Μια Ζωή την Έχουμε - Ένα εκατομμύριο, εκατόν μία χιλιάδες, εκατόν μία και δέκα

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Η κλήρωση του τζοκερ έδωσε σε έναν υπερτυχερό 11 εκατ. ευρω, το τυχερό χαρτάκι βρήσκετε στα χέρια σας, τι κάνετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Λοιπόν αγοράζω το αυτοκίνητο που θέλω, βοηθάω τα πολύ κοντινά μου άτομα και μετά αγοράζω ακίνητα και εννοείται κρατάω και λεφτά δεν τα χαλάω όλα, γενικά δεν είμα άτομο απαιτητικό και που ζητάει συνέχεια σχεδόν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ετοιμάζω ταξίδι μοναχά για πάρτυ μου....Δεν τρέχω από αύριο να ετοιμάσω τα χαρτιά για το δημόσιο...Για ένα χρόνο κάθομαι ή φεύγω εξω για το μεταπτυχιακό που θέλω!Στην συνέχεια αγοράζω σπίτια και εξοχικά και αμάξια...και μετά αρχίζω επενδύσεις!ΑΑΑΑΑα!και κάνω πολλά πολλά πολλά δώρα στα αγαπημένα μου πρόσωπα! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
την κανω για τον γυρο του κοσμου σε οσες μερες να ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ανεξαρτητοποιούμαι απο τους γονείς μου και κάνω τη ζωή μου όπως τη θέλω.
Θα αγόραζα ένα καινούριο σπιτάκι κοντά στη σχολή με πολλά μοντερνα έπιπλα, θα πήγαινα όσο συχνά ήθελα Αγρίνιο, θα έβαζα σύνδεση 2 Mbit, θα έβαζα vBulletin στο φόρουμ και διαφημίσεις παντού στο νετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Θα έφευγα μόνιμα για Ολλανδία και αφου παντρευόμουν εκεί θα αγόραζα το SAAB 9-3 Cabrio και ενα ωραίο σπίτι! Τα υπόλοιπα δεν ξέρω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Αγοράζω κανένα pc, γενικά συντηρώ τον εθισμό μου, κρατάω ένα κεφάλαιο αρκετό για να συντηρηθώ σε περίπτωση που χρωστάω φυσική στο 7ο έτος και με αποκληρώσουν, ξεχρεώνω γονείς γενικά, τα υπόλοιπα ελπίζω να άντεχα να τα διαθέσω για κάτι καλό, όπως μια δημιουργία ενός μη κερδοσκοπικού οργανισμού αν έφταναν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
11.000.000Ε στο δελτίο που κρατάω στα χέρια μου???
1. Καταθέτω 1.000.000 σε λογαριασμό των γονιών μου.
2. Αγοράζω 3 πολυκατοικίες για να εισπράτουν τα νοίκια κάθε μήνα ( 2 γραμμένες στο όνομα της αδερφής μου ;) 1 στο δικό μου!)
3. Τους λέω "Γειά σας! Θα επιστρέψω τα Χριστούγεννα για το γιωρτινό τραπέζι.
4. Βγάζω εισιτήρια για Rio De Janeiro! Μετά τις 15 πρώτες ημέρες απίστευτου κοπρωσκυλιάσματος ψάχνομαι να αγοράσω και εκεί κάτι.
5. Επόμενος σταθμός (27 Αυγούστου) Αμστερνταμ! Sensations in White "Be part of the night, dress white"
6. Κάπου στα μέσα Σεπτέμβρη έχουμε τον πρώτο αγώνα εκτός στο Champions League! Κάνω δώρο την 5ήμερη εκδρομή στα αρρωστάκια και πανιγυρίζουμε το 2πλό!
7. Οκτώβριο, Νοέμβριο είμαι ανάμεσα σε Cream, SuperClub, (εκδρομές εκτός με το Γάβρο!) και Βερολίνο! Μέσα Δεκέμβρη επιστροφή σπίτι, τον Ιανουάριο παρτάκι για τα γεννέθλιά μου(φυσικά προσκεκλιμένοι, όλο το e-steki)
8. 1-2 μέρες μετά έτοιμος για το επόμενο ταξίδι και δεν λέω σε κανένα τον προορισμό!!!

ps. A! Πριν φύγω θα έκανα δώρο το αμάξι που θέλει το λαγουδάκι, το μεταπτυχιακό στη vkey, ενα ταξιδάκι στην gillie, πολλά μοντέρνα έπιπλα και σύνδεση 2Μbit για τη Michelle, ενα Saab 9-3 και εισιτήρια με ανοιχτή επιστροφή για valder (γυναίκα ελπίζω νε έχεις! ), ξεχρεώνω τους γονείς του Porcelain για λογαριασμό του, ένα νεο pc και τέλος vBulletin για το forum!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
:blink: :blink: πριν κανά εικοσάλεπτο χαζευα και σκεφτόμουν ακριβώς αυτό το πράγμα!!!! :wacko: :wacko:
Να τι αποφάσισα: να αγόραζα ένα σπίτι στην θεσσαλονίκη, μερικά στην Αθήνα για να εισπράτω ενοίκια, τον τελειότερο υπολογιστή για τον αδερφό μου μαζί με αυτοκίνητο της αρεσκείας του, ένα τζιπ cherokee στην μαμά που το έχει άχτι, θα έχτιζα σπίτι στην Καλαμάτα με δικά μου σχέδια(!!!), Θα έφευγα για ταξίδια για ένα χρόνο και επιστρέφοντας θα πήγαινα για το μεταπτυχιακό που θέλω!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
1. Θα λάδωνα κάποιον αρμόδιο να με κάνει 18
2. Θα αγόραζα μια μονοκατικία με εσωτερική πισίνα στην Θεσσαλονίκη
3. Θα αγόραζα κάτι που δεν μπορώ να το πω εδώ :inlove:
4. Θα αγόραζα ένα PC
5. Θα αγόραζα 5-6 ακίνητα σε κάλα σημεία για να τα ενοίκιασω σε υψηλή τιμή
6. Από το υπόλοιπο το 50% Θα το έδινα σε κάποιον χρηματιστή να μου το επενδύση ;)
7. Και τα υπόλοιπο που θα είχε μείνει θα το κατέθεται στην τράπεζα με το υψηλότερο επιτόκιο.......

Αυτά.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δυστυχώς το μαγικό χαρτάκι βρέθηκε στα χέρια ενός και μόνο υπερτυχερού που έπαιξε σε ένα πρακτορείο της Γλυφάδας. Εγώ δεν έπαιξα έκεί, αρα δεν είμαι εγώ η υπερτυχερη. Προς τι λοιπόν τα όνειρα? :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Θετική ενέργεια helen! Τι θα ήμασταν χωρίς όνειρα? (τσάμπα είναι άλλωστε!) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Θετική ενέργεια helen! Τι θα ήμασταν χωρίς όνειρα? (τσάμπα είναι άλλωστε!) ;)

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: (Μήπως εισαι της Amita? :hmm:) τσε τσε τσε τσε :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Θετική ενέργεια helen! Τι θα ήμασταν χωρίς όνειρα? (τσάμπα είναι άλλωστε!) ;)

Λες εεεεε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλή φάση....
- λοιπόν... καταρχάς θα ξεχρέωνα :P
- θα ζητούσα από φίλους... δανεικά! (είναι φουστιά στη μέση... ) όποιος μου έδεινε, θα του έδεινα σημαντικό ποσό, όποιος με έγραφε... θα τον έγραφα :devil:
- θα εξασφάλιζα οικονομικά την οικογένεια μου (μαμά, μπαμπά, αδερφή, ανήψια κλπ)
- θα κοιτούσα να κάνω κάποιες επενδύσεις που θα μου εξασφάλιζαν το μέλλον
- θα αγόραζα σίγουρα σπίτι στην εξοχή (ε οκ, όχι ακριβώς σπίτι... κάτι σε βίλλα :P)
- θα έκανα πολλάααααααα ταξίδια
- θα υιοθετούσα ανώνυμα κάποια παιδιά από το παιδικό χωριό SOS και θα τους εξασφάλιζα το μέλλον
- θα έβρισκα κάποιον επιστήμονα που κάνει σοβαρές έρευνες για τον καρκίνο και θα του έδεινα χορηγία
- θα έκανα πολλά παιδιά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
-Θα έπαιρνα μερικές πολυκατοικίες, και θα έδινα από μία-δύο στα κοντινά συγγενικά μου πρόσωπα για να έχουν ένα σταθερό εισόδημα
-Θα άνοιγα ένα μουσικό οίκο με ένα ΚΑΛΟ στούντιο ηχογραφήσεων
-Θα έπαιρνα μία Lotus Elise
-Θα έβαζα καμιά T1 (ε αφού τα έχουμε τα λεφτά :P )
-Κυρίως όμως, θα καθόμουν όλη μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
χμ :hmm:. έναν κρύο δεκέμβρη περίπου 6 χρόνια πριν, είχα ρίξει μαζί με έναν φίλο μου ένα δελτίο προπό με 3-4 διπλές και τπτ άλλο. το παιχνίδι για το super δεκατριάρι είχε γίνει το σάββατο και είχε έρθει ένα ψιλοανώμαλο αποτέλεσμα (νίκη της νιουκάστλ μέσα στο μάντσεστερ αν θυμάμαι καλα) το οποίο και πιάσαμε :). την επόμενη μέρα ήρθαν πάλι 2-3 περίεργα αποτελέσματα και το δελτίο έμοιαζε να πηγαίνει για πολλά λεφτα :jumpy:. το μοιραίο παιχνίδι όμως (ένα της β εθνικής), το οποίο το είχαμε παίξει 1Χ διεκόπη στο 80 λόγω σφοδρής χιονόπτωσης και ενώ ήταν Χ και επαναλήφθηκε τη δευτέρα και διεκόπη στο 75 λόγω καταιγίδας ενώ νίκουσε ο γηπεδούχος... στη βραδυνή κλήρωση όπως σωστά μαντέψατε βγήκε διπλό με 20% πιθανότητες και μείναμε τελικά με το 12άρι (και το πτηνό στο χέρι) :'(. ο αγώνας έγινε μετά από κάνα μήνα και έληξε 4-1 :wacko:.

επομένως εάν το τυχερό χαρτάκι βρισκόταν στα χέρια μου, μαλλον δε θα προλάβαινα να κάνω και πολλά, ή κάνα αμάξι θα με πάταγε :hehe:, ή καμμιά γλαστρα θα έπεφτε στο κεφάλι μου :lol:, κάτι τέτοιο θα συνέβαινε τέλος πάντων :rofl:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ps. A! Πριν φύγω θα έκανα δώρο το αμάξι που θέλει το λαγουδάκι, το μεταπτυχιακό στη vkey, ενα ταξιδάκι στην gillie, πολλά μοντέρνα έπιπλα και σύνδεση 2Μbit για τη Michelle, ενα Saab 9-3 και εισιτήρια με ανοιχτή επιστροφή για valder (γυναίκα ελπίζω νε έχεις! ), ξεχρεώνω τους γονείς του Porcelain για λογαριασμό του, ένα νεο pc και τέλος vBulletin για το forum!
καλε τι ψυχουλα εισαι εσυ... :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
αχ...ναι...είναι...είναι :'( με συγκίνησε απογευματιάτικα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ευκολο...

Περνω μια Enzo
Φτιαχνω το σπιτι μου οπως ακριβος το θελω
Βαζω μια σαουνα στην θεση της αποθηκης και κανω μι αποθηκη αλλου
Φτιαχνω ενα μεγαλο γκαραζ μεσα στον κηπο (αμα εχω τοσα λευτα σιγα μην την βγαλω με υποστεγο...)
δινω κανα εκατομυριο στον παππου μου δινω και σε αλλα κοντινα προσοπα
Και τελος με τα υπολιπα αγοραζω οικοπεδα και χτιζω σπιτια με λιγο κοστος τα οπια τα πουλαω με διπλασιο κερδος οστε να εχω την απολυτη οικονομικη ανεση για παντα (και ισως να περασω και τον Gates :devil: mouaxaxaxaxaxa)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top