Γρίφοι! Εδώ γράψτε ότι γρίφους ξερετε και αφήστε τους άλλους να μαντέψουν!

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ποιόν απο τους δύο;


Τον δεύτερο με τα σπίτια:D
Καλά mania έχεις πμ(ή αλλού το στειλα;:P:redface:)



Εν τω μεταξύ η Youki βρήκε τον ασκητή:clapup::clapup::clapup:
Ένα ωραιότατο σοκολατάκι για σένα λοιπόν κι αν δεν τον βρει κι άλλος θα πάρεις όλο το σακουλάκι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η Youki βρήκε τον ασκητή:clapup::clapup::clapup:
Ένα ωραιότατο σοκολατάκι για σένα λοιπόν κι αν δεν τον βρει κι άλλος θα πάρεις όλο το σακουλάκι:D
Αλήθεια???!!!:D
Αν είναι να κάνω σαμποτάζ να μην μπορούν να απαντήσουν άλλοι!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Yes!!!!!!!!!!!Δύο σοκολατάκια:clapup::clapup::clapup::clapup:


Πάντως ιο-ιο αυτό που λες για τον γρίφο, αν κι έτσι φημολογείται δεν νομίζω να ισχύει τουλάχιστον πλέον(για το 2%).Εγώ τον είχα λύσει(κι όχι μόνο εγώ και αρκετός κόσμος που ξέρω) και δεν μου φάνηκε τόσο δύσκολος, μου θύμιζε τα προβλήματα λογικής που βρίσκουμε στα σταυρόλεξα, άσε που μπορώ να πω πως κάποια απο αυτά είναι πολύ δυσκολότερα απο αυτόν τον γρίφο:hmm:
Πραγματικά περίμενα να είναι πιο παλούκι:)

Κι εγω τον ειχα λυσει, σχετικα ευκολα και μου εκανε εντυπωση! Αλλα μετα να το σκεφτεις, 2% δεν ειναι τοοοοσο μικρο ποσοστο. Ας πουμε, απο το σχολειο σου ας πουμε, ποσα ατομα θα μπορουσαν να το λυσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κλέφτρα και γιούκι ότι σοκολάτα θέλετε την έχετε άν και απατεωνισες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κι εγω τον ειχα λυσει, σχετικα ευκολα και μου εκανε εντυπωση! Αλλα μετα να το σκεφτεις, 2% δεν ειναι τοοοοσο μικρο ποσοστο. Ας πουμε, απο το σχολειο σου ας πουμε, ποσα ατομα θα μπορουσαν να το λυσουν?

Απο το σχολείο μου;Που να θυμάμαι τώρα:P:D
Σίγουρα απο την τάξη μου υπήρχαν τουλάχιστον 4 που θα το έλυναν άνετα(στους 25 μαθητές).Δεν ξέρω πραγματικά μου μοιάζει απλό πρόβλημα λογικής σαν των σταυρολέξων κι όχι ιδιαίτερης δυσκολίας.
Είμαι σίγουρη πως από εδώ μέσα τουλάχιστον 10 μπορούν να τον λύσουν άνετα κι άλλοι 7-8 με δυσκολία.Τεσπά δεν με συμφέρει να τα γράφω αυτά, προτιμώ να αυτοθεωρούμαι ελίτ του πληθυσμού:P:P:D:D


edit:Απατεώνισσες;;;Κοπελιά ξηγήσου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Απο το σχολείο μου;Που να θυμάμαι τώρα:P:D
Σίγουρα απο την τάξη μου υπήρχαν τουλάχιστον 4 που θα το έλυναν άνετα(στους 25 μαθητές).Δεν ξέρω πραγματικά μου μοιάζει απλό πρόβλημα λογικής σαν των σταυρολέξων κι όχι ιδιαίτερης δυσκολίας.
Είμαι σίγουρη πως από εδώ μέσα τουλάχιστον 10 μπορούν να τον λύσουν άνετα κι άλλοι 7-8 με δυσκολία.Τεσπά δεν με συμφέρει να τα γράφω αυτά, προτιμώ να αυτοθεωρούμαι ελίτ του πληθυσμού:P:P:D:D

Χμμμ, ναι, ισως να εχεις δικιο. Και μενα οπως ειπα μου φανηκε μικρο το ποσοστο. Αλλα 2% απο το σχολειο ας πουμε θα ηταν δειγμα πιο...privileged απο το 2% μιας χωρας του τριτου κοσμου. Anyway, για να το ειπε ο Einstein κατι θα ηξερε (επικληση στην αυθεντια:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Η mania εκλεψε τον γριφο απο τον Einstein. :P

Κατα τον Einstein, μονο το 2% του πληθυσμου της γης μπορει να λυσει τον γριφο του σωστα.
Απ'ότι ξέρω, μόνο 2% μπορεί να το λύσει χωρίς μολύβι και χαρτί (ή σημειώσεις γενικώς, μόνο με το μυαλό τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αλλα 2% απο το σχολειο ας πουμε θα ηταν δειγμα πιο...privileged


Έχεις απόλυτο δίκιο, είχα ξεχάσει πως στον παγκόσμιο πληθυσμό συμπεριλαμβάνονται και οι ΗΠΑ.Ναι όντως βγαίνει τόσο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Έχεις απόλυτο δίκιο, είχα ξεχάσει πως στον παγκόσμιο πληθυσμό συμπεριλαμβάνονται και οι ΗΠΑ.Ναι όντως βγαίνει τόσο:D

:hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Κλεφτρόνι μου έχεις πμ για τις καμήλες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κλεφτρόνι μου έχεις πμ για τις καμήλες!:D

Κι εσύ έχεις ένα ωραίο, λαχταριστό, πασπαλισμένο με ζάχαρη, συριανό λουκουμάκι:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,023 μηνύματα.
2 μπαμπάδες και 2 γιοι πάνε για κυνήγι και σκοτώνουν 3 λαγούς,πως θα τους μοιραστούν? Φυσικά δεν γίνεται να χωρίσουν σε κομμάτια τους λάγους.


Προειδοποίηση: Η απάντηση είναι πολύ ξενέρωτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μηπως ειναι τρια ατομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,023 μηνύματα.
Γιατί αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ενας μπαμπας κι ενας γιος μπορει να ειναι το ιδιο ατομο...
αλλιως οι λαγοι πρεπει να πολλαπλασιαστουν η να διαιρεθουν, πραγμα που δε γινεται... η μηπως γινεται να πολλαπλασιαστουν???αν ναι τοτε μπορει να ναι και 4!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,023 μηνύματα.
Είσαι υπερβολικά πολύ κοντά, σχεδόν το άγγιξες.Κυρίως πιο αναλυτική διατύπωση θέλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εστω εσυ, ο μπαμπας σου και ο γιος σου.
ειστε τρια ατομα αλλα εσυ εισαι ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΙΟΣ,δυο ιδιοτητες ταυτοχρονα.
ειναι λιγο χαζο και δε ξερω αν πιανει, αλλα αυτο σκεφτηκα... ειμαι πολυ περιεργη να δω πως δγιαολο λυνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,023 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top