Παλέρμο #32 - The Game

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ελενα : Η λατρεια μου!

Οταν την κατηγορουσα οτι μπορει να ειναι δολοφονος και οτι συνεργαζεται με τον Τσαρα,προσπαθησε να με βγαλει τρελο και οτι λεω ανακριβειες.Ομως,μου εκανε και επιθεση μεσω του λογου της ,και συνηθως η επιθεση ειναι το μοναδικο μεσο που διαθετει καποιος,σε περιπτωση που βρισκεται στριμωγμενος στη γωνια.:whistle:.Πιστευω οτι αν δεν την εκαιγε το θεμα του δολοφονου,δεν θα μου εκανε τετοια επιθεση,αλλα,αντιθετως,θα με ''εγραφε'' κανονικοτατα.
Πρώτα από όλα, είμαι λατρεία πολλών,σόρρυ αλλά έρχεσαι 29ος. :pfff:

Εννοείται ότι έλεγες ανακρίβειες.
Το να βγάζεις εμένα συνεργό με τον tsarachaf,τόσο εύκολα,χωρίς να έχεις καμία απόδειξη,
χωρίς να έχουμε υποστηρίξει καν ο ένας τον άλλον, είναι άτοπο!
Εγώ είχα ψήφισει τον tsarachaf παιδί μου,δεν είμαι σύνεργος με κανέναν,λές ανακρίβειες και το συνεχίζεις. =.=
Και αυτό με την επίθεση τι στο καλό είναι? Γίναμε όλοι ψυχολόγοι ρε φίλε,γουστάρω. :confused:
Είναι λογικό να σου επιτίθεμαι όταν μπαίνεις ως άκυρος και με κατηγορείς χωρίς να έχεις υποδείξεις.
Μπέρδευες πράγματα,δεν είχαν λογική όσα έλεγες.
Και τώρα το αλλάζεις και λές "το έκανα επίτηδες για να κόψω αντιδράσεις". Λολ.


Αν ημουν δολοφονος,θα ειχα κανει επιθεση σε ενα ακυρο ατομο(οχι σαν τωρα που κατηγορω 2 ατομα),κατι το οποιο κανουν Ελενα και Τσαρα.Επισης,το οτι στην αρχη πεταγα αρλουμπες για να κοψω αντιδρασεις,δεν με κανει αυτοματα και τσιρακι,ξες.Σκοπο μας ειναι να κερδισουν οι πολιτες,οχι να χασουν.
Δεν σου έκανα εγώ πρώτη επίθεση.
Εσύ τα άρχισες όλα,με το να μας κατηγορείς στο άκυρο και χωρίς να έχεις επιχειρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=2703227&postcount=109

Εγω αυτο συμπερανα.Μπορει να ειμαι και λαθος στο συλλογισμο μου [τουλαχιστον,το παραδεχομαι,σε σχεση με καποιους αλλους που προσπαθουν να τα κουκουλωσουν και να βγαλουν τους αλλους τρελους (και οχι,δεν αναφερομαι σε σενα Θεοδωρα) ]
Θεέ.
Πάμε να σου εξηγήσω γιατί δε μου αρέσουν οι ανακρίβειες.
Το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα, ένα όλο και όλο :Ρ, ήταν η νέα έκδοση και ήταν καλά.
Βέβαια ήμουν πολιτάκος χωρίς ιδιότητα. :redface:

Αουτς, αρχίζω και ψήνομαι. :redface::P
Προφανώς και το μήνυμα είναι απάντηση για το ποιο είδος θέλουμε.
Είπα ότι το ένα και μοναδικό παιχνίδι που έπαιξα ήταν η νέα έκδοση και δε μου φάνηκε δύσκολη ή κάτι.
Ναι ήμουν πολίτης με κενή ιδιότητα, μόνο έψαχνα δηλαδή. Δεν ήμουν ούτε δήμαρχος, ούτε κυνηγός ούτε τίποτα άρα για εμένα δεν είχε κάποια δυσκολία. Η Έλενα πχ είχε πει για τη δυσκολία του ρόλου του ρουφιάνου.

Ψήνομαι=να παίξω.

Δε δήλωσα κάπου ότι θέλω ρόλο αν και η ΣΕ πρέπει να τρέχει πρόγραμμα για τους ρόλους.

Θα με ενδιέφερε πάντως να μου αναλύσεις το συλλογισμό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θεέ.
Πάμε να σου εξηγήσω γιατί δε μου αρέσουν οι ανακρίβειες.
[..]
Προφανώς και το μήνυμα είναι απάντηση για το πιο είδος θέλουμε.
Είπα ότι το ένα και μοναδικό παιχνίδι που έπαιξα ήταν η νέα έκδοση και δε μου φάνηκε δύσκολη ή κάτι.
Ναι ήμουν πολίτης με κενή ιδιότητα, μόνο έψαχνα δηλαδή. Δεν ήμουν ούτε δήμαρχος, ούτε κυνηγός ούτε τίποτα άρα για εμένα δεν είχε κάποια δυσκολία. Η Έλενα πχ είχε πει για τη δυσκολία του ρόλου του ρουφιάνου.

Ψήνομαι=να παίξω.

Δε δήλωσα κάπου ότι θέλω ρόλο αν και η ΣΕ πρέπει να τρέχει πρόγραμμα για τους ρόλους.

Θα με ενδιέφερε πάντως να μου αναλύσεις το συλλογισμό σου.

η σε νομίζω ότι τρέχει πρόγραμμα.αν και νομίζω ότι η παραδοσιακή μέθοδος με τα χαρτάκια είναι αποτελεσματικότερη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
η σε νομίζω ότι τρέχει πρόγραμμα.αν και νομίζω ότι η παραδοσιακή μέθοδος με τα χαρτάκια είναι αποτελεσματικότερη.:P
Έλα μου ντε!
Τώρα βέβαια θα με κατηγορήσετε ότι κατηγορώ άδικα. Το παιχνίδι δε θέλει φαντασία, λογική και επιχειρήματα θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
να ρίξουμε και μια ματιά σε αυτό:

papas 21
theodora 16
tsarachaf 15
MissKit 8
_elena_ 6
foreverfreak 5
Wild_Boy 5
Πατρεύς 4
vaios13 4
elenaki_arnea08 3
love_angel 3
MAYROULIS 3
JaneWin 2
bluestas95 2
jj! 2
Bill_Slayer 1
Κλεοπάτρα^^ 1
z0itCa 1
Alchemist 1
fantasmenos 1

Ο papas παίζει όπως η θεοδώρα στο πρώτο της παλέρμο.ορεξη για συμμετοχή δε συνεπάγεται ότι είναι δολοφόνος.
η θεοδώρα στα ίδια με το προηγούμενο.δε πιστευω ότι είναι δολοφόνος
ο τσαφ έχει από μένα μερικές υποψίες.παίζει μετά από καιρό και μπορεί να είναι τυχερός.προσπαθεί να κατηγορήσει τον παπα και αύριο μπορεί να σκοτώσει κάποιον ακόμα.θα μας τελειώσει γρήγορα.τον συμφέρει(δηλαδή όλη το team του)να βγει ο πάπας.και στη ψηφοφορια να βγαίνει πολίτης είναι ότι καλύτερο για τους δολοφόνους.η έλενα θα μπορούσε να είναι το τσιράκι του,αλλα το να το πεις από τώρα είναι λόγια του αέρα.
επίσης η ΣΕ μιλάει πολύ.........

τσαφτσουφ παιρνεις την ψήφο μου(αλλάζω δηλαδή):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πρώτα από όλα, είμαι λατρεία πολλών,σόρρυ αλλά έρχεσαι 29ος. :pfff:

Εννοείται ότι έλεγες ανακρίβειες.
Το να βγάζεις εμένα συνεργό με τον tsarachaf,τόσο εύκολα,χωρίς να έχεις καμία απόδειξη,
χωρίς να έχουμε υποστηρίξει καν ο ένας τον άλλον, είναι άτοπο!
Εγώ είχα ψήφισει τον tsarachaf παιδί μου,δεν είμαι σύνεργος με κανέναν,λές ανακρίβειες και το συνεχίζεις. =.=
Και αυτό με την επίθεση τι στο καλό είναι? Γίναμε όλοι ψυχολόγοι ρε φίλε,γουστάρω. :confused:
Είναι λογικό να σου επιτίθεμαι όταν μπαίνεις ως άκυρος και με κατηγορείς χωρίς να έχεις υποδείξεις.
Μπέρδευες πράγματα,δεν είχαν λογική όσα έλεγες.
Και τώρα το αλλάζεις και λές "το έκανα επίτηδες για να κόψω αντιδράσεις". Λολ.



Δεν σου έκανα εγώ πρώτη επίθεση.
Εσύ τα άρχισες όλα,με το να μας κατηγορείς στο άκυρο και χωρίς να έχεις επιχειρήματα.

Δεν ειναι τυχαιο το οτι και οι 2 προσπαθειτε να με βγαλετε τρελο.Γιατι,ακομη και αν πεις οτι και ο φορεβερ το επιχειρησε αυτο,δεν με εβγαλε,στο τελος,τρελο,αλλα,αδιαφορησε.

Και σου ξαναλεω : αν,πραγματι,ησουν πολιτης,δεν θα σε εκαιγαν τοσο πολυ τα λογια μου και θα αδιαφορουσες.

@Theodora : με επεισες απο τα λεγομενα σου.Ειπα αρβυλα,σ'αυτο το σημειο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ρε παπα λίγο ακου:

αν είναι πολίτης δεν ξέρει ότι είσαι κι εσύ!!γιατί να αδιαφορήσει?????μπορεί να νομίζει ότι είσαι δολοφόνος και να θέλει να σε ενοχοποιήσει και να σε βγάλουμε!

οπότε αυτός ο συλλογισμός δε στέκει:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το είπα και πριν.
Θεωρώ βλακεία να κρίνουμε με βάση τα άλλα παιχνίδια ή με το πόσο μιλάει κάποιος.
Όποιος θέλει ΝΑ ΠΑΊΞΕΙ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, ΠΑΙΖΕΙ.-
Σημασία έχει ο άλλος να μιλάει με λογική και να έχει επιχειρήματα.

Θα ψηφίσω αργότερα γιατί δεν ξέρω αν θα προλάβω μετά.

--
Μα ναι ρε papas γιατί να αδιαφορήσει ο οποιοσδήποτε; Πώς στο καλό περιμένετε να παίξουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ρε παπα λίγο ακου:

αν είναι πολίτης δεν ξέρει ότι είσαι κι εσύ!!γιατί να αδιαφορήσει?????μπορεί να νομίζει ότι είσαι δολοφόνος και να θέλει να σε ενοχοποιήσει και να σε βγάλουμε!

οπότε αυτός ο συλλογισμός δε στέκει:);)

Θελω να ακουσω και τις αποψεις των αλλων παιδιων πανω σ'αυτο το θεμα.

Επισης,πιστευω οτι θα αδιαφορουσε επειδη δεν θα ειχε καποιο ρολο (ενω,αν εχεις καποιο ρολο,λογικο ειναι να χρησιμοποιησει οποιοδηποτε μεσο διαθετει,για να επιβιωσει).Και αν ημουν δολοφονος,οπως προανεφερα,δεν θα χτυπαγα 2 ατομα ταυτοχρονα,αλλα 1 μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χμ,νιώθω απίστευτα μόνος σε τούτη την πόλη...απροστάτευτος!!!
Πολλές επιθέσεις βλέπω και μυρίζομαι τσακωμό :/:
Εγώ επιλέγω να μην συμμετέχω στις δικές σας διαμάχες :)
"Η αδιαφορία πάντως είναι το καλύτερο όπλο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θελω να ακουσω και τις αποψεις των αλλων παιδιων πανω σ'αυτο το θεμα.

Επισης,πιστευω οτι θα αδιαφορουσε επειδη δεν θα ειχε καποιο ρολο (ενω,αν εχεις καποιο ρολο,λογικο ειναι να χρησιμοποιησει οποιοδηποτε μεσο διαθετει,για να επιβιωσει).Και αν ημουν δολοφονος,οπως προανεφερα,δεν θα χτυπαγα 2 ατομα ταυτοχρονα,αλλα 1 μονο.
Και αν είσαι πολίτης γιατί να χτυπήσεις 2 άτομα; :hmm:
Το να είσαι δολοφόνος πιο νορμάλ φαίνεται για να κατηγορήσεις 2 άτομα αλλά πολίτης και να κατηγορείς 2 άτομα από το πρώτο γύρο κάτι δεν πάει καλά, δε βρίσκεις;
Προς θεού, δε δηλώνω ότι τσαφ-Έλενα είναι αθώοι. Απλά απαντάω στη λογική του πάπα.

Χμ,νιώθω απίστευτα μόνος σε τούτη την πόλη...απροστάτευτος!!!
Πολλές επιθέσεις βλέπω και μυρίζομαι τσακωμό :/:
Εγώ επιλέγω να μην συμμετέχω στις δικές σας διαμάχες :)
"Η αδιαφορία πάντως είναι το καλύτερο όπλο"
Οι γνωστές @@.
Ρε παιδιά, ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ. ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ. ΠΑΙΞΤΕ ΓΑΜΩ ΚΑΙ ΜΗ ΧΑΛΑΤΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ. (προς αμέτοχους με αγάπη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Κατι δεν μου κολλαει,ρε παιδια,στην ουδετεροτητα του Κρις...
Επισης,ειναι το 1ο του παιχνιδι. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
@papas : Καθαρός ουρανός , αστραπές δε φοβάται !
Χμμμμ,πολλές επιθέσεις βλέπω απο σένα .... και δεν μου αρέσει!!ΥΠΟΠΤΟΣ!!
@Theodora : Μια χαρά παίζουμε...εσυ φαίνεσαι ... ατίθασο πνεύμα ...και άσε τα "με αγάπη" γιατί ξέρουμε τι άκαρδη που είσαι!!...αν και παιδαγωγός :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κατι δεν μου κολλαει,ρε παιδια,στην ουδετεροτητα του Κρις...
Επισης,ειναι το 1ο του παιχνιδι. :/
Δεν είναι μόνο η ουδετερότητα, είναι και το ''απροστάτευτος'' κλα κλαψ.

Anyway, ας μιλήσει κανένας για να ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Και αν είσαι πολίτης γιατί να χτυπήσεις 2 άτομα; :hmm:
Το να είσαι δολοφόνος πιο νορμάλ φαίνεται για να κατηγορήσεις 2 άτομα αλλά πολίτης και να κατηγορείς 2 άτομα από το πρώτο γύρο κάτι δεν πάει καλά, δε βρίσκεις;
Προς θεού, δε δηλώνω ότι τσαφ-Έλενα είναι αθώοι. Απλά απαντάω στη λογική του πάπα.

Οταν εισαι πολιτης,εχει περισσοτερη ελευθερια κινησεων,διοτι ξερεις οτι αν αποχωρησεις απο το παιχνιδι,θα υπαρχουν αλλα 11 ατομα που θα παλεψουν για να βρουν τους δολοφονους και δεν σε ''καιει'' τοσο το αν θα κατηγορησεις 1,2 ή 3 ατομα.

Οταν εισαι δολοφονος,ακολουθεις διαφορες τακτικες.Και σιγουρα θες να παραμεινεις στο παιχνιδι,γιατι ο ρολος σου ειναι σημαντικος και μπορει να καθορισει πολλα πραγματα.Δεν μπορουμε να γνωριζουμε την τακτικη του καθε δολοφονου,γιατι ο ενας μπορει να το παιξει ''εθνοσωτηρας'',ο αλλος ''ουδετερος παρατηρητης'',ο αλλος ''πολιτακος της κακιας ωρας'',κτλ.Επισης,στο μηνυμα μου,δεν αναφερθηκα στο γενικο προφιλ του δολοφονου,αλλα σχολιασα την δικια μου σταση,αν ημουν δολοφονος.Γιατι,πολυ απλα,δεν υπαρχει γενικο προφιλ δολοφονου (μιας και ο ρολος ειναι ρευστος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δεν είναι πολύ βλακεία ο συγκεκριμένος συλλογισμός.αποδείχτηκε ότι τα νεούδια όταν είναι πολίτες μιλάνε!κι οχι μονο όταν είναι πολίτες!

αν ειναι ομως να πεις αυτός στο προηγούμενο ήταν δολοφόνος αρα τώρα δεν είναι,αυτό ναι,είναι χαζό!συμφωνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@papas : Καθαρός ουρανός , αστραπές δε φοβάται !
Χμμμμ,πολλές επιθέσεις βλέπω απο σένα .... και δεν μου αρέσει!!ΥΠΟΠΤΟΣ!!

@Theodora : Μια χαρά παίζουμε...εσυ φαίνεσαι ... ατίθασο πνεύμα ...και άσε τα "με αγάπη" γιατί ξέρουμε τι άκαρδη που είσαι!!...αν και παιδαγωγός :/:
Με νευριάζει όταν λέτε θα παίξω ομαδικό παιχνίδι και στο τέλος μένουμε να παίζουμε οι μισοί.

Στου κωφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα, λέω εγώ.
Πώς είμαστε σίγουροι ότι είσαι καθαρός; Ή μήπως επειδή μας το λες πρέπει να το δεχτούμε;
Όλοι πολίτες δηλώνουμε αλλά τι είμαστε;

Οταν εισαι πολιτης,εχει περισσοτερη ελευθερια κινησεων,διοτι ξερεις οτι αν αποχωρησεις απο το παιχνιδι,θα υπαρχουν αλλα 11 ατομα που θα παλεψουν για να βρουν τους δολοφονους και δεν σε ''καιει'' τοσο το αν θα κατηγορησεις 1,2 ή 3 ατομα.

Οταν εισαι δολοφονος,ακολουθεις διαφορες τακτικες.Και σιγουρα θες να παραμεινεις στο παιχνιδι,γιατι ο ρολος σου ειναι σημαντικος και μπορει να καθορισει πολλα πραγματα.Δεν μπορουμε να γνωριζουμε την τακτικη του καθε δολοφονου,γιατι ο ενας μπορει να το παιξει ''εθνοσωτηρας'',ο αλλος ''ουδετερος παρατηρητης'',ο αλλος ''πολιτακος της κακιας ωρας'',κτλ.Επισης,στο μηνυμα μου,δεν αναφερθηκα στο γενικο προφιλ του δολοφονου,αλλα σχολιασα την δικια μου σταση,αν ημουν δολοφονος.Γιατι,πολυ απλα,δεν υπαρχει γενικο προφιλ δολοφονου (μιας και ο ρολος ειναι ρευστος).
Έχεις ένα δίκαιο εδώ για το ότι θα μείνουν 11 όμως γιατί κατηγορείς με τόση βεβαιότητα και μάλιστα από τον πρώτο γύρο;
Δέχομαι ότι κατηγόρησα αρκετούς όμως είναι ο πρώτος γύρος και προσπαθώ να δω τι παίζει. Δε διατυμπανίζω ''ουουου, ψηφίστε αυτόν αυτόν και αυτόν γιατί είναι δολοφόνοι'' για τον απλό λόγο ότι δεν έχω στοιχεία, επαρκή στοιχεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με νευριάζει όταν λέτε θα παίξω ομαδικό παιχνίδι και στο τέλος μένουμε να παίζουμε οι μισοί.

Στου κωφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα, λέω εγώ.
Πώς είμαστε σίγουροι ότι είσαι καθαρός; Ή μήπως επειδή μας το λες πρέπει να το δεχτούμε;
Όλοι πολίτες δηλώνουμε αλλά τι είμαστε;

Θεωδώρα μου,όλα θέλουν τον καιρό τους για να γίνουν!
Κάνω μπάνιο κάθε μέρα :whistle: Και αποφεύγω τα μικρόβια ;)
Στη βράση κολλάει το σίδερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ἂν ὅ Papas ἔχει κάποιο ῥόλο, αὐτὸς μᾶλλον εἶναι τὸ τσιράκι. Μπαίνει φουριόζος, κατηγορεῖ τοὺς πάντες, ἴσως ἀνάμεσα σὲ αὐτοὺς καὶ δολοφόνους μὲ σκοπὸ νὰ συσκοτίσῃ τὰ πράγματα καὶ νὰ τραβήξῃ πάνω του τὶς ὑποψίες. Πλέον εἶμαι πεπεισμένος ὅτι ἔχει ἤδη μιλήσει καὶ κάποιος δολοφόνος ἀλλὰ δὲν εἶναι καὶ τὸ πιὸ εὔκολο πρᾶγμα νὰ τὸν ἀποκαλύψῃ κανείς.

Γιὰ νὰ καταθέσω κὶ ἐγὼ τὴν ψῆφο μου, θὰ ὑποδείξω τὸ φίλο μου τὸν Φαντασμένο


Πατρεύς(με περισπωμένη)

Ἐνημερωτικά, τὰ τριτόκλιτα σε -εύς, -έως δὲν παίρνουν περισπωμένη στὴν ὀνομαστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θελω να ακουσω και τις αποψεις των αλλων παιδιων πανω σ'αυτο το θεμα.

Επισης,πιστευω οτι θα αδιαφορουσε επειδη δεν θα ειχε καποιο ρολο (ενω,αν εχεις καποιο ρολο,λογικο ειναι να χρησιμοποιησει οποιοδηποτε μεσο διαθετει,για να επιβιωσει).Και αν ημουν δολοφονος,οπως προανεφερα,δεν θα χτυπαγα 2 ατομα ταυτοχρονα,αλλα 1 μονο.

Μου λες ΠΑΛΙ τα ίδια!Ξεκόλλα από το δικό σου συλλογισμό!

Λοιπόν ας πάρουμε ότι είστε πολίτες και οι 2:Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι ο άλλος είναι δολοφόνος και να τον κατηγορεί.Οπότε με το να μου λες ότι έπρεπε να αδιαφορήσει,θέλω και το γιατί!Αν νομίζει ότι ΕΣΥ είσαι δολοφόνος(αν είναι αυτή πολίτης) ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να αδιαφορήσει!Σαματά να κάνει πρέπει!Δεν έχει σημασία ότι είστε πολίτες!Νομίζει ότι είσαι δολοφόνος?Θα το πει!

Αν ο ένας είναι δολοφόνος:Αυτός που κατηγορεί τον δολοφόνο(ο πολίτης) σίγουρα θα το πάει μέχρι το τέλος.Ο δολοφόνος σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αδιαφορήσει(θα καρφωθεί).Πρέπει να τον κατηγορήσει κι αυτός.Εκεί βλέποντας το ποιος έχει επιχειρήματα που δε στέκουν τον τσακώνεις.

Αν είστε και οι δύο δολοφόνοι:Απλά παίζετε μαζί μας,ώστε ο ένας σας τουλάχιστον να γλιτώσει.

Αυτό που θέλω να πω με λίγα λόγια είναι:papas,αν είναι πολίτης δεν έχει λογική το να αδιαφορήσει.Σκέψου το λίγο.Σε αυτό το παιχνίδι,σε μια διαμάχη 1 vs 1,αν ο ένας αδιαφορήσει γρήγορα εγώ πιστεύω ότι καρφώνεται λίγο,ότι είναι δολοφόνος.Δεν πρέπει να αδιαφορήσεις σε καμία περίπτωση,απλά άσε το θέμα να ξεθυμάνει σιγά σιγά.

Τέλος πάντων είπα πολλά πράγματα χωρίς λόγο.Και κάποια δεν μπόρεσα να τα εκφράσω όπως θα ήθελα,σόρρυ αν δεν καταλάβετε κάτι:(


Ουφ!Ένα από τα πρώτα μου σεντονάκια!:D:worry::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top