Παλέρμο #25 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
την Κλεοπάτρα την ψήφισα με το σκεπτικό ότι από το προηγούμενο Παλέρμο αν και έδωσε συμμετοχή με μεγάλο ενθουσιασμό δεν συμμετείχε καθ' όλη την διάρκεια και αδιαφόρησε. Συγγνώμη, αλλά για εμένα ήταν η ασφαλής επιλογή, αφού κανείς δεν ήταν ιδιαίτερα ύποπτος...:redface:
Με αυτό το σκεπτικό λοιπόν, την ψήφισα επειδή δεν είχα ιδέα ακόμη για τους επικίνδυνους ρόλους και ποιος μπορούσε να τους έχει...

Έχεις δίκιο ότι δεν συμμετείχα,απλώς είχα πολύ καιρό να μπω και δεν είχα ιδέα ότι το παιχνίδι είχε αρχίσει! Αλλά άποψη δική σου και του καθενός να ψηφίζει όποιον θέλει και για οποιονδήποτε λόγο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 27/07/2010 (Μέχρι τις 20:00 ψηφίζουμε) οδηγίες στα πρώτα 2 post αυτού του thread)

  1. elenaki_arnea08: Noulou94
  2. Eupatridis: Κλεοπάτρα
  3. fantasmenos: zOitCa
  4. gianniskeeper: zOitCa
  5. kleop: rewial
  6. Κλεοπάτρα: Noulou94
  7. kousouni
  8. marialuluf1: Κλεοπάτρα
  9. mariza_93: ZOitiCa
  10. Noulou94: Κλεοπάτρα
  11. Rewial: Κλεοπάτρα
  12. roseberry: fantasmenos
  13. zOitCa: Κλεοπάτρα


Ψήφοι:

5 Kλεοπάτρα
3 zOitCa
2 Noulou94
1 rewial
1 fantasmenos

Σημείωση: Προστέθηκε και η ψήφο της marialuluf1 καθώς η ψήφος είναι υποχρεωτική. Μαρία μέχρι τις 20:00 μπορείς να αλλάξεις την ψήφος σου αλλά όχι να την αποσυρει τελείως. Θυμίζω οποιος έχει 2 συνεχομενες ή 3 μη συνεχόμενες απουσίες φέυγει από το παιχνίδι.

Σήμερα Τρίτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τετάρτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)

Κλεοπάτρα ψήφισα ,όχι zOitCa ;)
Διορθώθηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου. Ψηφίζω την z0itCa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 27/07/2010 (Μέχρι τις 20:00 ψηφίζουμε) οδηγίες στα πρώτα 2 post αυτού του thread)

  1. elenaki_arnea08: Noulou94
  2. Eupatridis: Κλεοπάτρα
  3. fantasmenos: zOitCa
  4. gianniskeeper: zOitCa
  5. kleop: rewial
  6. Κλεοπάτρα: zOitCa
  7. kousouni
  8. marialuluf1: Κλεοπάτρα
  9. mariza_93: ZOitiCa
  10. Noulou94: Κλεοπάτρα
  11. Rewial: Κλεοπάτρα
  12. roseberry: fantasmenos
  13. zOitCa: Κλεοπάτρα


Ψήφοι:

5 Kλεοπάτρα
4 zOitCa
1 Noulou94
1 rewial
1 fantasmenos

Σημείωση: Προστέθηκε και η ψήφο της marialuluf1 καθώς η ψήφος είναι υποχρεωτική. Μαρία μέχρι τις 20:00 μπορείς να αλλάξεις την ψήφος σου αλλά όχι να την αποσυρει τελείως. Θυμίζω οποιος έχει 2 συνεχομενες ή 3 μη συνεχόμενες απουσίες φέυγει από το παιχνίδι.

Σήμερα Τρίτη δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τετάρτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Με 5 ψήφους αποχωρεί η Κλεοπάτρα!
Κλεοπάτρα μπορείς να πεις τα τελευταία σου λόγια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Με 5 ψήφους αποχωρεί η Κλεοπάτρα!
Κλεοπάτρα μπορείς να πεις τα τελευταία σου λόγια! :)

Δεν έπρεπε ποτέ να γνωρίσω τον Μάρκο Αντώνιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 28/07/2010 (Μέχρι τις 20:00 ψηφίζουμε) οδηγίες στα πρώτα 2 post αυτού του thread)

  1. elenaki_arnea08:
  2. Eupatridis:
  3. fantasmenos:
  4. gianniskeeper:
  5. kleop:
  6. kousouni
  7. marialuluf1:
  8. mariza_93:
  9. Noulou94:
  10. Rewial:
  11. roseberry:
  12. zOitCa:


Ψήφοι:


Απουσίες:
1 kousouni: )

Αποχωρήσεις:
  1. Κλεοπάτρα: ψηφοφορία (κρυφή ιδιότητα)



Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

====άμα δείτε κανά λάθος...διορθώστε το :)[/QUOTE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
άντε σιγά σιγά να αποκαλύπτουν όλοι τον πραγματικό τους εαυτό.......:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μέρα 1η


.......Μέχρι που εικασίες για ύπουλες συμμορίες ακούγονταν από τους θαμώνες του νησιού. Η Σαντορίνη είναι όμορφο και ήσυχο νησί ποτέ δεν είχε ξανακουστεί κάτι τέτοιο. Οι αστυνομικές Αρχές του νησιού με επικεφαλή τον αστυνόμο Μπέκα αποφάσισαν να δράσουν πριν προλάβει να γίνει το κακό.

Ο υπαστυνόμος Μπατσίδης (πρώην αστυνόμος της πόλης Παλέρμος που υποβιβάστηκε μετά την αποτυχία του) έκανε την καθημερινή του περιπολία στην πλατεία της Χώρας και κατόπιν πολλών καταγγελειών από ανώνυμους. Είδε μια γυναίκα και του φάνηκε ύποπτη. Παρά τις αντιρρήσεις του ανωτέρου του (αστυνόμου Μπέκα) πήρε τις χειροπέδες και τις έβαλε στην άτυχη κοπέλα και την οδήγησε στο τμήμα. Η κοπέλα λεγόταν Κλεοπάτρα και φαινόταν στενοχωρημένη. Ο φωτογραφικός φακός ενός παπαράτσι πρόλαβε να την αποθανατίσει λίγο πριν μπει στο περιπολικό. Κανείς δεν ξέρει αν είναι στην πραγματικότητα ένοχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν υπάρχει δυστυχώς συμμετοχή και υποθέτω ότι οι δολοφόνοι θα κερδίσουν από αυτό. Dεν γνωρίζω τι γίνεται αλλά μου φαίνεται ότι ανάμεσα στην Κλεοπάτρα και την zoitca υπάρχει καλός και κακός ρόλος. Ο τρόπος που έπεσαν στην Κλεοπάτρα μάλλον δείχνει ότι βολεύονταν. Σίγουρα οι δολοφόνοι ψήφισαν Κλεοπάτρα.

Υποπτεύομαι και την roseberry μιας και η ψήφος της ήταν χωρίς αιτία (και περιμένω μια απάντηση από μέρους της) αλλά θα μείνω στην zoitca μιας και μου φαίνεται η πιο πιθανή δολοφόνος.

Οπότενες zoitca for president και βλέπουμε αύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
Αστυνόμε μπέκα...

Είναι εντελώς προκλητικό, κωμικοτραγικό, ύποπτο και πρόστυχο να ψηφίζετε τον φαντασμένο με αιτία "έτσι για το γαμώτο".

Θα ήθελα καλύτερη δικαιολογία όπως "είσαι πολύ καλός πολίτης και εγώ η δολοφόνος θέλω να σε βγάλω για να κερδίσω" :P


μικρο σαρκοφαγο σπουργιτι,εχεις πολλους ασσους στα μανικια σου αγαπητε μου ...μπορει να γλυτωσες την πρωτη φορα αλλα θα σε φτιαξω και σενα :whistle::P
προς το παρων θα ψηφισω zoitca οχι ''για το γαμωτο '' αλλα επειδη απο την αρχη μου φανηκε υποπτη ...ειμαι σιγουρη οτι ειναι ή ο ενας δολοφονος ή το τσιρακι ...θα δουμε :P

αυτα ...εδω αστυνομος Μπέκας :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Έτσι γίνεται πάντα.
Επειδή έχω εμπεριστατωμένη άποψη γίνομαι ύποπτη. Κάνω επίκληση στη λογική όλων, αφού θα ήταν ασφαλέστερο να λειτουργούμε με επιχειρήματα από εδώ και στο εξής, παρά με ένστικτα και ... "γαμώτο"..:redface:
Μπορεί ο fantasmenos αναίτια νομίζω να με υποπτεύται, αλλά θα σε καλέσω να μου ξεκαθαρίσεις τον λόγο, για να σου απαντήσω και εγώ με την σειρά μου.
Προσωπικά μπορώ να πω ότι το
μπορει να γλυτωσες την πρωτη φορα αλλα θα σε φτιαξω και σενα

μου φάνηκε κάπως ιδιαίτερο, προκλητικό, και σίγουρα όχι κάτι που θα έλεγε ένας πολίτης...:/:

Καλώ επίσης και την roseberry να μου πει γιατί φάνηκα τόσο ύποπτη από την αρχή, ενώ θα ήμουν από τους ελάχιστους, αν όχι η μόνη που ξεκαθάρισα γιατί ψηφίζω κάποιον.. Μία ξερή απάντηση του στυλ μου φάνηκε ύποπτη, συγγνώμη αλλά δεν με καλύπτει, όπως δεν θα έπρεπε να καλύπτει και τον κάθε πολίτη άλλωστε αφού πρέπει να είμαστε σίγουροι για τα επόμενα βήματά μας αν θέλουμε εμείς, οι πολίτες την νίκη!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μικρο σαρκοφαγο σπουργιτι,εχεις πολλους ασσους στα μανικια σου αγαπητε μου ...μπορει να γλυτωσες την πρωτη φορα αλλα θα σε φτιαξω και σενα :whistle::P
προς το παρων θα ψηφισω zoitca οχι ''για το γαμωτο '' αλλα επειδη απο την αρχη μου φανηκε υποπτη ...ειμαι σιγουρη οτι ειναι ή ο ενας δολοφονος ή το τσιρακι ...θα δουμε :P

αυτα ...εδω αστυνομος Μπέκας :smoke:


Δηλαδή πως θα με φτιάξεις; Στο παλέρμο ο μόνος τρόπος να με "φτιάξεις" είναι να με βγάλεις με ψηφοφορία (που σημαίνει ότι έχεις πειστικά επιχειρήματα) ή να με δολοφονήσεις. Τι από τα δύο θα κάνεις; Πειστικά επιχειρήματα δεν βλέπω, μόνο το "γαμώτο" βλέπω

Κανονικά θα έπρεπε να σε ψηφίσω αλλά επειδή το ζώδιο μου σήμερα έλεγε ότι δεν πρέπει να αλλάξω την απόφαση που πήρα θα αναμείνω για αύριο. Ανυπομονώ να διαβάσω γιατί η zoitca είναι ένοχη

Υ.Γ. χαχαχα το ποστ μου με την zoitca είναι καρμπόν στο νόημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και η z0itCa για το ίδιο πράγμα ανυπομονεί....:redface:
Και επειδή ακριβώς φοβάμαι ότι μπορεί να γίνω στόχος των δολοφόνων επειδή ακριβώς έχω επιχειρήματα, δίνω την ψήφο μου στην

roseberry

Αν όμως τα δεδομένα αλλάξουν και πεισθώ τόσο για την αθωότητά της αλλά και για την ενοχή κάποιου άλλου, η ψήφος μου ενδέχεται να αλλάξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
μου φαινεται πως μπλοφαρεις.....
λες ''....όπως δεν θα έπρεπε να καλύπτει και τον κάθε πολίτη άλλωστε αφού πρέπει να είμαστε σίγουροι για τα επόμενα βήματά μας αν θέλουμε εμείς, οι πολίτες την νίκη!'' μας φανερωνεις την υποτιθεμενη ιδιοτητα σου ετσι, βασικα ετσι θελεις να μας το παρουσιασεις για να μας μπερδεψεις....αυτο το κανει ακομα πιο υποπτο :D......χμμ βεβαιωθηκα ακομα πιο πολυ οτι δεν εισαι ενας απλος πολιτης αλλα κατι αλλο!ευχαριστω:P

δεν εχω τυχαια το ονομα Aquaforte στην γειτονια :whistle::P
Μπεκας ονομα και πραγμα :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
δεν ξερω ποιον να ψηφισω!:redface::worry: Ψηφιζω z0itCa, ισως στα αληθεια να μπλοφαρεις αλλα δεν ξερω!:eek:ακομα δεν εχω καταλαβει την σκεψη σας... αλλα δεν ξερω,μηπως μπλοφαρει στα αληθεια?? μπορει να αλλαξω την ψηφο μου μχρι αυριο αμα δω κατι αλλο υποπτο...:/::/::redface::worry::confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μου φαινεται πως μπλοφαρεις.....
λες ''....όπως δεν θα έπρεπε να καλύπτει και τον κάθε πολίτη άλλωστε αφού πρέπει να είμαστε σίγουροι για τα επόμενα βήματά μας αν θέλουμε εμείς, οι πολίτες την νίκη!'' μας φανερωνεις την υποτιθεμενη ιδιοτητα σου ετσι, βασικα ετσι θελεις να μας το παρουσιασεις για να μας μπερδεψεις....αυτο το κανει ακομα πιο υποπτο :D......χμμ βεβαιωθηκα ακομα πιο πολυ οτι δεν εισαι ενας απλος πολιτης αλλα κατι αλλο!ευχαριστω:P

δεν εχω τυχαια το ονομα Aquaforte στην γειτονια :whistle::P
Μπεκας ονομα και πραγμα :smoke:

Εμένα στη γειτονιά με φωνάζουν ζωντόβολο, τι κερδίζω;

Ακούς εκεί ακουαφόρτε, μέρσι

Μαντάμ, προτρέχεις. Στην αυριανή αποχώρηση θα φανούν πολλά και θα δούμε ποιος είναι ποιός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
μανταμ???? εμ ναι ας μην πω κατι παραπανω

λοιπον δες πως εχει το πραγμα φιλε μου..εγω το μονο που εκανα ειναι γραψω την σκεψη μου και να βαλω και τους αλλους σε υποψιες μπας και παρει μπρος το παιχνιδακι ..τελος παντων εγω απλα εχω καταλαβει οτι κατι τρεχει με εσας,δεν θα πω κατι παραπανω!
αλλα ρε παιδια ηρεμιστε ενα απλο παιχνιδακι ειναι θα υπαρξουν και μπλοφες και κοντρες.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά η σύνδεσή μου έχει -προφανώς!- πρόβλημα:(

Για μπλόφα με κατηγόρησες και ότι αποκρύπτω την πραγματική μου ταυτότητα.
Ωστόσο, με λίγη μόνο σκέψη θα δουν και οι υπόλοιποι νομίζω τι πραγματικά συμβαίνει...

μπορει να γλυτωσες την πρωτη φορα αλλα θα σε φτιαξω και σενα

1) Στο παραπάνω πέρα από την ξεκάθαρη απειλή, δείχνεις μία τόσο μεγάλη ανεδαφική σιγουριά ότι θα παραμείνεις στο παιχνίδι, κάτι για το οποίο κανείς μας δεν είναι σίγουρος αφού οι δολοφόνοι καραδοκούν. Αλλά εσύ τόσο σίγουρα και αβίαστα λες ότι έμμεσα ότι θα παραμείνεις, άρα δεν κινδυνεύεις από τους δολοφόνους.. Αυτό θα συμβαίνει γιατί προφανώς είσαι μία από αυτούς!!!
2) Περνώντας τώρα στην ξεκάθαρη απειλή....
Όπως είπε ο φαντασμένος, για να δείχνεις τέτοια αυτοπεποίθηση, δυο ενδεχόμενα υπάρχουν. Είτε έχεις δυνατά επιχειρήματα είτε είσαι δολοφόνος!
Δυνατά επιχειρήματα δυστυχώς μέχρι τώρα δεν παρουσιάζεις αλλά στηρίζεσαι σε "γαμώτα" και κυριολεκτικά αβάσιμες υποψίες.. Άρα καταλήγουμε και πάλι στο συμπέρασμα ότι είσαι μία δολοφόνος...
3) Υπογράφεις συνεχώς, ως Αστυνόμος Μπέκας, δηλαδή υπερασπιστής των πολιτών και διώκτης των δολοφόνων, ενώ από τα πρώτα δύο που είπα, καταλαβαίνουμε ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει. Καταλήγεις δηλαδή εσύ να μπλοφάρεις (πράγμα για το οποίο κατηγορείς μόνο με ισχυρισμούς και όχι αποδείξεις εμένα) και να χρησιμοποιείς την βιτρίνα του Αστυνόμου, σαν προπαγάνδα για να καλύψεις το πραγματικό σου προσωπείο.

Ταυτόχρονα, κατηγορείς εμένα χρησιμοποιώντας μόνο δικούς σου αβάσιμους ισχυρισμούς, στηρίζοντάς τους σε κάτι που τόσο φυσικά και αβίαστα βγήκε στο λόγο μου μία μόνο φορά, σε αντίθεση με το προμελετημένο και συνεχώς επαναλαμβανόμενο "Αστυνόμος Μπέκας!" Έτσι λοιπόν, προσπαθείς να στρέψεις όλη την προσοχή επάνω μου για να περάσεις εσύ απαρατήρητη, ενώ έχεις και άλλο κέρδος, αφού βγάζοντας εμένα μέσω ψηφοφορίας βγάζεις μία παίκτρια που έχει καταλάβει τι είσαι, έχει εμπεριστατωμένη άποψη και δυνατά επιχειρήματα!! Με ένα σμπάρο, δυο τριγώνια που λέμε...

δεν εχω τυχαια το ονομα Aquaforte στην γειτονια
όντως δεν το έχεις τυχαία αυτό στη γειτονιά του Παλέρμου- Σαντορίνης.. Μήπως επειδή τους καθαρίζεις όλους??:/:

Για όλους λοιπόν τους παραπάνω λόγους, εμένω στην ψήφο μου, την οποία δίνω μετά από ώριμη και λογική σκέψη στηριζόμενη σε επιχειρήματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
μανταμ???? εμ ναι ας μην πω κατι παραπανω

λοιπον δες πως εχει το πραγμα φιλε μου..εγω το μονο που εκανα ειναι γραψω την σκεψη μου και να βαλω και τους αλλους σε υποψιες μπας και παρει μπρος το παιχνιδακι ..τελος παντων εγω απλα εχω καταλαβει οτι κατι τρεχει με εσας,δεν θα πω κατι παραπανω!
αλλα ρε παιδια ηρεμιστε ενα απλο παιχνιδακι ειναι θα υπαρξουν και μπλοφες και κοντρες.....;)

Επειδή μίλησες σε πληθυντικό και επειδή όπως το αντιλαμβάνομαι μου έχεις ένα μικρό "άχτι", εγώ διατηρώ πάντα την ηρεμία μου και φυσικά ξαναλέω ότι δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα με κανένα σας! Και καλά έκανες εν τέλει που δίνεις έδαφος να πάρει μπρος το παιχνίδι, και μπράβο σου. Απλά δεν μπορείς να κατηγορείς χωρίς μία εμπεριστατωμένη απόδειξη...:/::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top