Βρες την ταινία (Μέρος τρίτο)

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Για να είμαι ειλικρινής θα απαντούσα το citizen kane στην αρχή, αν και ο ηθοποιός στη φωτογραφία περισσότερο μου θυμίζει το Γιάννη Ιωαννίδη παρά τον Welles, επειδή είναι από τις λίγες παλιές που έχει τύχει να δω...

Πρώτη φορά την ακούω την ταινία που έβαλες αλλά η βοήθεια σου ήταν κάπως... συγκεκριμένη. Θα απαντήσω λοιπόν το Sunset Blvd.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tralala:
Για να είμαι ειλικρινής θα απαντούσα το citizen kane στην αρχή, αν και ο ηθοποιός στη φωτογραφία περισσότερο μου θυμίζει το Γιάννη Ιωαννίδη παρά τον Welles, επειδή είναι από τις λίγες παλιές που έχει τύχει να δω...

Πρώτη φορά την ακούω την ταινία που έβαλες αλλά η βοήθεια σου ήταν κάπως... συγκεκριμένη. Θα απαντήσω λοιπόν το Sunset Blvd.


Ναι ειναι η πιο χαρακτηριστικη σκηνη απο το Sunset Blvd που ο W. Holden καθεται στον καναπε της σταρ του βοβου σινεμα Norma Desmond (Gloria Swanson) και βλεπει μια σκηνη απο μια ταινια της Swanson πραγματικα. Ο Holden επαιξε και στο Network μετα. Παρα πολυ καλες και οι δυο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Έπος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • brazil.jpg
    brazil.jpg
    56.9 KB · Εμφανίσεις: 132

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tralala:

Λες να ειναι η Brazil ? :P :P

και να μην το ηξερα (ειναι πραγματι καλη ταινια) το file που εβαλες εχει το ιδιο ονομα :P
βαλε μας αλλη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αχ βρε τραλαλάαα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Μπράβο μου!
Και το σκέφτηκά κι όλας, αλλά εγώ δεν έβλεπα το όνομα και φαντάστηκα ότ δε φαίνεται από κάπου. Τραλαλά τελείως!
Κρίμα που την ξέρετε, θα σας έλεγα ότι δεν είναι αυτή και ότι την ονόμασα έτσι για "ξεκάρφωμα" :P.
Βάλτε εσείς, ξενέρωσα :( :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
αντε θα βαλω μια που ειδα παλι τελευταια και θυμηθηκα ποση καλη ηταν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • alain.jpg
    alain.jpg
    96.5 KB · Εμφανίσεις: 149

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
βάζω κι εγώ μία (παίζει να την έχω ξαναβάλει :P) και πα να γείρω σιγά σιγά μπας και ονειρευτώ τπτ καλό :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • pic.jpg
    pic.jpg
    21.7 KB · Εμφανίσεις: 128

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Η δεύτερη θα μπορούσε να είναι η Κακή Εκπαίδευση.
Η πρώτη είναι η Alain (τώρα γελάω με τη βλακεία μου :D)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
βάζω κι εγώ μία (παίζει να την έχω ξαναβάλει :P) και πα να γείρω σιγά σιγά μπας και ονειρευτώ τπτ καλό :bye:

Ονειρα 'γλυκα' εγω παω για μπυρες τωρα (-8 h) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tralala:
Η δεύτερη θα μπορούσε να είναι η Κακή Εκπαίδευση.
Η πρώτη είναι η Alain (τώρα γελάω με τη βλακεία μου :D)...


Τη δευτερη την ξερω ειναι μαλλον η les choristes - καλη
αν και λιγο καταθληπτικη :) . Την πρωτη δε θυμαμαι πια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
Τη δευτερη την ξερω ειναι μαλλον η les choristes - καλη
αν και λιγο καταθληπτικη :)

υπάρχει κι άλλος άνθρωπος στον κόσμο που την έχει δει τελικά :). ήταν όντως καταθλιπτική, αλλά ευτυχώς είχαν έναν ολόκληρο εξώστη άδειο στο ιντεάλ για να κλαψουρίζω με την ησυχία μου :P. να την δείτε :redface:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
υπάρχει κι άλλος άνθρωπος στον κόσμο που την έχει δει τελικά :). ήταν όντως καταθλιπτική, αλλά ευτυχώς είχαν έναν ολόκληρο εξώστη άδειο στο ιντεάλ για να κλαψουρίζω με την ησυχία μου :P. να την δείτε :redface:.

Ο βασικος λογος που πηγα να την δω , ηταν επειδη μου ειχε αρεσει πολυ ο 'μικροκοσμος' και λεω δεν παμε να δουμε τι ταινια περα απο το ντοκιμαντερ εκανε ο σκηνοθετης ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
αντε θα βαλω μια που ειδα παλι τελευταια και θυμηθηκα ποση καλη ηταν ...

Λοιπον η φωτο ειναι απο την ταινια Le Samourai. Εξαιρετικη ταινια αν την πετυχετε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Οριστε και μια απο εμενα ... δεν θα ελεγα οτι ειναι ειναι ψαγμενη ταινια απλως η εικονα δεν αποκαλυπτει και πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • m1.jpg
    m1.jpg
    289 KB · Εμφανίσεις: 124

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Οριστε και μια απο εμενα ... δεν θα ελεγα οτι ειναι ειναι ψαγμενη ταινια απλως η εικονα δεν αποκαλυπτει και πολλα

Καλα ρε συ παλι καλα που δεν μας εβαλες σε μεγεθυνση 1:1000 μια τριχα του αυτιου του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ελα ... μια βοηθεια ... ο ηθοποιος ειναι γνωστος , πολυ γνωστος ... συνηθως δεν παιζει σε τετοιες ταινιες ... επισης ο ηθοποιος στην φωτο βρισκεται μπροστα απο μια πορτα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Μηπως ειναι το Young Adam (2003);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ταινια του 1998 ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μήπως είναι το Truman Show?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top