετε?? Μπαινει και αυτος αυτοματα στη λιστα των υποπτων.

Τὸ νὰ εἶναι κάποιος λακωνικὸς στὸ παιχνίδι ἢ νὰ ἔχει ἐπιλέξει στὴν ἀρχὴ νὰ μὴ συμμετέχῃ, δὲ δηλώνει ἀπαραίτητα ἀδιαφορία πρὸς τὸ παιχνίδι ἀλλὰ ἐνίοτε εἶναι συνειδητὴ ἐπιλογή. Τὸ ὅτι ὁ Φαντασμένος μπῆκε, ἔγραψε ἕνα μήνυμα καὶ μετὰ ἐξαφανίσθηκε, δὲν εἶναι κάτι τὸ ὁποῖο θὰ μποροῦσε νὰ σὲ βάλῃ σὲ σκεψεις; Ἄλλωστε, ἡ συμβολὴ κάποιου στὸ παιχνίδι δὲν ἐξαρτᾶται μόνο ἀπὸ τὸ ἂν γράφῃ μακροσκελὴ μηνύματα. Τὸ ὅτι μιλῶ μὲ βάση τὴ στατιστικὴ δὲν κάνει αὐτομάτως καὶ τὸ λόγο μου κενὸ περιεχομένου. Δηλαδή, ἂν ἔμπαινα σὰν τὸν Papas καὶ δήλωνα ὅτι «τὰ ξέρω ὅλα» «σᾶς ἐχω καταλάβει ὅλους», θὰ θεωροῦσες πιὸ ἀξιόπιστα τὰ λεγόμενά μου; Ὄπως καὶ νά 'χῃ, ἀπὸ τὴ διαμορφωμένη κατάσταση εὐνοοῦνται μόνο οἱ δολοφόνοι, λογικὸ πάντως γιὰ τὸν πρῶτο γύρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Το θετικό είναι ότι έχουμε έναν πάρα πολύ ζωντανό πρώτο γύρο...
Το αρνητικό είναι ότι είναι πολύ πιο μπερδεμένα τα πράγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,260 μηνύματα.
Καλημέρα ! (νωρίς νωρίς :redface: )

Λοιπόν , όπως προείπα προς στην αρχή του παιχνιδιού μου φάνηκε περίεργο το ποστ του foreverfreak και με έβαλε σε μεγάλες υποψίες ότι έχει σχέση με τους δολοφόνους.Το μήνυμά του όμως στην προηγούμενη σελίδα με έβαλε σε σκέψεις.Φάνηκε να μιλούσε πιο ορθά κατ' εμέ και σταμάτησα να τον υποπτεύομαι σε μεγάλο βαθμό.Έπειτα , μπερδεύτηκα με τα χαοτικά ποστ και τις διαμάχες μεταξύ papa , tsara , theodoras κλπ.Θεωρώ πως ο papas δεν είναι δολοφόνος ,γιατί δε θα "καρφωνόταν" τόσο.Ίσως απλά έχει ενθουσιαστεί και απολαμβάνει το game τέλος πάντων.Από εκεί και πέρα , δε μπορώ να ψηφίσω στην τύχη κάποιον απ' τους υπόλοιπους (tsara , elena , theodora ) που συμμετείχαν στην συζήτηση , χωρίς να τους θεωρώ απαραίτητα αθώους.Τελικά , θα δώσω την ψήφο μου στον foreverfreak , όχι επειδή τον θεωρώ αρκετά ύποπτο τώρα πια , αλλά επειδή δεν έχω κάποιον καλύτερο να ψηφίσω γι' αυτό το γύρο.Εξάλλου , βλέποντας την ψηφοφορία , δε βρίσκεται σε κίνδυνο αποχώρησης.Γι' αυτό , δεν τίθεται θέμα να νιώσω τύψεις ότι συνέβαλα στο να φύγει κάποιος που τελικά μπορεί να είναι πολίτης...

@Πατρεύς : Σε θαυμάζω για τον τρόπο γραφής σου !Λίγοι εκτιμούν την αξία του πολυτονικού συστήματος τώρα πια.Δεν κρατιόμουν να μην το πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλησπέρα άνθρωποι, και εξκιουζ μι που δε συμμετείχα από χθες, αλλά δυστυχώς πνίγομαι στα διαβάσματα.

Όσον αφορά τη ψηφοφορία, ρίχνοντας μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες βλέπω πως ο papas είναι μεγάλο φρουτάκι(αχμμμμμμμμμμμ).
Παααρόλα αυτά, θα ψηφίσω την _elena_, γιατί νομίζω πως ο papas είναι πιθανότατα πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει, οφόνος πώς γίνεται;
συννενοούνται οι δολοφόνοι μεταξύ τους και η ΣΕ λέει ποιος πέθανε;
Μόνο σε εμένα φαίνεται ύποπτο το post αυτό;:confused:
Χμ,νιώθω απίστευτα μόνος σε τούτη την πόλη...απροστάτευτος!!!
Πολλές επιθέσεις βλέπω και μυρίζομαι τσακωμό :/:
Εγώ επιλέγω να μην συμμετέχω στις δικές σας διαμάχες :)
"Η αδιαφορία πάντως είναι το καλύτερο όπλο"
Η αδιαφορία είναι το καλύτερο όπλο, γι' αυτόν που θέλει να κρυφτεί:hmm:
freak,δε συμφωνώ με την ψήφο σου δυστυχώς:(

Ούτε η έλενα θέλω να φύγει,ούτε ο πάπας.Τι να κάνω,θα μας οδηγήσω σε papas vs elena.

_elena_ την ψήφο μου την έχεις.σου είπα,όμως,δε θέλω να φύγεις.
Τι εννοεί ο ποιητής;:P

Ειδικά ο wild_boy μου κινεί υποψίες, επειδή σε προηγούμενα παιχνίδια δε συμμετείχε πολύ. Βέβαια, μπορεί να ήταν λόγω σχολείου, άλλα και πάλι...:worry: Θα περιμένω για λίγο, ώστε να σιγουρευτώ καλά.

Στον πρώτο γύρο ψηφίζω πάντα ένα άτομο... Έχει γίνει παράδοση πλέον, οπότε:

tsarachaf

ΥΓ. Άννα, δε νομίζω να έχεις παράπονα, από την εμφάνιση της ψήφου μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
_elena_ την ψήφο μου την έχεις.σου είπα,όμως,δε θέλω να φύγεις.
Οmg. Δεν μπορώ τέτοιον αλτρουισμό,θα βάλω τα κλάμματα.
Τότε γιατί με ψηφίζεις? =.=

Έχει τουλάχιστον αποκάλυψη ιδιότητας σήμερα ή όχι?
Να δούν έστω όλοι ότι είμαι πολίτης. =.=

Papa από όλη τη βλακεία σου,κατέληξαν να με ψηφίζουν οι πάντες.

Πω ρε. =.=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ενώ είναι 4-4 λες ότι "ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΙΤΗΣ"?Σοβαρά τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μου φαινεται οτι οι δολοφονοι μας εβγαλαν εκτος πορειας.

Δεν ξερω γιατι,αλλα η ατμοσφαιρα ειναι αρκετα φορτισμενη τωρα.

Ελενα,δεν χρειαζεσαι να τζαντιζεσαι.Ενα παιχνιδι ειναι,μηπως;
Και εστω οτι βγεις στον 1ο γυρο,τι θα κανεις;Θα πας να βαλεις χακερς και τρολλς να κανουν ντου στο Παλερμο και να το διαλυσουν,επειδη δεν επαιξες λιγο παραπανω;

Μερικες φορες,Ελενα,καποιος πρεπει να θυσιαστει,αν θελουν να προχωρησουν καπως τα πραγματα για τους πολιτες.Και επελεξα να ειμαι εγω αυτος.Και εμενα δεν μου αρεσει η ιδεα να φυγω απο το παιχνιδι,αλλα θα το κανω γιατι ετσι,ελπιζω,οτι θα βοηθησω τους αλλους πολιτες να βρουν καποιους δολοφονους.

@Forever : μπορω να πω οτι βγηκα λαθος στις προβλεψεις μου για τον Κρις.Απ οτι παρατηρησαμε,ηταν λακωνικος και ψυχρος σε μερικα σημεια,κατι το οποιο μπορει να σημαινει 2 πραγματα : 1)εχει ρολο και φοβαται μην τον χασει και παιζει ψυχρα,2)ειναι πολιτης και δεν ξερει πως παιζουμε ,γιατι ειναι η 1η του φορα.

Επισης,θα ηθελα να ζω πιο ''ζωντανη'' επιχειρηματολογια απο ολα τα μελη της ομαδας,αλλιως δεν θα προχωρησει το παιχνιδι (στοιχημα οτι καποιος θα αντιδρασει σ'αυτο :P).Ακομη,οποιος με θεωρει δολοφονο,τσιρακι,κτλ,ας με ψηφισει ανετα.Αυτος θα διαψευθει στο τελος.Γιατι,αν ημουν δολοφονος,τσιρακι,κτλ,θα διατηρουσα την ψυχραιμια μου και δεν θα εκανα σαν υστερικος στο παιχνιδι (Ελενα,σου πεταω το μπαλακι).

Τελος,μια γαματη στρατηγικη των δολοφωνων θα ηταν να σουταρουν εναν πολιτη που μιλαει παρα πολυ,απο τον 1ο γυρο ή απο δολοφονια,για να εχουν μετα τα ατομα που μιλαμε λιγο.Τι εννοω : φευγει ο παρλαπιπας της ομαδας.Οκ,μ'αυτο.Τωρα,οσο στενευει ο κορσες,θα ειναι λιγοτερα ατομα,απο τα οποια μπορει να εχουν φυγει αυτα που ειχαν μεγαλες πιθανοτητες να εντοπισουν τους δολοφονους.Αρα,μενουν στο παιχνιδι τα αδυναμα ατομα,που μπορει να μην γραφουν τοσο πολυ.

Οmg. Δεν μπορώ τέτοιον αλτρουισμό,θα βάλω τα κλάμματα.
Τότε γιατί με ψηφίζεις? =.=

Έχει τουλάχιστον αποκάλυψη ιδιότητας σήμερα ή όχι?
Να δούν έστω όλοι ότι είμαι πολίτης. =.=

Papa από όλη τη βλακεία σου,κατέληξαν να με ψηφίζουν οι πάντες.

Πω ρε. =.=

Oh,really?Πιστευεις οτι εγω φταιω;Αν ειχες μαθει να εισαι ψυχραιμη στις απαντησεις σου,ισως να μην σε επελεγαν ολοι.Γιατι,αν θες να παιξεις παραπανω,δεν εχω προβλημα να καψω την ψηφο μου και να την ριξω αλλου,αλλα δεν με πειθεις,για να κανω αυτο το πραγμα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Ο papas τσακώνεται με όλους.Και αρχίζουν να πέφτουν οι κατηγορίες πάνω του.
Ξαφνικά εμφανίζεται ο καλός ο wild και αρχίζει να τον υπερασπίζεται.Μετά από λίγο αρχίζει να τον υπερασπίζεται και ο soter [πρώτο παιχνίδι]. Οι μόνοι προς το παρόν που ψήφισαν την _elena_ .
Τώρα βλέπουμε τον Αλχ να ψηφίζει και αυτός την _elena_,χωρίς όμως κάποιο σοβαρό επιχείρημα.
Δεν χρειάζομαι περισσότερα για να ψηφίσω τον Papas.

άντε πέστε να με φάτε που την υπερασπίζομαι. :whistle:

Τελος,μια γαματη στρατηγικη των δολοφωνων θα ηταν να σουταρουν εναν πολιτη που μιλαει παρα πολυ,απο τον 1ο γυρο ή απο δολοφονια,
Δηλαδή η επόμενη δολοφονία θα είναι της Θεοδώρας; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κανένα απολύτως jj! :D bluestas95 από εσένα έχω, Alchemist επίσης, ίσα που φαίνεται το χρώμα, αν δε μεγαλώνετε τη γραμματοσειρά, βάλτε ένα κοκκινάκι που κάνει μπαμ ή ξεχωρίστε την ψήφο από το κείμενο. :P

Λίστα για Πέμπτη 07/07/2011
  1. Alchemist - _elena_
  2. Bill_Slayer
  3. bluestas95 - foreverfreak
  4. Chris1993 - Wild_Boy
  5. _elena_ - papas
  6. elenaki_arnea08 - papas
  7. fantasmenos - jj!
  8. foreverfreak -papas
  9. JaneWin - papas
  10. jj! - tsarachaf
  11. Κλεοπάτρα^^ - theodora
  12. maria_lulu - MAYROULIS
  13. MAYROULIS - vaios13
  14. papas - _elena_
  15. Πατρεύς - fantasmenos
  16. soter - _elena_
  17. theodora - papas
  18. tsarachaf - Alchemist
  19. vaios13
  20. Wild_Boy - _elena_

Ψήφοι
5 papas
4 _elena_
1 Alchemist
1 fantasmenos
1 foreverfreak
1 jj!
1 MAYROULIS
1 theodora
1 tsarachaf
1 vaios13
1 Wild_Boy

Πέμπτη δε θα μάθετε καμία ιδιότητα για να σκάσετε. :P
Παρασκευή θα μάθετε την ιδιότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ιδιότητα του δολοφονηθέντος.


Αποχωρήσεις
  1. ??? - Ψηφοφορία - 07/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  2. ??? - Δολοφονία - 08/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  3. ??? - Ψηφοφορία - 08/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  4. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  5. ??? - Δολοφονία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  6. ??? - Ψηφοφορία - 11/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  7. ??? - Δολοφονία - 12/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  8. ??? - Ψηφοφορία - 12/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  9. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - αποκάλυψη ιδιότητας!
  10. ??? - Δολοφονία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
  11. ??? - Ψηφοφορία - 13/07/2011 - κρυφή ιδιότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ο papas τσακώνεται με όλους.Και αρχίζουν να πέφτουν οι κατηγορίες πάνω του.
Ξαφνικά εμφανίζεται ο καλός ο wild και αρχίζει να τον υπερασπίζεται.Μετά από λίγο αρχίζει να τον υπερασπίζεται και ο soter [πρώτο παιχνίδι]. Οι μόνοι προς το παρόν που ψήφισαν την _elena_ .
Τώρα βλέπουμε τον Αλχ να ψηφίζει και αυτός την _elena_,χωρίς όμως κάποιο σοβαρό επιχείρημα.
Δεν χρειάζομαι περισσότερα για να ψηφίσω τον Papas.

άντε πέστε να με φάτε που την υπερασπίζομαι. :whistle:


Δηλαδή η επόμενη δολοφονία θα είναι της Θεοδώρας; :P

Νah,δεν θα σκοτωσουν ενα τοσο γνωστο ατομο στην δολοφονια.Θα την αφησουν να παιξει,για να μην κινησουν τα βλεμματα πανω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ενώ είναι 4-4 λες ότι "ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΙΤΗΣ"?Σοβαρά τώρα?
Ε? Παιδί μου απλά ρώτησα αν έχει αποκάλυψη ιδιότητας σήμερα.

4-4? Καλά δεν θα είναι για πολύ,όλοι εμένα θα ψηφίσουν έτσι όπως τα έχει καταφέρει ο άλλος.

Oh,really?Πιστευεις οτι εγω φταιω;Αν ειχες μαθει να εισαι ψυχραιμη στις απαντησεις σου,ισως να μην σε επελεγαν ολοι.Γιατι,αν θες να παιξεις παραπανω,δεν εχω προβλημα να καψω την ψηφο μου και να την ριξω αλλου,αλλα δεν με πειθεις,για να κανω αυτο το πραγμα.
Φυσικά εσύ φταίς γιατί με έβαλες στόχο. Χωρίς να έχεις επιχειρήματα!
Από την αρχή!
Και ναι δεν είμαι και ιδιαίτερα ψύχραιμος άνθρωπος,τσατίζομαι όταν με κατηγορούν άδικα!
Δηλαδή το πως αντιδράω σας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι είμαι δολοφόνος?
Τόσα Παλέρμο έχω παίξει,υπήρχαν πολλοί δολοφόνοι που δέχονταν όλες τις ψήφους χωρίς να μιλάνε και να αντιδρούν και την βγάζαν καθαρή.

Δεν μου έχει ξανατύχει αυτό το πράγμα,να με στοχοποιήσουν από την αρχή και να φύγω από τον πρώτο γύρο.
Και ναι,ξενερώνω γιατί τόσο καιρό περίμενα να παίξω,και τώρα θα βγώ και από τους πρώτους. =.=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Alchemist από μένα

χωρίς λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ε? Παιδί μου απλά ρώτησα αν έχει αποκάλυψη ιδιότητας σήμερα.

4-4? Καλά δεν θα είναι για πολύ,όλοι εμένα θα ψηφίσουν έτσι όπως τα έχει καταφέρει ο άλλος.


Φυσικά εσύ φταίς γιατί με έβαλες στόχο. Χωρίς να έχεις επιχειρήματα!
Από την αρχή!
Και ναι δεν είμαι και ιδιαίτερα ψύχραιμος άνθρωπος,τσατίζομαι όταν με κατηγορούν άδικα!
Δηλαδή το πως αντιδράω σας οδηγεί στο συμπέρασμα ότι είμαι δολοφόνος?
Τόσα Παλέρμο έχω παίξει,υπήρχαν πολλοί δολοφόνοι που δέχονταν όλες τις ψήφους χωρίς να μιλάνε και να αντιδρούν και την βγάζαν καθαρή.

Δεν μου έχει ξανατύχει αυτό το πράγμα,να με στοχοποιήσουν από την αρχή και να φύγω από τον πρώτο γύρο.
Και ναι,ξενερώνω γιατί τόσο καιρό περίμενα να παίξω,και τώρα θα βγώ και από τους πρώτους. =.=

Δεν εισαι η μονη που παιζει Παλερμο για πολυ καιρο.4 χρονια στο κατηχητικο αυτο το παιχνιδι επαιζα + 1 χρονο εδω (πιο παλια).
Δεν τσαντιζεσαι επειδη σε κατηγορω αδικα,τσαντιζεσαι επειδη εχεις ρολο και δεν θες να τον χασεις.Γιατι,και γω αν ημουν δολοφονος,θα φωναζα,θα ουρλιαζα,θα εκραζα.

Welcome to Palermo,για ολα υπαρχει μια πρωτη φορα και πρεπει να την αντιμετωπισουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Έφτασε η ώρα να ψηφίσω. Ψηφίζω τώρα γιατί μάλλον δεν θα καταφέρω να μπω πιο αργά.
παιδιά επειδή δεν έχω καταλάβει, οφόνος πώς γίνεται;
συννενοούνται οι δολοφόνοι μεταξύ τους και η ΣΕ λέει ποιος πέθανε;
Έχω να πω πως αυτό το ποστ δεν το πρόσεξα και το είδα τώρα στην παράθεση του jj!. Εμένα μου φαίνεται ύποπτο κάνοντας αυτές τις ερωτήσεις... Αλλά από την άλλη μπορεί να ρωτάει από περιέργεια, που δεν το νομίζω... Επιπλέον ο ίδιος παίχτης ψήφισε, έκανε αυτές τις ερωτήσεις και εξαφανίστηκε... Μπορεί να κατευθύνεται από κάποιους έμπειρους... Για αυτό η ψήφος μου πάει στον MAYROULIS για τους παραπάνω λόγους και επειδή δεν συμπαθεί τα κουνέλια. (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top