Ελαφόνησος

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γιατί καλέ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αφενος (και το βασικοτερο) ηταν ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ.

ολα τα ειδη. τι να πρωτοπω? ενας χυμος για παραδειγμα, μισο λιτρο,ειχε 2 ευρω. ενα λιτρο,3 ευρω (σε οποιοδηποτε σουπερ μαρκετ δεν εχει πανω απο εναμισι!) ...τα γιαουρτια πχ, 1.60 το ενα, ενω στο σουπερ εχουν 3 ευρω τα τρια!!!
ενα κουτακι κοκακολα 330μλ, 1.5ευρω. στο σουπερ το βρισκεις 50λεπτα.
φαγητο μετριο, και στην καλυτερη περιπτωση 7 ευρω το πιατο. γαλα 2ευρω το μικρο κουτακι(!) στο σουπερ εχει κανονικα περιπου 80 λεπτα! ελεος, αισχροκερδεια! και δεν υπηρχε ΤΙΠΟΤΑ εκει κοντα, να παμε να ψωνισουμε η να φαμε εξω! εμ και μας κλεβουν, εμ και υποχρεωνομαστε να μας κλεβουν γιατι δεν εχουμε αλλη λυση.

τι σκ@τα, διακοπες εισαι, λες να μη τσακωθεις.
αλλα παραπαει, πλεον...

ακομα και το νερο!! (δεν πινεται κανονικα, μονο εμφιαλωμενο μπορεις να πιεις)... ειχε 4 ε η εξαδα ενω στη χωρα ειχε 2ευρω και σε κανονικο σουπερ μαρκετ λιγοτερο απο 2 ευρω! ελεοςςςςς!

αποδειξεις δεν εκοβαν σχεδον καθολου στο εστιατοριο και την καφετερια, μονο στο μινι μαρκετ.:mad:

και στη χωρα, σε πολυ κεντρικη ταβερνα, χρεωνουν κουβερ, κατι που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ εδω και μηνες.:confused:
Να μην πω για την ποιοτητα (το μισο καμπινκ ξερνοβολαγε ενα βραδυ και ο γιατρος ειχε κατσει μεχρι τις 5...γαστρεντεριτιδα γαρ, ολοι αστακομακαροναδα απο την ιδια, ξακουστη ταβερνα!)
-και ακομα χειροτερα μην κανω ΣΥΓΚΡΙΣΗ τιμων-ποιοτητας.

Στο δε καμπινκ αλλη τιμη μας ειχαν πει αρχικα οτι θα πληρωσουμε για την ταδε σκηνη και τα ταδε ατομα, και αλλη πληρωσαμε, παραπανω φυσικα.

αφετερου, η εγω ειμαι ψειρα η αυτοι δεν καθαριζαν καλα τις τουαλετες.
σκοτωσα ενα σιχαμενο εντομο πχ σε ενα νιπτηρα (στη σαπουνοθηκη βασικα) και ειχαν μεινει βρωμιες απο αυτο μεχρι και μια ημερα πριν φυγω!!

τα μπανια δε, καλα ηταν, αλλα ρε παιδι μου... πολλη τριχα... νταξει, ειναι και η παιδεια της καθε μακρυμαλλας, που στουμπωνει την τριχα της στην τρούπα, αλλα και αυτες οι καθαριστριες... εν ωρα αιχμης τουλαχιστον...τελοσπαντον αυτο μαλλον ειναι το λιγοτερο μπροστα στα αλλα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οκ, νομίζω μου έφυγε η όρεξη να πάω Ελαφόνησο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
απλα αν πας καμπινκ, να παρεις μαζι ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ...ακομα ΚΑΙ τροφιμα.
τωρα θυμηθηκα και καρπουζι... 1ευρω το κιλο!
(κανονικα ειναι 1 ευρω ολο το καρπουζι... αντε το πολυ 2ευρω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως, τώρα που είδα όλα αυτά της Giovanna, άνοιξα ένα θεματάκι... με παράνομα και νόμιμα των διακοπών... για δείτε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιδι με αφορμη ακριβως οσα εχω αναφερει στο παρον θρεντ, ανοιξα τις προηγουμενες μερες αυτο ηδη.

και μιας και ηδη εχουν δοθει αξιολογες απαντησεις -ειδικα του exposed αλλα και γενικοτερα, προτεινω το θεμα να συνεχιστει εκει αποκλειστικα.
γιαυτο ανοιχτηκε εξαλλου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλά μου κόπηκε κάθε όρεξη για ελαφόνησο....πόσο μάλλον για το κάμπινγκ........
πάντος εγώ πάω χρόνια κατασκήνωση στην πλάκα λιτοχώρου... και μου φαίνεται πως εκινο το καμπινγκ δεν είναι έτσι...
οι τιμές ας πούμε του μίνι μάρκετ είναι φυσιολογικές σε σχέση με αυτές στην ελοφόνησο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εννοεις,φυσιολογικες σε σχεση με αθηνα ε?
γιατι σε σχεση με ελαφονησο...:/:
νομιζω και η ισιλιελ κανει καμπινκ... μακαρι κι εκεινη να μας πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω τελείως διαφορετική εικόνα και άποψη όλων.
Όταν επέλεξα να κάνω camping (ενώ το σιχαινόμουν και δεν έχω ούτε συνηθίσει όυτε έχω καθιερώσει αυτό το είδος διακοπών) ομολογώ να πω ότι όλα αυτά μου φαίνονται προσωπικά λίγο αστεία. Δηλ. εμένα το να πληρώνω τη θέση μου 6 ευρώ αν θυμάμαι καλά πέρυσυ για τη δική μου διαμονή ίσως και 8 είναι αστείο όταν έχω μάθει να κάνω διακοπές σε hotel με διαμονή από 60€ έως 250€. Αν πας σε κάποιο νησί και φας αστακομακαρονάδα και τα συναφή δεν έχουν Καμία σχέση στην τιμή σε σχέση με την συγκεκριμένη ψαροταβέρνα (που πηγαίνουν γνωστοί μου δεκαετίες ολόκληρες και ο κόσμος περιμένει όρθιος). Εμάς μας είχε φανεί πολύ έως πάρα πολύ οικονομική!!:P Όταν μένεις σε camping, συγνώμη αλλά δεν μπορεί όταν είσαι μέσα στη φύση, όταν όλα τα ζωύφια κάνουν βόλτα έξω από τη σκηνή σου να σε ενοχλεί το μυγάκι στο μπάνιο, Ότι πληρώνεις παίρνεις:D . όΣον αφορά το φαγητό, 7€ και τεράστιες οι μερίδες μας (ποιος τρώει και χορταίνει με 7€ κανονικό φαγητό εκτός από σουβλάκι ;). Όσον αφορά τα υπόλοιπα εμείς τα είχαμε πάρει από την πόλη και είχαμε ψυγεία, λογικό είναι ως επιχείρηση να χτυπάνε τις τιμές. Αφού δεν τα παίρνουν από πουθενά αλλού.!!

*** Gio σίγουρα πήγες Ελαφόνησο ;;;;;;;;;;;;:P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
1.Δηλ. εμένα το να πληρώνω τη θέση μου 6 ευρώ αν θυμάμαι καλά πέρυσυ για τη δική μου διαμονή ίσως και 8 είναι αστείο όταν έχω μάθει να κάνω διακοπές σε hotel με διαμονή από 60? έως 250?.


2. Αν πας σε κάποιο νησί και φας αστακομακαρονάδα και τα συναφή δεν έχουν Καμία σχέση στην τιμή σε σχέση με την συγκεκριμένη ψαροταβέρνα (που πηγαίνουν γνωστοί μου δεκαετίες ολόκληρες και ο κόσμος περιμένει όρθιος). Εμάς μας είχε φανεί πολύ έως πάρα πολύ οικονομική!!:P


3. Όταν μένεις σε camping, συγνώμη αλλά δεν μπορεί όταν είσαι μέσα στη φύση, όταν όλα τα ζωύφια κάνουν βόλτα έξω από τη σκηνή σου να σε ενοχλεί το μυγάκι στο μπάνιο, Ότι πληρώνεις παίρνεις:D .


4. όΣον αφορά το φαγητό, 7? και τεράστιες οι μερίδες μας (ποιος τρώει και χορταίνει με 7? κανονικό φαγητό εκτός από σουβλάκι ;). Όσον αφορά τα υπόλοιπα εμείς τα είχαμε πάρει από την πόλη και είχαμε ψυγεία, λογικό είναι ως επιχείρηση να χτυπάνε τις τιμές. Αφού δεν τα παίρνουν από πουθενά αλλού.!!



1. εγω συνηθως τις διακοπες μου τοσο τις πληρωνω. εχω κανει και σουπερ ουαου λουξ, με 80ε ας πουμε, αλλα συνηθως δεν δινω πανω απο 10-15ε την ημερα ΓΙΑ ΔΩΜΑΤΙΟ.
με ο,τι συνεπαγεται αυτο.

2.σε αυτη την ψαροταβερνα που ο κοσμος λες οτι περιμενει ορθιος, ειχε φαει και το ολο το καμπινκ την ημερα που σου εστειλα εκεινο το μνμ (νομιζω 21 η 22 ιουλιου) και το ιδιο βραδυ ξερναγαν ολοι μεχρι τις 5 το πρωι. κρατησα το ονομα του κατοχου της ταβερνας(που αναγραφεται στην αποδειξη), αν θελεις να το τσεκαρεις.

3.δε με ενοχλει το μυγακι, ουτε η ακριδα πανω στη σκηνη μου. αλλωστε, μη ξεχνας οτι κανω ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ απο παιδι. νομιζω η πρωτη μου φορα ηταν οταν ημουν 5 χρονων, και εκτοτε συνηθισα, μου αρεσε και το εκανα μεχρι τα 20. σε σκηνη κατα βαση, αλλα και σε σπιτακια. ΜΕ ΖΩΥΦΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ.
αυτο που με ενοχλει ειναι οτι ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ.
εχω κι αλλα σιχαμερα παραδειγματα αν θες.

4.δεν ειναι καθολου λογικο το"ως επιχείρηση να χτυπάνε τις τιμές.".
ισα ισα ειναι εντελως παραλογο και ΠΑΡΑΝΟΜΟ να τα εχουν ολα το λιγοτερο τρεις φορες πανω του κανονικου και οταν υπαρχουν ανωτατα ορια τιμων απο ινστιτουτο καταναλωτη, αγορανομια κλπ κλπ.
το οτι ειχατε ψυγειο και αυτοκινητο, ειναι πολυ θετικο.
εγω δε ξαναπαω εκει χωρις αυτοκινητο και ενα καρο φαγητα..!!


και τελος χαμστερακι μου γλυκο, το θεωρω το λιγοτερο ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ που πολλοι σκεφτονται καπως ετσι και δε μιλανε... αντιθετα κανουν τις κοτες και τις παπιες, επειδη ειναι διακοπες και δε θελουν να ξενερωσουν....
το καταλαβαινω, αλλα το θεωρω αδιανοητο. παραλογο. και ασχημο για το συνολο. :)

φιλικα ολα αυτα και ξερεις οτι σαγαπω πολυ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
1. εγω συνηθως τις διακοπες μου τοσο τις πληρωνω. εχω κανει και σουπερ ουαου λουξ, με 80ε ας πουμε, αλλα συνηθως δεν δινω πανω απο 10-15ε την ημερα ΓΙΑ ΔΩΜΑΤΙΟ.
με ο,τι συνεπαγεται αυτο.

2.σε αυτη την ψαροταβερνα που ο κοσμος λες οτι περιμενει ορθιος, ειχε φαει και το ολο το καμπινκ την ημερα που σου εστειλα εκεινο το μνμ (νομιζω 21 η 22 ιουλιου) και το ιδιο βραδυ ξερναγαν ολοι μεχρι τις 5 το πρωι. κρατησα το ονομα του κατοχου της ταβερνας(που αναγραφεται στην αποδειξη), αν θελεις να το τσεκαρεις.

3.δε με ενοχλει το μυγακι, ουτε η ακριδα πανω στη σκηνη μου. αλλωστε, μη ξεχνας οτι κανω ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ απο παιδι. νομιζω η πρωτη μου φορα ηταν οταν ημουν 5 χρονων, και εκτοτε συνηθισα, μου αρεσε και το εκανα μεχρι τα 20. σε σκηνη κατα βαση, αλλα και σε σπιτακια. ΜΕ ΖΩΥΦΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ.
αυτο που με ενοχλει ειναι οτι ΔΕΝ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ.
εχω κι αλλα σιχαμερα παραδειγματα αν θες.

4.δεν ειναι καθολου λογικο το"ως επιχείρηση να χτυπάνε τις τιμές.".
ισα ισα ειναι εντελως παραλογο και ΠΑΡΑΝΟΜΟ να τα εχουν ολα το λιγοτερο τρεις φορες πανω του κανονικου και οταν υπαρχουν ανωτατα ορια τιμων απο ινστιτουτο καταναλωτη, αγορανομια κλπ κλπ.
το οτι ειχατε ψυγειο και αυτοκινητο, ειναι πολυ θετικο.
εγω δε ξαναπαω εκει χωρις αυτοκινητο και ενα καρο φαγητα..!!


και τελος χαμστερακι μου γλυκο, το θεωρω το λιγοτερο ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ που πολλοι σκεφτονται καπως ετσι και δε μιλανε... αντιθετα κανουν τις κοτες και τις παπιες, επειδη ειναι διακοπες και δε θελουν να ξενερωσουν....
το καταλαβαινω, αλλα το θεωρω αδιανοητο. παραλογο. και ασχημο για το συνολο. :)

φιλικα ολα αυτα και ξερεις οτι σαγαπω πολυ πολυ!


Δεν έχεις άδικο αλλά εγώ είμαι και άλλος άνθρωπος. Εγώ θα ενοχληθώ τώρα που θα πάω στο σούπερ ντούπερ hotel αν δεν έχει παντόφλες και μπουρνούζι στο δωμάτιο :P :P :P :P :P :P μΕΤά που στα άλλα νησιά θα μείνουμε σε σχετικά οικονομικά ξενοδοχεία ούτε που με νοιάζει τίποτα. Αλλά εσύ με ξέρεις είμαι και λίγο cool σε αυτά:D :D :D

καλά συγνώμη αλλά εκείνη τη νύχτα που μου έστειλες το σμσ είχα κατ***ηθεί στα γέλια!!! Στείλε μου σε πμ την επωνυμία. Θα σκάσω:P :P :P . Και πόσες φορές είχα φάει εκεί (αν είναι η ίδια!!!!). Μιλάμε για τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ θαλασσινά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το ξερω καλε! οχι παντως, οτι θα σε ενοχλουσε αυτο με το μπουρνουζι... οχι:P

εμ, η αληθεια ειναι οτι ειχε κακο καιρο τις πρηγουμενες μερες...και υποθεσαμε οτι οι αστακοι θα ταν μπαγιατικοι... (!!) γιατι μας ειχες πει οτι ειναι απο τα καλυτερα του νησιου... και φαινοταν κιολας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Giovanna έχεις δίκιο σε ένα μεγάλο ποσοστό από όσα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
i know dear. :)

παντως πολυ περιμενα να δω τι θα εγραφες, μιας και ησουν κι εσυ εκει ιδια περιοδο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
i know dear. :)

παντως πολυ περιμενα να δω τι θα εγραφες, μιας και ησουν κι εσυ εκει ιδια περιοδο..:)
Γενικά μου άρεσε!
Παραλία καλή!
Τοπίο καλό!
Camping καθαρό!
Με λίγα λόγια θα ξαναπήγαινα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλη την παρέα, έπειτα απο πολλές πολλές μέρες..... στο νησί θεώρησα λογικό να μπω πρώτα σε αυτό το θέμα.
Τζιο, φέτος για πρώτη φορά η καφετέρια και το εστοιατόριο στο κάμπινγκ λειτούργησε self service, και αυτό ίσως είχε κάποιες αρνητικές συνέπειες. Είμαι βέβαιος όμως οτι αποδείξεις έκοβαν παντού, ή τουλάχιστον όσο είδα στη δική μου παρέα και τους γύρω.
Για τις τιμές δεν έχω να κάνω κανένα σχόλιο γιατί δεν αποτελούν κριτήριο για τις διακοπές μου, άλλωστε η Ελαφόνησος είναι κάθε χρόνο place to be ανεξαρτήτου τιμών.
Για τις παροχές του κάμπινγκ (καθαριότητα, τιμές, κ.α.) επίσης δεν έχω να σχολιάσω κάτι, αφού κάθε χρόνο προτιμώ το ελεύθερο κάμπινγκ, πιο κοντά στην παραλία του Σίμου.
Επίσης δεν έχω καταλάβει σε ποια ψαροταβέρνα της χώρας αναφέρεσαι, αν αναφέρεσαι σε ψαροταβέρνα της χώρας, αφού στο κάμπινγκ δεν θυμάμαι ποτέ να είχε αστακομακαρονάδα...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι καλο μου, αναφερομαι σε ταβερνα που ειναι στη χωρα, πολυ κοντα στο εκκλησακι.
επισης, σε εμενα δεν εκοβαν παντα αποδειξη, και ειχε τυχει και στον μπροστινο μου να δω οτι δεν κοβουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mμμ, κατάλαβα ποια λες.
Πάντως έχω μια πληροφορία που δεν έχω λόγο να μην την εμπιστευθώ, οτι οι αστακοί που σερβίρονται σε όλα τα μαγαζιά της χώρας δεν είναι φρέσκιοι.
Παρ' όλο που η περιοχή βρίθει από αστακούς, τα καλύτερα κομμάτια πηγαίνουν στην Αθήνα σε συγκεκριμένα τραπέζια....!!!
Αυτό που λες για τις αποδείξεις προσωπικά δεν το παρατήρησα, όμως δεν μου άρεσε που ήταν self service.
Tις προηγούμενες χρονιές δεν ήταν έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν ξερω.... εγω πρωη φορα πηγα.. :)
Παντως και αρχες αυγουστου καπου ευβοια που ημουν, κι εκει οι αστακοι ηταν κατεψυγμενοι-ελεος!

οσο για τους αστακους τους...ελαφονησσιους, μας ειπαν κατι ντοπιοι οτι τις προηγουμενες μερες ειχε χαλια καιρο εκει... οποτε εμεις σκεφτηκαμε οτι αυτες τις μερες δεν ειχε παει κανεις για ψαρεμα οποτε εδιναν ψιλομπαγιατικα ψαρια κλπ...

μικρο το κακο, ευτυχως που δεν φαγαμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Ας είναι, οτι να΄ναι.
Εγώ στην ελαφόνησο πάντως (στη χώρα) έχω φάει το καλύτερο γουρουνόπουλο στη ζωή μου.
Αυτά τα τεθωρακισμένα αστακούς κλπ.... δεν τα τρώω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top