Παλέρμο #20 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
H Youki είναι τοίχος και δεν ακούει τίποτα και αυτό ενισχύει την υποψία μου ότι απλώς θέλει να με δει εκτός παιχνιδιού.
Η Γιούκι έχει απαντήσει σε όλα όσα έχεις ερωτήσει. Η Γιούκι έχει επιχειρήματα. Η Γιούκι έχει βεβαιωθεί για την ενοχή σου. Μην προσπαθείς να παρουσιάσεις τη Γιούκι σαν ένοχη γιατί θα σου δαγκώσει το αυτί. Νταξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Η Youki είναι καρα-ύποπτη. Τέλος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ο φαντασμένος δεν κατηγόρησε την Youki. Ο φαντασμένος έχει μόνο ένα άτομο στα τεφτέρια του αυτή τη στιγμή. Μην βάζεις στον φαντασμένο λόγια που δεν είπε γιατί θα σε αφορίσει. Νταξ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Η Youki είναι καρα-ύποπτη. Τέλος.-

Χαρωπά θε να γελάσω δυνατά ΧΑΧΑ!!

Έχεις και κανα επιχείρημα?


Η Αντζυ, η burp και η Bίκυ δε φοβούνται μη και δολοφονηθούν???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ακριβως...το ειπα κιολας. Γι αυτο και σε εχω στην μπουκα Ρηνιω απο την αρχη...;)
Αληθεια, εμενα γιατι δε με ψηφιζεις και πας για Ηρω? Και εγω τα ιδια λεω για σενα με κεινη...

Αφού ο τρόπος που παίζω δεν σου θυμίζει αυτόν που είχα ως δολοφόνος, άρα είμαι δολοφόνος; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.

Όταν κατηγόρησα εσένα, το έκανα σχεδόν από ένστικτο. Από τον τρόπο που έγραφες έκρινα. Μετά δεν ασχολήθηκα πολύ, όταν επέμενες ότι είσαι πολίτης. Με το να με θεωρείς συνέχεια δολοφόνο, μ'έβαλες σε υποψίες. Αργότερα αρχίσατε να λέτε τα ίδια με την Ηρώ (με αυτήν να πρωτοστατεί). Τότε μάλιστα είπα ότι δεν είστε απαραίτητα και οι δύο ύποπτες. Είπα ότι μπορεί η μία να παρασύρει την άλλη. Έχοντας στο μυαλό μου ότι μπορεί η Ηρώ να μπερδεύει εσένα. Κι αυτό γιατί η Ηρώ ήταν εκείνη που δεν απαντούσε σε τίποτα και την έβλεπα παράξενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αφού ο τρόπος που παίζω δεν σου θυμίζει αυτόν που είχα ως δολοφόνος, άρα είμαι δολοφόνος; Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω.

Όταν κατηγόρησα εσένα, το έκανα σχεδόν από ένστικτο. Από τον τρόπο που έγραφες έκρινα. Μετά δεν ασχολήθηκα πολύ, όταν επέμενες ότι είσαι πολίτης. Με το να με θεωρείς συνέχεια δολοφόνο, μ'έβαλες σε υποψίες. Αργότερα αρχίσατε να λέτε τα ίδια με την Ηρώ (με αυτήν να πρωτοστατεί). Τότε μάλιστα είπα ότι δεν είστε απαραίτητα και οι δύο ύποπτες. Είπα ότι μπορεί η μία να παρασύρει την άλλη. Έχοντας στο μυαλό μου ότι μπορεί η Ηρώ να μπερδεύει εσένα. Κι αυτό γιατί η Ηρώ ήταν εκείνη που δεν απαντούσε σε τίποτα και την έβλεπα παράξενη.

Ο τροπος αυτος δε θυμιζει τον τροπο σου ως πολιτης, αλλα ως δολοφονος.
Μην μπερδευομαστε...
Δεν υπαρχει αργοτερα. Απο τα πρωτα μου ποστ εδωσα ονοματα.
Τωρα το τι θεωρεις οτι σου απαντησε η Ηρω και τι θεωρεις οτι απαντησα εγω ειναι αλλο θεμα. Να σε πω την αληθεια, δε νομιζω οτι απο μενα πηρες καποια απαντηση, εκτος του οτι τι μου θυμιζει ο τροπος που γραφεις. Οποτε ακυρο να θεωρεις την Ηρω υποπτη και οχι εμενα.
Ενιγουει, φιλοτιμη η προσπαθεια σου, αλλα δεν πειθει...

Η Burp ειναι ποση ωρα μεσα και προφανως απλως παρατηρει...και γιατι να ψηφισει? Αφου ειναι και αυτη δολοφονα..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Χαρωπά θε να γελάσω δυνατά ΧΑΧΑ!!

Έχεις και κανα επιχείρημα?


Η Αντζυ, η burp και η Bίκυ δε φοβούνται μη και δολοφονηθούν???:worry:

Έχω τις εξής ενδείξεις: Και στις δύο ψηφοφορίες προσπάθησες με κάθε τρόπο (και με την ψήφο αλλά και με μηνύματα τα οποία έβγαζαν φωτιές) να προστατεύσεις οπωσδήποτε τη Love-Angel. Αλήθεια, πώς έχεις πειστεί τόσο πολύ για την αθωότητά της και δείχνεις τόσο ζήλο να την υπερασπιστείς και να κατηγορήσεις π.χ. εμένα;

Όσον αφορά στους παίκτες οι οποίοι δεν συμμετέχουν πολύ, σίγουρα είναι εύκολοι στόχοι για τους δολοφόνους αλλά δεν αποκλείεται κάποιοι από αυτούς να είναι δολοφόνοι και να κρατούν ένα διακριτικό ρόλο προκειμένου να μην στραφούν οι υποψίες πάνω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.


επειδή μου το ζήτησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αλλάζω σε Ηρώ

Θα επανέλθω. Εννοείται ότι σε ψηφίζω γιατί δεν μου απαντάς. Και επειδή, αν ήσουν πολίτης, δεν πιστεύω ότι θα το έκανες.

Nα σου απαντήσω στις ρητορικές σου ερωτήσεις;
Λέγατε ότι αν βγάζαμε την love angel θα καταλαβαίναμε τι ειναι ο rascal. Πως στο διαλο θα το καταλαβαίναμε;

Και να σας πω και το άλλο; Όλοι όσοι μιλάμε μου φαινόμαστε αθώοι.
Δηλαδή και η Νεράιδα και η γουκι και ο φαντασμενος και η Νινιναου.
Δεν μπορεί να μην είναι κανείς από μας!
Γιατί αν δεν ειναι κανείς, τότε αυτόματα σημαίνει ότι οι δολοφόνοι δε μιλάνε.
Κι αν διανοηθώ ότι οι δολοφόνοι κάνουν ένα ποστ και την κάνουν θα κλάψουν πολλές μανούλες.
Προειδοποίησις απλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
ρε πριν λίγο ξύπνησα αν είναι δυνατόν:mad:

μια χαρά τα καταφέρατε πάντως χθές βγάλατε το πολιτάκι:mad:

προς το παρών ψηφίζω youki

θα ξαναμπώ κατά τις 6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.


Χαχα τι βλαμμενα :D
Καλη συνεχεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

Η Burp ειναι ποση ωρα μεσα και προφανως απλως παρατηρει...και γιατι να ψηφισει? Αφου ειναι και αυτη δολοφονα..
Really???
Burp γιατί δε μας λες μια καλημερα εστω? Γιατί δε μας λες και γιατί δεν ψήφισες πριν τη 1? Δεν φοβήθηκες μη σε δολοφονήσουν και δεν προλάβεις να ψηφίσεις?
Καμια άποψη δεν έχεις ποιοι μπορεί να είναι οι δολοφονοι? Δεν θες να τη μοιραστείς μαζί μας?


Αντζυυυυυυυυυ
Βίκυυυυυυυυυ
Μπανάνα! :P
Που είστε κοριτσούδες?

Έχω τις εξής ενδείξεις: Και στις δύο ψηφοφορίες προσπάθησες με κάθε τρόπο (και με την ψήφο αλλά και με μηνύματα τα οποία έβγαζαν φωτιές) να προστατεύσεις οπωσδήποτε τη Love-Angel. Αλήθεια, πώς έχεις πειστεί τόσο πολύ για την αθωότητά της και δείχνεις τόσο ζήλο να την υπερασπιστείς και να κατηγορήσεις π.χ. εμένα;

Καλά ...νόμιζα ότι το ποστ ήταν του φαντα!!!


Εσένα σε κατηγόρησα την πρώτη μερα και έκτοτε δεν πολυασχολήθηκα μαζί σου, γιατί με καίει να φύγει αρχικά ο συνδολοφόνος σου φαντασμένος που είναι και πιο επικίνδυνος.
Γιατί έρχεσαι τώρα και μου θυμήζεις την ενοχή σου και με βάζεις στο τρυπάκι να ξαναασχοληθώ μαζί σου?
Επίσης δεν προσπάθησα ποτέ να προστατεύσω τη love. Δεν τη θεωρω ύποπτη. Ή αν θες, είμαι πιο σίγουρη για την ενοχή άλλων (φαντα - εσύ - ρεζουλίν) που προτιμώ να ασχοληθώ μαζί τους. Διαφωνούμε ναι, εσύ τη θεωρείς δολοφόνα. Οκ δεν γίνεται να συμφωνούμε όλοι μεταξύ μας, ακόμα κι αν είμασταν και οι 2 πολίτες πάλι παιζει να μη συμφωνούσαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Νεράιδα, τουλάχιστον εγώ προσπαθώ να πείσω. Έχω πράγματα να πω. Ακόμα κι αν δεν σου κολλάει ο τρόπος που τα λέω. Και μέχρι να βγω θα λέω πολλά. Δεν έχω να χάσω τίποτα. Οι δολοφόνοι μπορούν να προσπαθούν να πάρουν άτομα με το μέρος τους. Οι πολίτες μένουν εκτεθειμένοι και τους υποψιάζονται όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Nα σου απαντήσω στις ρητορικές σου ερωτήσεις;
Λέγατε ότι αν βγάζαμε την love angel θα καταλαβαίναμε τι ειναι ο rascal. Πως στο διαλο θα το καταλαβαίναμε;

Και να σας πω και το άλλο; Όλοι όσοι μιλάμε μου φαινόμαστε αθώοι.
Δηλαδή και η Νεράιδα και η γουκι και ο φαντασμενος και η Νινιναου.
Δεν μπορεί να μην είναι κανείς από μας!
Γιατί αν δεν ειναι κανείς, τότε αυτόματα σημαίνει ότι οι δολοφόνοι δε μιλάνε.
Κι αν διανοηθώ ότι οι δολοφόνοι κάνουν ένα ποστ και την κάνουν θα κλάψουν πολλές μανούλες.
Προειδοποίησις απλή.

Ηρω, το ξερεις πολυ καλα οτι δεν παιζει να μη μιλαει κανεις απο τους 4!
Η κυρια απο κατω βεβαια ειναι απ εκεινες που δε μιλουν και νομιζουν οτι κρυβονται...

ρε πριν λίγο ξύπνησα αν είναι δυνατόν:mad:

μια χαρά τα καταφέρατε πάντως χθές βγάλατε το πολιτάκι:mad:

προς το παρών ψηφίζω youki

θα ξαναμπώ κατά τις 6

Α ρε Burp!!! Α ρε Burp!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Κι αν διανοηθώ ότι οι δολοφόνοι κάνουν ένα ποστ και την κάνουν θα κλάψουν πολλές μανούλες.
Προειδοποίησις απλή.
+1000000

είπα να μη γκρινιάξω αν δεν τελειώσει το παιχνίδι, αλλά φροντίστε οι δολοφόνοι να χουν κάνει πάνω από 10 ποστ...

ρε πριν λίγο ξύπνησα αν είναι δυνατόν:mad:

μια χαρά τα καταφέρατε πάντως χθές βγάλατε το πολιτάκι:mad:

προς το παρών ψηφίζω youki

θα ξαναμπώ κατά τις 6

Θες να μου πεις γιατι με ψηφίζεις? Φανταζομαι όχι...
Δε σε ενδιαφέρει να πείσεις τους συμπολίτες σου για την ενοχή μου?

Πως γίνεται και με το που σε αναζητάμε εμφανίζεσαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
Γιατί δε μας λες και γιατί δεν ψήφισες πριν τη 1?

γτ κοιμόμουνα:redface:
εσύ μου φαίνεται ή οράματα βλέπεις ή προσπαθείς να μου ρίξεις λάσπη:P
μωρέ καλά κάνω εγώ και σε ψηφίζω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ρε speedy πουλάκι μου, άσε τις γκόμενες και έλα να πεις μια λέξη

εδιτ: άκυρο.. αποχώρησε από απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λίστα για Τετάρτη 23/09:

  1. Angie_Ann >>
  2. Burp >> Υouki
  3. Corpse Bride >> love_angel
  4. fantasmenos >> Nininaou
  5. Ηρώ >> fantasmenos
  6. jrot6 >> pitg21
  7. love_angel >>
  8. Neraida >> fantasmenos
  9. Nininaou >> Ηρώ
  10. Phoebe >> love_angel
  11. pitg21 >> love_angel
  12. Resident Evil >> love_angel
  13. Youki >> fantasmenos
  14. Vkey >>

Υποψήφιοι

4 love_angel
3 fantasmenos
1 pitg21
1 Nininaou
1 Ηρώ
1 Υouki


Απουσίες

Angie_Ann (1)
Kakerlak (2) - αποχώρηση
Speedy (2) - αποχώρηση

Δολοφονίες - Ψηφοφορίες - Αποχωρήσεις

  1. rascal_gd - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (κρυφή ιδιότητα)
  2. Kakerlak - Απουσίες (κρυφή ιδιότητα)
  3. Speedy - Απουσίες (κρυφή ιδιότητα)
  4. zanin - Ψηφοφορία/Δημοσκόπηση (πολίτης)
  5. Corpse Bride - Δολοφονία (πολίτης)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
Αν ξεχάσαμε καμιά ψήφο μιλήστε, άνθρωποι είμαστε!
Να γράφετε με ΕΝΤΟΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
ποιον ψηφίζετε!




Αύριο Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Μεθαύριο Πέμπτη θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Youki-> 31
Neraida-> 28
Ηρώ-> 25
Fantasmenos-> 22
Pitg-> 19
Love angel-> 17
Nininaou-> 15
Resident-> 11
Phoebe-> 9
Jrot-> 7
Burp-> 4
Vkey-> 2
Angie-> 1


Aυτός είναι ο αριθμός των ποστ των εναπομείναντων παιχτών.
Πληροφοριακά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top