Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Vkey: κάνει αστειευόμενη ένα μικρό post ψηφίζοντας Corpse (χωρίς αιτιολογία) και εξαφανίζεται ενώ ήδη είχαν γίνει 78 post για να βγάλει κάποια συμπεράσματα.
...η Vkey συμμετέχει ακόμα λιγότερο και από τις φορές που συμμετείχε ελάχιστα, δεν θέλει να τραβήξει την προσοχή.

Θα φηφίσω ανάλογα του ρεύματος αργότερα....

Ε μα τώρα τι να πω, γιατί να πας με το ρεύμα; Δηλαδή ακόμα και αν δεν πείθεσαι εσύ θα ψηφίσεις τον υπερψηφισμένο; :worry:

Όταν εννοώ με το ρεύμα εννοώ ότι δεν θα ψηφίσω κάτι άκυρο όπως κάνω στην αρχή κλασσικά :)

Και μιας και είσαι εσύ και ο φαντασμένος...
Και είστε 4-3...
Fandago for me ....
Κι ας κρίνουν οι άλλοι ποιος από τους δυο σας θα βγει :P

Το ρεύμα είναι ξεκάθαρο ποιο είναι ΚΑΙ ΟΜΩΣ δε σε βλέπω να το ακολουθείς καλή μου. :)

Vkey πραγματικά ευτυχώς που έκανες αυτή την κίνηση, γιατί το γεγονός ότι μιλάς λίγο σε καθιστά δύσκολα ανιχνεύσιμη. Τουλάχιστον τώρα κάνεις (για μένα πάντα) ΜΠΑΜ! :D

Φυσικά και αν είναι ο fantasmenos δολοφόνος είσαι και εσύ στη λίστα ;)

Ο κατ'εμέ ρουφιάνος fandago νομίζω ότι έβγαλε ένα λαβράκι εδώ...Η vkey τσίμπησε...Το σχόλιο της καλυψούς είναι πολύ εύστοχο...Άλλο είναι το ρεύμα vkey και όχι o fandago...Το ρεύμα είναι ο (συν;;; )δολοφόνος (σου;;; ) fantasmenos...Γιατί αλήθεια δεν ψήφισες αυτόν;;;Αλλά πρέπει να γίνει και μία προσπάθεια να σωθεί ε;;; ;)

Έβγαλαν την Youki τελικα ε; Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό; Ήταν μέσα στις υποψίες μου! :worry:

Η δολοφονία της Youki για εμένα έχει 2 εκδοχές για την ψηφοφορία στις 8! Είτε η kalypso είναι αθώα και σκότωσαν την Youki για να κλειδώσουν την ψήφο της και να προσπαθήσουν να σώσουν κάποιον συνδολοφόνο τους (βλέπε Resident), είτε είναι δολοφόνος και προσπαθούν να την κάνουν να φανεί αθώα! Σε σκέψεις με βάζει βέβαια και το γεγονός οτι μέχρι τελευταία στιγμή δεν είχαν στείλει στην dooo την προκύρηξη! Απλά ξεχάστηκαν ή ήταν της τελευταίας στιγμής; :hmm:

Tο πρώτο "είτε" σου οκ...Το δεύτερο όμως μου μοιάζει λιγάκι αποπροσανατολιστικό και λιγάκι "κάνω την τρίχα τριχιά" για να βρω δικαιολογία και να παραμείνω στην Καλυψώ και να πείσω ίσως και κανέναν άλλον να την ψηφίσει...Η Γιούκι θα φαινότανε ότι είναι πολίτης...Δεν έχει κανείς υποψία ότι η Γιούκι ήταν τσιράκι...Απλή πολίτης...Και ψηφίζει κάποιον που θεωρεί ύποπτο για κακό ρόλο...Κλειδώνουν δηλαδή μία υποψία για κακό ρόλο και έτσι απενοχοποιούν εκείνον που κατηγορείται για τον κακό ρόλο;;; :confused:
Μάλλον Φοίβη τα πράγματα είναι πολύ ξεκάθαρα αλλά προσπαθείς να τα αναβάλεις... :)

Νομίζω ότι έγραψα ότι μπήκα εκείνη την ώρα, και ανάμεσα σε fandago και fantasmeno δεν πιστευα ότι ο δεύτερος μπορεί να είναι 2η φορά σερί δολοφόνος.Οπότε έπραξα αναλόγως.

Μα κι εγώ το γεγονός ότι μπήκες εκείνη την ώρα παρατήρησα...Πιο πριν μπορείς να έκανες ωραιότατες αναλύσεις στο msn... :whistle:

Από την μια, έχω την kalypso που στην αρχή την θεωρούσα ύποπτη, μέχρι και τις 3 τουλάχιστον :P, αλλά τώρα δεν την θεωρώ και τοσο! Από την άλλη, έχω τον vendetta που, για εμένα, λέει άλλα αντ' άλλων και σε κάθε ποστ του με μπερδεύει!

Μετά έχω την Κακή Επιρροή που κάθε φορά που ποστάρει νιώθω οτι λέει τα προφανή και από την αρχή μου έκανε το κλικ για τσιράκι! Και, τέλος, έχω την Resident, που μπορώ να πω οτι συμφωνώ περισσότερο μαζί της αλλά αυτό δεν είναι, σε καμία περίπτωση, κριτήριο για την αθωώτητά της ( είμαι γνωστό ψάρι :redface:).

Είχα σκεφτεί οτι σήμερα θα ψηφίσω τον vendetta χωρίς παραπάνω σκέψη, μιας και ήταν, για πολύ καιρό, στην λίστα με τους υπόπτους μου, αλλά τώρα δεν ξέρω!

Αλήθεια Κακή Επιρροή μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί η Vkey είναι σίγουρα μια εκ των δολοφόνων, τώρα που έχεις χρόνο;

Μάλιστα...
Η Καλυψώ πλέον όχι τόσο ύποπτη...
Έχω μία πολύ μεγάλη περιέργεια να μου πεις ποια είναι τα άλλα αντί άλλων που λέω...Είμαι πολύ πρόθυμος να σε ακούσω... :)

Εκ των υπόπτων μου καίγομαι για να μάθω την ιδιότητα των xanp vkey και Φοίβη...

Η ψήφος μου θα πάει στη vkey...Θεωρώ πιο σίγουρο να τη δω αύριο δολοφόνο παρά κάποια από τις άλλες δύο κυρίες...Παίζει στο μυαλό μου και η Φοίβη να είναι το τσιράκι και όχι δολοφόνος ή (σε μικρό ποσοστό βέβαια) μία πολύ αποπροσανατολισμένη πολίτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Μαλιστα. Vendetta απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μαλιστα. Vendetta απο μενα.

Συγγνώμη αλλά μόνο εγώ βρίσκω απαραίτητο να δικαιολογώ την ψήφο μου; :worry:
Αμα είναι να μου πείτε να μην το κάνω!



-------------------------------------

καμία σχέση με το παιχνίδι το παρακάτω, αλλά θέλω να το πω!

Λόρελαι παιδίμ, δεν έχω τίποτα μαζί σου, μην ψαρώνεις- αλλά κάπως πρέπει να σας κάνω να με δείτε ως σοβαρή παίχτρια (λεμε τωρα) :D
Σοβαρά όμως δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δικαιολογείτε τα ψηφαλάκια σας, ενώ περιμένετε από τους άλλους να τα δικαιολογούν.

Και μόλις κατάλαβα ότι αυτό το παιχνίδι δεν μου πάει καθόλου- μου ανεβαίνει η πίεση :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά μόνο εγώ βρίσκω απαραίτητο να δικαιολογώ την ψήφο μου; :worry:
Αμα είναι να μου πείτε να μην το κάνω!



-------------------------------------

καμία σχέση με το παιχνίδι το παρακάτω, αλλά θέλω να το πω!

Λόρελαι παιδίμ, δεν έχω τίποτα μαζί σου, μην ψαρώνεις- αλλά κάπως πρέπει να σας κάνω να με δείτε ως σοβαρή παίχτρια (λεμε τωρα) :D
Σοβαρά όμως δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δικαιολογείτε τα ψηφαλάκια σας, ενώ περιμένετε από τους άλλους να τα δικαιολογούν.

Και μόλις κατάλαβα ότι αυτό το παιχνίδι δεν μου πάει καθόλου- μου ανεβαίνει η πίεση :X


Ολα καλα :)
Λοιπον ναι, πιστευω οτι δεν ειναι απαραιτητο να δικαιολογησω την ψηφο μου εφ'οσον εχω αναλυσει τα αντι-βεντετικα μου συναισθηματα σε προηγουμενο ποστ, καθως και τα αντι-ΚουΕδικα μου συναισθηματα. Και οπως βλεπουμε στα τελευταια ποστ αυτοι οι 2 φαινεται να συμφωνουν με απολυτη σιγουρια σε ενα πραγμα: Η Vkey ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ!!!!!

Η μεν ΚΕ δεν το δικαιολογει. Ο δε βεντετας κανει μια προσπαθεια. Αλλα καθε αλλο παρα με πειθει. Η Vkey δεν ηταν και δεν ειναι στις υποψιες μου, και πιστευω σθεναρα οτι προσπαθουν να την κανουν το επομενο θυμα της ψηφοφοριας των 8. Εντελως ξεκαρφωτα ομως, και απορω πως δεν κινει σε κανεναν υποψιες. Λοιπον, ας δουμε σημερα τι καπνο φουμαρει ο κυριος βεντετας, που καθολου καλα δεν μας τα λεει.
Κιεσεις καλυψω μας δεν μας ριχνετε με τις γαλιφιες σας ;)


Μπαι δε γουει. Δεν πιστευω οτι υπαρχει ακομα νοσοκομα στο γκειμ, αλλα ισως, αμα υπαρχει, να ημουν μια fair choice.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαλιστα...

Δηλαδη Vende θεωρεις πιο υποπτες τη Βικυ και τη Φοιβη απο ΚΕ και Καλυψω?!!
Δεν ελεγες κανεναν Μπιλ, μπας και γινοσουν πιο πιστευτος?!
Τελικα ειχε δικιο η Ρες για την παρτη σου και σε ειχε στην μπουκα απο την αρχη του παιχνιδιου...
Τς τς...
Εγω παντως ψηφιζω Καλυψω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Μπαι δε γουει. Δεν πιστευω οτι υπαρχει ακομα νοσοκομα στο γκειμ, αλλα ισως, αμα υπαρχει, να ημουν μια fair choice.

Τι είναι τώρα αυτό;;; :worry::confused:
Σε ελεύθερη μετάφραση...
Η ομάδα μου αύριο θα με δολοφονήσει για να αποπροσανατολίσουμε...Νοσοκόμα σώσε με...
Ίσως η ΚουΕ δεν έπεσε και πολύ έξω... :)
Αλλά δεν ξέρω ποια από τις ύποπτές μου να βγάλω και να βάλω εσένα στην ομάδα... :hmm:


Δηλαδη Vende θεωρεις πιο υποπτες τη Βικυ και τη Φοιβη απο ΚΕ και Καλυψω?!!
Δεν ελεγες κανεναν Μπιλ, μπας και γινοσουν πιο πιστευτος?!
Τελικα ειχε δικιο η Ρες για την παρτη σου και σε ειχε στην μπουκα απο την αρχη του παιχνιδιου...

Επειδή με ρωτάς...ΚουΕ και Καλυψώ δεν είναι καν στις υποψίες μου...
Τον Μπιλ τον έχω αναφέρει στους υπόπτους μου απλά δεν είναι και τόσο ύποπτος για μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ακριβως το οτι δεν τις εχεις καν στις υποπτες σε κανει υποπτο ευθυς αμεσως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Τι είναι τώρα αυτό;;; :worry::confused:
Σε ελεύθερη μετάφραση...
Η ομάδα μου αύριο θα με δολοφονήσει για να αποπροσανατολίσουμε...Νοσοκόμα σώσε με...
Ίσως η ΚουΕ δεν έπεσε και πολύ έξω... :)
Αλλά δεν ξέρω ποια από τις ύποπτές μου να βγάλω και να βάλω εσένα στην ομάδα... :hmm:

Οπως τα λες αγαπουλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σχετικά με τη Βίκη
Απ την αρχή του παιχνιδιού έχω πει ότι θεωρώ ότι υπάρχει "σιωπηλός" δολοφόνος και καταδεικνύω Βίκη και Νίγια ως βασικές ύποπτες
Μαζί μου συμφωνεί και ο Φαντάγκο που τον θεωρώ πλέον μετά την αποχώρηση του ρουφιάνο όπως είπα
Η Νίκη βγήκε με δύο απουσίες δεν έπαιξε καθόλου
Κάτι που αυτομάτως για μένα την αποκλείει από δολοφόνο

Η Βίκη απ την άλλη έχει εντελώς άλλο τύπο παιχνιδιού
Ψηφίζει Φαντάγκο την στιγμή που το ρεύμα πήγαινε στον Φαντασμένο, ο οποίος Φαντασμένος ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ δολοφόνος και τον οποίο ΛΥΣΑΞΑ να ψηφίσετε και τον οποίο ψήφισα δεύτερη αμέσως μετά τον πολίτη Φαντάγκο και βγήκε τελικά ο δολοφόνος Φαντασμένος
Η Λορελάι πάλι... το ανάποδο από εμένα
Καθώς και η Βίκη

Δεν το συζητώ για την Ξανπ που όλοι την βγάζετε αθώα περιστερά παρόλο που μας στοίχισε τον ρουφιάνο μας


Λοιπόν δεν μπορώ να φανταστώ αθώο πολίτη να μην βλέπει τα οφθαλμοφανή
Κι επειδή υπάρχει σοβαρή περίπτωση δολοφονίας μου το μεσημέρι σας ξαναλέω την πεντάδα μου
Φαντασμένος, Λορελάι, Βίκη, ΡΕ, Ξανπ είναι οι κακοί πολίτες

Για σήμερα η ψήφος μου στο Βικάκι... :)




Νεράιδα... θα φας τις ξανθές σου κοτσίδες, στο υπόσχομαι :P


κι επειδή σας προκάλεσε η ΡΕ... σας προκαλώ κι εγώ :P
Αν βγάλουμε σήμερα τη Βίκη και ΔΕΝ είναι δολοφόνα, τότε κάντε με ΟΤΙ ΟΤΙ ΟΤΙ θέλετε
Δε θα ξαναμιλήσω καν, θα φάω τα παπούτσια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 07/11:
Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα.

  1. Bill->
  2. Corpse Bride ->
  3. jrot6 ->
  4. Κακή Επιρροή -> vkey
  5. kalypso ->
  6. Lorelai -> vendetta
  7. Neraida -> kalypso
  8. Phoebe ->
  9. pitg21 ->
  10. vendetta -> vkey
  11. Vkey ->
  12. xanp ->

Υποψήφιοι
2 vkey
1 vendetta
1 kalypso

Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)
  5. Youki (δολοφονία -> πολίτης)
  6. Resident Evil (Ψηφοφορία)
Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Σήμερα Παρασκευή μαθαίνετε τον M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η Λορελάι έχει περίεργο στυλ παιχνιδιού, πχ ψηφίζει παρά δέκα ή παρα πέντε ,δε δικαιολογούσε τόσο τις ψήφους της.., αλλά αυτό μου θυμίζει τον γενικό τρόπο παιχνιδιού που έχει έως τώρα, οπότε προς το παρόν δεν μου κάνει και τόσο ύποπτη.Και γενικώς είχε καλό ένστικτο σαν παίχτης, οπότε αν είναι δολοφόνι θα φανεί σύντομα.
Βέβαια όλοι είναι ύποπτοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.



Δεν ελεγες κανεναν Μπιλ, μπας και γινοσουν πιο πιστευτος?!

Μπα,αφού έχει αφήσει υπονοούμενο.


Εγώ θα ψηφίσω Kalypso μιας και φαίνεται η ιδιότητα σήμερα.Δεν ψηφίζω βεντέττα καθώς μ' αρέσουν οι αναλύσεις του και ακόμα δεν έχω πειστεί για την ιδιότητα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Koue απο μενα μεχρι τη 1, μετα βλεπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πρέπει να είμαι ΠΟΛΥ ΑΘΛΙΑ δολοφόνα για να καρφώνομαι μαζί με τον Βεντέτα τόσο πολύ για να βγάλουμε ένα "Αθωο" πολίτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 07/11:
Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα.

  1. Bill->kalypso
  2. Corpse Bride -> Κακή Επιρροή
  3. jrot6 ->
  4. Κακή Επιρροή -> vkey
  5. kalypso ->
  6. Lorelai -> vendetta
  7. Neraida -> kalypso
  8. Phoebe ->
  9. pitg21 ->
  10. vendetta -> vkey
  11. Vkey ->
  12. xanp ->

Υποψήφιοι
2 vkey
2 kalypso
1 vendetta


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)
  5. Youki (δολοφονία -> πολίτης)
  6. Resident Evil (Ψηφοφορία)
Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Σήμερα Παρασκευή μαθαίνετε τον M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μαμάααααααααα!!!! Έχω μπερδευτείιιιιιιιιι!!!!!! Νιώθω σαν τους αναποφάσιστους ψηφοφόρους στις εκλογές που η ψήφος τους θα κρίνει το αποτέλεσμα! Τι βάρος θεε! :cry_x::'(:'( :P


Tο πρώτο "είτε" σου οκ...Το δεύτερο όμως μου μοιάζει λιγάκι αποπροσανατολιστικό και λιγάκι "κάνω την τρίχα τριχιά" για να βρω δικαιολογία και να παραμείνω στην Καλυψώ και να πείσω ίσως και κανέναν άλλον να την ψηφίσει...Η Γιούκι θα φαινότανε ότι είναι πολίτης...Δεν έχει κανείς υποψία ότι η Γιούκι ήταν τσιράκι...Απλή πολίτης...Και ψηφίζει κάποιον που θεωρεί ύποπτο για κακό ρόλο...Κλειδώνουν δηλαδή μία υποψία για κακό ρόλο και έτσι απενοχοποιούν εκείνον που κατηγορείται για τον κακό ρόλο;;; :confused:
Μάλλον Φοίβη τα πράγματα είναι πολύ ξεκάθαρα αλλά προσπαθείς να τα αναβάλεις... :)


Με το δεύτερο ''είτε'' ήθελα να πω οτι μπορεί η kalypso να είναι δολοφόνος και σκότωσαν την Youki για να σκεφτούμε εμείς οτι εφόσον έγινε αυτό σημαίνει οτι είναι αθώα! Αν η Youki είχε ψηφίσει δολοφόνο δεν θα ήταν (και αυτο) λογικό να αφήσουν την Youki μήπως και αλλάξει γνώμη! Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι σου λέω, γιατί παρα είναι λίγο μπερδεμένα, στο δικό μου μυαλό πάντως φαίνονται όλα σωστά! :worry::P:P:P




Μάλιστα...
Η Καλυψώ πλέον όχι τόσο ύποπτη...
Έχω μία πολύ μεγάλη περιέργεια να μου πεις ποια είναι τα άλλα αντί άλλων που λέω...Είμαι πολύ πρόθυμος να σε ακούσω... :)

Δεν ξέρω με έχει μπερδέψει και αυτή η μικρή! Ότι γράφει, τώρα, μου φαίνεται λογικό!
Όσον αφορά εσένα το έγραψα αυτό γιατί σε κάθε ποστ σου που αναφέρεσαι σε εμένα, εγώ δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις, αλλά αυτό οφείλεται περισσότερο στην δική μου χαζομάρα! :P


Εκ των υπόπτων μου καίγομαι για να μάθω την ιδιότητα των xanp vkey και Φοίβη...

Παίζει στο μυαλό μου και η Φοίβη να είναι το τσιράκι και όχι δολοφόνος ή (σε μικρό ποσοστό βέβαια) μία πολύ αποπροσανατολισμένη πολίτης...


Σε μικρό ποσοστό; Σε μεγαλό, σε τεράστιο θα έλεγα! Πόσο χάλια πολίτης μπορεί να είμαι;;; :eek:



Σχετικά με τη Βίκη
Απ την αρχή του παιχνιδιού έχω πει ότι θεωρώ ότι υπάρχει "σιωπηλός" δολοφόνος και καταδεικνύω Βίκη και Νίγια ως βασικές ύποπτες
Μαζί μου συμφωνεί και ο Φαντάγκο που τον θεωρώ πλέον μετά την αποχώρηση του ρουφιάνο όπως είπα
Η Νίκη βγήκε με δύο απουσίες δεν έπαιξε καθόλου
Κάτι που αυτομάτως για μένα την αποκλείει από δολοφόνο

Η Βίκη απ την άλλη έχει εντελώς άλλο τύπο παιχνιδιού
Ψηφίζει Φαντάγκο την στιγμή που το ρεύμα πήγαινε στον Φαντασμένο, ο οποίος Φαντασμένος ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ δολοφόνος και τον οποίο ΛΥΣΑΞΑ να ψηφίσετε και τον οποίο ψήφισα δεύτερη αμέσως μετά τον πολίτη Φαντάγκο και βγήκε τελικά ο δολοφόνος Φαντασμένος
Η Λορελάι πάλι... το ανάποδο από εμένα
Καθώς και η Βίκη

Δεν το συζητώ για την Ξανπ που όλοι την βγάζετε αθώα περιστερά παρόλο που μας στοίχισε τον ρουφιάνο μας


Λοιπόν δεν μπορώ να φανταστώ αθώο πολίτη να μην βλέπει τα οφθαλμοφανή
Κι επειδή υπάρχει σοβαρή περίπτωση δολοφονίας μου το μεσημέρι σας ξαναλέω την πεντάδα μου
Φαντασμένος, Λορελάι, Βίκη, ΡΕ, Ξανπ είναι οι κακοί πολίτες

Για σήμερα η ψήφος μου στο Βικάκι... :)

κι επειδή σας προκάλεσε η ΡΕ... σας προκαλώ κι εγώ :P
Αν βγάλουμε σήμερα τη Βίκη και ΔΕΝ είναι δολοφόνα, τότε κάντε με ΟΤΙ ΟΤΙ ΟΤΙ θέλετε
Δε θα ξαναμιλήσω καν, θα φάω τα παπούτσια μου :P


Χμμμ, νομίζω πως αρχίζεις και με πείθεις! Ποτέ δεν μου άρεσαν αυτοί που μιλάνε λίγο και ρίχνουν μόνο τις ψήφους τους, ένα από τους λόγους που ψήφισα φαντασμένο από την αρχή, και η Vkey είναι μια από αυτούς!

Είχα σκεφτεί να ψηφίσω vendetta για να δω πόσο αθώα ήταν τελικά η Resident, αλλά μιας και εγώ θεωρώ οτι ο fandago είναι πιο πιθανόν να ήταν ο ρουφιάνος στο μυαλό μου ήταν και η Vkey για δολοφόνος! Από την άλλη, βέβαια, ο fandago είχε κατηγορήσει ελαφρώς και τον vendetta, αλλά δεν είχε επιμείνει τόσο πολύ, και υπάρχει πάντα η πιθανότητα να έκανε λάθος!


Λοιπόν, επειδή όσο το ψειρίζω τόσο πιο πολύπλοκο γίνεται θα ψηφίσω Vkey και ελπίζω να είμαι σωστή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 07/11:
Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα.

  1. Bill->kalypso
  2. Corpse Bride ->Κακή Επιρροή
  3. jrot6 ->
  4. Κακή Επιρροή -> vkey
  5. kalypso ->
  6. Lorelai -> vendetta
  7. Neraida -> kalypso
  8. Phoebe -> vkey
  9. pitg21 ->
  10. vendetta -> vkey
  11. Vkey ->
  12. xanp ->

Υποψήφιοι
3 vkey
2 kalypso
1 vendetta


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)
  5. Youki (δολοφονία -> πολίτης)
  6. Resident Evil (Ψηφοφορία)
Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Σήμερα Παρασκευή μαθαίνετε τον M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή έχω φύγει σκαστά από το μάθημα και ήρθα στο πισι λαβ (:P) για να μπω στο στέκι (εεελεος) δε θα σας κουράσω πολύ...

Για όσους θυμούνται, από την αρχή του παιχνιδιού υποστήριζα ότι η Vkey είναι ένοχη. Η άποψή μου ενισχύθηκε όταν την είδα να ψηφίζει φαντάγκο τη στιγμή που είχε πει ότι "θα πάει με το ρεύμα" (το ρεύμα ήταν ο φαντασμένος, και δε νομίζω να χρειάζεται να σας υπενθυμίσω τι ήταν ο αγαπητός...:D ) και η ψήφος της σε εκείνο το σημείο ήταν κρίσιμη. :worry:
Έτσι και δεν μπορούσε κανείς να της πει τίποτα (ψήφισε κανονικά και στην ώρα της) και για ακόμα μία φορά πέρασε "απαρατήρητη".
Στη συνέχεια, η ψήφος της πήγε σε εμένα επειδή "δεν της αρέσουν οι εμμονές μαζί της"...
Αυτό τώρα είναι σοβαρό επιχείρημα θέλετε να μου πείτε; :P

Θα σας έκανα παράθεση και τα επίμαχα ποστ, αλλά αφενός βαριέμαι να ψάχνω, αφ ετέρου ο explorer του πισι λαβ τρώει φρίκες :worry: και ...πρέπει να γυρίσω στο μάθημα- έχουμε αρχίσει!
Αν παρόλα αυτά τα θέλετε, ευχαρίστως να σας τα βρω μετά. :D

Η ψήφος μου για σήμερα πάει στη Vkey, ασυζητητί.


Φιλάκια, πάω μάθημα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ηρώ, κάνε μια επεξεργασία στο τελευταίο ποστ σου, στους Υποψήφιους. Έχεις ξεχάσει την ΚΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λίστα για Παρασκευή 07/11:
Να γράφετε ποιον ψηφίζετε με μεγάλα γράμματα.

  1. Bill->kalypso
  2. Corpse Bride ->Κακή Επιρροή
  3. jrot6 ->
  4. Κακή Επιρροή -> vkey
  5. kalypso -> vkey
  6. Lorelai -> vendetta
  7. Neraida -> kalypso
  8. Phoebe -> vkey
  9. pitg21 ->
  10. vendetta -> vkey
  11. Vkey ->
  12. xanp ->

Υποψήφιοι
4 vkey
2 kalypso
1 vendetta
1 Κακή Επιρροή


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά


  1. fielda (ψηφοφορία)
  2. Ηρώ (δολοφονία)
  3. fandago (ψηφοφορία->πολίτης)
  4. fantasmenos (άστοχη επιλογή ρουφιάνου -> αποχώρηση)
  5. Youki (δολοφονία -> πολίτης)
  6. Resident Evil (Ψηφοφορία)
Απουσίες
Kakerlak: 2 (αποχώρησε)
Niyia: 2 (αποχώρησε)
Lorelai: 1


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Σήμερα Παρασκευή μαθαίνετε τον M.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
VKEY και από μένα σε αυτό τον γύρο έχει αλλάξει εντελώς τον τρόπο παιχνιδιού της ...Παραμιλάει θα έλεγα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top