Βρες τον κωδικό

Βρες τον κωδικό
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 29)

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Count me in.

Αργκκ αισθάνομαι ότι βρίσκομαι πολύ κοντά αλλά no cigar :P

Ρε συ Dan έχω μια μικρή ιδέα μα δε νομίζω ότι το εισάγω σωστά...μπορείς να δώσεις πιο σαφείς οδηγίες όσον αφορά τα greeklish ? :)

Pretty please?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Ρε συ Dan έχω μια μικρή ιδέα μα δε νομίζω ότι το εισάγω σωστά...μπορείς να δώσεις πιο σαφείς οδηγίες όσον αφορά τα greeklish ? :)

Pretty please?
Πρέπει να είναι μικρά και όπως το είπα. αν δεν βγαίνει τότε απλά δεν είναι αυτός ο κωδικός... στα 20 άτομα θα έχετε άλλη μια βοήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ έχω φρικάρει:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Άντε να φτάσουμε τους 20 για να πάρουμε κι άλλη βοήθεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως είτε το Google είναι ΑΧΡΗΣΤΟ ή είμαι εγώ ΑΧΡΗΣΤΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MAYROULIS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.
Ρε συ Dan έχω μια μικρή ιδέα μα δε νομίζω ότι το εισάγω σωστά...μπορείς να δώσεις πιο σαφείς οδηγίες όσον αφορά τα greeklish ? :)

Pretty please?

κλέφτρα:pfff:
σορι δεν γράφω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Aν καποιος το βρει, το γραφει εδω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Aν καποιος το βρει, το γραφει εδω???
όχι ρε... δεν είναι δίκαιο να τους λες την λύση. σε λίγο θα έχει και βοήθεια:D. Άλλα 4 άτομα να φέρεται και έχει την 3η βοήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Σχετικά με τον πρώτο γρίφο λοιπόν:
Παρατηρώντας πολλά παιδιά, παρατήρησα όπως θα έχετε παρατηρήσει μια ομοιότητα στις κινήσεις και στις συμπεριφορές τους. Μπορεί να μην έχω κλειστοφοβία, αλλά αυτή η σκέψη με κάνει να αισθάνομαι κλειστοφοβικός. Με ποια έννοια? Ότι βλέπω τόσο κόσμο να κάνει τυπικές διαδικασίες, χωρίς να ξεχωρίζουν και πολύ από αυτό που θα ορίζαμε ρομπότ. Βλέπω ότι τους λείπει το διαφορετικό, που είναι τόσο ωραίο... Και αν κάποια παιδιά προσπαθούν να επαναστατήσουν σε αυτήν την ομοιογένεια εξ' αιτίας της αντιδραστικότητας που πηγάζει από την εφηβεία, φαίνεται πλέον λες και πράττουν άλλη μια τυπική διαδικασία, μια διαδικασία που έχει γίνει ήδη από άλλα παιδιά στο όνομα της λέξης "τρέλας". Ονομάζουν τους εαυτούς τους τρελούς για να ξεφύγουν από το "φυσιολογικό" τυπικό τρόπο ζωής. Δεν μου αρέσει όμως η λέξη "τρέλα" για να εκφράσει την κατάσταση τους, γιατί μου θυμίζει άτομα τρελοκομείων. Φτάνοντας ως εδώ δεν θέλω να κατηγορήσω την συμπεριφορά τους. Ίσα ίσα θα ήθελα να τους ενθαρρύνω να κάνουν πράγματα τελείως διαφορετικά και πρωτοποριακά. Έχω βαρεθεί να ακούω συνέχεια για παιδιά που έκαναν κάτι το "θεϊκό" ανάβοντας φωτιά μέσα στην τάξη ή σπάζοντας ποτήρι σε καφετέρια. Τα έχω ξανά ακούσει τόσες φορές, που μου θυμίζουν πλέον άλλη μια τυπική διαδικασία για να ξεχωρίσεις από την μάζα για να καταλήξεις .... σε μια άλλη μάζα που κάνουν τις ίδιες καφρίλες. Δεν χρειάζεται απαραίτητα να κάνεις ζημιά ώστε να διαφοροποιηθείς από την ομαλή μαζικοποιημένη τάξη. Υπάρχει και ο δρόμος του να δημιουργείς, αλλά αυτός χρειάζεται διορατικότητα και φαντασία την οποία λίγοι καλλιεργούν. Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω με λίγα λόγια είναι ότι πολλοί προσπαθούν να ξεφύγουν από την μάζα, μπαίνοντας εν τέλει σε μια άλλη μάζα. Δείτε αυτό να καταλάβετε
“If there is anything the nonconformist hates worse than a conformist, it's another nonconformist who doesn't conform to the prevailing standard of nonconformity.”
Κλείνοντας θέλω να πω ότι έχω βαρεθεί να βλέπω τόσο κόσμο να συμμορφώνεται με πρότυπα που τους προβάλλει η τηλεόραση, η μόδα κτλ κτλ, ή να βγάζουν παρόμοιου είδους φώτο στο φέις μπουκ στον καθρέφτη κτλ κτλ, ή να κάνει τα ίδια πράγματα με τόσο άλλο κόσμο ώστε να θεωρηθεί "μη μαζοποιημένος"...
Ο κωδικός είναι μία φράση, θα έχετε βοήθεια για αυτόν, για όσα περισσότερα άτομα παίζουν το παιχνίδι

1 Βοήθεια:
Είναι δύο λέξεις, άρα υπάρχει ένα κενό
2 Βοήθεια:
Γυναίκα του: Miriam. Παιδιά του: Max και Bonnie

Επειδή βλέπω νεκρό το θέμα λέω να σας βοηθήσω λίγο. Να σας γράψω κάτι που θα πρέπει να το googlάρετε ή να το γράψω κατευθείαν εδώ μπας και "δυσκολευτείτε"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σχετικά με τον πρώτο γρίφο λοιπόν:
Ο κωδικός είναι μία φράση, θα έχετε βοήθεια για αυτόν, για όσα περισσότερα άτομα παίζουν το παιχνίδι

1 Βοήθεια:
Είναι δύο λέξεις, άρα υπάρχει ένα κενό
2 Βοήθεια:
Γυναίκα του: Miriam. Παιδιά του: Max και Bonnie

Επειδή βλέπω νεκρό το θέμα λέω να σας βοηθήσω λίγο. Να σας γράψω κάτι που θα πρέπει να το googlάρετε ή να το γράψω κατευθείαν εδώ μπας και "δυσκολευτείτε"?

βοήθεια να 'ναι κι ό,τι να 'ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intifada

Νεοφερμένος

Ο intifada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
για γραψε ... γιατι δεν βλεπω προκοπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Σχετικά με τον πρώτο γρίφο λοιπόν:
Παρατηρώντας πολλά παιδιά, παρατήρησα όπως θα έχετε παρατηρήσει μια ομοιότητα στις κινήσεις και στις συμπεριφορές τους. Μπορεί να μην έχω κλειστοφοβία, αλλά αυτή η σκέψη με κάνει να αισθάνομαι κλειστοφοβικός. Με ποια έννοια? Ότι βλέπω τόσο κόσμο να κάνει τυπικές διαδικασίες, χωρίς να ξεχωρίζουν και πολύ από αυτό που θα ορίζαμε ρομπότ. Βλέπω ότι τους λείπει το διαφορετικό, που είναι τόσο ωραίο... Και αν κάποια παιδιά προσπαθούν να επαναστατήσουν σε αυτήν την ομοιογένεια εξ' αιτίας της αντιδραστικότητας που πηγάζει από την εφηβεία, φαίνεται πλέον λες και πράττουν άλλη μια τυπική διαδικασία, μια διαδικασία που έχει γίνει ήδη από άλλα παιδιά στο όνομα της λέξης "τρέλας". Ονομάζουν τους εαυτούς τους τρελούς για να ξεφύγουν από το "φυσιολογικό" τυπικό τρόπο ζωής. Δεν μου αρέσει όμως η λέξη "τρέλα" για να εκφράσει την κατάσταση τους, γιατί μου θυμίζει άτομα τρελοκομείων. Φτάνοντας ως εδώ δεν θέλω να κατηγορήσω την συμπεριφορά τους. Ίσα ίσα θα ήθελα να τους ενθαρρύνω να κάνουν πράγματα τελείως διαφορετικά και πρωτοποριακά. Έχω βαρεθεί να ακούω συνέχεια για παιδιά που έκαναν κάτι το "θεϊκό" ανάβοντας φωτιά μέσα στην τάξη ή σπάζοντας ποτήρι σε καφετέρια. Τα έχω ξανά ακούσει τόσες φορές, που μου θυμίζουν πλέον άλλη μια τυπική διαδικασία για να ξεχωρίσεις από την μάζα για να καταλήξεις .... σε μια άλλη μάζα που κάνουν τις ίδιες καφρίλες. Δεν χρειάζεται απαραίτητα να κάνεις ζημιά ώστε να διαφοροποιηθείς από την ομαλή μαζικοποιημένη τάξη. Υπάρχει και ο δρόμος του να δημιουργείς, αλλά αυτός χρειάζεται διορατικότητα και φαντασία την οποία λίγοι καλλιεργούν. Τέλος πάντων αυτό που θέλω να πω με λίγα λόγια είναι ότι πολλοί προσπαθούν να ξεφύγουν από την μάζα, μπαίνοντας εν τέλει σε μια άλλη μάζα. Δείτε αυτό να καταλάβετε
“If there is anything the nonconformist hates worse than a conformist, it's another nonconformist who doesn't conform to the prevailing standard of nonconformity.”
Κλείνοντας θέλω να πω ότι έχω βαρεθεί να βλέπω τόσο κόσμο να συμμορφώνεται με πρότυπα που τους προβάλλει η τηλεόραση, η μόδα κτλ κτλ, ή να βγάζουν παρόμοιου είδους φώτο στο φέις μπουκ στον καθρέφτη κτλ κτλ, ή να κάνει τα ίδια πράγματα με τόσο άλλο κόσμο ώστε να θεωρηθεί "μη μαζοποιημένος"...​
Ο κωδικός είναι μία φράση, θα έχετε βοήθεια για αυτόν, για όσα περισσότερα άτομα παίζουν το παιχνίδι

1 Βοήθεια:
Είναι δύο λέξεις, άρα υπάρχει ένα κενό
2 Βοήθεια:
Γυναίκα του: Miriam. Παιδιά του: Max και Bonnie
3 Βοήθεια:
Tu ne quaesieris, scire nefas, quem mihi, quem tibi
Finem di dederint, Leuconoe, nec Babylonios
Temptaris numeros. Ut melius quidquid erit pati,
Seu pluris hiemes seu tribuit Iuppiter ultimam,
Quae nunc oppositis debilitat pumicibus mare
Tyrrhenum: sapias, vina liques, et spatio brevi
Spem longam reseces. Dum loquimur, fugerit invida
Aetas: carpe diem, quam minimum credula postero.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intifada

Νεοφερμένος

Ο intifada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
λατινικα ειναι... το γοογλε τρανσλατε ομως μου τα βγαζει αλλαμπουρνεζικα... καιτ για Δια κρασι λευκιππος βαβυλονιοι θαλασσα εγκλημα ελαφροπετρα... τι μπορει να σημαινουν ολα αυτα??? τι κινο να εχουν???:hmm: παντος αυτοι που ξερουν λατινικα θα ειναι αρκετα τυχεροι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intifada

Νεοφερμένος

Ο intifada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
πολυ μπερδεμενο με τα πρωτα στοιχεια φαινεται σαν καποιο συνγχρονο βιβλιο ή ταινεια( μιλαει για ενα συνχρονο φαινομενο τον κομφορμοισμο..) και ξαφνικα πεταγεται και το λατινικο... τι κοινο μπορει να εχουν αυτα..

κανενας που να ξερει λατινικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
πολυ μπερδεμενο με τα πρωτα στοιχεια φαινεται σαν καποιο συνγχρονο βιβλιο ή ταινεια( μιλαει για ενα συνχρονο φαινομενο τον κομφορμοισμο..) και ξαφνικα πεταγεται και το λατινικο... τι κοινο μπορει να εχουν αυτα..

κανενας που να ξερει λατινικα??
Intifada είσαι μόνος σου σε αυτό. ο γρίφος και όλες οι βοήθειες συνδέονται. Η τρίτη βοήθεια δεν θέλει να το ψάξεις και να τρελαθείς για να βρεις τον κωδικό.... έχεις μια σωστή κατεύθυνση. χρησιμοποίησε τις βοήθειες ώστε να συνδέσεις όλα αυτά που λες και λέει ο γρίφος και οι βοήθειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 223595

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον βρηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ρε, όταν οι λέξεις είναι Αγγλικές, δεν θεωρούνται greeklish.
+πρέπει να μας πεις αν τα γράφεις κεφαλαία τα πρώτα γράμματα ή αν αφήνεις κενά κλπ

Άκυρο, το βρήκα, έλεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Να παίξω κι εγώ;.. :P
Βοήθεια για τον 2ο κωδικό θα πάρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Να παίξω κι εγώ;.. :P
Βοήθεια για τον 2ο κωδικό θα πάρουμε;
εννοείται να παίξεις. εεε κοίτα ο δεύτερος κωδικός είναι πάρα πολύ εύκολος για να έχει βοήθεια. τώρα παίζετε χωρίς βοήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top