Παλέρμο #31 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
@Κλεοπάτρα: Δίκιο έχεις! Δεν το πρόσεξα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά θα ήθελα να τονίσω σε όλους τους ...πρωτοεμφανιζόμενους και μη που λησμονούν τους κανόνες ότι:

ΤΟ ΤΣΙΡΑΚΙ, Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Ο ΡΟΥΦΙΑΝΟΣ ΣΕ ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΩΣ ΠΟΛΙΤΕΣ!!!!
μην αποπροσανατολίζεστε τόσο εύκολα......


Καλή συνέχεια και ας νικήσει ο ... καλύτερος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ζωίτσα! Πόσο μας λείπεις από το Παλέρμο! :D

Το τσιράκι εμφανίζεται ως δολοφόνος πλέον. Έχει αναβαθμιστεί. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ζωίτσα! Πόσο μας λείπεις από το Παλέρμο! :D

Το τσιράκι εμφανίζεται ως δολοφόνος πλέον. Έχει αναβαθμιστεί. :redface:


Ο κυνηγός σαν τι εμφανίζεται?Ολόκληρη ΣΕ μισά και κούτρουλα μας τα λες:pfff::pfff::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κριμα, δεν εχω τι αλλο να πω και ενα συγνωμη απο μερους μου... Παρολα αυτα ομως, η αποχωρηση της maria-lulu, πολυ πιθανον να ηταν τοσο τραγικη οσο νομιζουμε (η τουλαχιστον ετσι θα ΄θελα να ειναι τα πραγματα:P)!! Θα μπορουσε η μικρη Λουλου να ειναι το τσιρακι η ακομα καλυτερα θα μπορουσε ο JJ να ειναι δολοφονος... Η πορεια θα δειξει!!

Οσο για αυριο, εχω κατασταλλαξει στο ποιο ατομο θα ψηφισω!! Υποψιαζομουν και τον jj, αλλα αφο αποχωρησε, τα πραγματα ειναι πλεον πιο ευκολα!! Δινω λοιπον την ψηφο μου στο Valder o οποιος παρακαλουσε γι αυτη και απ'οτι φαινεται πρεπει να εχει προσωπικα μαζι μου:P:P... Και εξηγουμε:
Απο την αρχη του παιχνιδιου, το μονο που κανει ειναι να ψαχνει να βρει λογους για να με κατηγορησει, οι οποιοι μαλιστα, κατα την ταπεινη μου αποψη, ειναι και λιγο ακυροι... Αυτο το μονο που μου δειχνει ειναι πως πιθανον με φοβαται και προσπαθει να με βγαλει απο την ακρη!! Βρε παλικαρε, απο που και ως που ημουν εγω ο πρωτομαστορας στο κινημα εναντιον της lulu?? Εγω στον πρωτο γυρο ψηφισα ΚΑΤΕΡΙΝΑ!! Τη λουλου αρχισα να την υποψιαζομαι, μετα την αποτομη και ανεξηγητη αλλαγη των ψηφων... Κυριολεκτικα τη σκαπουλαρε τελευταια στιγμη και αυτο μας γεμισε ολους υποψιες!! Εσυ ομως το χαβα σου... Ποιος φταιει για ολα τα κακα εδω περα?? Ο foreverfreak... Ειναι ενοχος, γιατι τον κατηγορει η Θεοδωρα (και μαλιστα με μανια), αλλα τελικα δεν τον ψηφιζει... Ειναι ενοχος επειδη στο δευτερο γυρο ψηφισε τη λουλου (και καλα ημουν ο πρωτομαστορας)... Ειναι ενοχος επειδη με κατηγορει (με πιο λογικα επιχειρηματα απο μενα:P:P), αλλα δε με ψηφιζει... Ειναι ενοχος, γιατι ακομα και αν δεν ειναι δολοφονος, δεν παιζει καλα και αυτος φταει για το αν θα χασουμε... Ειναι... Ε, νισαφι πια!! Και επειδη αυτη η εμμονη, οπως εξηγησα παραπανω, μου δειχνει φοβο, λυπαμαι (η για να ειμαι ειλικρινης δε λυπαμαι:P), αλλα αναγκαζομαι να σε ψηφισω...

Τωρα αν οπως ισχυριστηκες, εισαι πολιτης και σφαζομαστε αδικα μεταξυ μας, συγνωμη αλλα ολο αυτο αρχισε απο σενα!! Να το θυμασαι καλα αυτο οταν θα πεσουν οι μασκες...

Εdit: Aκυρο το πρωτο, μολις τωρα ειδα πως το τσιρακι πλεον εμφανιζεται ως δολοφονος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ψηφίζω και γω Theodora,γιατί πολύ πρωτάρα μας το παίζει,αλλά έχω την εντύπωση ότι κάποιος έμπειρος την καθοδηγεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,147 μηνύματα.
Τωρα αν οπως ισχυριστηκες, εισαι πολιτης και σφαζομαστε αδικα μεταξυ μας, συγνωμη αλλα ολο αυτο αρχισε απο σενα!! Να το θυμασαι καλα αυτο οταν θα πεσουν οι μασκες...

[/COLOR]

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κι εσύ είσαι πολίτης και δεσμεύεσαι ότι θα το θυμάσαι κι εσύ όταν πέσουν οι μάσκες πως συνέχισες τον καβγά;:)

Ευχαριστώ για την ψήφο. Αυτή είναι πιό τίμια στάση τώρα αν και ξαναλέω πως κάνεις λάθος. Έχεις χρόνο να αλλάξεις, αλλά δε θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη.:) Εγώ από την άλλη εξακολουθώ να τιμώ το καθήκον μου να προστατεύσω την πόλη και έτσι θα το σκεφτώ καλά πριν στρέψω τα όπλα μου σε κάποιον.

Περιττό όμως να πω ότι από τη στιγμή που αποδείχτηκε ότι η Λουλού ήταν πολίτης, κάποιοι βρίσκονται με κατεβασμένα τα παντελόνια και τον πισινό τους να κρέμεται σα λουκούμι απέξω! Κάθε βοήθεια να τους τσακώσω, είναι ευπρόσδεκτη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ένα έχω να πω!!!!

Το 'λεγα ο γρουσούζης ότι θα βγω από τους πρώτους, τι το ήθελα;:mad::mad::mad::verymad::mastigio

Κατά τα άλλα, συνεχίζω να πιστεύω ότι η Myrtle είναι δολοφόνος και προσπαθεί να ρίξει στάχτη στα μάτια. Φυσικά, ποτέ δεν έκανα καλές προβλέψεις οπότε....:P

Περιμένω να δω τα μούτρα σας, σχετικά με το ρόλο μου στο τέλος του Παλέρμο:pfff:

PS. Έχω νεύρα, σήμερα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κι εσύ είσαι πολίτης και δεσμεύεσαι ότι θα το θυμάσαι κι εσύ όταν πέσουν οι μάσκες πως συνέχισες τον καβγά;:)

Ευχαριστώ για την ψήφο. Αυτή είναι πιό τίμια στάση τώρα αν και ξαναλέω πως κάνεις λάθος. Έχεις χρόνο να αλλάξεις, αλλά δε θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη.:) Εγώ από την άλλη εξακολουθώ να τιμώ το καθήκον μου να προστατεύσω την πόλη και έτσι θα το σκεφτώ καλά πριν στρέψω τα όπλα μου σε κάποιον.

Περιττό όμως να πω ότι από τη στιγμή που αποδείχτηκε ότι η Λουλού ήταν πολίτης, κάποιοι βρίσκονται με κατεβασμένα τα παντελόνια και τον πισινό τους να κρέμεται σα λουκούμι απέξω! Κάθε βοήθεια να τους τσακώσω, είναι ευπρόσδεκτη!:)
Συμφωνοι λοιπον... Ολα θα τα δουμε και θα τα μαθουμε στο τελος!! Μεχρι τοτε ας ελπισουμε πως ο "καβγας" μας δεν αποπροσανατολισε τους υπολοιπους...

Την ψηφο μου σορρυ, αλλα δυσκολα θα την αλλαξω, καθως αυτη τη στιγμη για μενα εισαι ο κυριος υποπτος!! Το μονο που ευχομαι ειναι να μην κανω του κεφαλιου μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ψηφίζω και γω Theodora,γιατί πολύ πρωτάρα μας το παίζει,αλλά έχω την εντύπωση ότι κάποιος έμπειρος την καθοδηγεί..
Χαχα. Ο Στράτος εντωμεταξυ χτες μου έλεγε ότι σίγουρα είμαι δολοφόνος.
Γιατί άραγε; :whistle:
Δε ψηφίζω ακόμα, θέλω να ξανά δω τα παλιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,147 μηνύματα.
Την ψηφο μου σορρυ, αλλα δυσκολα θα την αλλαξω, καθως αυτη τη στιγμη για μενα εισαι ο κυριος υποπτος!! Το μονο που ευχομαι ειναι να μην κανω του κεφαλιου μου...

Κάνεις λάθος. Ξέρω ότι δεν μπορώ να σε πείσω. Απλά κάνεις λάθος.:)

ΥΓ: Εννοείται ότι ο καβγάς είναι για το παιχνίδι και μόνο έτσι; Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς μιας και δε σε ξέρω και καλά στο στεκι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 11/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ ->
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Valder
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. lucky sunray ->
  12. Myrtle ->
  13. theodora ->
  14. tsarachaf ->
  15. vaios13 ->
  16. Valder ->
  17. Wild_Boy -> theodora
  18. Χαμογέλα(: ->
Ψήφοι
2 theodora
1 Valder

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2010 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  5. ?? - Δολοφονία - 11/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  6. ?? - Ψηφοφορία - 11/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ο κυνηγός σαν τι εμφανίζεται?Ολόκληρη ΣΕ μισά και κούτρουλα μας τα λες:pfff::pfff::P:P

Ανακοινώνεται μόνο αν είναι πολίτης ή δολοφόνους και σε καμία περίπτωση δεν αποκαλύπτεται η ιδιότητα του παίχτη, αν έχει!
Το δίδυμο Ορφέας- Ευρυδίκη φυσικά εξαιρείται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οσο για αυριο, εχω κατασταλλαξει στο ποιο ατομο θα ψηφισω!! Υποψιαζομουν και τον jj, αλλα αφο αποχωρησε, τα πραγματα ειναι πλεον πιο ευκολα!! Δινω λοιπον την ψηφο μου στο Valder o οποιος παρακαλουσε γι αυτη και απ'οτι φαινεται πρεπει να εχει προσωπικα μαζι μου:P:P... Και εξηγουμε:

Φρίκ, γράφτο έτσι επόμενη φορά:

Οσο για αυριο, εχω κατασταλλαξει στο ποιο ατομο θα ψηφισω!! Υποψιαζομουν και τον jj, αλλα αφο αποχωρησε, τα πραγματα ειναι πλεον πιο ευκολα!! Δινω λοιπον την ψηφο μου στο Valder o οποιος παρακαλουσε γι αυτη και απ'οτι φαινεται πρεπει να εχει προσωπικα μαζι μου:P:P... Και εξηγουμε:

Καλά που είδα κάτι περί ψήφου σου που είπες γιατί θα σε ξέχναγα.
Δεν είναι δύσκολο βρε παιδάκια, βάλτε μία μεγάλη γραμματοσειρά να ξεχωρίζει. Δεν τα διαβάζουμε τα posts στο σύνολό τους - εγώ τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και τότε γιατί δεν με (μας, μαζί με τον jj ή όποιον σκαρφιστείς μετά) ψηφίζεις;

Ψήφισε αυτό που λες, ψήφισε το σιγουράκι σου. Ή μήπως περιμένεις να δημιουργηθεί ρεύμα για να είσαι σίγουρος ότι έχεις κι άλλους για backup και να φύγει άλλος ένας πολίτης στα σίγουρα; Ειδικά εγώ που σου τη μπαίνω από την αρχή και σου χω κάτσει στραβά.:)

So please, shoot me. I am begging you!:) Το καλό που σου θέλω όμως να μη βγεί η λουλού πολίτης απόψε...:)
Και επαναλαμβανεσαι με τροπο κουραστικο!! Και να βγει η maria-lulu πολιτης, εγω τι σκατα φταιω?? Δυστυχως η ιδια εβαλε τον εαυτο της σε μπελαδες με τη σταση της και το γεγονος οτι ολα ανατραπηκαν την τελευταια στιγμη, με αποτελεσμα να φυγει ο Edmund, μας εχει βαλει δικαιως σε υποψιες!! Αλλα και να βγει πολιτης, στην τελικη καλλιστα θα μπορουσε να ειναι το τσιρακι σας...

Α, και κατι τελευταιο που παρακαλω τους συμπολιτες μου να το προσεξουν ιδιαιτερως: Αυτη η απειλη του τυπου "θα δεις τι θα παθεις αμα η maria-lulu ειναι πολιτης", μονο ενα πραγμα μου δειχνει, σιγουρια!! Και για να εισαι σιγουρος πως η maria-lulu δεν ειναι δολοφονος και να θες να με παγιδεψεις, τοτε μονο δολοφονος μπορει να εισαι... Και οχι, δεν αλλαζω την ψηφο μου, γιατι πρωτον θελω να ξεκαθαρισει το τοπιο με τη maria και δευτερον δε φοβαμαι τις χαζες απειλες σου!!

Δηλαδή υποστηρίζεις ότι κι εσύ είσαι πολίτης και δεσμεύεσαι ότι θα το θυμάσαι κι εσύ όταν πέσουν οι μάσκες πως συνέχισες τον καβγά;:)

Ευχαριστώ για την ψήφο. Αυτή είναι πιό τίμια στάση τώρα αν και ξαναλέω πως κάνεις λάθος. Έχεις χρόνο να αλλάξεις, αλλά δε θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη.:) Εγώ από την άλλη εξακολουθώ να τιμώ το καθήκον μου να προστατεύσω την πόλη και έτσι θα το σκεφτώ καλά πριν στρέψω τα όπλα μου σε κάποιον.

Περιττό όμως να πω ότι από τη στιγμή που αποδείχτηκε ότι η Λουλού ήταν πολίτης, κάποιοι βρίσκονται με κατεβασμένα τα παντελόνια και τον πισινό τους να κρέμεται σα λουκούμι απέξω! Κάθε βοήθεια να τους τσακώσω, είναι ευπρόσδεκτη!:)
Τα "όπλα" σου στον foreverfreak,μια χαρά τα έστρεψες στην αρχή πάντως.
Και χωρίς καμία προφανή αιτία!

Είχες βάλει από την αρχή τον Κωνσταντίνο στο μάτι.
Τον έλεγες "δολοφόνο",την Θεοδώρα "συνδολοφόνα" του, ήδη από τον πρώτο γύρο!
Υποτίθεται ότι δεν έχεις ξαναπαίξει Παλέρμο btw,πως στο καλό έβγαλες τόσα συμπεράσματα τόσο γρήγορα?
Λοιπόν όπως είπα και πριν,μετά την πρωινή δολοφονία ο Κωνσταντίνος είναι αθώος για μένα.
Το ότι έχεις στραφεί τόσο πια εναντίον του,προφανώς δείχνει ότι κάτι παραπάνω θα κατάλαβε για σένα.

Λοιπόν. Όσα είπε ο foreverfreak είναι αρκετοί λόγοι για μένα για να σε ψηφίσω.

Valder λοιπόν. Και βλέπουμε από εδώ και πέρα τι θα γίνει.

Η επόμενη ύποπτη για μένα είναι η Κατερίνα**.

Αυτά από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
:popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 11/02/2011
  1. CiNeFiL -> theodora
  2. Devina ->
  3. _elena_ -> Valder
  4. elenaki_arnea08 ->
  5. Eupatridis ->
  6. foreverfreak -> Valder
  7. Goseithor->
  8. JaneWin ->
  9. Κατερίνα *** ->
  10. Κλεοπάτρα ->
  11. lucky sunray ->
  12. Myrtle ->
  13. theodora ->
  14. tsarachaf ->
  15. vaios13 ->
  16. Valder ->
  17. Wild_Boy -> theodora
  18. Χαμογέλα(: ->
Ψήφοι
2 theodora
2 Valder

Απουσίες

  • CiNeFiL: #1

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

  1. Edmund - Ψηφοφορία & Παράταση - 09/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  2. love_angel - Δολοφονία - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  3. maria_lulu - Ψηφοφορία - 10/02/2010 - πολίτης
  4. jj! - Ορφέας-Ευρυδίκη - 10/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  5. ?? - Δολοφονία - 11/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  6. ?? - Ψηφοφορία - 11/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  7. ?? - Δολοφονία - 14/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
  8. ?? - Ψηφοφορία - 14/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  9. ?? - Δολοφονία - 15/02/2010 - αποκάλυψη ιδιότητας!!
  10. ?? - Ψηφοφορία - 15/02/2010 - κρυφή ιδιότητα
Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,147 μηνύματα.
Τα "όπλα" σου στον foreverfreak,μια χαρά τα έστρεψες στην αρχή πάντως.
Και χωρίς καμία προφανή αιτία!

Είχες βάλει από την αρχή τον Κωνσταντίνο στο μάτι.
Τον έλεγες "δολοφόνο",την Θεοδώρα "συνδολοφόνα" του, ήδη από τον πρώτο γύρο!
Υποτίθεται ότι δεν έχεις ξαναπαίξει Παλέρμο btw,πως στο καλό έβγαλες τόσα συμπεράσματα τόσο γρήγορα?
Λοιπόν όπως είπα και πριν,μετά την πρωινή δολοφονία ο Κωνσταντίνος είναι αθώος για μένα.
Το ότι έχεις στραφεί τόσο πια εναντίον του,προφανώς δείχνει ότι κάτι παραπάνω θα κατάλαβε για σένα.

Λοιπόν. Όσα είπε ο foreverfreak είναι αρκετοί λόγοι για μένα για να σε ψηφίσω.

Valder λοιπόν. Και βλέπουμε από εδώ και πέρα τι θα γίνει.

Η επόμενη ύποπτη για μένα είναι η Κατερίνα**.

Αυτά από μένα.

Ξέρεις τι λένε για τις πραγματικές δολοφονίες στην Αμερική; Στο 90% των περιπτώσεων τις έχει κάνει ο σύζυγος. Παρόλο λοιπόν που υπάρχει αυτή η στατιστική, ακόμα μερικοί σύζυγοι πιστεύουν κουτοειδώς ότι θα δολοφονήσουν τη σύζυγο και θα τη σκαπουλάρουν μια χαρά.

Δεν ασχολούμαι άλλο πάντως με το θέμα γιατί δεν βλέπω ότι τα λογικά επιχειρήματα πείθουν. Θες τον φίλο σου αθώο; Οκ. Ψήφισέ εμένα για ένοχο. Αλήθεια όμως, ρωτάω τους πάντες, τι προσπαθούμε να κάνουμε εδώ; Να βρούμε το δολοφόνο ή να βγάλουμε κάποιον αθώο με βάση τα προφανή; Πίσω από τα προφανή κρύβονται γλυκιά μου τα μεγαλύτερα μυστικά (Γκαίμπελς - Χίτλερ)

Το να μην ψηφίσεις τον Κωσταντίνο, ενώ είναι ένοχος, δε θα στοιχίσει τίποτα στο παιχνίδι, μιας και έχει ήδη στραμμένα τα δικά του όπλα επάνω μου και δεν τον κυνηγάει πολύς λαός, άρα είναι εκ του ασφαλούς. Το να διώξεις εμένα ενώ είμαι αθώος θα είναι χειρότερη πιθανότητα για τους πολίτες και το ξέρεις καλά αυτό.:)

Δε σου ζητάω να μη με κατηγορήσεις. Απλά να το σκεφτείς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Λοιπόν.
Εμένα με προβληματίζει ο jj!
Η λολού είναι πολίτης.
ο jj δεν ξέρουμε.
Αν ο jj= πολίτης ψήφισε στην τύχη.
Αν ο jj=ρουφιάνος ίσως ρώτησε την ΣΕ για lulu ή Edmund και με τη ψήφο του ήθελε να βοηθήσει. (Την τρίτη να ρώτησε)
Από την άλλη αν είχε ρωτήσει δε θα ήταν αμέτοχος στην ψηφοφορία. :hmm:
Aν jj=δολοφόνος θα ψήφιζε λουλού στη χειρότερη.

Απφ. Δε βγάζω άκρη.
wild boy. valder από εμένα. Θα δείξει.

Η τακτική του wild πάλι χτες μου φάνηκε ύποπτη. Μου έλεγε πως εγώ είμαι δολοφόνα ενώ είμαι πολίτης. Το έλεγε για 2 λόγους: ή για να του πω τι είμαι ή για να μη ρίξω υποψίες για το άτομό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λοιπόν.
Εμένα με προβληματίζει ο jj!
Η λολού είναι πολίτης.
ο jj δεν ξέρουμε.
Αν ο jj= πολίτης ψήφισε στην τύχη.
Αν ο jj=ρουφιάνος ίσως ρώτησε την ΣΕ για lulu ή Edmund και με τη ψήφο του ήθελε να βοηθήσει. (Την τρίτη να ρώτησε)
Από την άλλη αν είχε ρωτήσει δε θα ήταν αμέτοχος στην ψηφοφορία. :hmm:
Aν jj=δολοφόνος θα ψήφιζε λουλού στη χειρότερη.

Απφ. Δε βγάζω άκρη.
wild boy. valder από εμένα. Θα δείξει.

Η τακτική του wild πάλι χτες μου φάνηκε ύποπτη. Μου έλεγε πως εγώ είμαι δολοφόνα ενώ είμαι πολίτης. Το έλεγε για 2 λόγους: ή για να του πω τι είμαι ή για να μη ρίξω υποψίες για το άτομό του.
Ναι,είσαι δολοφόνα(σιγά μη μου πεις τι είσαι).Ναι εισαι και σε καθοδηγεί κάποιος.Μας κάνεις και την ανήξερη:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι,είσαι δολοφόνα(σιγά μη μου πεις τι είσαι).Ναι εισαι και σε καθοδηγεί κάποιος.Μας κάνεις και την ανήξερη:mad:
Μάλιστα.
Άσε τα κατηγορώ και πιάσε τα επιχειρήματα.
Wild boy από εμένα αν κρίνω και από τη δολοφονία της λοβ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top