Οι αξέχαστες δεκαετίες 80s και 90s,rock & pop

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Οσο και αν εψαξα τετοιο θεμα δεν βρηκα,τουλαχιστον στο σχετικα προσφατο παρελθον οποτε το ανοιγω.
Οι αξεχαστες δεκαετιες των ΄80 και 90 σε ξενη μουσικη και ροκ και ποπ,αγαπημενα μας τραγουδια και βιντεο εδω θα φιγουραρουν.:D
Ξεκινω με τους εξαιρετικα ερωτικους θα ελεγα whitesnake.

Στο μεταξυ ειναι και στη mοδα πλεον αυτο το κουρεμα..και μου αρεσει ακομα περισσοτερο! :hehe:

 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Ελπίζω να μου επιτρέψετε μια αγαπημένη "φλωριά", απο το 1987!

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ελπίζω να μου επιτρέψετε μια αγαπημένη "φλωριά", απο το 1987!

Βεβαιως αν και γνησια ροκου επισης τρελαινομαι για φλωριες και ντισκο εκεινης της εποχης για αυτο και το θεμα αφορα και τα 2 ειδη μουσικης! :D
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αξεχαστες δεκαετιες με τραγουδια που αφησαν εποχη!!!! Μπραβο @Averkina πολυ ωραια επιλογη θεματικης! Ειμαι φαν γενικα της μουσικης :thumbsup:

rock lol GIF by Studia Soyuz


DEF LEPPARD "Pour Some Sugar On Me"​


Aerosmith I Don't Want to Miss A Thing​


Iron Maiden - Wasting Love​


Judas Priest Prisoner Of Your Eyes​


Scorpions - Lonely Nights​


Pink Floyd Another Brick in the Wall​


David Gilmour Wish you were here​


AC/DC - Highway to Hell​


AC/DC - Thunderstruck​


David Gilmour - Comfortably Numb​


Mark Knopfler - Brothers In Arms​


Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond​


Led Zeppelin - Stairway to heaven​


Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine​


Nirvana - Smells Like Teen Spirit​


Knockin' on Heaven's Door - Avril Lavigne​


και η λιστα συνεχιζεται. . . :thumbup:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Βεβαιως αν και γνησια ροκου επισης τρελαινομαι για φλωριες και ντισκο εκεινης της εποχης για αυτο και το θεμα αφορα και τα 2 ειδη μουσικης! :D

Εγω οχι τόσο ροκ, όσο αυτα τα ωραια τα κλαπατσίμπανα ιταλο-ντίσκο. Αλλά αφου είπαμε ροκ, πάμε μια κι ένα τετοιο:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αξεχαστες δεκαετιες με τραγουδια που αφησαν εποχη!!!! Μπραβο @Averkina πολυ ωραια επιλογη θεματικης! Ειμαι φαν γενικα της μουσικης :thumbsup:

rock lol GIF by Studia Soyuz


DEF LEPPARD "Pour Some Sugar On Me"​


Aerosmith I Don't Want to Miss A Thing​


Iron Maiden - Wasting Love​


Judas Priest Prisoner Of Your Eyes​


Scorpions - Lonely Nights​


Pink Floyd Another Brick in the Wall​


David Gilmour Wish you were here​


AC/DC - Highway to Hell​


AC/DC - Thunderstruck​


David Gilmour - Comfortably Numb​


Mark Knopfler - Brothers In Arms​


Pink Floyd - Shine On You Crazy Diamond​


Led Zeppelin - Stairway to heaven​


Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine​


Nirvana - Smells Like Teen Spirit​


Knockin' on Heaven's Door - Avril Lavigne​


και η λιστα συνεχιζεται. . . :thumbup:

Το πέθανες μάνα μου! Όλα τα καλά έβαλες σε ένα μαζεμένα!

Αν και Guns N' Roses δεν τους μπόρεσα ποτέ ιδιαίτερα.

Πιο πολύ ACDC και μετα πάμε σε 90s power metal (Blind Guardian κλπ) που ειναι εκτός θέματος η μέταλ βεβαια αλλά ετσι για την ιστορια το λεω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτο μπορω να το βαλω?το ακουω στο ριπιτ μαρεσει :P
Αν δεν ειναι του παροντος το δεχομαι :)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ρε συ Ευα μην το κανεις αυτο,οχι ολα μαζι σε ενα μηνυμα.Απολαυστε το θεμα yavas yavas! :hehe:
Δεν κανουμε διαγωνισμο ποιος θα βαλει τα περισσοτερα.
Μην κανουμε ποστ σιδηροδρομους με πολλα βιδεο δεν λεει,το καθενα εχει την ιστορια του.:D
Aλλιως να ποσταρτουμε μια play list,αλλα δεν ειναι εκει το θεμα.

Νταξ νομιζω απο τα πρωτα ποστ αξιζει να μπει το τραγουδι και βιδεο ΣΤΑΘΜΟΣ στην ροκ αυτης της εποχης, που στην ελλαδα βεβαια το ταυτισαμε και με την πρωτη τοσο μεγαλη μπασκετικη επιτυχια της ελλαδας,πρωταθλητριας ευρωπης αν θυμαμαι καλα,αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν η εθνικη ή ο Αρης...:hehe:
Οπως και να εχει οι περισσοτεροι καταλαβατε για ποιο βιδεο προκειται.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγω οχι τόσο ροκ, όσο αυτα τα ωραια τα κλαπατσίμπανα ιταλο-ντίσκο. Αλλά αφου είπαμε ροκ, πάμε μια κι ένα τετοιο:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Το πέθανες μάνα μου! Όλα τα καλά έβαλες σε ένα μαζεμένα!

Αν και Guns N' Roses δεν τους μπόρεσα ποτέ ιδιαίτερα.

Πιο πολύ ACDC και μετα πάμε σε 90s power metal (Blind Guardian κλπ) που ειναι εκτός θέματος η μέταλ βεβαια αλλά ετσι για την ιστορια το λεω.
α εμενα μου αρεσουν ολοι,εχω και αδυναμιες :P αλλα θελω να πω ειναι καποια τραγουδια τους πολυ χαρακτηριστικα εχουν αφησει το στιγμα τους
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
α εμενα μου αρεσουν ολοι,εχω και αδυναμιες :P αλλα θελω να πω ειναι καποια τραγουδια τους πολυ χαρακτηριστικα εχουν αφησει το στιγμα τους

Σους! Το θέμα είναι για τέτχοια:

Νταξ νομιζω απο τα πρωτα ποστ αξιζχει να μπει το τραγουδι και βιδεο ΣΤΑΘΜΟΣ στην ροκ αυτης της εποχης, που στην ελλαδα βεβαια το ταυτισαμε και με την πρωτη τοσο μεγαλη μπασκετικη επιτυχια της ελλαδας,πρωταθλητριας ευρωπης αν θυμαμαι καλα,αλλα δεν ιθυμαμαια ν ηταν η εθνικη ή ο Αρης...:hehe:
Οπως και να εχει οι περισσοτεροι καταλαβατε για ποιο βιδεο προκειται.
1987 - Τελικός με ΕΣΣΔ Καμπούρης βολές και τα τοιαύτα. Απλά θυμάμαι ακουγόταν πολύ ο Άρης τότε λόγω Γκάλη. (κούτσικο παιδάκι ήμουν, δε θυμαμαι καλά! :upside: )


ΥΓ: Διορθωθηκε το κομματι, ειχε παρει ακομα το προηγουμενο η επικολληση και δεν ξεκολλαγε
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Αυτο μπορω να το βαλω?το ακουω στο ριπιτ μαρεσει :P
Αν δεν ειναι του παροντος το δεχομαι :)
Βαζε οτι θες αρκει να ειναι ξενα και δεκαετιες 80 και 90 αυτο ειναι το θεμα μας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σους! Το θέμα είναι για τέτχοια:


1987 - Τελικός με ΕΣΣΔ Καμπούρης βολές και τα τοιαύτα. Απλά θυμάμαι ακουγόταν πολύ ο Άρης τότε λόγω Γκάλη. (κούτσικο παιδάκι ήμουν, δε θυμαμαι καλά! :upside: )
Μην φανταστεις εγω καν κουτσικο δεν ημουν...απο την κοιλια της μανας μου το εβλεπα!
:prettyplz:



...................:hehe:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ!

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άλλο κλασσικο κολληματάκι μου, η Κιμ που το σταματησε το τραγουδι και ασχολειται πια με κηπουρικη δυστυχώς

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Ναι..ναι βαλ τρελλαινομαι για κατι τετοια! :D

Επισης λατρεμενοι μου μη ροκ ηταν οι petshop boys! Μου θυμιζουν και εναν παλιο...γκουχου..γκουχου...:inlove:



YΓ Nα πω,μιας και εγω ανοιξα το θεμα,οτι ειναι απολυτα μεσα στο θεμα τα σχολια για τα διαφορα τραγουδια την εποχη ,τι μας θυμιζει ενα τραγουδι,τι εχουμε βιωσει με αυτο κλπ,αυτη ειναι η νοστιμια του θεματος!:hehe:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπον ολα αυτα μου θυμιζουν εφηβεια και φοιτητικα χρονια,τα ακουγα συχνα και ειχα πορωθει μιλαμε:P
Ολα αυτα ροκ ποπ και παραλλαγες:P
τι ερωτες τι χωρισμοι :P

Roxette - It Must Have Been Love​

 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Μικρούλι τώρα, να ψαχουλεύω σε ενα επιπλο τηλεόρασης στο παλιο σπίτι, πρέπει να ήταν δεκαετία του 90. Βρίσκω κατι κασέτες ήχου της μανας μου. Πάταω το play κι ανακαλύπτω ότι απο τη μάνα πήρα το ντιτζειλίκι, κι απο τον πατέρα τη ντίσκο.

Μια απο αυτές τις κασέτες λοιπόν είχε αυτό:

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,418 μηνύματα.
Τι να πω ρε παιδια; Και τα δυο που βαλατε και ροξετ αλλα και ΦΟΒΕΡΟΣ Phil Collins ...δεν υπαρχουν αυτα τα μεγαθυρια τωρα γμτ! :inlove:
Βαλντερ απο Κολλινς με ειχε συγκλονισει το παρακατω κομματι,εξαιρετικα περιεργο,ψυχοβγαλτικο,απιστευτο!

''mama'' GENESIS Pfil Collins βεβαια.ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ,ΜΟΝΑΔΙΚΟ!


Πραγματικη τεχνη φιλε.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ,ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΖΩΗΣ!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μικρούλι τώρα, να ψαχουλεύω σε ενα επιπλο τηλεόρασης στο παλιο σπίτι, πρέπει να ήταν δεκαετία του 90. Βρίσκω κατι κασέτες ήχου της μανας μου. Πάταω το play κι ανακαλύπτω ότι απο τη μάνα πήρα το ντιτζειλίκι, κι απο τον πατέρα τη ντίσκο.

Μια απο αυτές τις κασέτες λοιπόν είχε αυτό:

Αχ αχ αχ και παλι αχ :P
Αυτα πρεπει να τα εχω χρυσωσει τα τραγουδια μαζι με τα υπολοιπα βεβαιως τα ακουγα fanatic :P ολα ολα μαζι ειχα γινει τζουκμποξ χαχαχαχαχα😀👍


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επειδη βαλατε Phillip Collins
Εγω μαζι με τα δικα σας θα εβαζα και αυτα



Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης η φωναρα, κριμα που εφυγε νωρις
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Τι να πω ρε παιδια; Και τα δυο που βαλατε και ροξετ αλλα και ΦΟΒΕΡΟΣ Phil Collins ...δεν υπαρχουν αυτα τα μεγαθυρια τωρα γμτ! :inlove:
Βαλντερ απο Κολλινς με ειχε συγκλονισει το παρακατω κομματι,εξαιρετικα περιεργο,ψυχοβγαλτικο,απιστευτο!

''mama'' GENESIS Pfil Collins βεβαια.ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟ,ΜΟΝΑΔΙΚΟ!


Πραγματικη τεχνη φιλε.
ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ,ΕΙΝΑΙ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΖΩΗΣ!
Πράγματι, το εβαλα 2η φορά ξανά τώρα. Θα με μαλώσεις αλλά δεν το ήξερα ή αν το χα ακούσει απο τυχη παλια σίγουρα το χω ξεχάσει. Ναι μου αρέσει πολύ και μου βγάζει και μια αρτιότητα, μια προοδευτικότητα και σαν σκέτη μουσική. Το χω σαν παραξενιά, να ξεχωρίζω το μουσικο κομματι στ αυτιά μου απο το συνολο και να θέλω να ξεχωρίζω τους ήχους έναν έναν.

Ωραίο πράγματι, ευχαριστώ για την πρόταση!

Αχ αχ αχ και παλι αχ :P
Βρε μούτρο, τώρα δε σου είπε η κοπέλα να μη τα βάζεις όλα μαζί; Τι πνεύμα αντίστασης είσαι εσυ; :jester:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top