Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν σας παρακαλώ δε θέλω να ξεφεύγουμε για χαζομάρες....
ένα παιχνίδι είναι, ας μην καταφεύγουμε σε χαρακτηρισμούς
είπατε ότι είπατε, μην το συνεχίζετε και δεν θέλω να βλέπω βλακώδη και παιδαριώδη ποστ

Φαντασμένος, σε παρακαλώ...

μη το συνεχίζετε παιδιά, δεν κερδίζουμε κάτι με το να χαλιόμαστε έτσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ηταν οντως καλο παιχνιδι...εγω απ εξω το διασκεδασα παρα πολυ...:D
Γελαω ομως εξισου με τις θεωριες περι λογικης του παιχνιδιου, οταν ειναι ενα παιχνιδι στρατηγικης μονο απο το μερος εκεινων που εχουν καποιο ρολο και εχει να κανει με πονηρια και με το ποσο καλα μπορει κανεις να γραφει (εν προκειμενω) "αληθινα" ψεματα..Οι πολιτες απο την αλλη μερια, εχουν να κανουν καθαρα με το ενστικτο τους και με καποιες αρχικες υποψιες...οσον αφορα στο ποιους θα μπορουσε να ειχε δωσει ρολους η ΣΕ, ειτε να γινονται συγκρισεις αναμεσα στο πως παιζει κανεις τωρα και πως σε αλλα παιχνιδια στο παρελθον. Και εν συνεχεια, σε περιπτωση που γινουν ατοπηματα οι "κακοι" παντα" να μπορεσουν να βγαλουν καποια συμπερασματα...
Εν ολιγοις, ο καλος ψευτης και το ενστικτο κυριαρχουν στο παιχνιδι και οχι η λογικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eγώ θα γίνω ΣΕ. :baby:
Άκου εκεί ..εύκολος δολοφόνος. Σαν εύκολη γκόμενα ακούγεται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Έλα βρε, όλα στο παιχνίδι δεν τα λέμε; Πως κάνεις έτσι; :P

Άκου κόπανος...

Μπα δεν νομίζω "φίλε". Όταν κάνεις τα πάντα για να θυμώσεις τον άλλο για να τον βγάλεις εκτός εαυτού και μετά το παίζεις αθώα περιστερά έχεις κάποιο πρόβλημα στις διαπροσωπικές σχέσεις.

Δεν σου άρεσε η λέξη; Τι να κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Τι θες να σου τάξω;;; Αν θες μπόλικο χρόνο...ε...να...μπα...Δεν υπάρχει...Διπλωματική γαρ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Εγώ τι να πω;
Πρόλαβα να πω κάτι;

Φανταγκο...σου χρωστάω ξύλο και το ξέρεις!!!
Αθώα περιστερά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αααααααααααα και να σας πω και το άλλο
υπήρξε πρόταση στο τραπέζι για να μπει ο Λοριεν δολοφόνος όπου δεν μπήκε ευτυχώς γιατί δεν ξέραμε αν θα παραστεί (Λοριεν :P)
επίσης για μία στιγμή σκεφτήκαμε και τη Νεράιδα ως Νοσοκόμα αλλά το αφήσαμε σκεπτόμενοι ότι θα πέσετε και θα την φάτε με το καλημέρα κι έτσι έγινε δλδ :P

είμαι πολύ χαρούμενη για αυτο το παιχνίδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οι πολιτες απο την αλλη μερια, εχουν να κανουν καθαρα με το ενστικτο τους και με καποιες αρχικες υποψιες...οσον αφορα στο ποιους θα μπορουσε να ειχε δωσει ρολους η ΣΕ, ειτε να γινονται συγκρισεις αναμεσα στο πως παιζει κανεις τωρα και πως σε αλλα παιχνιδια στο παρελθον. Και εν συνεχεια, σε περιπτωση που γινουν ατοπηματα να μπορεσει να βγαλει καποια συμπερασματα...
Εν ολιγοις, ο καλος ψευτης και το ενστικτο κυριαρχουν στο παιχνιδι και οχι η λογικη :)
Το ένστικτο δέχομαι να το έχεις στην αρχή. Μετά όλα αποκτούν μια λογική και σε αυτήν πρέπει να στηρίζεσαι. Δέχομαι το ένστικτο να σου πει ότι η λογική σου κάτι δεν λέει καλά, αλλά μέχρι εκεί :)
Μπα δεν νομίζω "φίλε". Όταν κάνεις τα πάντα για να θυμώσεις τον άλλο για να τον βγάλεις εκτός εαυτού και μετά το παίζεις αθώα περιστερά έχεις κάποιο πρόβλημα στις διαπροσωπικές σχέσεις.

Δεν σου άρεσε η λέξη; Τι να κάνουμε...
Υπάρχει ένας χαρακτηρισμός... sore looser λέγεται...
Αν δεν μπορείς να χαλαρώσεις, τουλάχιστον να μην κατηγορείς άλλους. Όταν εγώ διαμαρτυρήθηκα στο προηγούμενο παιχνίδι, βγήκες να μου την πεις. Τώρα φέρεσαι χειρότερα...

Και για τη Neraida που σου έβαλε θετική: "Αν δεν μπορείς να το αντέξεις, μην το ξεκινάς" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Εγώ τι να πω;
Πρόλαβα να πω κάτι;

Φανταγκο...σου χρωστάω ξύλο και το ξέρεις!!!
Αθώα περιστερά :P

Να σου πω την αλήθεια εσένα ποτέ δεν κατάλαβα γιατί σε βγάλαμε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τι θες να σου τάξω;;; Αν θες μπόλικο χρόνο...ε...να...μπα...Δεν υπάρχει...Διπλωματική γαρ...

αργώ καλό μου απ το να αγιάσω για να μου τάξεις :P δε ζήτησα τάμα! jesus! :P καλό λόγο ζήτησα και δε μου τον δίνεις

θα κάνω μάλλον το καγίρι μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τι θες να σου τάξω;;; Αν θες μπόλικο χρόνο...ε...να...μπα...Δεν υπάρχει...Διπλωματική γαρ...
Ax δεν το χεις. :P
Τάξε της παιδί μου ένα ταψί λαχανόπιτα εκεί..
Θα σου φάει τη θέση η kajira έτσι όπως πάς.

Ενιωσα πολύ μανα τώρα.. με το ταυτόχονο σπρώξιμο στην πλάτη του Κωστάκη: "Δείξε παιδί μου στην κυρία τι ωραία γράμματα που κάνεις"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Το ένστικτο δέχομαι να το έχεις στην αρχή. Μετά όλα αποκτούν μια λογική και σε αυτήν πρέπει να στηρίζεσαι. Δέχομαι το ένστικτο να σου πει ότι η λογική σου κάτι δεν λέει καλά, αλλά μέχρι εκεί :)

Υπάρχει ένας χαρακτηρισμός... sore looser λέγεται...
Αν δεν μπορείς να χαλαρώσεις, τουλάχιστον να μην κατηγορείς άλλους. Όταν εγώ διαμαρτυρήθηκα στο προηγούμενο παιχνίδι, βγήκες να μου την πεις. Τώρα φέρεσαι χειρότερα...

Και για τη Neraida που σου έβαλε θετική: "Αν δεν μπορείς να το αντέξεις, μην το ξεκινάς" :)

Εσύ διαμαρτυρήθηκες πριν λήξει το παιχνίδι και ενώ είχες αποχωρήσει από την ψηφοφορία, υπάρχει διαφορά. Είναι που είμαι και τσάτσος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Phobe xanp τραγικές

Χειρότερος παίχτης από εμένα δεν μπορεί να υπάρξει.- :redface::redface::redface::P

Eγώ το μόνο που ξέρω είναι πως την Παρασκευή την σφαλιάρα θα την φάει η Φοιμπς από την Ρεζ κι όχι εγώ που είχα όντως κακό ρόλο :P

Μη χειροδικείτε ρε παιδιά! :redface:

χειρότερη ήταν η Φοιμπς :P

Ναι, ναι! :redface::redface::redface:


xanp θέλω να σου ζητήσω να με συγχωρέσεις δημόσια και να μην κρατάς όπλο στη συνάντηση :worry:

xanp να κρατάς όπλο στην συνάντηση και να δώσεις μια από εμένα στον μεσιε!!!! :mad::mad::mad:


Γενικά, το παιχνίδι το απόλαυσα όσο κανένα άλλο! Μου άρεσε πολύ τόσο μπερδεμένο που ήταν και δεν ήξερα τι να κάνω, ποιον να ψηφίσω και ποιον να πιστέψω!
Στο επόμενο γύρο θα σας συνιστούσα να με βγάλετε πρώτη πρώτη για να μην ξαναχαντακώσω τους πολίτες! :redface::P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μη με υποχρεώνετε σε επίσημη σύσταση
Φαντασμένος, αυτό να είναι το τελευταίο σου ποστ αυτού του ύφους σε παρακαλώ

δυστυχώς εκτός από ΣουΕ είμαι και ΟΔύ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και για τη Neraida που σου έβαλε θετική: "Αν δεν μπορείς να το αντέξεις, μην το ξεκινάς" :)

Με το να υποτιμας με εμμεσους ή αμεσους χαρακτηρισμους τους συμπαικτες σου μονο και μονο για να νοιωσεις ανωτερος απο αυτους, αυτο δε σημαινει οτι ο αλλος πρεπει να σε ανεχτει...Δηλωνει αλλα πραγματα και εχει να κανει με σενα προσωπικα...εξου και η θετικη ψηφος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρε αγοράκια ψυχραιμία. Ένα παιχνίδι είναι απλά, σταματήστε τα ..καλά λόγια και τις μπηχτές :) Άιντε.. Φαν εναντίον Φαν όπως λέμε Κράμερ εναντίον Κράμερ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
μη με υποχρεώνετε σε επίσημη σύσταση
Φαντασμένος, αυτό να είναι το τελευταίο σου ποστ αυτού του ύφους σε παρακαλώ

δυστυχώς εκτός από ΣουΕ είμαι και ΟΔύ :P

Σε κάθε έγκλημα υπάρχει και ηθικός αυτουργός αγαπητή Κακή Επιρροή. Επίσης οι λέξεις δεν χρειάζεται να είναι προσβλητικές για να είναι υπεροπτικές και μειωτικές για ένα άλλο πρόσωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Το ξέρω...Δεν το έχω σε κάτι τέτοια... :D
Αλλά ξέρω ότι καταβάθως με θέλεις για ΣουΕ... :P
Το χρόνο που θέλεις θα τον έχεις...Έχεις το λόγο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
συμφωνώ
όμως εγώ προσωπικά σας παρακάλεσα και τους δύο επανειλημμένως

ας μη το συνεχίσει καμία πλευρά επιπλέον ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
πόσες φορές δλδ πρέπει να το πω μέχρι να με πάρετε στα σοβαρά υπόψη σας?
επειδή τόση ώρα είμαι χαχαχα και χουχουχου και δεν έχω δείξει ακόμα διάθεση να αναλάβω δράση ως ΟΔ?
μη το κάνουμε αηδία το θέμα, μπορώ με ένα κλικ να το κλειδώσω
απλά λέω ότι ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ κόφτε το

μέχρι στιγμής το μόνο που έχει επιτευχθεί είναι να έρθω ΕΓΩ σε δύσκολη θέση που είμαι Μod και κάθομαι και σας κοιτάω
Μην συνεχιστεί, γιατί από μένα τέλος το "κοίταγμα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εσύ διαμαρτυρήθηκες πριν λήξει το παιχνίδι και ενώ είχες αποχωρήσει από την ψηφοφορία, υπάρχει διαφορά. Είναι που είμαι και τσάτσος ;)
Ώρα είναι να μας πεις ότι αδικήθηκες κάπου :worry:
Με το να υποτιμας με εμμεσους ή αμεσους χαρακτηρισμους τους συμπαικτες σου μονο και μονο για να νοιωσεις ανωτερος απο αυτους, αυτο δε σημαινει οτι ο αλλος πρεπει να σε ανεχτει...Δηλωνει αλλα πραγματα και εχει να κανει με σενα προσωπικα...εξου και η θετικη ψηφος....
Αν πρόσεχες από την αρχή την συζήτηση, θα είδες ότι με ενόχλησε ιδιαίτερα το ύφος του fantasmenos προς την xanp και τους υπόλοιπους, το οποίο έδειχνε για μένα αυτό για το οποίο με κατηγορείς η ίδια. Απλά επειδή ενοχλήθηκες για τα πρώτα posts που έκανα εις βάρος σου στο παιχνίδι λες ότι λες τώρα. :)
Σε κάθε έγκλημα υπάρχει και ηθικός αυτουργός αγαπητή Κακή Επιρροή. Επίσης οι λέξεις δεν χρειάζεται να είναι προσβλητικές για να είναι υπεροπτικές και μειωτικές για ένα άλλο πρόσωπο...
Δεν πιστεύω να βγάζεις τον εαυτό σου απ' έξω ε; Αν και θα πω το κλασσικό "εσύ το άρχισες" ομολογώ ότι στην είχα φυλαγμένη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, για τις όσες παπάτζες είπες. Περίμενα λοιπόν τα τραγικά σου σχόλια κατά xanp και phoebe και να 'μαστε.

Να δω πότε θα παραδεχτείς ότι δεν έπαιξες καλά, γιατί ως τώρα παρουσιάζεσαι ότι τα έκανες όλα τέλεια και μόνο "τα προηγούμενα" που σου είχαν σου κόστισαν.

Όσο για τις προσβλητικές και υπεροπτικές λέξεις, απλά στις επέστρεψα :)

Αυτά είπα και έκλεισα το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top