Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι resident evil, αλλά λες να ρίσκαρε να το χρησιμοποιεί τόσο συχνά σαν επιχείρημα ενώ θα την κατέκριναν όλοι μετά; Δεν το νομίζω. Μετά όλοι θα την διαπόμπευαν :P

Έχω αρκετές αμφιβολίες για το αν είναι η Ηρώ δολοφόνος. Η πατάτα που έκανε είναι ανεκδιήγητη και μάλλον έχει κακό ρόλο αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος

Η Κακή Επιρρροή προς το παρόν δεν μου κάνει για κίλλερ αλλά έτσι και αλλιώς είναι πρώτη ψηφοφορία. Όποιος και να βγει το ίδιο είναι. Αν βγει η Ηρώ και φανεί δολοφόνα η Κακή Επιρροή μάλλον κάτι δεν μας λέει καλά ενώ αν βγει η Κακή Επιρροή πολίτης η Ηρώ είναι σίγουρα ένοχη. Οπότε ας βγει μια από τις δύο.

Επιμένω ψήφος στην Ηρώ!

Λεπον, εσυ νεαρε δε μας τα λες καθολου καλα...:whistle:
Ενω εχεις πολλες αμφιβολιες για το ενα η Ηρω ειναι ενοχη, πας και την ψηφιζεις ελαφρα τη καρδια...
Και δεν ισχυει το "οποιος και να βγει, το ιδιο ειναι", διοτι ειναι κριμα να βγει η Ηρω απο τον πρωτο γυρο και να αποδειχτει πολιτης. Εχει δειξει οτι ασχολειται με το παιχνιδι, γραφει και ενιοτε ξετρυπωνει...

Εγω παντως προτιμω να βγει ο
"ικανος για ολα"Φαντα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
fielda, έχεις γράψει ότι ο Φαντασμένος έχει δύο ψήφους αλλά φαίνεται μόνο μία απ την corpse


είμαι ανάμεσα σε kalypso και fantasmenos

Για την ώρα θα ψηφίσω Kalypso και αν αλλάξει κάτι ως τις 8 θα το δούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Προσωπικά από ότι έχω προλάβει να διαβάσω πιο ύποπτους θεωρώ τον Bill_Slayer και τον φαντασμένο και λιγότερο την Ηρώ και την Καλυψώ.

Οπότε θα ψηφίσω φαντασμένο αφού έχει ήδη ψήφους.

Επειδή θα λείπω σήμερα αν τυχόν δούμε κάποια μονομαχία στο τέλος μεταξύ ηρούς και κάποιου άλλου (που δεν αναφέρεται παραπάνω) θα ήθελα η ψήφος μου να πάει στην Ηρώ αν είναι δυνατόν! Thanks :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2009

  1. Angie_Ann: fantasmenos
  2. Bill_Slayer
  3. Corpse Bride: fantasmenos
  4. Dark_kronos: Bill_Slayer
  5. fantasmenos: Ηρώ
  6. Ηρώ: Κακή Επιρροή
  7. jrot
  8. Kakerlak
  9. Κακή Επιρροή: kalypso
  10. kalypso: Ηρώ
  11. Lorien
  12. Neraida: fantasmenos
  13. Phoebe: fantasmenos
  14. Resident Evil: Kakerlak
  15. Youki
Ψήφοι
4 fantasmenos
2 Ηρώ
1 Bill_Slayer
1 Κακή Επιρροή
1 Kakerlak
1 kalypso

Αποχωρήσεις


Απουσίες


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Την πρώτη ιδιότητα την μαθαίνετε στην ψηφοφορία της Τρίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ναι resident evil, αλλά λες να ρίσκαρε να το χρησιμοποιεί τόσο συχνά σαν επιχείρημα ενώ θα την κατέκριναν όλοι μετά; Δεν το νομίζω. Μετά όλοι θα την διαπόμπευαν :P
Eνώ η Ηρώ θα μπορούσε να αφήσει να γίνει κάτι τέτοιο για να την διαπομπεύουν.

Έχω αρκετές αμφιβολίες για το αν είναι η Ηρώ δολοφόνος. Η πατάτα που έκανε είναι ανεκδιήγητη και μάλλον έχει κακό ρόλο αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος
Μπα! Έχεις και αμφιβολίες; Μωρέ άκου κάτι πράγματα..
Και τι ψηφίζεις;

Επιμένω ψήφος στην Ηρώ!
Ω τι μας λέτε! Μας συγκινείτε.
Άσε ρε fantasmenos. Πάρτη λίγο αλλιώς γιατί πάλι είσαι αλλού για αλλού.
Ή σε βόλεψε αυτή τη φορά η υπόνοια που άφησε η youki και είπες να το εκμεταλλευτείς.

Να ρωτήξω- η Ηρώ πού ακριβώς μας εξηγεί γιατί ψήφισε ΚουΕ και η ψήφος της παραμένει εκεί; Και να διευκρινίσω ότι η εξήγηση "δεν μας τα λέει καλά" δεν μου κάνει! Τα ποια δεν μας λέει καλά ρε λαβ; Για εξήγα λίγο καλύτερα αν μπορείς.
Αν θες κάτι kalypso να ρωτάς εμένα. Δε θα σου δώσουν άλλοι εξηγήσεις για τις δικές μου ψήφους.

Εξήγησα για ποιον λόγο την ψηφίζω και σήμερα με ποιο καθαρό μυαλό την είδα αλλιώς και λέω να ψηφίσω εσένα.
kalypso από μένα.

Προσπάθησα να μπω στο μυαλό του Θοδωρή και της Μαίρης αυτό με οδηγούσε σε : Κακή Επιρροή και Resident Evil δολοφόνες. Χωρίς εξήγηση.
Παίρνω λοιπόν τώρα ως δεδομένο (επειδή και τις 2 ξέρουν πως παίζουν και θα μου αποδείξουν στην πορεία και γιατί θεωρώ εξίσου πιθανό να έχουν καλό ρόλο) ενώ εσύ (kalypso) είσαι μουσίτσα -και δεν τις ψηφίζω.
Η resident μια χαρά τα λέει, αλλά είναι και γάτα.
Η Κακή Επιρροή με έπεισε προς το παρόν για τα επιχειρήματά της (χρόνο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Η resident μια χαρά τα λέει, αλλά είναι και γάτα.
ό_ι καλέ αγελάδα είμαι το λέει και το ζώδιό μου :P

Μπήκα και θα φύγω για σήμερα ως το μεσημερο-απόγευμα [πειράματα στα υπόγεια :/:].

Δεν έχω κάτι να προσθέσω στα όσα είπα χτες, η ψήφος μου παραμένει εκεί που είναι, και εφόσον δεν γίνει κάτι ...συγκλονιστικό ως το βράδυ δεν σκοπεύω να την αλλάξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
  1. Kakerlak --> Πρώτη γραμμή παρακολούθησης επίσης. Δεν με έπεισαν τα επιχειρήματά που πρόβαλε. Μου φάνηκαν κάπως.. παιδικά για πολίτη

Δεν με πείθει ότι ο λόγος που αναφέρει είναι τόσο σοβαρός για να με ψηφίσει.
Αν μιλούσε για κανένα άλλο παίκτη, Θα συμφωνούσα αλλά όχι για μένα.

Resident Evil από εμένα προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Να τος και ο σιωπηλός παίκτης :P( ε όχι και σιωπηλή βρε παιδιά! περίμενα να με βάλετε στους ομιλητικούς!)

Προς το παρόν ψηφίζω ΗΡΩ χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη όμως...

Για να δούμε τι θα γίνει τώρα. :P
Ναι βρε Αντζυ μου, μας απέδειξες αλλωστε με αυτό το ποστ 3 γραμμών πόσο ομιλητική είσαι!!!:P


Ναι resident evil, αλλά λες να ρίσκαρε να το χρησιμοποιεί τόσο συχνά σαν επιχείρημα ενώ θα την κατέκριναν όλοι μετά; Δεν το νομίζω. Μετά όλοι θα την διαπόμπευαν :P

Έχω αρκετές αμφιβολίες για το αν είναι η Ηρώ δολοφόνος. Η πατάτα που έκανε είναι ανεκδιήγητη και μάλλον έχει κακό ρόλο αλλά κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος

Η Κακή Επιρρροή προς το παρόν δεν μου κάνει για κίλλερ αλλά έτσι και αλλιώς είναι πρώτη ψηφοφορία. Όποιος και να βγει το ίδιο είναι. Αν βγει η Ηρώ και φανεί δολοφόνα η Κακή Επιρροή μάλλον κάτι δεν μας λέει καλά ενώ αν βγει η Κακή Επιρροή πολίτης η Ηρώ είναι σίγουρα ένοχη. Οπότε ας βγει μια από τις δύο.

Επιμένω ψήφος στην Ηρώ!
Αν η Ηρώ βγει και είναι δολοφόνα γιατί αυτό ενοχοποιεί την ΚΕ? Κι αν η ΚΕ είναι πολίτης γιατί η Ηρώ είναι ένοχη???? Κάτι δεν καταλαβαίνω....:confused:
Επίσης να σε υπενθυμίσω ότι την πρωτη μέρα ΔΕΝ μαθαίνουμε ιδιότητα.


Αρχικά ήθελα να ψηφίσω Ηρώ μιας και θεωρούσα ότι στην περίπτωσή της ταίριαζε το "γλώσσα λανθανουσα...". Μετά όμως τα ποστ της με έπεισαν, κυρίως το σημερινό το οποίο ειναι τελειως στυλ Ηρους-πολίτη. Βεβαια δεν αποκλείω το γεγονός να μας δουλεύει ψιλό γαζί αλλα προς το παρών δεν θα την ψηφίσω.
Μετά είπα να ψηφίσω Φαντασμένο (κυρίως λόγο του ότι βιάστηκε να ψηφίσει Ηρώ). Όμως με προβληματίζει τό ότι ξαφνικά κι από το πουθενά ο Φαντασμένος μάζεψε 4 ψηφαλάκια, ακόμα και με αλλαγές ψήφων από Ηρώ σε Φαντασμένο. Προσπάθεια να "σωθεί" η Ηρω? Η προσπάθεια να θεωρηθεί ότι πάει να σωθεί η Ηρώ? Μπερδεμα η κατάσταση.

Προς το παρων δεν ψηφίζω...περιμένω να δω αν και ποιος θα προσπαθήσει να σώσει τον φαντασμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Όμως με προβληματίζει τό ότι ξαφνικά κι από το πουθενά ο Φαντασμένος μάζεψε 4 ψηφαλάκια, ακόμα και με αλλαγές ψήφων από Ηρώ σε Φαντασμένο. Προσπάθεια να "σωθεί" η Ηρω? Η προσπάθεια να θεωρηθεί ότι πάει να σωθεί η Ηρώ? Μπερδεμα η κατάσταση.

Προς το παρων δεν ψηφίζω...περιμένω να δω αν και ποιος θα προσπαθήσει να σώσει τον φαντασμένο.
Αυτό με προβλημάτισε και μένα γιαυτό ψήφισα kalypso.
Πολύ εύκολα πήρε 4 ψήφους για να ναι δολοφόνος.

Ποια προσπάθεια ρε youki να σωθώ; Δες καλύτερα κοπέλα μου. 3 ψήφους είχα από τους Angie_Ann, fantasmenos, kalypso.
και η Angie_Ann την πήρε πίσω.
Αυτό για να μην αφήνουμε πάλι άλλα στον αέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν με πείθει ότι ο λόγος που αναφέρει είναι τόσο σοβαρός για να με ψηφίσει.
Αν μιλούσε για κανένα άλλο παίκτη, Θα συμφωνούσα αλλά όχι για μένα.

Resident Evil από εμένα προς το παρόν.

Κάνε ότι θέλεις από θέμα ψήφων (έχω κουραστεί πολύ σε προηγούμενους γύρους να αποδεικνύω ότι δεν είμαι ελέφαντας, για την ώρα δεν έχω κουράγια να το ξανακάνω... Μη με συγχίσετε μόνο και αρχίσω να "ουρλιάζω" πάλι! :P).

Σε ψηφίζω και πλέον επιμένω γιατί δεν βρίσκω καθόλου βάσιμο το επιχείρημα "για άλλον παίκτη ναι, για εμένα όχι". Γιατί ανήκεις σε κάποια ειδική κατηγορία παικτών και δεν το έχω πάρει χαμπάρι??? :confused: Έχεις ίσες πιθανότητες με όλους να είσαι δολοφόνος (αν δεχτούμε την εκδοχή κλήρωσης) και όσο το σκέφτομαι δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο η ΣουΕ να μην σε διάλεξε για έναν από τους 3 δολοφόνους (αν ΔΕΝ δεχτούμε την εκδοχή κλήρωση). Επιχείρηματα τύπου ΚουΕ "είχα πει στη ΣουΕ ότι δεν έχω χρόνο", όπως καταλαβαίνεις δεν μετράνε για μένα τουλ.!

Δευτερευόντως να πω, ότι, προφανώς, είναι πρώτος γύρος και μόνο "πατήματα" μπορούμε να ψάχνουμε. Από πλευράς "πατημάτων" θα έπρεπε [βάση της δικής μου λογικής] να ψηφίσω κάποιον από τους:
ΚουΕ, Ηρώ, Λόριεν, φαντασμένο και εσένα.

Η ΚουΕ διαισθητικά με έπεισε (και επίσης είχε μία ψήφο), η Ηρώ στη χειρότερη θεωρώ ότι είναι τσιράκι, ο Λόριεν το ίδιο και από τους φαντασμένος-εσύ μόνο εσύ δεν είχες ψήφο οπότε, για την περίπτωση που κάνω λάθος, προτίμησα να τη δώσω σε σένα.

Το να μου την ανταποδίδεις μπορεί να θεωρηθεί αφενός μεν "εύκολη λύση για πολίτη" (να κάνεις δλδ ότι κι εγώ, ήτοι να "βγάζεις την ουρά σου απέξω" μιας και είναι πρώτη ψηφοφορία και ψηφίζουμε λίγο κουτουρού όλοι) είτε "εύκολη λύση για δολοφόνο" (και καλά "με ανάγκασε να την ψηφίσω"). Θα δείξει σε επόμενους γύρους.
Και ναι, σαφέστατα το αυτό μπορεί να ισχύει και για μένα.

disclaimer: όποιος χρησιμοποιήσει το "κενό" επιχείρημα "βιάστηκε να δικαιολογηθεί" για να με ψηφίσει θα έχει την ψήφο μου. Μετά το "δεν φαίνεται μπερδεμένη" είναι το αμέσως επόμενο "επιχείρημα" στο οποίο στηρίζομαι όταν ψάχνω δολοφόνους (και δεν έχω κατασταλλάξει σε σενάριο) για να δώσω ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2009

  1. Angie_Ann: fantasmenos
  2. Bill_Slayer
  3. Corpse Bride: fantasmenos
  4. Dark_kronos: Bill_Slayer
  5. fantasmenos: Ηρώ
  6. Ηρώ: kalypso
  7. jrot
  8. Kakerlak
  9. Κακή Επιρροή: kalypso
  10. kalypso: Ηρώ
  11. Lorien
  12. Neraida: fantasmenos
  13. Phoebe: fantasmenos
  14. Resident Evil: Kakerlak
  15. Youki
Ψήφοι
4 fantasmenos
2 Ηρώ
2 kalypso
1 Bill_Slayer
1 Kakerlak


Αποχωρήσεις


Απουσίες


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δλδ. όχι "νομίζω εσύ είσαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)

Την πρώτη ιδιότητα την μαθαίνετε στην ψηφοφορία της Τρίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Βλέπω ότι οι δυνάμεις της φθοράς και της ακινησίας θέλουν για άλλη μια φορά να με διώξουν από το παιχνίδι. Ε, δεν θα σας περάσει :P

Αγαπητoί ψηφοφόροι μου αν ήμουν δολοφόνος θα καθόμουν στην άκρη αλλά επειδή είναι καθήκον μου να βρω τους δολοφόνους καλό θα ήταν να διαβάσετε τα ποστ από την αρχή και να δείτε ποιος αποφεύγει να καρφώνεται και να κατηγορεί άλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Αγαπητoί ψηφοφόροι μου αν ήμουν δολοφόνος θα καθόμουν στην άκρη αλλά επειδή είναι καθήκον μου να βρω τους δολοφόνους καλό θα ήταν να διαβάσετε τα ποστ από την αρχή και να δείτε ποιος αποφεύγει να καρφώνεται και να κατηγορεί άλλους...
Ποιος? Τα διαβασα δλδ και δεν βρήκα κάποιον που να μην έχει κατηγορήσει άλλους...:confused:

Επίσης θέλεις να μου εξηγήσεις αυτό που σε ρώτησα και πιο πάνω, σχετικα με την συνδεση αθωωτητας/ενοχής ΚΕ και Ηρούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ποιος? Τα διαβασα δλδ και δεν βρήκα κάποιον που να μην έχει κατηγορήσει άλλους...:confused:

Επίσης θέλεις να μου εξηγήσεις αυτό που σε ρώτησα και πιο πάνω, σχετικα με την συνδεση αθωωτητας/ενοχής ΚΕ και Ηρούς?

Όπως ξαναείπα η Ηρώ έχει κακό ρόλο κατά πάσα πιθανότητα. Ο τρόπος παιχνιδιού της είναι εντελώς διαφορετικός από τις άλλες φορές όπου ήταν αθώα. Αν έχω πέσει τόσο έξω έτσι ώστε να είναι αθώα προφανώς και η Κακή Επιρροή είναι ένοχη αφού αρχικά αυτή της επιτέθηκε. Αλλά δεν το νομίζω. Αν είναι ένοχη προφανώς και η Κακή επιρροή δεν έχει κακό ρόλο αφού δεν θα την έπεφτε σε ένα δικό της.

Τέλος πάντων δεν μπορώ να πω τίποτα με σιγουριά αλλά νομίζω ότι τα άτομα τα οποία κατηγορεί η Ηρώ είναι ντε φάκτο αθώα (εκτός αν το έπαιξε τόσο καλά ώστε κατηγόρησε δικά της παιδιά :P). Αν θέλετε βγάλτε την αύριο αλλά να βγει. Αν έχετε κάποιον περισσότερο ύποπτο οκ. Για μένα πάντως πρέπει να βγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
fielda, έχεις γράψει ότι ο Φαντασμένος έχει δύο ψήφους αλλά φαίνεται μόνο μία απ την corpse


είμαι ανάμεσα σε kalypso και fantasmenos

Για την ώρα θα ψηφίσω Kalypso και αν αλλάξει κάτι ως τις 8 θα το δούμε

Νάις, γιατί; :D

Αν θες κάτι kalypso να ρωτάς εμένα. Δε θα σου δώσουν άλλοι εξηγήσεις για τις δικές μου ψήφους.

Εξήγησα για ποιον λόγο την ψηφίζω και σήμερα με ποιο καθαρό μυαλό την είδα αλλιώς και λέω να ψηφίσω εσένα.
kalypso από μένα.

Προσπάθησα να μπω στο μυαλό του Θοδωρή και της Μαίρης αυτό με οδηγούσε σε : Κακή Επιρροή και Resident Evil δολοφόνες. Χωρίς εξήγηση.
Παίρνω λοιπόν τώρα ως δεδομένο (επειδή και τις 2 ξέρουν πως παίζουν και θα μου αποδείξουν στην πορεία και γιατί θεωρώ εξίσου πιθανό να έχουν καλό ρόλο) ενώ εσύ (kalypso) είσαι μουσίτσα -και δεν τις ψηφίζω.
Η resident μια χαρά τα λέει, αλλά είναι και γάτα.
Η Κακή Επιρροή με έπεισε προς το παρόν για τα επιχειρήματά της (χρόνο).

Πρώτον, ρώτησα όλους. Και εσύ είχες πει ότι δεν θα είσαι εδώ, οπότε ρώτησα μήπως το είχε δει κάποιος άλλος και εγώ δεν, οπότε αν γινόταν να μου υποδείξει κάποιος το ποστ. Τώρα το ποιος θα ήταν αυτός...

Δεύτερον, μουσίτσα; Από πού κι ως πού;
Και βλέπω ότι τα δύο άτομα τα οποία ψήφισα, εσύ και η ΚουΕ, ξαφνικά πάτε και με ψηφίζετε με την αιτιολογία ότι είμαι ...μουσίτσα. :confused:

Οι μόνες δύο ψήφοι που έχω, είναι από εσάς! Να το θεωρήσω τυχαίο;
Και συνεκτιμώντας και αυτό που είχε γυρίσει και είχε πει ο φαντασμένος ότι ή εσύ ή η ΚουΕ είστε ένοχες, εγώ δεν έχω παρα να θεωρήσω ότι ενδεχομένως να είστε και οι δύο. Γιατί από τα ποστ μου φαίνεται τι είμαι και τι δεν είμαι, ενώ από τα δικά σας;
Πείτε μου ένα σημείο που να μην σας αιτιολόγησα, μία ψήφο μου που να την έδωσα έτσι! Ενώ εσείς, δεν βλέπω να αιτιολογείτε...

ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΨΗΦΙΣΑΤΕ. :mad:

Τώρα, όσον αφορά τη δική μου ψήφο, την αποσύρω. Η ΨΗΦΟΣ ΜΕΝΕΙ ΚΕΝΗ (προς το παρόν και θα ψηφίσω αργότερα). Αυτό δε σημαίνει ούτε ότι κάνουμε χαρούλες ότι η Καλυψώ κάνει πίσω, ούτε τίποτα. Δεν έχω το δικαίωμα να την ξαναδώσω στην Ηρώ; Το έχω. spare me λοιπόν, γιατί με τη φόρα που χετε πάρει είτε ψηφίσω κι εγώ φαντασμένο μιας και θέλετε να τον βγάλετε, θα πείτε ότι το κάνω για να χαθώ στο πλήθος, είτε δεν τον ψηφίζω και αφήνω στην Ηρώ, θα πείτε ότι πάω να τον σώσω.
Και θα δω πού θα την τοποθετήσω, αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
  • Καθ' όλη τη διάρκεια του γύρου, όλοι οι παίκτες ανεξαρτήτως ιδιότητας, συζητάνε δημόσια και αποφασίζουν να ψηφίσουν (υποχρεωτικά) από έναν παίκτη ο καθένας. Ο επικρατέστερος της ψηφοφορίας η οποία λήγει στις 20:00 αποχωρεί από το παιχνίδι έχοντας την δυνατότητα να μιλήσει σε ένα και μοναδικό post (τελευταία λόγια). Η υποχρέωση έγκειται στο ότι αν δεν ψηφίσουν θα χρεωθούν με απουσία (περισσότερα στις παρατηρήσεις) κάτι που μπορεί να είναι επιλογή τους. Aν πάντως ψηφίσουν δεν έχουν δικαίωμα να αποσύρουν την ψήφο τους, παρά μόνο να την αλλάξουν.
Παραθέτω το σημείο αυτό από τους κανόνες του παιχνιδιού που βρίσκονται στο πρώτο ποστ του παρόντος θέματος για να επισημάνω ότι ΔΕΝ μπορείτε να αποσύρετε την ψήφο σας, μόνο να την αλλάξετε.

Επομένως Καλυψώ μου η ψήφος σου μένει ως έχει (δηλαδή στην Ηρώ) και σε περίπτωση που αναθεωρήσεις έχεις περιθώριο να την αλλάξεις μέχρι τις 20:00 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν μπορείς να την αφήσεις κενή kalypso.
Όσο για την ψήφο μου, όλα γίνονται για κάποιο σκοπό. Μέχρι τις 8 θα δω πως θα εξελιχθόυν τα πράγματα, ποιος θα σώσει ποιον και θα αποφανθώ.

Kαι που είναι η ΣΕ να μας πεις ποιος δολοφονήθηκε οεο; 14.30 πήγε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν μπορείς να την αφήσεις κενή kalypso.

Kαι που είναι η ΣΕ να μας πεις ποιος δολοφονήθηκε οεο; 14.30 πήγε.

Ηρώ δεν θέλω να στο υπενθυμίσω αλλά είναι η πρώτη αποχώρηση οπότε δεν υπάρχει δολοφονία... Δικαιολογείσαι όμως μιας και είσαι νέα στο παιχνίδι και δεν γνωρίζεις καλά τους κανόνες...

Πρώτα το κάρφωμα με το ποστ μετά αυτό. Πφφφ πολλά λάθη δεν κάνεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν μπορείς να την αφήσεις κενή kalypso.
Όσο για την ψήφο μου, όλα γίνονται για κάποιο σκοπό. Μέχρι τις 8 θα δω πως θα εξελιχθόυν τα πράγματα, ποιος θα σώσει ποιον και θα αποφανθώ.

Kαι που είναι η ΣΕ να μας πεις ποιος δολοφονήθηκε οεο; 14.30 πήγε.

Δεν έχουμε δολοφονίες σήμερα βρε. :D

Εντάξει λοιπόν, αυτό που λες το δέχομαι.

πς. Καλά η ψήφος μένει στην Ηρώ αλλά κατα 50% θα κάνω αλλαγή αργότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Όπως ξαναείπα η Ηρώ έχει κακό ρόλο κατά πάσα πιθανότητα. Ο τρόπος παιχνιδιού της είναι εντελώς διαφορετικός από τις άλλες φορές όπου ήταν αθώα. Αν έχω πέσει τόσο έξω έτσι ώστε να είναι αθώα προφανώς και η Κακή Επιρροή είναι ένοχη αφού αρχικά αυτή της επιτέθηκε. Αλλά δεν το νομίζω. Αν είναι ένοχη προφανώς και η Κακή επιρροή δεν έχει κακό ρόλο αφού δεν θα την έπεφτε σε ένα δικό της.
Κοίτα, θα θυμάσαι βέβαια πολλές φορές να έχει τύχει κάποιος αθώος πολίτης να κατηγορεί με μανία καποιον άλλο επίσης αθώο πολίτη. Το να βγει κάποιος και να αποκαλυφθεί ότι είναι πολίτης δεν κάνει αυτομάτως ενοχους όλους όσους τον κατηγορούσαν. Άρα αν η Ηρώ βγει πολίτης, η ΚΕ δεν είναι απαραίτητα και αυτόματα δολοφόνα.
Το αντίθετο ισχύει τις περισσότερες φορές, δλδ αν βγει κάποιος και αποκαλυφθεί δολοφόνος, ε, αυτοί που κατηγορούσε μάλλον ήταν αθώοι.(Εξαιρείται ο παίχτης φαντασμένος, όπου μπορούμε με βεβαιότητα να πούμε ότι αυτοί που κατηγορούσε είναι οι συνδολοφόνοι του! :P).Άρα αν η Ηρώ βγει δολοφόνα, ε μαλλον αθωόνουμε την ΚΕ.




Τώρα, όσον αφορά τη δική μου ψήφο, την αποσύρω. Η ΨΗΦΟΣ ΜΕΝΕΙ ΚΕΝΗ (προς το παρόν και θα ψηφίσω αργότερα). Αυτό δε σημαίνει ούτε ότι κάνουμε χαρούλες ότι η Καλυψώ κάνει πίσω, ούτε τίποτα. Δεν έχω το δικαίωμα να την ξαναδώσω στην Ηρώ; Το έχω. spare me λοιπόν, γιατί με τη φόρα που χετε πάρει είτε ψηφίσω κι εγώ φαντασμένο μιας και θέλετε να τον βγάλετε, θα πείτε ότι το κάνω για να χαθώ στο πλήθος, είτε δεν τον ψηφίζω και αφήνω στην Ηρώ, θα πείτε ότι πάω να τον σώσω.
Και θα δω πού θα την τοποθετήσω, αργότερα.
Νομίζω οτι ΔΕΝ μπορείς να αποσύρεις ψήφο, παρά μόνο να την αλλάξεις.:)
Ότι και να ψηφίσεις θα βρεθεί πάντα κάποιος να πατήσει στο τι ψήφισες ή τι δεν ψήφισες για να σε κατηγορήσει. Το θέμα είναι αν έχεις πειστικά επιχειρήματα για να μας πείσεις ότι είσαι αθώα.

Λεπόνε όσον αφορά στην ψήφο μου, μετά από πολύ σκέψη πάει στη ΝΕΡΑΙΔΑ.
Ο λόγος: Μιλάει ελάχιστα σε σχέση με άλλους γύρους, έχει ένα πιο "συγκαταβατικό" στυλ παιξίματος (θα σας βλέπω, θα σας κάνω κλπ κλπ αλλά δεν κατηγορεί κάποιον με τόση μανία όσο παλαιότερα) και από την ομάδα "παρλαπίπες" μου κάνει μέχρι στιγμής για τον παραπάνω λόγο πιο ύποπτη από οποιονδήποτε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top