Μαντινάδες

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θυμάμαι που σε γνώρισα
στο εξάμηνο το πρώτο
που 'σουν όμορφη πολύ
σαν ώριμο καρότο

Θυμάμαι που στα έριξα
στο εξάμηνο το τρίτο
χαμένοι ομώς οι κόποι
και κρύο το χυλοπίτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μια ομάδα ήθελα και 'γω
το κύπελλο να πάρει
μα έκανε ο διάολος
και το επήρε η άλλη
:mad:


Δεν είναι όμως περίεργο
που κόκκινοι το πήραν πάλι
γι'αυτό όταν ξεκινάει τελικός
άλλαζε κανάλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
7 κοντεύει η ώρα
και πάλι ξενυχτώ
πάω να πλαγιάσω
και σας καληνυχτώ!

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Απόψε μες τον ύπνο μου
μου ΄λειψε η αγκάλη
κι ας είχα το μπλουζάκι σου
εδώ για προσκεφάλι

:inlove:
:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Ήθελα να'μουν θάλασσα
να κολυμπάς στη μέση,
να σ'αγκαλιάζω πάντοτε
σ'αρέσει δε σ'αρέσει...:redface:
+
Ηρούλι: :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Σύσταση θέλω δάσκαλε
να βγω για να σπουδάσω
και συ με γράφεις στ' άγραφα
λίγο θέλω να σκάσω... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τ'αμάξι που χω το πουλώ,
Θέλω να πάρω Πόρσε,
Να κάνω το κομμάτι μου,
Τουλάχιστο γι΄απόψε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ότι δεν έχω επιθυμώ
και ότι έχω δεν μου φτάνει
εκεί που θέλω δεν μπορώ
και όπου μπορώ δεν κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ό,τι μισούσε αγαπά
μ' ό,τι πονά γελάει
κι ό,τι είχε χτες της για εχθρό
στα χείλη το φιλάει

Το σ'αγαπώ ψιθύρισε
μα φώναζε η καρδιά της
όταν με θάρρος φέρεται
δειλιάζει η λαλιά της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μωρό μου μη διανοηθείς
το άρμεγμα προστάτη
μου το 'δειξε ο Lorien
μου βγήκε και το μάτι!:confused:

:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αφιερωμένο στο steki:

Μια σύνδεση, ένα log in
και μια ιστοσελίδα
είν' αφορμή και στη ζωή
μια προκοπή δεν είδα :P

(δεν έχω όρεξη να δουλέψωωωωωω)

υγ: δεν είναι δικιά μου, μου την έστειλαν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
τη μαντινάδα μονη μου
θα σου την τραγουδίσω
δε πα να λεν αυτοι
ότι δεν θα σε ρίξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το θέμα πλιο δε περπατεί
ποίημα κανείς δε γράφει
θαρρώ πως ο καθείς μπορεί
φτάνει μεράκι νά 'χει

Γι' αυτό το φτυάρι έπιασα
το θέμα να ξεθάψω
κοπιάστε ποιητάδες μας
να δω και να θαυμάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Παράδες θα μαζώξω γώ να πάρω σκληρό δίσκο
που ψάχνω για ελεύθερο χώρο και δεν τον βρίσκω.

Θε μου του μάστορα ΟΤΕτζή πρόσεχε το σκαπέτι
μη παίξει το στην ίνα επά και κόψει το ιντερνέτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.


Δενδρί που δεν σου μέλλεται
να πιεις απ ' το καρπό του
μη κοιμηθείς στον ίσκιο του
μη πάρεις τον καημό του
...




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μαντινάδα καφρική που μου τη λέγανε παιδί γιατί ήμουν μακαρονού τι να κάνουμε ?:P
Τα μακαρόνια που φα'γα
έτσι και τα ενώσω
θα κάνω σιδηρόδρομο
να'ρθω να σ' ανταμώσω
Μαντινάδα που την είπα μεγάλη ευτυχώς όχι πολλες φορές
και εύχομαι να μην την ξαναπώ ποτέ !
Καρδιά σου βρήκαν οι γιατροί
μα δεν ανησυχούνε
γιατί είναι πέτρινη καρδιά
κι οι πέτρες δεν πονούνε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καρδιά σου βρήκαν οι γιατροί
μα δεν ανησυχούνε
γιατί είναι πέτρινη καρδιά
κι οι πέτρες δεν πονούνε !

Καλέμι αν είν' η αγάπη σου
και σφύρα η αγκαλιά σου,
γίνετ' η πέτρα μαλακή
όπως ποθεί η καρδιά σου.

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ζωή δεν είναι να ξυπνάς, να τρως να θέτεις πάλι!

Ζωή είναι να'σαι ξυπνητός όταν κοιμουνται οι άλλοι!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μ' ένα πιστόλι παίξε μου μην λυπηθείς τις σφαίρες έτσι κι αλλώς χωρίς εσέ νεκρές είναι οι μέρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ina10039

Νεοφερμένος

Η ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Τι να τα κανουνε οι γιατροι τα κοφτερα νυστερια
αφου στης αγαπης την πληγη σηκωνουνε τα χέρια!

Αν δεν γευτείς την μοναξιά απόρριψη αν δεν βιωσεις
πραγματικα τι ειν'ο ερωτας ποτέ δεν θα το νοιώσεις


Εγώ το παρεάκι μου ποτέ δεν θα προδώσω
και ας λένε οι διάφοροι πως θα το μετανιώσω

Αστέρι που πρωτόπεσε μπροστά στα δυο μου μάτια
στα χείλη σαν με φίλησε τ'αγάπησα για πάντα

ελπιζω να σασ αρεσαν:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 25 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top