Γρίφοι! Εδώ γράψτε ότι γρίφους ξερετε και αφήστε τους άλλους να μαντέψουν!

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
nessa είσαι σωστή!! μήπως μπορείς όμως να μου στέλνεις τις απαντήσεις με pm, για να πάρει κι άλλος λουκουμάκι?:P

@exposed: αφού το έχεις βάλει πρωτύτερα σαν θέμα, ξέρεις την απάντηση, οπότε δικαιούσαι και εσύ λουκουμάκι!

scoreboard: giostau:3,weak:2,nv:1,ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:1, nessa:2, exposed:1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Για να δούμε τι ψάρια πιάνετε και σε αυτόν τον γρίφο.....

Ένας πράκτορας της CIA αναζητεί έναν κατάσκοπο ο οποίος στην προσπάθειά του να διαφύγει, μετακινείται σ'όλα τα μήκη και πλάτη της γης.
Σε κάποια χρονική στιγμή ο πράκτορας βρίσκεται σ'ένα ελικόπτερό πάνω από την Ελλάδα και σε ύψος 200m. Εκεί που παίζει μ'ένα νόμισμα, του πέφτει στο έδαφος. Ο χρόνος πτώσης είναι 6sec.
Μετά από κανά μήνα ο πράκτορας βρίσκεται σε άλλη χώρα συνεχίζοντας το ψάξιμο.. Βρίσκεται πάλι στο ελικόπτερο στο ίδιο ύψος και ξαναπαίζει μ'ένα κέρμα, το οποίο του ξαναπέφτει στο έδαφος, και μετά από 5 sec που φτάνει στο έδαφος χτυπάει μια αρκούδα.

Το ερώτημα: Τι χρώμα ήταν η αρκούδα ????

* μην ακούσω κανα μπλε χρώμα....θα φουντάρω:P

Και μη ξεχνάτε...PM me!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κλήρωσε λουκουμάκι για τον weak και την αρκουδίτσα του:)

scoreboard
giostau:3
weak:3
nv:1
K.E.:1
nessa:2
exposed:1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
γιάμι γιάμι :) :kissing:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ρε θα μου τελιώσετε τα λουκούμια!!!!!

κλήρωσε και για την ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ....:)

scoreboard
giostau:3
weak:3
nv:1
K.E.:2
nessa:2
exposed:1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τόσο εύκολο ειναι πια και το βρήκαν 2?? Εμένα γιατί μου φαίνεται τελείως κουλό?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Τόσο εύκολο ειναι πια και το βρήκαν 2?? Εμένα γιατί μου φαίνεται τελείως κουλό?? :confused:

αχουτο...:console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θέλω να σας παιδέψω λίγο γιατί ανέβηκε η τιμή στα λουκούμια (ακολουθεί το πετρέλαιο) και δεν μπορώ να έχω το δίλημμα βενζίνη-λουκούμια να προστίθεται στο καθημερινό μου άγχος για επιβίωση!

(αγχωθήκατε και εσείς λίγο ,ε?....παραδεχτείτε το:P)

για πάμε λοιπόν...

Ένα χαμίνι των φαναριών, με 3 γόπες από άφιλτρα τσιγάρα που θα μαζέψει, φτιάχνει και καπνίζει ένα τσιγάρο. Με 6 γόπες, φτιάχνει και καπνίζει τρία τσιγάρα!
Πώς το έκανε αυτό???

Η κατσαρόλα πάει για τζακποτ και κάτι μου λέει ότι και αυτός ο γρίφος προς τα εκεί θα οδεύσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
όχι με 7 ε; :redface: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:

και εμένα με 7 μου βγαίνει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
θες με 7 weak?? άντε για σένα μόνο 7...:P

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΑ ΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΜΕ 6 ΓΟΠΕΣ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αχαχαχα :hehe: :rofl:. τώρα μιλάς σωστά, δίκαια πράγματα :D.
έλα ρε γιοστάου τσίφτη :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
H Nessa βρήκε την αρκουδιτσα!!! (michelle, καιρός να αρχίσεις να ανησυχείς:P)

KAI NAI, o giostau βρήκε την κατσαρόλα!!!!!!!!!!!!!!

ζήτησε δε, ένα μόνο λουκουμάκι, αλλά μιας και είπα για τζακποτ, αυτός ο γρίφος θα έχει ως έπαθλο 2 λουκουμάκια σε όποιον τον βρει!!!!!

(χουβαρνταλίκια με έπιασαν σήμερα....:P)

scoreboard
giostau:5
weak:3
nv:1
K.E.:2
nessa:3
exposed:1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
έλα ρε γιοστάου τσίφτη :)

:clapup:

δεν έχω ιδέα απο θερμοδυναμική, δεν μας έκαναν στο σχολείο :(. αλλά άμα είναι για δύο λουκουμάκια, να στρωθώ στη μελέτη :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Θένκ γιου θένκ γιου!!!!

Λες να στείλω και την αρκουδα;;;:hmm:
Αλλα δεν κάνει γιατί το ξέρω από το λύκειο...

Αυτό το σκασμένο το χαμίνι μου έχει σπάσει τα νεύρα...
Αλλά που θα πάει;;; δεν θα το βρω; θα το βρω!!!


weak η λύση στην κατσαρόλα είναι τελείως κουλή!!!:wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πωπω πως τα βρίσκετε βρε παιδιά, εγώ σε γρίφους είμαι ντιπ άρχηστη! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
@giostau: καλά, βρήκες την κατσαρόλα και κόλλησες στο χαμίνι???? Αν δεις την απάντηση για τις γόπες, θα κουλαθείς ομοίως πάντως:). Επίσης, αφού ξέρεις και την αρκουδίτσα....άλλο-ένα-λου-κου-μά-κι:)

@weak: ασε αγόρι μου τα βιβλία....πιάσε τη φρουτόκρεμα...κάνει θαυματα! (ξέρεις εσύ:))

scoreboard
giostau:6
weak:4
nv:1
K.E.:2
nessa:3
exposed:1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ένα εύκολο προτού σας αποχαιρετήσω:)

Ένας αστυνομικός περπατώντας μπροστά από ένα εστιατόριο ακούει μια δυνατή φωνή: «Γιάννη ! άσε το όπλο κάτω» Τρέχει αμέσως μέσα στο εστιατόριο και βλέπει έναν γιατρό, έναν δικηγόρο, έναν ταχυδρόμο και ένα νεκρό άνθρωπο στο πάτωμα. Αμέσως περπατά προς τον ταχυδρόμο και τον συλλαμβάνει ! Πώς κατάφερε ο αστυνομικός να καταλάβει ποιος ήταν ο δράστης χωρίς να έχει δει την σκηνή του φόνου χωρίς κανείς να του πει ποιος είναι ο δολοφόνος και χωρίς να έχει κανένα αποδεικτικό στοιχείο ?

:hmm: .....

ΤΣΙΟΥ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εύκολο; :blink: Εμένα μου φαίνεται εξίσου κουφό με την κατσαρόλα :wacko:

Μόλις μου ήρθε μία αναλαμπή!!! Σου στέλνω ΡΜ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Ένα εύκολο προτού σας αποχαιρετήσω:)

Ένας αστυνομικός περπατώντας μπροστά από ένα εστιατόριο ακούει μια δυνατή φωνή: «Γιάννη ! άσε το όπλο κάτω» Τρέχει αμέσως μέσα στο εστιατόριο και βλέπει έναν γιατρό, έναν δικηγόρο, έναν ταχυδρόμο και ένα νεκρό άνθρωπο στο πάτωμα. Αμέσως περπατά προς τον ταχυδρόμο και τον συλλαμβάνει ! Πώς κατάφερε ο αστυνομικός να καταλάβει ποιος ήταν ο δράστης χωρίς να έχει δει την σκηνή του φόνου χωρίς κανείς να του πει ποιος είναι ο δολοφόνος και χωρίς να έχει κανένα αποδεικτικό στοιχείο ?

:hmm: .....

ΤΣΙΟΥ!!!!!!
Να κάνω μια προσπάθεια εδώ;
Μήπως ο ταχυδρόμος φορούσε καρτελάκι με το ονομά του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top