Θάρρος ή Αλήθεια;

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πριν μερικές μέρες. Με πιάνει μια λιγούρα για γλυκό το βράδυ, ανοίγω το ντουλάπι και βρίσκω καπρις. Εδώ είμαστε λέω, τα ανοίγω και βλέπω μέσα καλαμάκια του καφέ. Έχω αρχίσει να τσατίζομαι αλλά το ζάχαρο έχει πέσει οπότε κατεβαίνω να πάω να πάρω καπρις στο σουπερμάρκετ. Όταν φτάνω διαπιστώνω ότι είναι κλειστά και λέω τι διάολο? Το κόβω στην πλατεία στο περίπτερο και είναι κι εκεί κλειστά. Μετά καταλαβαίνω ότι είναι του αγίου Αχίλλειου (πολυχούχου Λάρισας) και είναι αργία και πως δεν θα φάω Καπρις σήμερα. Εκεί δάκρυσα.

Απαντάω και στην Ιππολύτη για να μην χαλάσει η ροή καθώς δεν την είδα.

"Να είσαι ο εαυτός σου"

Χειρότερο πέσιμο που σου έχουν κάνει.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ήμουν στο σχολείο μια μέρα, πήγα να πάρω κάτι απ' τη καντίνα και με κοιτάει μια gothού με λάγνο βλέμμα και μου λέει "μμμ... Kουλούρι, ε;"

Σ' αρέσουν τα δεσίματα κατά την πράξη;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε ανάλογα το δέσιμο, μη βρεθώ και κρεμασμένη απ το ταβάνι :P


Το χειρότερο μεθύσι που έχεις κάνει ποτέ
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πριν πέντε χρόνια. Είχε ένας φίλος μου γενέθλια και είχα πάει σπίτι του όπου αρχίσαμε να πίνουμε τσίπουρα και να τρώμε ξυροκαρπια. Αφού είχα πιει αρκετά είχα γίνει εντελώς γκολ. Όπως γύρναγα σπίτι ξέρασα σε μια διπλανή αλάνα. Με το που γύρναω πέφτω κατευθείαν για ύπνο και επειδή ήταν χειμώνας ήμουνα κουλουριασμενος με μια κουβέρτα. Η ανάσα μου όλο το βράδυ έπεφτε πάνω στην κουβέρτα η οποία είχε ποτίσει από τη μυρωδιά τσίπουρου και εμετού την οποία και μυριζα όλο το βράδυ και με αναγουλιαζε. Από τότε με το που μυρισω τσίπουρο μου έχετε να ξεράσω κατευθείαν και δεν ξαναμεθυσα η δεν ξαναπια σκληρό ποτό.


Το μεγαλύτερο ρεζιλίκι που έχεις πάθει.
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Έχω πολλά ρεζιλίκια αλλά σίγουρα στα πιο ξεχωριστά είναι όταν ήθελα να στείλω πριν κάποια χρόνια σε μια φίλη μου τι έγινε με ένα γκομενάκι που γούσταρα (με αρκετές λεπτομέρειες) και τότε το φεισμπουκ μου λαγγαρε πολύ οπότε αντί να σταλεί το μήνυμα στη φίλη μου στάλθηκε στον τότε δάσκαλο χορού μου. Επίσης ο πατέρας μου με έχει τσακώσει να γυρνάω από σπίτι γκομενου ενώ είχα πει προφανώς ότι θα κοιμηθώ στη φίλη μου. Α, ήταν και εκείνη η φορά που κάναμε ψιλοπαιχνιδι με έναν σερβιτόρο Σέρβο στο Βελιγράδι και του μιλούσα επί 1 λεπτό και χαμογελούσα με μανιτάρια κολλημένα ανάμεσα στα δόντια. Δεν ξέρω, διαλέξτε και πάρτε.

Ποια κακή συνήθεια των άλλων σε εκνευρίζει αφόρητα;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Να καπνίζουν μπροστά μου σε κλειστό χώρο και να μην ανοίγουν έστω ένα παράθυρο να φύγει η καπνίλα.

Μαλάκα ξέρεις ότι το χω κόψει πολλά χρόνια κι οτι εδω μέσα κινούμαι και κοιμάμαι, δε θα αναπνέω την καπνίλα σου για ώρες μετά και θα ξυπνήσω με βήχα αύριο, επειδή εσυ έχεις σεκλέτια και δε μπορείς να τα ελέγξεις.

Bonus points: Οταν τρωω και καπνίζουν μες τη μούρη μου. (ΓΤΧΣ edition)



Ποιά είναι η πιο "αντίθετου φύλου" πράξη που έχεις κάνει στη ζωή σου; (Hint: κοριτσίστικη για τα αγόρια, αγορίστικη για τα κορίτσια, δεν μετράνε οι ουδέτερες, μιλάμε για χοντροκομμένα πράγματα )
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Όταν έβαφα μαύρα τα μάτια μου με μολύβι στις emo εποχές μου στο Λύκειο.

Ποιο είναι το πιο κωμικοτραγικό πράγμα που έχει συμβεί σε ραντεβού σας; (αφού το thread πάει αρκετά αργά περιμένω απάντηση σε κάνα εξάμηνο ή και χρόνο σε αισιόδοξα πάλι πλαίσια).
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Όχι Γιάννη χρειαζομασταν απλώς κάποιον να μας ξελασπώσει γιατί ο Βαλντερ μας είχε ψιλοχώσει στα σκατά, ευχαριστούμε.

Να φέρει μαζί και τον φίλο του (άκυρο έφαγα όπως καταλάβατε).

Σε ποιον είπες για πρώτη φορά στη ζωή σου "σ'αγαπώ" απολύτως συνειδητά;
 

Guest 880151

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στη μάνα, μητέρα, μαμά, μανούλα μου (απανταχού άκηδες).

Πες μου αν θεωρείς ως μεγαλύτερη πιθανότητα ένα ουτοπικό ή δυστοπικό μέλλον για την ανθρωπότητα και περιέγραψέ το.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μάλλον δυστοπικό, αν και οι άνθρωποι του τότε μπορεί να είναι ικανοποιημένοι με τη ζωή τους μη γνωρίζοντας το πριν. Στον δυτικό κόσμο θα υπάρχει ένα ενιαίο, παγκόσμιο τραπεζικό σύστημα με ένα ένα ενιαίο ηλεκτρονικό νόμισμα και όλες οι συναλλαγές θα γίνονται απευθείας μέσω κινητού, smartwatch ή κάποιας άλλης ηλεκτρονικής συσκευής, τα μετρητά δε θα υπάρχουν κι έτσι η παραοικονομία θα περιοριστεί στην αρχή, αλλά μετά θα μεταφερθεί εξ ολοκλήρου στο Dark Web. Το FBI θα προσλαμβάνει τους χακερς που θα πιάνει για να εξαρθώσουν και το υπόλοιπο κύκλωμα, ενώ η CIA θα έχει στα σκαριά ένα ΑΙ που θα μπορεί να σπάει όλους τους κώδικες αλλά θα φοβάται να το χρησιμοποιήσει μη γνωρίζοντας τις επιπτώσεις που θα έχει ένα τόσο ισχυρό όπλο για το παγκόσμιο δίκτυο.

Η μεσαία τάξη θα έχει εξαφανιστεί τελείως και όλοι θα είμαστε μισθωτοί υπάλληλοι 10-20 γιγαντιαίων πολυεθνικών. Η εργασία μας θα είναι ως επί το πλείστον τηλεεργασία και η αμοιβή θα βασίζεται κυρίως στο αποτέλεσμα και όχι τόσο στις ώρες εργασίας (όπως η προμήθεια των ασφαλιστών ένα πράγμα). Η βασική αμοιβή θα επαρκεί για τα απαραίτητα αγαθά όπως φαγητό και στέγη, κι από εκεί κι έπειτα ο καθένας θα παίρνει διάφορα επιδόματα ανάλογα με την οικονομική και οικογενειακή του κατάσταση. Θα υπάρχει επίσης ένα ranking system όπως της Κίνας, όπου ανάλογα με τις συνήθειες, τις συμπεριφορές και τις αγορές σου, θα κερδίζεις ή θα χάνεις πόντους, τους οποίους θα μπορείς να εξαργυρώνεις. Πχ, Αγοράζεις τσιγάρα και αλκοόλ; αρνητικοί πόντοι όταν περνάει το barcode απ το ταμείο. Επιστρέφεις τα γυάλινα μπουκάλια για ξαναγεμισμα; Θετικοί πόντοι κ.ό.κ. Οι πολύ πλούσιοι θα μπορούν επίσης να εξαγοράζουν τις ποινές τους αγοράζοντας πόντους με τα λεφτά τους. Α επίσης οι φόροι, οι δόσεις των δανείων, τα πρόστιμα και οποιεσδήποτε ρυθμισμένες οφειλές θα αφαιρούνται αυτόματα απ' τον λογαριασμό στην αρχή του μήνα.

Το περιβάλλον θα είναι σαφώς υποβαθμισμένο, καθώς, παρά τις απέλπιδες προσπάθειες των ακτιβιστών, τα οικονομικά συμφέροντα θα φτάσουν τον πλανήτη στο χείλος του γκρεμού. Το αποτέλεσμα θα είναι να μπουν παντού περιβαλλοντικά τέλη, ώστε να έχει άλλον έναν τρόπο το κράτος για να τα τσεπώνει. Το μόνο θετικό που θα συμβεί στ' αλήθεια είναι η απαγόρευση των πλαστικών συσκευασιών και η αντικατάστασή τους από βιοδιασπώμενες ή άλλης μορφής. Πάρα πολλά ζώα θα εξαφανιστούν από την άγρια φύση και θα διατηρούνται μόνο σε τεχνητά δάση, ενυδρεία και πάρκα, ενώ κάποια μικρά ή φιλικά ζώα όπως axolotl, sloth, κοάλα, κάποια σπάνια είδη μαϊμούς, πτηνών κλπ, θα επιτραπούν ως κατοικίδια για να αυξηθεί ο πληθυσμός τους.

Οι μάσκες, τα αντισηπτικά και το social distancing θα καθιερωθούν και σε συνδυασμό με την τηλεεργασία και το κλείσιμο ενός μεγάλου μέρους της εστίασης και του nightlife, ο κόσμος θα περιορίσει δραματικά τις μετακινήσεις του. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα το αυξημένο κόστος των ταξιδιών και την καθιέρωση πολλών διαδικτυακών εκδηλώσεων (πχ συναυλιών, θεατρικών παραστάσεων, ξεναγησεων σε μουσεία κλπ).

Μια ομάδα ανθρώπων (στην οποία πιθανότατα να ανήκω και εγώ αν ζω τότε) θα προσπαθήσει να αποσχιστεί από αυτό το σύστημα και θα πάει να ζήσει στη φύση σαν τους παππούδες και τις γιαγιάδες μας, επιθυμώντας μια πιο παραδοσιακή και ελεύθερη ζωή. Στα μικρά χωριά θα επικρατήσει η ανταλλαγή αγαθών και υπηρεσιών όπως στο παρελθόν, καθώς δε θα υπάρχει κάποιο άλλο νόμισμα πέρα απ' το επίσημο ηλεκτρονικό. Το θλιβερό θα είναι ότι κανείς τους δε θα μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω από αγρότη, κτηνοτρόφο ή τεχνίτη (οικοτεχνια) χωρίς να αναγκαστεί να γίνει μέρος του διεθνούς οικονομικού και πολιτικού συστήματος. Ελπίζω να σε κάλυψα.





Ποιο είναι το χειρότερο πέσιμο που έχεις κάνει ποτέ σε αγόρι /κοπέλα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον δυστοπικό, αν και οι άνθρωποι του τότε μπορεί να είναι ικανοποιημένοι με τη ζωή τους μη γνωρίζοντας το πριν. Στον δυτικό κόσμο θα υπάρχει ένα ενιαίο, παγκόσμιο τραπεζικό σύστημα με ένα ένα ενιαίο ηλεκτρονικό νόμισμα και όλες οι συναλλαγές θα γίνονται απευθείας μέσω κινητού, smartwatch ή κάποιας άλλης ηλεκτρονικής συσκευής, τα μετρητά δε θα υπάρχουν κι έτσι η παραοικονομία θα περιοριστεί στην αρχή, αλλά μετά θα μεταφερθεί εξ ολοκλήρου στο Dark Web. Το FBI θα προσλαμβάνει τους χακερς που θα πιάνει για να εξαρθώσουν και το υπόλοιπο κύκλωμα, ενώ η CIA θα έχει στα σκαριά ένα ΑΙ που θα μπορεί να σπάει όλους τους κώδικες αλλά θα φοβάται να το χρησιμοποιήσει μη γνωρίζοντας τις επιπτώσεις που θα έχει ένα τόσο ισχυρό όπλο για το παγκόσμιο δίκτυο.

Η μεσαία τάξη θα έχει εξαφανιστεί τελείως και όλοι θα είμαστε μισθωτοί υπάλληλοι 10-20 γιγαντιαίων πολυεθνικών. Η εργασία μας θα είναι ως επί το πλείστον τηλεεργασία και η αμοιβή θα βασίζεται κυρίως στο αποτέλεσμα και όχι τόσο στις ώρες εργασίας (όπως η προμήθεια των ασφαλιστών ένα πράγμα). Η βασική αμοιβή θα επαρκεί για τα απαραίτητα αγαθά όπως φαγητό και στέγη, κι από εκεί κι έπειτα ο καθένας θα παίρνει διάφορα επιδόματα ανάλογα με την οικονομική και οικογενειακή του κατάσταση. Θα υπάρχει επίσης ένα ranking system όπως της Κίνας, όπου ανάλογα με τις συνήθειες, τις συμπεριφορές και τις αγορές σου, θα κερδίζεις ή θα χάνεις πόντους, τους οποίους θα μπορείς να εξαργυρώνεις. Πχ, Αγοράζεις τσιγάρα και αλκοόλ; αρνητικοί πόντοι όταν περνάει το barcode απ το ταμείο. Επιστρέφεις τα γυάλινα μπουκάλια για ξαναγεμισμα; Θετικοί πόντοι κ.ό.κ. Οι πολύ πλούσιοι θα μπορούν επίσης να εξαγοράζουν τις ποινές τους αγοράζοντας πόντους με τα λεφτά τους.

Το περιβάλλον θα είναι σαφώς υποβαθμισμένο, καθώς, παρά τις απέλπιδες προσπάθειες των ακτιβιστών, τα οικονομικά συμφέροντα θα φτάσουν τον πλανήτη στο χείλος του γκρεμού. Το αποτέλεσμα θα είναι να μπουν παντού περιβαλλοντικά τέλη, ώστε να έχει άλλον έναν τρόπο το κράτος για να τα τσεπώνει. Το μόνο θετικό που θα συμβεί στ' αλήθεια είναι η απαγόρευση των πλαστικών συσκευασιών και η αντικατάστασή τους από βιοδιασπώμενες ή άλλης μορφής. Πάρα πολλά ζώα θα εξαφανιστούν από την άγρια φύση και θα διατηρούνται μόνο σε τεχνητά δάση, ενυδρεία και πάρκα, ενώ κάποια μικρά ή φιλικά ζώα όπως axolotl, sloth, κοάλα, κάποια σπάνια είδη μαϊμούς, πτηνών κλπ, θα επιτραπούν ως κατοικίδια για να αυξηθεί ο πληθυσμός τους.

Οι μάσκες, τα αντισηπτικά και το social distancing θα καθιερωθούν και σε συνδυασμό με την τηλεεργασία και το κλείσιμο ενός μεγάλου μέρους της εστίασης και του nightlife, ο κόσμος θα περιορίσει δραματικά τις μετακινήσεις του. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα το αυξημένο κόστος των ταξιδιών και την καθιέρωση πολλών διαδικτυακών εκδηλώσεων (πχ συναυλιών, θεατρικών παραστάσεων, ξεναγησεων σε μουσεία κλπ).

Μια ομάδα ανθρώπων (στην οποία πιθανότατα να ανήκω και εγώ αν ζω τότε) θα προσπαθήσει να αποσχιστεί από αυτό το σύστημα και θα πάει να ζήσει στη φύση σαν τους παππούδες και τις γιαγιάδες μας, επιθυμώντας μια πιο παραδοσιακή και ελεύθερη ζωή. Στα μικρά χωριά θα επικρατήσει η ανταλλαγή αγαθών και υπηρεσιών όπως στο παρελθόν, καθώς δε θα υπάρχει κάποιο άλλο νόμισμα πέρα απ' το επίσημο ηλεκτρονικό. Το θλιβερό θα είναι ότι κανείς τους δε θα μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω από αγρότη, κτηνοτρόφο ή τεχνίτη (οικοτεχνια) χωρίς να αναγκαστεί να γίνει μέρος του διεθνούς οικονομικού και πολιτικού συστήματος. Ελπίζω να σε κάλυψα.





Ποιο είναι το χειρότερο πέσιμο που έχεις κάνει ποτέ σε αγόρι /κοπέλα;

Ξέρεις ποιο είναι το ωραιότερο πράγμα στο σενάριο σου; Ότι θα με προσλάβει το FBI και θα μπω τελικά στο δημόσιο.


Ημουνα γύρω στα 20 σε μπαρ της παραλιακής στη Θεσ/νίκη. Πιωμένος λιώμα χωνομαι ευθεία σε κοπελα που είχα και δεν με είχε δει καν, random pick ένα πράγμα. Πλησιάζω σαν γνήσιο κριπ από πίσω και τις χτυπάω τον ώμο και την ρωτάω πως τη λένε. Εν τω μεταξύ πάνω στο μεθύσι το όλο script μου μέσα μου έλεγε ότι αυτή θα την λένε Αφροδίτη και εγώ μετά θα πω "γι αυτό είσαι όμορφη" η κάτι παρόμοιο. Ε μου λέει ότι τη λένε Ελένη, χαλάει το script και δεν έχω τι να πω μετά, οπότε τι ρωτάω τι σπουδάζει μου λέει νοσηλευτική, ε πάλι δεν είχα τι να πω γιατί το o Server έστελνε internal errors οποτε λεω "τα καλύτερα κορίτσια έχει η νοσηλευτική". Μετά από κάνα δυο τέτοιες ηλιθιες ερωτήσεις και μετά το γεγονός πως κατάλαβα ότι ήμουν pest γιατί η άλλη γυρνούσε στην παρέα της και με αγνοούσε έφυγα. Γελάστε ελεύθερα εις βάρος μου.

Ποια ειναι η μεγαλύτερη ηλιθιότητα που έχεις κανει.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις... Αν την έλεγαν όντως Ελένη, μπορούσες να της πεις "Γι' αυτό είσαι ωραία, Ελένη" και να κάνεις λογοπαιγνιάρα. Όλα εγώ θα τα σκέφτομαι πια;

Η μεγαλύτερη ηλιθιότητα που έχω κάνει είναι να συνδυάσω ουίσκι με μαυροδάφνη και 100% καθαρό νταφου ενώ δεν είχα ξανακάνει ποτέ μου. Δε θέλω καν να περιγράψω τη συνέχεια.




Πες μας ένα πράγμα που έκανες μικρός κρυφά απ' τους γονείς σου.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είχα τα στάμπιλο τα μαρκαδοράκια, (το έπαιζα δασκάλα) και με τα μαρκαδοράκια έγραφα στα τζάμια. Τα είχα ως κιμωλία. Για σφουγγάρι, είχα το άζαξ με ένα πανί και τα έσβηνα :laugh:

Υπάρχει μια συνήθεια που την κάνεις από την παιδική ηλικία μέχρι και σήμερα;
 

Guest 880151

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάει καιρός, δημοτικό πρέπει να ήμουν. Διεκδικούσαμε την "ωραία Ελένη" (Γιαννάκης) εγώ και μια φίλη μου..

Πες μου το ιδανικό ραντεβού για σένα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έχω πολλά ιδανικά ραντεβού ανάλογα με το στάδιο της γνωριμίας. Το πρώτο μου αρέσει πολύ να είναι μεσημεριανός-απογευματινός καφές με λίγο περπάτημα, για να είναι το κλίμα χαλαρό και λίγο φιλικό, ενώ είναι πιο δύσκολο να καταλήξεις σπίτι και να προχωρήσεις γρήγορα γιατί έχεις κι άλλα πράγματα να κάνεις μετά. Αφού σπάσει ο πάγος, τα 2α-3α ραντεβού μου αρέσουν να είναι πιο ρομαντικά, για ένα κρασί βραδάκι, μια βόλτα με τ αυτοκίνητο ή κάτι τέτοιο. Μετά νομίζω τα αγαπημένα μου ραντεβού είναι σπίτι Netflix and chill και φαΐ είτε στο σπίτι είτε έξω. Τα περιπετειώδη - πρωτότυπα ραντεβού μου αρέσουν μόνο σε σχέση, που έχει δημιουργηθεί και μια φιλία παράλληλα.



Πόση πέραση πιστεύεις ότι έχεις στο άλλο φύλο και τι τύπο ανδρών/γυναικών ελκύεις συνήθως;
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Έχω πολλά ιδανικά ραντεβού ανάλογα με το στάδιο της γνωριμίας. Το πρώτο μου αρέσει πολύ να είναι μεσημεριανός-απογευματινός καφές με λίγο περπάτημα, για να είναι το κλίμα χαλαρό και λίγο φιλικό, ενώ είναι πιο δύσκολο να καταλήξεις σπίτι και να προχωρήσεις γρήγορα γιατί έχεις κι άλλα πράγματα να κάνεις μετά. Αφού σπάσει ο πάγος, τα 2α-3α ραντεβού μου αρέσουν να είναι πιο ρομαντικά, για ένα κρασί βραδάκι, μια βόλτα με τ αυτοκίνητο ή κάτι τέτοιο. Μετά νομίζω τα αγαπημένα μου ραντεβού είναι σπίτι Netflix and chill και φαΐ είτε στο σπίτι είτε έξω. Τα περιπετειώδη - πρωτότυπα ραντεβού μου αρέσουν μόνο σε σχέση, που έχει δημιουργηθεί και μια φιλία παράλληλα.



Πόση πέραση πιστεύεις ότι έχεις στο άλλο φύλο και τι τύπο ανδρών/γυναικών ελκύεις συνήθως;
Διάβασα το "μεσημεριανός-απογευματινός" και το μυαλό μου έκανε autofill YΠΝΟΣ κι ήμουν σε φάση ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. :hehe:

Σχετικά ναι έχω κάποια πέραση, ντάξει δεν περπατάω και γυρνάνε 5 κεφάλια, είχα δε όπως έχω ξαναπεί κατ' εξακολούθηση νταραβέρια με κάγκουρες, με τους οποίους έχουμε συχνά κάποιον ανεξήγητο κώδικα επικοινωνίας (που βέβαια δε φτάνει και πολύ μακριά γιατί δεν έχουμε κοινά ενδιαφέροντα).

Ποια ταινία λες ότι δεν έχεις δει κι όλοι σε κοιτάνε σαν εξωγήινο γιατί είναι απίστευτα γνωστή και αγαπητή, σε σημείο που νιώθεις καμιά φορά και ντροπή που δεν την είδες;;; (το σενάριο είναι φυσικά προϊόν μυθοπλασίας κι ουδεμία σχέση έχει με πραγματικά πρόσωπα ή γεγονότα)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποια ταινία λες ότι δεν έχεις δει κι όλοι σε κοιτάνε σαν εξωγήινο γιατί είναι απίστευτα γνωστή και αγαπητή, σε σημείο που νιώθεις καμιά φορά και ντροπή που δεν την είδες;;;
Το twilight αλλα δεν μπορώ να πω ότι ντρέπομαι ιδιαίτερα.

(το σενάριο είναι φυσικά προϊόν μυθοπλασίας κι ουδεμία σχέση έχει με πραγματικά πρόσωπα ή γεγονότα)

Watch the damn Lion King girl!!!


Ποιο είναι το πράγμα για το οποίο ντρέπεσαι περισσότερο.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Από πού να ξεκινήσω και πού να τελειώσω;

- Έχω δει τα χομπιτ αλλά όχι τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών
- Από Χαρρυ Ποττερ έχω δει μόνο το 6 και 7i
- Από Avengers έχω δει μόνο το Endgame γιατί πήγε όλη μου η παρέα στο σινεμά και πήγα κι εγώ από fomo.
- Δεν έχω δει τον νονό
- Δεν έχω δει σχεδόν καμία ταινία της Αλίκης Βουγιουκλάκη (βασικά έχω δει μόνο μία)
- Δεν έχω δει το Πράσινο Μίλι.


Τολη είδα ότι απάντησες στο μεταξύ αλλά δεν ήθελα να σβήσω την απάντησή μου γιατί μ άρεσε η ερώτηση.

Ντρέπομαι για ένα πολύ αποτυχημένο μεθυσμένο πέσιμο προς το τότε κρας μου που ας πούμε ότι δεν πήγε και πολύ καλά...



Ποιο είναι το χειρότερο μεθύσι που έχεις κάνει ποτέ;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια φορά σε παρέα που δεν ήξερα είχα πιει χωρίς να το καταλάβω και κατέληξα να λέω μια τύπισσα - η οποία νόμιζα από το ποτό πως ήταν πολύ ωραία - υπολοχαγό Νατάσσα.

'Εχεις ή είχες ποτέ σου sex toys;;;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top