Γνωστά τραγούδια που μας εκνευρίζουν

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όπως προδίδει και ο ευφάνταστος τίτλος του θρεντ, εδώ θα "γκρινιάζουμε" για εκείνα τα τραγούδια που, ενώ όλοι γύρω μας λένε "αχ τραγουδάρααα" εμείς είμαστε σε φάση "noooooo"...

Και κάνω την αρχή με:



 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

:down: :mpliaks::knife:
(@Agaphbou τώρα βλέπω έβγαλες το φοβερό άσμα των rhcp, αλλά εγώ δε συγχωρώ και δεν ξεχνάω, δε θα σε κεράσω ποτέ τίποτα, που να αγοράζεις μια ζωή τραπέζια με στραβά πόδια!!!)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Χαχαχαχ, μ' αρέσει που λέω ότι οι υπόλοιποι λένε "τραγουδάρααα" και μου βάζεις τον FY και το νοσα νοσα :P

Και ναι, με εξαίρεση 3-4 τραγουδάκια, βαριέμαι αφόρητα τους RHCP. Τόσα ροκ συγκροτήματα υπάρχουν, why choose the most ξενέρωτο one? (δε θέλω το κέρασμά σου καλέ μου, και στα στραβά τραπεζάκια βάζω χαρτοπετσέτα από κάτω και τα ισιώνω, χε)
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τέλειο θέμα, time for some χολή!!!



 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ένας ακόμα λόγος για να μην μας λυπηθούν οι εξωγήινοι.

ΥΓ. Όσοι έχετε βάλει στη λίστα οτιδήποτε από Guns n' Roses θα πρότεινα να κάνετε ψυχανάλυση το συντομότερο δυνατόν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Vol.2 σπαστικών τραγουδιών που για κακή μου τύχη έγιναν "χιτάκια" κάποτε.

(Την αγαπάω βρε την Katy Perry)
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Και ειδική μνεία στον Jason Derulo που έπρεπε να έχει σταματήσει στο talk dirty to me.


Αχ σιχαινομαι τόσα πολλά γνωστά τραγούδια δεν ξέρω ποιο να πρωτοδιαλέξω!!
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε πάτε καλά; Τα μισά τραγούδια που βάλατε εδώ τα παίζει ο αγαπημένος μου ραδιοφωνικός σταθμός (ο ένας από τους δύο, ο άλλος είναι ο Fly 104), ο Plus Radio 102,6 !!!!!!!!
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ρε πάτε καλά; Τα μισά τραγούδια που βάλατε εδώ τα παίζει ο αγαπημένος μου ραδιοφωνικός σταθμός (ο ένας από τους δύο, ο άλλος είναι ο Fly 104), ο Plus Radio 102,6 !!!!!!!!
Άλλαξε σταθμό ή φρόντισε να μην κάνουμε μαζί road trip.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχαχ, μ' αρέσει που λέω ότι οι υπόλοιποι λένε "τραγουδάρααα" και μου βάζεις τον FY και το νοσα νοσα :P
Αυτά άρεσαν στις χαζογκόμενες και έπαιζαν πάρα πολύ σε κάθε μπιτσόμπαρο στην Ελλάδα. Κοίτα εδώ πως έκανε το κοινό:
δε θέλω το κέρασμά σου καλέ μου

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΥΓ. Όσοι έχετε βάλει στη λίστα οτιδήποτε από Guns n' Roses θα πρότεινα να κάνετε ψυχανάλυση το συντομότερο δυνατόν.
Οι GnR ήταν το κατ' εξοχήν μέτριο και κιτς ροκ συγκρότημα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τη γνώμη σου!
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!
Αντικειμενικά ισχύει Λενώ μου, ήταν κακή αντιγραφή των παλαιότερων μεγάλων συγκροτημάτων όντας μετριότατοι τεχνικά και καρακιτσαριό σε εμφάνιση και συμπεριφορά(και ήχο). Είναι το συγκρότημα αυτουνού που δεν ξέρει ούτε από ροκ/μέταλ μουσική γενικότερα. 😏
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αντικειμενικά ισχύει Λενώ μου, ήταν κακή αντιγραφή των παλαιότερων μεγάλων συγκροτημάτων όντας μετριότατοι τεχνικά και καρακιτσαριό σε εμφάνιση και συμπεριφορά(και ήχο). Είναι το συγκρότημα αυτουνού που δεν ξέρει ούτε από ροκ/μέταλ μουσική γενικότερα. 😏

Αγαπητέ μου Θοδωρή εγώ δεν είμαι ειδήμων στα της μουσικής.
Απολαμβάνω κάποια είδη και κάποια άλλα όχι.
Δεν είμαι οπαδός, δεν κάνω συγκρίσεις, δεν παρακολουθώ επιρροές και δεν ξέρω να σου πω στοιχεία για την αρχή την πορεία και το τέλος συγκροτημάτων ούτε πχ αν στο 4.20 του November Rain ο Slash θα έπρεπε να μπει πιο δυναμικά στο σόλο του (τέλειο το βρίσκω<3).
Απλά ακούω και απολαμβάνω! Και αυτό που ακούω από τους GnR μου αρέσει πολύ!
Αν εσύ κατέχεις τη ροκ μουσική και θεωρείς ότι είναι κακέκτυπο παλαιότερων μεγάλων συγκροτημάτων, κανείς δεν σου επιβάλλει ν΄αλλάξεις γνώμη.
Εγώ πάντως ως "άσχετη", θα συνεχίσω να τους ακούω και να ενθουσιάζομαι!
Κάτσε τώρα μιας και το είπαμε να τους ακούσω, ν΄ανέβω λίγο γιατί με τόση ζέστη μεσημεριάτικα έχω γίνει χώμα!
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ το knockin on heaven's door δεν είναι καν των GnR, γι' αυτό και δε μ' αρέσει απ' αυτούς. Είναι ένα επαναλαμβανόμενο, καθαρά συναισθηματικό τραγούδι που ταιριάζει γάντι στον Bob Dylan, από και για τον οποίο και γράφτηκε. Η χροιά και η ένταση του Axl δε μου κολλάει στην ψυχοσύνθεση του τραγουδιού, γι' αυτό μου προκαλεί έναν υποσυνείδητο εκνευρισμό όταν το ακούω.

Αντιθέτως, μου αρέσει πάρα, πάρα πολύ το Paradise City· θεωρώ ότι δεν μπορεί κανείς άλλος να το αποδώσει με τόση ενέργεια και ζωντάνια. Μετά από αυτή τη μικρή παρένθεση, ας επιστρέψω με βολ.3:


(δε μ εκνεύριζε ανέκαθεν, αλλά κάποια στιγμή κάτι μου συνέβη και το σιχάθηκε η ψυχή μου)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω θα μπορούσα ν΄ αντέξω σχεδόν τα πάντα προκειμένου να ΜΗΝ ακούσω και να ΜΗΝ δω ποτέ αυτό:
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
Αυτό το πηγάδι δεν έχει πια πάτο;;;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Νομίζω θα μπορούσα ν΄ αντέξω σχεδόν τα πάντα προκειμένου να ΜΗΝ ακούσω και να ΜΗΝ δω ποτέ αυτό:
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!
Αυτό το πηγάδι δεν έχει πια πάτο;;;

Τ' ότι θα μάθαινα καινούργιο τρας τραγούδι από ΤΗ ΛΕΝΩ είναι κάτι που ΔΕΝ περίμενα.
#τιναυτορε
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Μη μου θίγετε το αστεράκι!!!!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top