Παλέρμο #20 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ψηφίζω pitg21.

Δεν θα προσπαθήσω να υπερασπιστώ τα αυτονόητα.
Στον καθένα τα πράγματα προφανώς έχουν άλλη λογική.

Βγάλτε τα μάτια σας μόνοι σας πολίτες και χάστε μόνοι σας ξεπαστρεύοντας πολίτες.
Βγάλτε με επειδή δεν έχω διαίσθηση και επέμενα σε λάθος άτομο (αν και προσωπικά ακόμα επιμένω για τη Love αλλά τέσπα) δυσκολεύοντάς σας στο να βρείτε τους αληθινούς δολοφόνους, αλλά σας παρακαλώ ΜΕΤΡΗΣΤΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ βγάζοντας με απέξω.

Και επίσης παρατηρήστε ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν θα 'τρέξει' να με υπερασπιστεί. Πολύ λογικό αν είχα τσιράκια και δολοφόνους να με προστατεύουν.

πφφφφ... τι να σας πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λοιπόν, όπως έχει το πράγμα, αθώοι είναι η Νεράιδα η οποία είναι εκνευριστικά πρόβατο σε αυτό το γύρο και η resident με τον pitg21.

Η Nininaou αποτελεί ένα μικρό δολοφόνο και δεν χρειάζεται περισσότερη μνεία σε αυτό δεν μπορώ να αναφερθώ περισσότερο σε αυτό.

Η Ηρώ είναι απογοήτευση ή απλώς δολοφόνα

Όσο για την αγαπητή Youki-Mακάρθι αυτόν τον δημιουργό ψέματος και ανακριβειών της αφιερώνω το παρακάτω μιας και είναι σίγουρο ότι η αδυναμία των πολιτών να αντιδράσουν θα φέρει και άλλες αποχωρήσεις αθώων.
Στα τελευταία λόγια του ο φαντα κατηγορεί εμένα, την Ηρώ και τη νινι. Κάποιος από τους 3 είναι δολοφόνος.
Επίσης αθωώνει τη Νερ, την Ρεζ και τον Πητ. Κάποιος από τους 3 είναι δολοφόνος.

(Για όποιον δεν καταλαβε, θεωρώ μετά την αποκάλυψη της burp ότι και ο φαντα ήταν 1000% δολοφόνος, το γιατί μπορείτε να το βρείτε στα προηγούμενα ποστ μου)


Δεν θα κάτσω να απολογηθώ. Έχω σοβαρότερα πράγματα να κάνω από το να σας πείσω ότι δεν είμαι ελέφαντας. Σας προκαλώ μόνο να με βγάλετε τη Δευτέρα και να μην κάνετε τη χάρη στο τσιράκι [ξέρει η Youki για ποιόν χτυπάει η καμπάνα] να σας κατευθύνει εκεί που θέλει.

Youki δεν είπα ποτέ ότι είμαι ο ρουφιάνος και ΞΕΡΩ ποιοι είναι οι δολοφόνοι. Βάση της διαίσθησης μου πάω. Εσύ πάλι άγεις και φέρεις. Και σε πιστεύουν κιόλας.

Πριν ψηφίσω θέλω να ελέγξω την ιστορικότητα κάποιων δηλώσεων. Θα ψήφισα την Nininaou αλλά οι κακοί σας αγουν και σας φέρουν καλά (όσοι είστε πολίτες) οπότε αν την ψηφίσω θα σώσω άλλον έναν δολοφόνο [όπως έκανα τόσες μέρες με τη love) και δεν το πολυγουστάρω να πω την αλήθεια. Αν παρόλα αυτά δεν με ικανοποιήσει ο έλεγχος που θα κάνω θα ψηφίσω τη μικρή.

be back.
Ρεζουλίν παραληρείς...Είμαι το τσιράκι ε? Μαιστα...
Ποτε ακριβώς είπα ότι είσαι ο ρουφιάνος και ΞΕΡΕΙΣ ποιοι είναι οι δολοφόνοι?
Εκανα quote το ποστ σου και ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του. Πάντως λόγια στο στόμα σου (ή μαλλον στο χερι σου) δεν έβαλα και σε παρακαλώ να μην το κάνεις κι εσύ. Είδες ότι σε αυτό το γύρο οι φαντασμενικές τακτικές δεν έπιασαν, οπότε θα σε συμβούλευα να σταματήσεις να τις ακολουθείς. Merci.

Αγω και φερω? Τι λες μαρή? At least χρησιμοποιώ που και που και κανα επιχείρημα. Σε αντίθεση με σένα.

Η love από που κι ως που δολοφονος? Αν ηταν τελικα η λαβ δολοφονος και εφόσον η κόντρα έπαιζε ανάμεσα σε λαβ και μπερπ (σηλαδη 2 δολοφονους) συμφωνα με το σκεπτικό σου, ποια η λογικη να χασουν 2 δολοφονους την ίδια μερα? Θα αφηναν να φυγει μια από τις 2 και θα σκότωναν πολίτη. Μπλοφαραν Ρεζ και κάνεις ότι δεν το βλέπεις...σκατοδολοφονι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
ψηφίζω pitg21.

Δεν θα προσπαθήσω να υπερασπιστώ τα αυτονόητα.
Στον καθένα τα πράγματα προφανώς έχουν άλλη λογική.

Βγάλτε τα μάτια σας μόνοι σας πολίτες και χάστε μόνοι σας ξεπαστρεύοντας πολίτες.
Βγάλτε με επειδή δεν έχω διαίσθηση και επέμενα σε λάθος άτομο (αν και προσωπικά ακόμα επιμένω για τη Love αλλά τέσπα) δυσκολεύοντάς σας στο να βρείτε τους αληθινούς δολοφόνους, αλλά σας παρακαλώ ΜΕΤΡΗΣΤΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ βγάζοντας με απέξω.

Και επίσης παρατηρήστε ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν θα 'τρέξει' να με υπερασπιστεί. Πολύ λογικό αν είχα τσιράκια και δολοφόνους να με προστατεύουν.

πφφφφ... τι να σας πω...
Να σε στείλω κι ενα πακετο χαρτομάντηλα να σκουπίσεις τα δακρυά σου καημενη Ρεζουλίν...:P

Αη μαρή απο δω...ακόμα και τώρα επιμένεις για τη λαβ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 25/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Ηρώ >> Resident Evil
  3. jrot6 >> Resident Evil
  4. Neraida >> Nininaou
  5. Nininaou >>
  6. Phoebe >>
  7. pitg21 >>
  8. Resident Evil >> Nininaou
  9. Youki >> Resident Evil
  10. Vkey >>

Υποψήφιοι

3 Resident Evil
2 Nininaou

Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (2) - αποχώρηση
Speedy (2) - αποχώρηση

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. Kakerlak - Απουσίες (κρυφή ιδιότητα)
  3. Speedy - Απουσίες (κρυφή ιδιότητα)
  4. zanin - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (πολίτης)
  5. Corpse Bride - Δολοφονία (πολίτης)
  6. fantasmenos - Ψηφοφορία (κρυφή ιδιότητα)
  7. Love angel - Δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  8. Burp - Ψηφοφορία (δολοφόνος)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!



Την Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Την Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
youki, αν είσαι οτιδήποτε από τα "πολίτης", "νοσοκόμα", "ρυφιάνος", το μόνο που σου ζητάω είναι αύριο μετά τις 8 (που θα έχετε κάνει τη "σοβαρή" κίνηση να με βγάλετε) να βάλεις στους υπολογισμούς σου για τους εναπομείναντες παίκτες να μην ισχύουν οι αηδίες (είμαι τσιράκι ή δολοφόνος) που διαδίδεις για μένα.
Την ίδια παράκληση απευθύνω και στους υπόλοιπους παίκτες που έχουν κάποιο από τους παραπάνω 3 ρόλους.
Τίποτα άλλο.
Όποιος θέλει να ξεκουνήσει το κεφάλι του και να δει πέρα από το σενάριο που έπλασε στο μυαλό του ας το κάνει.

--Από τη στιγμή που μου τη λές επειδή είπα "για την μπουρμπ δεν ξέρω τι είναι" και αποδεικνύεται δολοφόνος, συγγνώμη αλλά ένας πολίτης μόνο να μαντέψει μπορεί αν ΔΕΝ ειναι ο ρουφιάνος. Αφού λοιπόν εγώ λες ότι ΕΠΡΕΠΕ να ξέρω τι είναι η μπουρμπ και να μην έχω αμφιβολία, αλλιώς είμαι δολοφόνος.. ε τι άλλο να πω δλδ?

Ποιός προσπαθεί να παρουσιάσει τα πράγματα όπως ναναι για να του βγουν τα πράγματα όπως τον βολεύουν? Let me guess.. YOU!

Το γιατί η Love είναι δολοφόνος είναι απλό το έχω αναλύσει και ειδικά εσύ θα έπρεπε να το θυμάσαι (τελικά άλλος το έπαθε το εγκεφαλικό :P), μιας και σε 2 γύρους στο παρελθόν (στον ένα ήμουν η ίδια μια από τους 2 δολοφόνους σε αυτη την κατάσταση) όταν ο χαμός γινοταν ανάμεσα σε 2 δολοφόνους σκοτώναν τον ένα ώστε να ΜΗΝ φανεί η ιδιότητα (ούτε να κινδυνέψει σε επόμενο γύρο για να το γυρίσουν όπως θέλουν την κρυφή ιδιότητα) αφενός και ελπίζοντας σε αλλαγή ψυχολογίας για τον άλλο δολοφόνο από την άλλη.
========

Λοιπόν ξέρεις κάτι ρε Youki? Tην τελευταία φορά που μου την "έπεφτες" έτσι σε παλέρμο και με έβαζες να εξηγώ τα αυτονόητα για τακτικές με τις οποίες και η ίδια έχεις συμφωνήσει ή η ίδια έχεις αναλύσει στο παρελθόν ήσουν...τσιράκι.

Σόρρυ λοιπόν, αλλά δεν θα παίξω άλλο το παιχνίδι σου. Λόγω ρόλου είμαι εντελώς μόνη στην υπεράσπιση μου και είναι κουραστικό να λές αυτονόητα πράγματα σε ανθρώπους που κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν, και όποιος πολίτης θέλει ας το δει μόνος του αυτό.
Αυτά από μένα. Πάω να δω heroes :P



edit. Επίσης άλλαξα γνώμη. Ψηφίζω nininaou.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Καλά ρε Αθηνά θα μας τρελάνεις;
Ποιος νορμάλ άνθρωπος σε ποιο νορμαλ παιχνίδι, θα έβγαζε σε ένα γύρο 2 νορμάλ δολοφόνους;;;
Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε δηλαδή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Αχ βρε Ρέσιντεντ τα λες τόσο μα τόσο ωραία. Πολύ ωραίο το ποστ σου. Σχεδόν με πείθεις για την αθωότητα σου.....


Σχεδόν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλά ρε Αθηνά θα μας τρελάνεις;
Ποιος νορμάλ άνθρωπος σε ποιο νορμαλ παιχνίδι, θα έβγαζε σε ένα γύρο 2 νορμάλ δολοφόνους;;;
Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέραμε δηλαδή..

θες να το ψάξεις? misslittledevil και εγώ οι 2 δολοφόνοι με τους οποίους έγινε αυτό (στο άλλο παιχνίδι δεν θυμάμαι ποιοί ήταν).
Και τέσπα ΔΕΝ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΤΟ ΑΛΑΘΗΤΟ τη σκέψη μου λέω!
Πολύ θα ήθελα να ήξερα έστω και το παραμικρό αλλά δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
youki, αν είσαι οτιδήποτε από τα "πολίτης", "νοσοκόμα", "ρυφιάνος", το μόνο που σου ζητάω είναι αύριο μετά τις 8 (που θα έχετε κάνει τη "σοβαρή" κίνηση να με βγάλετε) να βάλεις στους υπολογισμούς σου για τους εναπομείναντες παίκτες να μην ισχύουν οι αηδίες (είμαι τσιράκι ή δολοφόνος) που διαδίδεις για μένα.
Την ίδια παράκληση απευθύνω και στους υπόλοιπους παίκτες που έχουν κάποιο από τους παραπάνω 3 ρόλους.
Τίποτα άλλο.
Όποιος θέλει να ξεκουνήσει το κεφάλι του και να δει πέρα από το σενάριο που έπλασε στο μυαλό του ας το κάνει..
Ρεζουλιν μου εσυ το λες αυτό? Εσυ που ακόμα και τώρα επιμενεις στο σενάριο που έπλασες από την πρώτη μέρα στο μυαλό σου και δεν βλέπεις (ή δεν θες να δεις) τα αυτονόητα?

--Από τη στιγμή που μου τη λές επειδή είπα "για την μπουρμπ δεν ξέρω τι είναι" και αποδεικνύεται δολοφόνος, συγγνώμη αλλά ένας πολίτης μόνο να μαντέψει μπορεί αν ΔΕΝ ειναι ο ρουφιάνος. Αφού λοιπόν εγώ λες ότι ΕΠΡΕΠΕ να ξέρω τι είναι η μπουρμπ και να μην έχω αμφιβολία, αλλιώς είμαι δολοφόνος.. ε τι άλλο να πω δλδ?
Η burp έκανε καραμπαμ ότι είναι δολοφόνος ιδίως μετά τις χτεσινοβραδυνές αλλαγές ψήφου. plus ποιος πολίτης θα επέλεγε να μην αλλάξει ψήφο και ουσιαστικά να αυτοκτονήσει? ΚΑΝΕΙΣ! Μόνο ένας δολοφόνος θα το έκανε αυτό για να ξεκαρφωθεί. Λογικό συμπέρασμα από την συμπεριφορά burp και fantasmenou----> ήταν συνδολοφονοι! Παραλογο?

-Ποιός προσπαθεί να παρουσιάσει τα πράγματα όπως ναναι για να του βγουν τα πράγματα όπως τον βολεύουν? Let me guess.. YOU!
Παρουσιαζω τα πραγματα όπως ναναι? Βρες μου ένα - ΕΝΑ - λογικό σφάλμα στο σκεπτικό μου. Let me guess...YOU CAN'T

Το γιατί η Love είναι δολοφόνος είναι απλό το έχω αναλύσει και ειδικά εσύ θα έπρεπε να το θυμάσαι (τελικά άλλος το έπαθε το εγκεφαλικό :P), μιας και σε 2 γύρους στο παρελθόν (στον ένα ήμουν η ίδια μια από τους 2 δολοφόνους σε αυτη την κατάσταση) όταν ο χαμός γινοταν ανάμεσα σε 2 δολοφόνους σκοτώναν τον ένα ώστε να ΜΗΝ φανεί η ιδιότητα (ούτε να κινδυνέψει σε επόμενο γύρο για να το γυρίσουν όπως θέλουν την κρυφή ιδιότητα) αφενός και ελπίζοντας σε αλλαγή ψυχολογίας για τον άλλο δολοφόνο από την άλλη.
Nαι μας έχεις πει γιατί η λαβ είναι δολοφονος συμφωνα με το σκεπτικό σου, αλλά σορυ, το σκεπτικο σου δεν με πείθει. Αντιθέτως κι επειδή ξέρω και πόσο έξυπνη είσαι και πόσο καλή είσαι στο παλέρμο ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΙΤΗΣ, το να επιμένεις σε μια επιλογή που έκανες από την πρώτη στιγμή από ένστικτο και ενώ όλα δείχνουν ότι ήταν - μαλλον - λάθος με κάνει να πιστεύω ότι είσαι ένοχη.
Το σκηνικό που αναφέρεις, σορυ δεν το θυμαμαι. Ειλικρινά. Αν την παλεψω θα τσεκαρω το αρχείο. Οχι γιατί δεν σε πιστεύω, απλά για να δω ποιοι ήταν τότε δολοφόνοι και πως φεροντουσαν κατα τ'αλλα (διοτι ως γνωστον η ιστορία τείνει να επαναλαμβάνεται.:P)

edit: αυτή η τακτική βεβαια που αναφερεις κάτι μου λέει ότι έγινε σε μέρα που ΔΕΝ φαινόταν η ιδιοτητα του αποχωρούντα. Σήμερα όμως φαινόταν, άρα αν η λαβ ήταν δολοφονος όποια από τις 2 κι αν έφευγε ήταν χασούρα για τους δολοφονους. Αρα δε τους συνεφερε να χάσουν και 2ο παίχτη στη δολοφονία!!!

Και anyway το να με βγάζεις δολοφονο επειδή σε κατηγορώ αντί να προσπαθείς να πείσεις γιτην αθωότητά σου είναι μια ακομα τακτική δολοφόνου.

(Και ναι αμα μου κολήσει κάτι δεν μου το βγάζεις από το μυαλό, σορ that's me..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ΚΟριτσακι εσυ εισαι αθωα ε?!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
btw πιθανό τσιράκι σε λέω όχι πιθανό δολοφόνο :P.

Εγώ θα ελέξγω το σκεπτικό σου [για τις 2 ώρες που θα μου απομένουν στο παιχνίδι στις 6 που θα ξαναέχω πρόσβαση σε νετ] εσύ στις πράξεις σου θα λάβεις υπόψη την περίπτωση να ΜΗΝ είμαι δολοφόνος? Γιατί να θυμίσω ότι αρκεί ένας δολοφόνος μέσα για να κερδίσουν οι δολοφόνοι. Κράτα και το σενάριο να μην είμαι εγώ δολοφόνος λοιπόν για να μην βρεθεί αυτός ο ένας που με έχεις βάλει στη θέση του να μας κερδίσει (οπου μας==τους πολίτες).

Αυτό και τέλος από μένα.

edit: Υοuki (και όποιος άλλος), δεν περιμένω απάντηση. Το παραπάνω είναι προτροπή/παράκληση προς τους πολίτες για ... δική τους χρήση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κι εγω λοιπόν θα ελέγξω το αρχείο για το σκηνικό που λες. Και ναι αν βρω να έγινε (ξαναλέω σε μέρα που να φαινόταν η ιδιοτητα του αποχωρούντα από ψηφοφορία) τότε ναι, σου υπόσχομαι να ξαναματαδιαβάσω όλο το θέμα από την αρχή και να ελέγξω την ορθότητα των επιχειρημάτων μου. Πιθανόν δε μετα απο αυτό να αναθεωρήσω την αποψή μου για σένα.

(Πως τα λέω το άτιμο!!!:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Η love αποκλείεται επομένως να ήταν δολοφόνος και να τη σκότωσαν. Δε στέκει αυτό το πράγμα.
Ήταν πολίτης.

Ρε παιδια εμενα η απορια μου ειναι μια..Αν η λοβ ηταν πολιτης, γιατι οι δολοφονοι ενω η λοβ ειχε περισοτερους ψηφους απο την burp (εκτος αν κανω λαθος και εκει γυρω στη 13:00,η burp ειχε περισσοτερες) δολοφονησαν την λοβ,στελνοντας στην εξοδο την burp?

Αλλα ακομα και εκεινη την ωρα περισσοτερους ψηφους να ειχε η λοβ εφοσον το παιχνιδι παιζονταν μονο μεταξυ τους,δεν τους συνεφερε να την κρατουσουν στο παιχνιδι,μπας και την γλιτωσει η burp?

Υ.Γ. Ρεζ δεν ξερω αν σε εχουν επηρεασει τα σεμιναρια και το τρεξιμο,παντως δεν θυμιζεις την παλια ρεζ-πολιτη..Εκτος αν η γιουκι το παιζει τοσο καλα και μας δουλευει..
Υ.Γ.2 Δολοφονα η γιουκι αποκλειετε να ειναι και να ψηφιζε πρωτη την burp..
Y.Γ.3 Μονο να ειναι τσιρακι (οπως ισχυριζεται) η ρεζ παιζει..Αλλα και παλι ξεροντας 2 δολοφονους η γιουκι δεν θα ειχε υποπτευθει την burp? Η αν ειναι τσιρακι θα βιαζοταν να ψηφισει πρωτη,πρωτη?Δεν θα ηταν λογικο να περιμενει να δει πως τα που παει?
Υ.Γ.4 Παραληλημα τελος για σημερα..Οι πολιτες ας μου λυσουν την αρχικη μου απορια αν μπορουν..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καταρχας οποιος προσπαθει για μενα να δειξει οτι εχει βγει δολοφονος που δεν εχει φανει η ιδιοτητα, μου κανει πολυ πολυ υποπτος!
Θελει να παραπλανησει και να μετρανε οι πολιτες λιγοτερους δολοφονους απ οσους ειναι μεσα και να τα κανουμε μουτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ομολογώ ότι έχω χάσει τη μπάλα... Πιο μπερδεμένο Παλέρμο δεν έχω ξαναπαίξει! Λοιπόν, αυτή τη στιγμή, δυο ονόματα που μου κάνουν πολύ για δολοφόνοι είναι RES και η Angie-Ann. Φαίνεται καθαρά ότι παίζουν ένα παιχνίδι όπου η μία (RES) είναι η πολύ ομιλητική, κατηγορεί σχεδόν τους πάντες και αποπροσανατολίζει τους υπολοίπους. Από την άλλη έχουμε την Angie-Ann η οποία στέκεται σιωπηλή, έχοντας όμως εμφανή επιρροή όπως είχα ξαναπεί στα αποτελέσματα... Επειδή στο συγκεκριμένο γύρο η Res φαίνεται σιγά-σιγά να ξεσκεπάζεται, θα κάνω την κίνηση και θα την ψηφίσω

Ψηφίζω RESIDENT EVIL

(Το κόκκινο χρώμα είναι για το αίμα που έχει χύσει ως δολοφόνος:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό το πράγμα σε κάθε γύρο να 'χει κι ένα μέλος την τιμητική του, δεν το θυμάμαι. :popcorn:

Λίστα για Παρασκευή 25/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Ηρώ >> Resident Evil
  3. jrot6 >> Resident Evil
  4. Neraida >> Nininaou
  5. Nininaou >>
  6. Phoebe >>
  7. pitg21 >> Resident Evil
  8. Resident Evil >> Nininaou
  9. Youki >> Resident Evil
  10. Vkey >>

Υποψήφιοι

4 Resident Evil
2 Nininaou

Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (2) - αποχώρηση
Speedy (2) - αποχώρηση

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. Kakerlak - Απουσίες (κρυφή ιδιότητα)
  3. Speedy - Απουσίες (κρυφή ιδιότητα)
  4. zanin - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (πολίτης)
  5. Corpse Bride - Δολοφονία (πολίτης)
  6. fantasmenos - Ψηφοφορία (κρυφή ιδιότητα)
  7. Love angel - Δολοφονία (κρυφή ιδιότητα)
  8. Burp - Ψηφοφορία (δολοφόνος)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!



Την Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Την Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ρε παιδια εμενα η απορια μου ειναι μια..Αν η λοβ ηταν πολιτης, γιατι οι δολοφονοι ενω η λοβ ειχε περισοτερους ψηφους απο την burp (εκτος αν κανω λαθος και εκει γυρω στη 13:00,η burp ειχε περισσοτερες) δολοφονησαν την λοβ,στελνοντας στην εξοδο την burp?

Αλλα ακομα και εκεινη την ωρα περισσοτερους ψηφους να ειχε η λοβ εφοσον το παιχνιδι παιζονταν μονο μεταξυ τους,δεν τους συνεφερε να την κρατουσουν στο παιχνιδι,μπας και την γλιτωσει η burp?
Θα σου πω πως το σκέφτομαι...Πιστεψαν ότι αν δολοφονήσουν τη λαβ θα πιστεψουμε όλοι οτι το καναν γιατί είναι δολοφόνος και δεν θελαν να βγει το βράδυ που θα φαινόταν η ιδιότητα της και γιαυτο τη φάγαν. Αν όντως το πιστεύαμε αυτό, θα οδηγουμασταν πιθανώς στο συμπερασμα ότι η burp ήταν αθώα και θα στρεφόμασταν προς κάποιον άλλο παίχτη. Έτσι και θα είχαν φάει ένα πολίτη με τη δολοφονία και θα τη γλύτωνε το βράδυ η δολοφόνα burp.

Ομως αυτό το σενάριο δεν τους βγήκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συμφωνω και επαυξανω...
Απλα επαιξαν και εχασαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Πώς τα καταφέρνουμε σε κάθε γύρο και πάμε όοοολοι μαζί, δεν το καταλαβαίνω. Αυτός είναι και ο λόγος που αλλάζω συνέχεια την ψήφο μου. Έχω την εντύπωση ότι αυτά που ψηφίζουμε ως πολίτες, έρχονται πολύ βολικά. Γι'αυτούς που με υποψιάζονται, αυτό θα'λεγα:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6:
Τωρα παρατηρω οτι η νινιναου εδωσε την τριτη ψηφο στη burp..Την ιδια στιγμη βεβαια η λοβ ειχε 6 ψηφους..Οποτε αν η νινι ειναι δολοφονος και ξερωντας την αλλη μερα οτι θα δολοφονηθει η λοβ (οποτε θα ακυρωθουν οι 6 ψηφοι) γιατι να δωσει ψηφο στην burp? Aλλο αν το εκανε οταν θα ηταν σιγουρο οτι θα βγει η burp για ξεκαρφωμα..


Όσο για το ποιος είναι τι, όταν είσαι πολίτης δεν είσαι σίγουρος για τίποτα. Το μόνο που ξέρουμε σίγουρα είναι ότι η burp ήταν δολοφόνος. Και το πιο λογικό συμπέρασμα είναι ότι ήταν και ο fantasmenos. Για τη love δεν ξέρουμε πάλι. Το μόνο που μου'χει μείνει σχετικά μ'αυτήν, είναι που σε κάποια φάση, η burp της είχε πετάξει: "E, αφού είμαστε και οι δύο πολίτες". Αλλά τίποτα δε λέει αυτό. Γιατί δεν ξέρουμε τα κίνητρά της.

Δεν πρόκειται να ψηφίσω Ρεζ, όσο κι αν δεν μου κάθεται. Κάθε φορά που διαβάζω τα ποστ της μου φαίνεται αθώα. Όταν λείπει, αρχίζω να την υποψιάζομαι. Και φοβάμαι μήπως κάνω λάθος και μήπως βολεύω κάποιους. Αν βγει, μακάρι να'χει κακό ρόλο. Κι εμένα καλό θα μου κάνει, γιατί από την αρχή με υποπτεύεται.

Εγώ θεωρώ ύποπτη την Ηρώ, ακόμα. Το ότι ψήφισε την burp δε μου λέει τίποτα. Για τον pitg δεν ξέρω. Μου'χει σπάσει τα νεύρα. Γιατί μιλάει με πάθος κάθε φορά. Με πολλή σιγουριά για πολίτης. Και, αν θυμάμαι καλά, τον είχα συνδυάσει με τον fantasmeno. Γι'αυτό ψηφίζω pitg

*Eννοείται ότι παίζει να αλλάξω. Σε Ρεζ μόνο αν κινδυνέψω να βγω και σε Ηρώ αν κινδυνέψει να βγει αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Λοιπόν διάβασα όλα τα ποστ και μπορώ να πω οτι όλα μου φαίνονται λογικά!

Η Resident και η Youki μου φαίνονται και οι 2 εξίσου ένοχες ή εξίσου αθώες! Μου φαίνονται λογικά αυτά που λένε και έχω την εντύπωση οτι στο τέλος θα δούμε οτι μάλλον ήταν στο ίδιο στρατόπεδο και άδικα ''μαλλιοτραβιούνται''...
Η Resident, μου κίνησε το ενδιαφέρον να ψάξω στα παλιά παιχνίδια (όχι όχι δεν βαριέμαι στην δουλειά :P) και να δω αν αυτό που λέει ισχύει, καθώς η μνήμη μου με απατά! Youki είπες οτι θα κοιτάξεις, βρήκες τίποτα τελικά;

Επειδή θα αργήσω να βρω άκρη και επειδή ούτε η Nininaou (το έγραψα σωστά; :P) μου κάνει για τόσο ύποπτη, θα ψηφίσω για την ώρα Neraida και μετά θα δω αν θα μείνει ίδια η ψήφος μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top