Ερωτικά Γνωμικά !

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Εδώ γράφουμε τα ερωτικά γνωμικά που προέκυψαν απο εμπειρίες.

Είμαστε σύντομοι και περιεκτικοί και απλά δίνουμε διευκρινήσεις αν μας ρωτήσει κάποιος.

Ξεκινάω με τα Γνωμικά του Θείου (σύντομα και σε βιβλιο για τους φανατικους μου αναγνώστες)

1. Ποτέ μην αφήσεις εναν χωρισμό να σου μαυρίσει τις ωραίες στιγμές που έζησες ! Ο χωρισμος ήταν ΜΙΑ στιγμή... οι στιγμές εκατοντάδες !

2. Καμία γυναίκα δεν είναι ίδια ! Οι ανθρωπινες συμπεριφορές ειναι γενικές και όχι εξατομικευμενες !

3. Να έχεις τόλμη ενός πάνθηρα όταν σου αρέσει κάποια, γιατι η τύχη ειναι γένους θηλυκού και πρέπει να εισαι τολμηρός για να την τιθασεύσεις και να τη πάρεις με το μέρος σου.

4. Nα αποχωρείς με αξιοπρέπεια όταν σου φέρονται συνηθισμένα. Δεν υπάρχει τίποτε πιο ντεκαυλέ απο την επαιτεία.

5. Συγκέντρωσε την σκέψη και την ενέργεια σου στην στιγμή. Το μέλλον θα κριθεί και απο αυτήν !


Τα σέβη μου. :hi:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
ο αντρας σε ενα ποσοστο 99.99% σκεφτεται το σεξ συνεχεια :D

οι μαμακηδες αντρες δεν αλλαζουν ποτέ και οσοι ειναι εθισμενοι με παραλληλα και με τζογο δεν τα κοβουν ποτέ :D

ο ανοιχτοκαρδος ανθρωπος ειναι παντα και ανοιχτοχερης γενικα και αυτο ισχυει για φιλιες και για σχεσεις :D

να προσεχεις πως μιλαει ενας αντρας για τις πρωην του,σου δειχνει ξεκαθαρα πως θα φερθει και σε σενα
εκει βλεπεις ενα φλασμπακ του χαρακτηρα του:D

μην συγχωρησεις εναν αντρα για ενα λαθος του που εσυ μονο θεωρεις οτι θα αλλαξει ενω ο ιδιος δεν βλεπει κανενα λαθος,εκει εσυ εισαι το θυμα :D

επισης οταν βγαινετε με αντρες ραντεβου ετοιμαστειτε να ακουσετε και πραγματα φανταστικα απο καποιους που θελουν ενα και μονο πραγμα απο εσας:Dκοινως ο αντρας μεχρι να σας παει στο κρεβατι θα πει οτι φανταζεστε

να κοβεις χατηρια να μαθαινεις ανθρωπους λενε :D κι εκει βλεπεις ποιοι σε ειχαν συνηθισει αλλιως και οταν εσυ αλλαξεις για τους δικους σου λογους αυτοματως παθαινουν ενα μπλακ αουτ γιατι χανουν το κοροιδακι που πιστευαν οτι εχουν:D

αν θελετε να κανετε εναν αντρα δικο σας και να μην κοιταει καμια αλλη που και παλι θα κοιταξει δεν ειναι αυτο το θεμα:Dαπλα τον κανεις να νιωσει Θεος.εκει τον εχεις κερδισει αν προυπαρχει χημεια βεβαιως:Dτον κανεις να σε πιστεψει οτι εχεις μάτια μονον για εκεινον και για κανεναν αλλον :D

επισης τον αλλον πρεπει να τον δεις και στις κακες του μερες για να βγαλεις τα συμπερασματα σου,να τον δεις στα μεγαλα του τα ζόρια που λεμε,εκει θα τον εχεις δει πως αντιδραει κλπ:D

επισης αν ενας αντρας σας αγαπησει και αυτο ειναι αμοιβαιο και αυτο το διαπιστωνεις απο πολλα επιμερους που δεν ειναι μονο το σεξ,αλλα και πολλα αλλα πραγματα οτι υπαρχετε ο ενας για τον αλλον,εκει μενεις γιατι βλεπεις αυτο που λεμε αφοσιωση και εμπιστοσυνη,και ειδικα στις μερες μας δυσκολο να τα βρεις :D
οποτε εκει που σας πορωνει μια σχεση ενας ανθρωπος εκει μενεις και το ζεις και οπου σας βγαλει:D


Επίσης όταν είστε έξω και σας φλερτάρει ένας άντρας ή βλέπετε ας πούμε τη γλώσσα του σώματος ότι του αρέσετε,εκεί τότε αν τον γουστάρετε κι εσείς μπορείτε να κάνετε παιχνίδι που λέμε :D

Ναι γιατί όχι να φλερτάρετε κι εσείς πρώτες,όταν το κάνετε ν ξέρετε τότε τον έχετε στο χέρι κατά το ήμισυ,θέλουν τις αποφασιστικές και αυτές που ξέρουν τι θέλουν και το ζητούν.

Γενικά μη φοβάστε τους άντρες,δεν εννοώ αυτούς με προβληματικές συμπεριφορές και με ρεντ φλαγκς εκεί δυστυχώς αν τα βλέπεις και δίνεις ευκαιρίες και μένεις εθελοτυφλεις. Λέω ότι και οι άντρες έχουν τα απωθημένα τους έχουν ανασφάλειες έχουν την ανάγκη να αγαπηθούν όπως κι εμείς. Όσο σκληροί κι αν θέλουν να δείξουν επιφανειακά ο καθένας έχει τα κουμπιά του,αυτό πιστεύω γενικά στους ανθρώπους αν βρεις τα κουμπιά του καθενός τοτε λειτουργεί καλύτερα όλο το μεταξύ σας.
Και οι άντρες πονάνε και κλαίνε και θέλουν μια αγκαλιά. Ασχέτως αν η πατριαρχία τους έκανε να φαίνονται δυσπρόσιτοι και δίχως συναισθήματα. Και η κοινωνια για να μη δείξουν αδύναμοι.

Επίσης όπως κι εμείς θέλουμε να βγαίνουμε με φίλες και γνωστούς έτσι και αυτοί θέλουν τον χρόνο τους με τους φίλους τους,δεν μπορείς να πεις κάνω σχέση ή είμαι μαζί με έναν άνθρωπο και του στερω πράγματα από μια καθημερινότητα που είχε και πριν γνωρίσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Άλλο σημείο είναι να βλέπεις μια πρωτοβουλία εκ μέρους του να βλέπεις ότι θέλει να κάνετε πράγματα μαζί κι εσύ βεβαίως κι εκεί ακριβώς βλέπεις και τη διάρκεια αν θες γιατί πέρα από τη χημεία και τον έρωτα μετά έχεις να τα βγάλεις πέρα με τους χαρακτήρες και τον εγωισμό του καθενός. Επομένως για να διατηρηθεί κάτι θέλει προσπάθεια και από τους δύο.

Να μην προσπαθεί μόνο ο ένας.



Κομβικά σημεία για μια σχέση για ότι προκύψει είναι η χημεία ναι,η ελευθερία ναι , η κατανόηση ναι, και η επικοινωνία βεβαίως.
Επίσης να δέχεσαι ότι ένας άνδρας έχει ένα παρελθόν όπως κι εσύ άλλωστε και ο καθένας μας.
Και ότι εκείνη τη στιγμή είναι μαζί σου και για σένα νιώθει αυτά τα συναισθήματα.
Και είναι άσχημο να αναλωνομαστε στο παρελθόν ενός ανθρώπου.
Δεν αναφέρομαι σε κακοποιητικες συμπεριφορές που εκεί βλέπεις πολλά που δεν θα τα έβλεπες αν δεν γνώριζες ας πούμε, αλλά για μια ζωή που έχει ο καθένας μας.
Το αποδέχεσαι αυτό. Ότι ο καθένας μας έχει ένα παρελθόν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Devil πολύ ωραίο το θρεντ που άνοιξες νιώθω ότι εξαντλώ το θέμα με τους άντρες.
Να αρχίσω να γράφω για γυναίκες?
Θες?
Τι λες?

Ευχαριστώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης αν θέλει να σας κερατωσει θα το κάνει ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα. Το θέμα είναι αν εσείς δίνετε πατήματα και ευκαιρίες να το κάνει ή μπορεί να είναι αδιόρθωτος που δεν το κόβει με την καμία από όσες σχέσεις κι αν πέρασε.
Οταν σας λέει ότι έχω δουλειά τώρα θα αργήσω να γυρίσω,πάω ένα ταξίδι μόνος,μη με περιμένεις,πάω στη μάνα μου και κάποιες δικαιολογίες αλαρμ εκεί να υποψιαζεστε ότι όντως κάτι μπορεί να συμβαίνει πίσω από την πλάτη σας. Όπως κι αν τον βλέπετε να παίρνει το τηλέφωνο άσχετες ώρες και να απομακρύνεται για να μιλήσει. Ή περίεργα μηνύματα σε περίεργες ώρες .😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φυσικα και δεν είναι όλοι οι άντρες ίδιοι.
Και μέσα από τις γνωριμίες βλέπεις ποιοι θέλουν σχέση ποιοι ξεπετες και ποιοι είναι αδιάφοροι και τους ενδιαφέρει μόνο ο εαυτός τους.
Επίσης μην περιμένετε από έναν άντρα να σας ολοκληρώσει ή να ολοκληρώσει το ειναι σας. Θα έρθει να συμπληρώσει το είναι το δικό σας γι'αυτό μιλάμε για ελευθερία ,το να βάλω έναν άνθρωπο στη ζωή μου δε σημαίνει ότι εγκαταλείπω τον εαυτό μου.
Αλλά υπάρχει ένα αμοιβαίο νοιαξιμο.
Ξέρεις ότι σε νοιάζεται ότι σε σκέφτεται όπως κι εσύ .
Επίσης καλό είναι να ρίχνουμε κάποιες φορές τον εγωισμό μας και να λέμε όσα γουστάρουμε και όσα δε γουστάρουμε. Δεν είναι άσχημο να κάνουμε μια ερωτική εξομολόγηση και να πούμε σε κάποιον ότι μας αρέσει,εκεί θα το έχουμε βγάλει από μέσα μας και δεν θα μας βασανίζει το τι θα γινόταν αν ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν θέλεις να είσαι μ' έναν άνθρωπο, τον αποδέχεσαι έτσι όπως είναι και με ό, τι κουβαλάει. Δεν είναι πλαστελίνη για να του δώσεις το σχήμα που θες. Δεν αναφέρομαι σε κακοποιητικες συμπεριφορές και ρεντ φλαγκς.
Αποδέχεσαι τον άλλον με τα ελαττώματα γιατί όλοι έχουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Eυχαριστώ. Εγω εγραψα 5 γνωμικά συμπυκνωμένα !

Σίγουρα ψάχνουμε και σέξ οι άντρες αλλα κάποιοι απο εμάς οπως πχ εγώ αμα η άλλη με ξενερωσει με τη συμπεριφορά της θα το ξεχάσω πολύ γρήγορα.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eυχαριστώ. Εγω εγραψα 5 γνωμικά συμπυκνωμένα !

Σίγουρα ψάχνουμε και σέξ οι άντρες αλλα κάποιοι απο εμάς οπως πχ εγώ αμα η άλλη με ξενερωσει με τη συμπεριφορά της θα το ξεχάσω πολύ γρήγορα.
Πώς βρέθηκες εσύ εδώ ;;;

Ή ο υπολογιστής μου τα ΄παιξε...ή είσαι σε αυτή τη μεριά !!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πώς βρέθηκες εσύ εδώ ;;;

Ή ο υπολογιστής μου τα ΄παιξε...ή είσαι σε αυτή τη μεριά !!!

A ναι ξέχασα ο Ντέβιλ ειναι μόνο για σέξ. Επειδη ειναι πιο ανοιχτός και ομιλιτικος.
Μολις σταματησετε να βλέπετε το κοσμο με στερέοτυπα και αρχισετε να κοιταζετε κ πέρα απο τις εντυπώσεις θα ανακαλύψετε πολλα περισσότερα χρήσιμα για τον κάθε εναν.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο καθένας μπορεί να ασχοληθεί με ό,τι θέλει. Ό,τι τον ευχαριστεί. Δεν ήταν πρόθεσή μου...να την πω σε κάποιον.

Αυτά και καλώς ήρθες...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να ασχοληθεί με ό,τι θέλει. Ό,τι τον ευχαριστεί. Δεν ήταν πρόθεσή μου...να την πω σε κάποιον.

Αυτά και καλώς ήρθες...

Ούτε εγώ, απλά διορθώνω τις παρανοημένες εντυπώσεις για τον εαυτό μου. Δεν αποδέχομαι τις ταμπέλες που θέλει να μας φορτώνει ο κοσμος και φτιάχνω εγω ο ιδιος την προσωπικοτητα και την εικονα μου ! Ο κοσμος βιάζεται να σου βάλει μια ταμπέλα με την οποια νιώθει οικεία.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,111 μηνύματα.
Ούτε εγώ, απλά διορθώνω τις παρανοημένες εντυπώσεις για τον εαυτό μου. Δεν αποδέχομαι τις ταμπέλες που θέλει να μας φορτώνει ο κοσμος και φτιάχνω εγω ο ιδιος την προσωπικοτητα και την εικονα μου ! Ο κοσμος βιάζεται να σου βάλει μια ταμπέλα με την οποια νιώθει οικεία.
Είσαι άντρας που τολμάς να την πέσεις. Αυτο αρκεί για να σου μπει ταμπέλα σημερα δυστυχώς.

Πόσταρε τα ρομαντικά σου και μη δινεις λόγο σε κανέναν. Όποιοι ειναι να ξέρουν, θα ξέρουν. Όταν αρχίζεις και δινεις τετοιες εξηγησεις για το ποιόν σου εγείρεις αχρειαστες σκέψεις.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Είσαι άντρας που τολμάς να την πέσεις. Αυτο αρκεί για να σου μπει ταμπέλα σημερα δυστυχώς.

Πόσταρε τα ρομαντικά σου και μη δινεις λόγο σε κανέναν. Όποιοι ειναι να ξέρουν, θα ξέρουν. Όταν αρχίζεις και δινεις τετοιες εξηγησεις για το ποιόν σου εγείρεις αχρειαστες σκέψεις.

Απο εκει να καταλαάβεις ποσο τους κόβει ρε τύπε :D
με αυτα τα μυαλά μια ζωη τραχανα θα τρώνε !
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,519 μηνύματα.
Γιατί,τι έχει ο τραχανάς;
Νοστιμουλης είναι :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Eυχαριστώ. Εγω εγραψα 5 γνωμικά συμπυκνωμένα !

Σίγουρα ψάχνουμε και σέξ οι άντρες αλλα κάποιοι απο εμάς οπως πχ εγώ αμα η άλλη με ξενερωσει με τη συμπεριφορά της θα το ξεχάσω πολύ γρήγορα.
Εγω ευχαριστώ για το θρεντ .
Θα συμπληρώσω και άλλα.
Ήθελα να το κάνω ευρύ να συμπεριλάβω όλες τις περιπτώσεις.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,915 μηνύματα.
Αν είσαι άνδρας να αποφεύγεις τις γυναίκες που σκέφτονται ως γυναίκες και όχι ως άνθρωποι
Αν είσαι γυναίκα, το ίδιο.

Ο μόνος λόγος να είσαι και να παραμένεις με κάποιον είναι να τον θαυμάζεις

Αν βρεις κάτι που αγαπάς πολύ, ας το να σε σκοτώσει

Η μόνη αλήθεια στις σχέσεις, είναι ότι δεν υπάρχει αλήθεια

Αν είσαι πολύ ειλικρινής, γίνεσαι άκαμπτος. Αν είσαι λίγο ειλικρινής, γίνεσαι πλαδαρός.

Να αρχίσεις να αμφιβάλλεις αν η κοπέλα σκέφτεται πολύ λογικά μαζί σου. Να αμφιβάλλεις το ίδιο αν το αγόρι σου σε βλέπει πολύ συναισθηματικά.

Η ημερομηνία λήξεως σε μια σχέση δεν είναι κάτι που πρέπει να σε φοβίζει.

Τον έρωτα τον καταλαβαίνεις όταν τα απλά, καθημερινά πράγματα γίνονται εύκολα.

Αν είσαι τύπος που μιλάς πολύ, ας τον άλλο να κάνει. Αν πάλι μιλάς λίγο, επιβάλλεται να κάνεις πολλά.

Αν τρελαίνεσαι με μια πολύ όμορφη γυναίκα να σκέφτεσαι πόσο εξυπνότερη θα είχε γίνει αν δεν ήταν όμορφη (παράφραση του Νίτσε) :)

Ο άνδρας είναι βίαιος στην αγάπη, η γυναίκα είναι βίαιη στο μίσος.

Και κλείνω με ένα γνωμικό από μια αληθινή, αιώνια γυναίκα:

Ή είμαι ερωτευμένη και δυστυχώ με τρόπο αστείο, ή είμαι λογική και πλήττω θανάσιμα (Μαλβίνα Κάραλη) :-*
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ωραίος ! Και η Μαλβίνα αείμνηστη !!!
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ο ερωτας δεν εχει εγωισμους θα ελεγα εγω,ή διαλυεσαι και το απολαμβανεις γιατι ολο αυτο σε εξιταρει,οτι σου προσφερει ενας ερωτας και αυτο ειναι οτι το ζεις στην πιο δυνατη του φλογα.
Οπως ελεγε κι ενας ποιητης αξιζει να ζεις για ενα ονειρο ακομα κι αυτο σε καψει.
Οχι τα δηθεν και τα τερμα ξενερωτα.
Η΄το ζεις ή μενεις στη μετριοτητα θα ελεγα εγω.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,915 μηνύματα.
Ο ερωτας δεν εχει εγωισμους θα ελεγα εγω,ή διαλυεσαι και το απολαμβανεις γιατι ολο αυτο σε εξιταρει,οτι σου προσφερει ενας ερωτας και αυτο ειναι οτι το ζεις στην πιο δυνατη του φλογα.
Οπως ελεγε κι ενας ποιητης αξιζει να ζεις για ενα ονειρο ακομα κι αυτο σε καψει.
Οχι τα δηθεν και τα τερμα ξενερωτα.
Η΄το ζεις ή μενεις στη μετριοτητα θα ελεγα εγω.
Απεναντίας, ο έρωτας είναι βαθιά εγωιστική πράξη. Η απόλυτη θα έλεγα. Η "διάλυση" που περιγράφεις είναι η φενάκη της επιθυμίας. Εκεί δεν υπάρχει ο άλλος, μόνο το δικό σου "χάσιμο".
Οι σχέσεις ευτυχώς δεν είναι μόνο έρωτας. Η φλόγα είναι η αγάπη, το αγκάλιασμα ας πούμε πιο "φιλοσοφιζέ".
Δύο άνθρωποι μπορεί να συμμετέχουν σε μια σχέση για πολλούς λόγους.
Η ουσία είναι να υπάρχει κάτι που σε κάνει να θέλεις να πλησιάσεις τον άλλο.
Εδώ συμφωνώ, το πλησίασμα δεν γίνεται με εγωισμούς, πρέπει να αναγνωρίζεις την αξία του άλλου.
Να τον βλέπεις πάνω απ' όλα ως Άνθρωπο. :hi:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
πολυ ωραιο αυτο της Αλκυονης Παπαδακη αν το εχετε διαβασει
1c93f0e6af2074924c189929e66f218d.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απεναντίας, ο έρωτας είναι βαθιά εγωιστική πράξη. Η απόλυτη θα έλεγα. Η "διάλυση" που περιγράφεις είναι η φενάκη της επιθυμίας. Εκεί δεν υπάρχει ο άλλος, μόνο το δικό σου "χάσιμο".
Οι σχέσεις ευτυχώς δεν είναι μόνο έρωτας. Η φλόγα είναι η αγάπη, το αγκάλιασμα ας πούμε πιο "φιλοσοφιζέ".
Δύο άνθρωποι μπορεί να συμμετέχουν σε μια σχέση για πολλούς λόγους.
Η ουσία είναι να υπάρχει κάτι που σε κάνει να θέλεις να πλησιάσεις τον άλλο.
Εδώ συμφωνώ, το πλησίασμα δεν γίνεται με εγωισμούς, πρέπει να αναγνωρίζεις την αξία του άλλου.
Να τον βλέπεις πάνω απ' όλα ως Άνθρωπο. :hi:
εννοω οτι για να σπασεις να χαθεις σε εναν ερωτα,πρωτα χανεις τον εγωισμο σου.
Δεν χωρανε εκπτωσεις αν θες.

Kική Δημουλά: «Κερδισμένος είναι αυτός που αγαπάει, όχι αυτός που αγαπιέται..»​

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και σιγουρα η αφετηρια αν θες ειναι να βλεπεις τον αλλον ως Ανθρωπο μακρια απο στερεοτυπα βεβαιως.Μεγαλη αληθεια αυτη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπως και ειναι τερμα λαθος να κανουμε τον αλλον καλουπι των δικων μας θελω.
Ο καθενας εχει τα θελω του και τις επιθυμιες του βεβαιως.
Εκει ειναι αυτο που λεμε να πετυχεις το συνταιριασμα.
Και τερμα λαθος να κανω τον αλλον ενα σακο του μποξ για τα δικα μου απωθημενα.
Ολα αυτα ειναι επιμερους.
Η΄αγαπας και το νιωθεις φουλ και το εκφραζεις,οπως βγαινει και στον καθεναν μας γιατι δεν εκδηλωνομαστε ολοι το ιδιο ναι,ή μενεις αμετοχος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης δεν κανουμε μετρο συγκρισης με πρωην κλπ ειναι τερμα λαθος και αδικουμε αν θες αυτον αυτην που μας επελεξε στο τωρα.
Οπως επισης ολα αυτα που λεμε εδω μπορει να ειναι ψηγματα αληθειας,δε σημαινει οτι καποιος πρεπει απαραιτητα να λειτουργει ετσι.
Στον ερωτα και στις σχεσεις ο καθενας εχει τα βηματα του.Και την όποια πορεια του βεβαιως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κι ενα τιπς που θα το ειπατε οσοι σχολιασατε παραπανω,ειναι η τολμη γενικα στον ερωτα και στις σχεσεις.
Οτι αν δεν τολμησεις,δεν ρισκαρεις,δεν κινδυνεψεις εντος εισαγωγικων ετσι? απο τη ρουτινα σου δεν προκειται να κερδισεις τιποτα και κανεναν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,915 μηνύματα.
εννοω οτι για να σπασεις να χαθεις σε εναν ερωτα,πρωτα χανεις τον εγωισμο σου.
Δεν χωρανε εκπτωσεις αν θες.
Καταλαβαίνω τι εννοείς. Αλλά αυτό το "δεν χωράνε εκπτώσεις" είναι εγωιστικό.
Μην το βλέπεις σαν κάτι κακό. Απλά ακόμα κι υπάρχουν "εκπτώσεις" πάλι το ίδιο καλά και ακόμα καλύτερα μπορείς να περάσεις.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καταλαβαίνω τι εννοείς. Αλλά αυτό το "δεν χωράνε εκπτώσεις" είναι εγωιστικό.
Μην το βλέπεις σαν κάτι κακό. Απλά ακόμα κι υπάρχουν "εκπτώσεις" πάλι το ίδιο καλά και ακόμα καλύτερα μπορείς να περάσεις.
σωστα ναι ;) το επεξηγησα πιο κατω ως
Επισης δεν κανουμε μετρο συγκρισης με πρωην κλπ ειναι τερμα λαθος και αδικουμε αν θες αυτον αυτην που μας επελεξε στο τωρα.
Οπως επισης ολα αυτα που λεμε εδω μπορει να ειναι ψηγματα αληθειας,δε σημαινει οτι καποιος πρεπει απαραιτητα να λειτουργει ετσι.
Στον ερωτα και στις σχεσεις ο καθενας εχει τα βηματα του.Και την όποια πορεια του βεβαιως.
ακριβως επειδη ο καθενας μας εχει τη νορμα του,τα βιωματα του,τις εμπειριες του ναι,τις αντιδρασεις,και τις εκφρασεις του.Δεν υπαρχει απολυτοτητα στον ερωτα αν μπορουμε να το θεσουμε ετσι.
Σαφως ολα εμπεριεχονται;)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Η αγάπη μου να σε αγκαλιάσει ήθελα ...
Αλλά μάλλον σε πνίγει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 23 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top