Γκάφες...

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εχετε τον Ντόναλτ ή τον Φέθρυ μέσα σας;
Για πάμε...


Μια φορά πήγα να πάρω την οδοντόπαστα να βουρτσίσω τα δόντια μου...Ξέρετε τι έβαλα;



Protesud (αντιδρωτικό)...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Σε μαγαζί με ρούχα, μπήκα με την αδερφή μου και χαζεύαμε τα τζίν.. Δεν σκόπευα να πάρω κάτι, αλλα μου τράβηξε την προσοχή ένα τζίν με ρόζ ραφές! μου άρεσε υπερβολικά πολύ, αλλά είδα οτι είναι small. Ρωτάω την πωλήτρια αν έχει μεγαλύτερο νούμερο, μου λέει "είναι το τελευταίο".. Της λέω "να δοκιμάσω αυτό?".. "βέβαια" μου λέει...
Μπαίνω στο δοκιμαστήριο, το βάζω (με το ζόρι) και βγαίνω.. κοιτάω την αδερφή μου να μου πει αν μου πάει, μου λέει "χάλια είσαι".. "έλα μωρε, να το πάρω? θα κάνω δίαιτα".. εν τω μεταξύ ρουφιόμουνα ολόκληρη μην σκάσει και αυτό και εγώ.. και έτσι όπως κοιτάζομαι στον καθρέφτη, ακούω ένα "τσιιιιν"... μου έφυγε το κουμπί και κοπάνησε στο καθρέφτη... εγω τα έχασα, και λέω στην αδερφή μου (μπας και το καλύψω, και ελπίζοντας οτι η πωλήτρια δεν κατάλαβε τίποτα) "μου πεσε ένα 2ευρω" εεεε??".. η αδερφή μου είχε κοκκινίσει, προσπαθούσε να κρατηθεί αλλα ξέσπασε σε γέλια..
Η πωλήτρια με πλησίασε και μου λέει "έφυγε το κουμπί ε? δεν πειράζει συμβαίνει αυτό... δεν τα ράβουνε καλά στα εργοστάσια.." (να ναι καλά η γυναίκα!)
Απο την ντροπή μου αγόρασα μια μπλούζα και φύγαμε..

(δεν έχετε να πείτε εε?? εγώ σε αυτό το σάιτ μπήκα για να ξεφτιλιστώ!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Μερικές φορές καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς...
Είχε πεθάνει ένα παιδί στο γήπεδο και φωνάζαμε το όνομά του...σε μια φάση ένας από δίπλα μου δεν φώναζε...Του λέω ρε φίλε, δεν ντρέπεσαι, ένας αδελφός πέθανε. Τελικά ήταν ξάδελφός του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μια γκαφα που εχω κανει οσο δουλευα σερβιτορος και δεν θα την ξεχασω ποτε... Μου ζηταει ενας πελατης(τακτικος πελατης, θαμωνας δηλαδη), να κερασω μια παρεα με γυναικες, ελα ομως που μπερδευω τις παρεες και αντι να κερασω την σωστη παρεα , κερναω την ακριβως απο πισω. Παω τα ποτα λεω αυτα ειναι απο εκει μου λενε ευχαριστουμε πολυ. Μετα απο λιγο με φωναζει ο πελατης και μου λεει σε λαθος παρεα τα πηγες(ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει εκεινη την στιγμη), ευτυχως το πηρε στην πλακα ο ανθρωπος και μου λεει "δεν πειραζει ας χαρουνε και αυτες". Τελικα δινω τα ποτα στην σωστη παρεα μετα. Φυσικα δεν του χρεωσα τα ποτα της γκαφας και απο τοτε μου εκανε καθε φορα πλακα για αυτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εδώ πρέπει να γράφω κάθε μέρα...
Από γκάφες σε σερβιτοριλίκια έχω πολλές! Μια φορά πάω ένα μπουκάλι σε καλο πελάτη (καλός πελάτης = επιχειρηματίας μαφιόζος) και αφού του έχω αφήσει με χάρη και επαγγελματικό ύφος όλα τα μπλιμπλίκια (πάγους, αναψυκτικά, λεμόνια, κτλ) πάω να αφήσω τα φιστίκια και...τα ρίχνω όλα πάνω του! :clapup:Γεμισε το κοστούμι του με τρίμματα και τα καθαριζε πόση ώρα, χιχιι! Ευτυχώς γινόταν χαμός στο μαγαζί και δεν το είδε κανένας.
Μια άλλη φορά είμαι σε καφετέρια και έρχονται κάτι ξένοι και παραγγέλνουν πρωινό φουλ. Κάνει λοιπόν κανένα δεκάλεπτο να γίνει κομπλε η παραγγελία (κεκάκια, χυμοι, κρουασαν, καφες, τσαι, μαρμελάδες, κ.α.) και μόλις είναι έτοιμα όλα, τα ρίχνω κάτω! :clapup::clapup:
Αλλη μια φορά έχει έρθει ο δικός μου στο μαγαζί με ένα φίλο του κι εγώ αγχώνομαι να κάνω καλή εντύπωση γιατί ήμασταν στις αρχες. Ετρεξα λοιπόν να πάρω παραγγελία, εφτιαξα τον freddo με τα χεράκια μου σε χρόνο ρεκορ, τον παραγέμισα αφρόγαλα και έτσι όπως πήγα να τον αφησω στο τραπέζι τρέχοντας, τον σκάω κάτω και πιτσιλάω τα πάντα! :clapup::clapup::clapup: Δεν φτάνει που ένιωθα μειονεκτικά να είμαι σερβιτόρα και αυτοί να έχουν καλές δουλειές, ήμουν και άτσαλη σερβιτόρα. Φοβερή εντύπωση πρέπει να έκανα.
Σε κάποιον είχα παει να παρω το τασάκι και φύσαγε, οπότε τον γέμισα στάχτες. Σε ένα άλλο τραπέζι καθόταν μια βλάχα και μου λέει: ίνα μπέιλς με κούκα κούλα. Δεν είμαι σίγουρη ότι ακούω σωστά και την ξαναρωτάω. Πάλι το ίδιο λέει, οπότε τι να κάνω, της πάω ένα Bailey's με Coca Cola. Hθελε Bell's τελικα και που να το σκεφτώ, εφόσον δεν είχαμε Bell's?
Εχω κι άλλα, θα τα θυμηθώ που θα πάει....



Α, έχω κι ένα του πατέρα μου...μια φορά πάει να βάλει σαμπουάν και επειδή έχει μυωπία ο άνθρωπος μπερδεύτηκε και έβαλε αντιηλιακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ημουν στο στρατό...
Για ένα μήνα είχα το ΚΨΜ (μόνο καφέδες και παγωτά). Επαιζε μπάσκετ η Ελλάδα με τις ΗΠΑ για το μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας, στον ημιτελικό. Εεκίνη την ώρα είχαμε αλλαγή διοικητού, και όλο το τάγμα ήταν στην τσίτα, εκτός από μας τους δυο που χαβαλεδιάζαμε με το ματς. Στα τελευταία 3' του αγώνα, σκάνε μύτη 1000 άτομα...Εγώ τώρα να προσπαθώ να εξυπηρετήσω και παράλληλα να προσπαθώ να δω καμιά φάση από τα τελευταία 3' του αγώνα...Μου ζητάει ένας ένα καφέ (ή φραπέ ή ελληνικό, δεν θυμάμαι). Του φτιάχνω τον καφέ, του τον δίνω, μου λέει "ρε φίλε, τι καφέ μου έφταιξες;", του απαντάω "ό,τι μου ζήτησες". Συνηδειτοποιώ τι μαλακία είχα κάνει...Είχα φτιάξει ή φραπέ με αλληνικό καφέ ή ελληνικό με φραπέ...

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό το έχω κάνει κι εγώ, την πρώτη φορά που δούλεψα μπουφέ. Ημουν 16 χρονών και δεν είχα ιδέα από καφέ...Αυτό εξηγείται πολύ απλά, οι γονείς μου δεν έπιναν καφέ και δεν είχαμε ποτέ καφέ σπίτι για τους επισκέπτες. Οπότε εγώ είχα δει καφέ μόνο έτοιμο, σε ποτήρι, όσες φορές είχα πάει έξω για καφέ με φίλους. Σε εκείνη την καφετέρια που πήγα λοιπόν είχε το κλασσικό μεταλλικό κουτί με τα χωρίσματα που είχε νες, ζάχαρη, γαλλικό, ελληνικό και σοκολάτα. Ο εσπρέσο ήταν εύκολος γιατί αλεθόταν στο μύλο, απότε τον έβγαζες κατευθείαν από εκεί (το ήξερα ότι αυτός είναι ο εσπρεσο γιατί το έλεγε το κουτί πάνω) επίσης ήξερα ποιά είναι η ζάχαρη και ποιά η σοκολάτα. Με απλή λογική κατέληξα ότι ο καφές σε μεγάλη ποσότητα στο τσίγκινο κουτί είναι νες οπότε μου έμενε μόνο ο ελληνικός και ο γαλλικός. Εννοείται ότι δεν θα ρώταγα, το έπαιζα πεπειραμένη (αλλιώς σιγά μην με επαιρναν) οπότε έπρεπε να βρω έναν τρόπο να δω ποιός είναι ποιός. Οταν λοιπόν κάποιος ζήτησε ένα από τα δύο, εγώ έβαλα ένα στην τυχη και περίμενα αντιδράσεις. Ετρεμα από το αγχος μέχρι να δοκιμάσει ο πελάτης και αφού το έκανε χωρίς αντίδραση και μετά ήπιε όλο τον καφέ, ανακουφίστηκα. Τώρα ήξερα τι είναι τι! Χαχαχχαα! Με άνεση λοιπόν έφτιαχνα τους "γαλλικούς" και τους "ελληνικούς" από εκει και πέρα...ΑΛΛΑ! ο πρώτος απλά δεν κατάλαβε χριστο ή δεν ήθελε να το κάνει θέμα. Ανάποδα τα έβαζα και όταν έφτασα σε σημείο να το έχω κάνει σε καμιά εικοσαριά άτομα, τότε ήρθε η αφεντικιά και με έβρισε. Εγώ βέβαια κατηγόρησα την μυωπία μου και το "μπούκωμα" που με εμπόδιζε να μυρίσω, αλλά δεν έπειθα και πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
εγώ μια φορά πήρα το βιβλίο της ιστορίας να διαβάσω. πάω στην κουζίνα, βλέπω ένα χαρτί κάτω, πάω να αφήσω το βιβλίο και να πετάξω στα σκουπίδια το χαρτί, αλλά έκανα το αντίθετο:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
ενα πρωι επλενα τα δοντια μου,τελειωνω ξεπλενω την οδοντοβουρτσα και παω ετσι στο χαλαρο και την πεταω στο καλαθακι του μπανιου!!!:redface::Pμολις το καταλαβα επαθα εγκεφαλικο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Το κείμενο που ακολουθεί, δεν είναι μια απλή γκάφα, αλλα μια χοντρή μ@λ@κια..
Προχτές το βράδυ στο σταθμό του μετρό, είχαμε πάει με τον φίλο μου να βγάλουμε εισιτήρια.. με πλησιάζει μια γυναίκα και με ρωτάει, απο πού μπορεί να βγάλει εισιτήρια.. Της έδειξα και της είπα αν χρειαστεί βοήθεια να μου πει.. μου πε οτι έχει χτυπήσει εισιτήριο αλλα δεν βλέπει καλά, οπότε δεν ξέρει αν ισχύει ακόμη και οτι θέλει να κατέβει σύνταγμα.. μου το δείχνει- έγραφε 17.50, και ήταν 19.32... σαν βλάκας καθόμουν και προσπαθούσα να υπολογίσω πόση ώρα της έμεινε.. της λέω "μισό λεπτό να ρωτήσουμε τον φίλο μου".. τον πλησιάζω και του λέω είναι 19.32, πότε λήγει το εισιτήριο? μετά απο πολλή σκέψη μου λέει "και 20".. άρα έχει 20΄ ακόμη.. (!!!!).. της λέω στο σύνταγμα θα προλάβετε να φτάσετε..
μας ευχαριστεί και φεύγει, και συνειδητοποιώ τι έκανα.. έτρεξα μπας και την προλάβω αλλα τίποτα.. ελπίζω μόνο να μην έφαγε πρόστιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το κείμενο που ακολουθεί, δεν είναι μια απλή γκάφα, αλλα μια χοντρή μ@λ@κια..
Προχτές το βράδυ στο σταθμό του μετρό, είχαμε πάει με τον φίλο μου να βγάλουμε εισιτήρια.. με πλησιάζει μια γυναίκα και με ρωτάει, απο πού μπορεί να βγάλει εισιτήρια.. Της έδειξα και της είπα αν χρειαστεί βοήθεια να μου πει.. μου πε οτι έχει χτυπήσει εισιτήριο αλλα δεν βλέπει καλά, οπότε δεν ξέρει αν ισχύει ακόμη και οτι θέλει να κατέβει σύνταγμα.. μου το δείχνει- έγραφε 17.50, και ήταν 19.32... σαν βλάκας καθόμουν και προσπαθούσα να υπολογίσω πόση ώρα της έμεινε.. της λέω "μισό λεπτό να ρωτήσουμε τον φίλο μου".. τον πλησιάζω και του λέω είναι 19.32, πότε λήγει το εισιτήριο? μετά απο πολλή σκέψη μου λέει "και 20".. άρα έχει 20΄ ακόμη.. (!!!!).. της λέω στο σύνταγμα θα προλάβετε να φτάσετε..
μας ευχαριστεί και φεύγει, και συνειδητοποιώ τι έκανα.. έτρεξα μπας και την προλάβω αλλα τίποτα.. ελπίζω μόνο να μην έφαγε πρόστιμο...

Ααααα κάτι σχετικό με εισιτήριο το' χα πάθει κι εγώ.
Αιγάλεω τώρα, πάω να πάρω το μετρό, κόβω εισιτήριο και κατεβαίνω με τις κυλιόμενες προς το μετρό. Μόλις κατεβαίνω, με σταματάει ένας τύπος που έχει απλώσει το χέρι του με το εισιτήριό του για να μου το δώσει - μου το δίνει, μου χαμογελάει, μου κλείνει το μάτι και φεύγει.:confused:
Νταξ λέω εγώ, τι καλούλης, θα μείνει και το δικό μου εισιτήριο αχτύπητο για την επιστροφή.
Ε, εκεί που περίμενα το μετρό, λέω "Ε, ας δω τι ώρα είναι χτυπημένο." και έλεγε 08:45 το πρωί και η ώρα ήταν 19:00 το απόγευμα.:confused:
Με έπιασε μια ταραχή η αλήθεια είναι, φοβόμουν μη με πετύχει κανας ελεγκτής και βαριόμουν απίστευτα να ανέβω πάνω για να χτυπήσω το δικό μου εισιτήριο, οπότε πήγα με αυτό και ό,τι γίνει.
Ευτυχώς, δεν έτυχε καμιά στραβή και δεν έφαγε πολλά μπινελίκια ο τύπος.
Μα είναι δυνατόννννν; Γιατί μου το έδωσε από τη στιγμή που ήταν ληγμένο; Κι αυτός από την άλλη; Με το ίδιο εισητήριο από το πρωί; Είναι δυνατόν;; -.-
Από τότε δεν έχω ξαναπάρει εισιτήριο από άλλον, κόβω πάντα δικό μου.:pfff:

ξέρω δεν ήταν δικιά μου γκάφα, αλλά δε βαριέσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Μια γκαφα που εχω κανει οσο δουλευα σερβιτορος και δεν θα την ξεχασω ποτε... Μου ζηταει ενας πελατης(τακτικος πελατης, θαμωνας δηλαδη), να κερασω μια παρεα με γυναικες, ελα ομως που μπερδευω τις παρεες και αντι να κερασω την σωστη παρεα , κερναω την ακριβως απο πισω. Παω τα ποτα λεω αυτα ειναι απο εκει μου λενε ευχαριστουμε πολυ. Μετα απο λιγο με φωναζει ο πελατης και μου λεει σε λαθος παρεα τα πηγες(ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει εκεινη την στιγμη), ευτυχως το πηρε στην πλακα ο ανθρωπος και μου λεει "δεν πειραζει ας χαρουνε και αυτες". Τελικα δινω τα ποτα στην σωστη παρεα μετα. Φυσικα δεν του χρεωσα τα ποτα της γκαφας και απο τοτε μου εκανε καθε φορα πλακα για αυτο.....
Ο The Great Pretender αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία).
Μ' αυτά και με κείνα όμως, έπεσες στην ανεργία. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Το σωτήριον έτος 1995 όπου το Βαλντεράκι πήγαινε Α' Γυμνασίου, γούσταρε μια κοπελίτσα. Εκείνη όμως δεν του έδινε και πολλή σημασία και εκείνο έκανε τα πάντα για να της την κλέψει, ακόμα και μαλακίες... χοντρές μαλακίες!

Μια μέρα όλο το παρεάκι, μαζί κι αυτοί οι δυο μέσα, έφευγε από το Γυμνάσιο και κατέβαινε την οδό Τάδε. Το Βαλντεράκι όμως έστριβε στην οδό Στρίψε, στην οποία ήταν ένα σπίτι που η πιλοτή του ήταν γεμάτη κόσμο ντυμένο στα λευκά.

Το Βαλντεράκι φωνάζει προς το παρεάκι λοιπόν γελώντας: "Ρε σεις, ελάτε εδώ, γίνεται γάμος!"


Τελικά γινόταν κηδεία μικρού παιδιού που το πάτησε τρακτέρ. Πόσο μαλάκας ένιωσα όταν το κατάλαβα, δεν περιγράφεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
μια μεγαλη μαλακια που ειχα κανει πιτσιρικας..παιζαμε κρυφτο στη γειτονια και πανω στο παιχνιδι ενα παιδι επεσε και χτυπησε.ετσι εγω αρχισα να ψαχνω χαρτια για να του τα βαλω στην πληγη.βρηκα λοιπον 4-5 αμαξια στη σειρα με κατι χαρτια στο μπροστινο μερος.ε τα πηρα απ ολα και εβαλα οσα πιο πολα μπορουσα στο τραυμα.το παιδι πηγε σπιτι του και γω γυρισα στο δικο μου εχοντας παρει 1-2 που μου περισεψαν.τα αφηνω στην κουζινα και τα βλεπει ο πατερας μου.τελικα ηταν κλισεις της αστυνομιας για παρανομο παρκαρισμα :P ελπιζω οι ανθρωποι να μην πληρωσαν τσαμπα ολοκληρο το προστιμο εξ αιτιας μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
μια μεγαλη μαλακια που ειχα κανει πιτσιρικας..παιζαμε κρυφτο στη γειτονια και πανω στο παιχνιδι ενα παιδι επεσε και χτυπησε.ετσι εγω αρχισα να ψαχνω χαρτια για να του τα βαλω στην πληγη.βρηκα λοιπον 4-5 αμαξια στη σειρα με κατι χαρτια στο μπροστινο μερος.ε τα πηρα απ ολα και εβαλα οσα πιο πολα μπορουσα στο τραυμα.το παιδι πηγε σπιτι του και γω γυρισα στο δικο μου εχοντας παρει 1-2 που μου περισεψαν.τα αφηνω σητν κουζινα και τα βλεπει ο πατερας μου.τελικα ηταν κλισεις της αστυνομιας για παρανομο παρκαρισμα :P ελπιζω οι ανθρωποι να μην πληρωσαν τσαμπα ολοκληρο το προστιμο εξ αιτιας μου!

αχαχχααχαχχα τέλειο.
ακόμα γελάω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Ααααα κάτι σχετικό με εισιτήριο το' χα πάθει κι εγώ.
Αιγάλεω τώρα, πάω να πάρω το μετρό, κόβω εισιτήριο και κατεβαίνω με τις κυλιόμενες προς το μετρό. Μόλις κατεβαίνω, με σταματάει ένας τύπος που έχει απλώσει το χέρι του με το εισιτήριό του για να μου το δώσει - μου το δίνει, μου χαμογελάει, μου κλείνει το μάτι και φεύγει.:confused:
Νταξ λέω εγώ, τι καλούλης, θα μείνει και το δικό μου εισιτήριο αχτύπητο για την επιστροφή.
Ε, εκεί που περίμενα το μετρό, λέω "Ε, ας δω τι ώρα είναι χτυπημένο." και έλεγε 08:45 το πρωί και η ώρα ήταν 19:00 το απόγευμα.:confused:
Με έπιασε μια ταραχή η αλήθεια είναι, φοβόμουν μη με πετύχει κανας ελεγκτής και βαριόμουν απίστευτα να ανέβω πάνω για να χτυπήσω το δικό μου εισιτήριο, οπότε πήγα με αυτό και ό,τι γίνει.
Ευτυχώς, δεν έτυχε καμιά στραβή και δεν έφαγε πολλά μπινελίκια ο τύπος.
Μα είναι δυνατόννννν; Γιατί μου το έδωσε από τη στιγμή που ήταν ληγμένο; Κι αυτός από την άλλη; Με το ίδιο εισητήριο από το πρωί; Είναι δυνατόν;; -.-
Από τότε δεν έχω ξαναπάρει εισιτήριο από άλλον, κόβω πάντα δικό μου.:pfff:

ξέρω δεν ήταν δικιά μου γκάφα, αλλά δε βαριέσαι.



και να σκεφτείς, οτι και μενα Αιγάλεω μου έτυχε... τυχαίο?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μ' αυτά και με κείνα όμως, έπεσες στην ανεργία. :worry:

Για την ιστορια, δεν με απελυσαν. Εγω παραιτηθηκα, για προσωπικους λογους. Μαλιστα οταν τους ανακοινωσα οτι αποχωρω μου προσεφεραν μεχρι και παραπανω μεροκαματα...Ακομα με ζητανε...Και σκεφτομαι να γυρισω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
μια ακομα γκαφα που εχω κανει:Α λυκειου και ειχαμε γεωμετρια στο φροντιστηριο.ο καθηγητης μας δεν περνουσε σε υψος το 1,65 και εμενα μου χε κολλησει να λεω την φραση ''ψηλε''.ετσι οταν κοιτουσε ποιος ειχε κανει ασκησεις φωναζω:Εκανα και γω ασκησεις ψηλε!με κοιταει,κοκκινιζω ενω ολη η ταξη ειχε πεσει κατω απ τα γελια.φυσικα καταλαβα τη μαλακια μου και ζητησα συγγνωμη αλλα αυτα που ακουσα περι σεβασμου και λοιπα δεν περιγραφονται :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
3η δημοτικού, πάω στο βιβλιοπωλείο της γειτονιάς, λείπει η ιδιοκτήτρια και είναι εκεί μόνο ο σύζυγος της. Τον ρωτάω γιατί δεν ήρθε σήμερα και μου απαντάει πως ένα παιδάκι είναι άρρωστο και πήγε να το φροντίσει. Θα πεθάνει; ρωταω εγω και με κοιτάει με ένα περίεργο βλέμμα. Τελικά το παιδάκι ήταν δικό τους και είχε μία πολύ ασχημη ασθένεια, ακόμα και τώρα ντρέπομαι για την παιδική μου ανοησία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ακολουθεί οικογενειακή γκάφα (βασικά ατάκα έγινε) :clapup:
Έβλεπα χθες Supernatural και ήταν και η γιαγιά μου απο δίπλα.
Είχε μια σκηνή που o Dean εξόρκιζε έναν δαίμονα...

Γιαγιά: Ιχ τι είναι αυτό το μαύρο που βγαίνει απ' το στόμα του?
Εγώ: Μαύρος καπνός...
Γιαγιά: Είδες? ΚΑΛΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΚΟΤΩΝΕΙ!
:rofl:
Είχα πέσει κάτω απ΄τα γέλια...Πάει το μισό επεισόδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top