Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν πρόλαβα να μιλήσω και ήδη με υποπτεύονται. Μάλλον κινείστε με τη λογική "ε δεν μπορεί...κάποια φορά θα το πετύχουμε" :P Αμέσως έσπευσαν να μιλήσουν για μένα ο φαντασμένος και η Καλυψώ. Να θυμήσω ότι αυτοί που με έβγαλαν πρώτοι πρώτοι στον πρηγούμενο γύρο ήταν οι δολοφόνοι ή δε χρειάζεται;;; :whistle:

Πολύ ύποπτοι λοιπόν για μένα ο φαντασμένος και η Καλυψώ... Την ίδια τακτική ακολουθούν με τους προηγούμενους δολοφόνους και μάλλον δε θα τους βγει σε καλό. Πινακάκι δεν μπορώ να κάνω ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Περιμένω πρώτα να μιλήσουμε λίγο και μετά να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.

ΥΓ: Συμφωνώ με την Κουέ στην παρατήρησή της. Όταν διάβασα τους κανόνες ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα. Αν και δύσκολα νομίζω θα πάρουν τόσο μεγάλο ρίσκο οι δολοφόνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ok αγαπητή Φοίβη αν την επόμενη είμαι δολοφόνος την μεθεπόμενη να το ξέρω να μην παίξω. Πρέπει δηλαδή όταν είμαι δολοφόνος να το λέω από την αρχή για να παίζω την επόμενη χωρίς φόβο... :P

fielda δεν τα λες καλά. Τι εννοείς ότι με την Καλυψώ ακολουθούμε την ίδια πολιτική με τους προηγούμενους δολοφόνους; Η τελευταία κατηγόρησε και άλλους εκτός από εσένα. Τεσπά, σε υποψιάζομαι γιατί δεν είχες ποτέ ρόλο και μπορεί να σου έγινε η χάρη αυτή την φορά...

@ Κακή Επιρροή
Η υποψία μου είναι ότι αρέσκεται να σου δίνει η Συντονιστική Επιτροπή ρόλο και δεν είχες ούτε εσύ στο τελευταίο παιχνίδι

Λοιπόν, αύριο αποκαλύπτεται η ιδιότητα από ότι θυμάμαι οπότε ψήφος σε pitg21 μέχρι να μιλήσει.Πιστεύω ότι έχει ρόλο . Είμαι σίγουρος ότι πάλι θα πουν ότι ρίχνω στο γάμο του καραγκιόζη. Όποιος το πει να κοιτάξει τις δικές του ψήφους πρώτα. :P

Υ.Γ. Για να μην τελειώσει το παιχνίδι ξαφνικά (περιμέναμε μια αιωνιότητα μέχρι να βρεθεί ΣΕ) αντί να το λένε οι δολοφόνοι δημοσίως μπορούν να το λένε στη ΣΕ; Αν το πετύχουν να έχουν το δικαίωμα να βγάλουν 2 πολίτες επιτόπου ενώ αν αποτύχουν να παραδώσουν ένα δολοφόνο πάλι επιτόπου. Μη βαράτε βαριόμουν σήμερα το μεσημέρι και σκεφτόμουν τους δολοφόνους.

Υ.Γ. 1 Καλυψώ στο παλέρμο δεν γράφω θεωρητικούρες αλλά είμαι ένα ταπεινό και καταφρονεμένο παιδί του λαού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ok αγαπητή Φοίβη αν την επόμενη είμαι δολοφόνος την μεθεπόμενη να το ξέρω να μην παίξω. Πρέπει δηλαδή όταν είμαι δολοφόνος να το λέω από την αρχή για να παίζω την επόμενη χωρίς φόβο... :P


Τς τς τς, δεν με πιάνεις με φαίνεται! Δεν είπα οτι είσαι δολοφόνος, ούτε καν οτι είσαι ύποπτος! Στον πρώτο γύρο πάντα ψηφίζω άσχετα και συνήθως η άσχετη ψήφος μου πάει στον Bill, αυτή την φορά απλά άλλαξα προτίμηση χωρίς να σημαίνει τίποτα... ακόμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Hello!:D
Για να δούμε τι έχουμε, προσπαθώντας να μπούμε στο μυαλό του Γιώργου (λίγο δύσκολο) και της dooo:

Bill : Δεν τον αποκλείω, μου φαίνεται αρκετά πιθανό να έχει κακό ρολο. Θα δείξει
Corpse Bride
: Δολοφόνος πάλι δε μου φαίνεται και τόσο πιθανό, αλλά θα μπορούσε άνετα να έχει οποιονδήποτε άλλο ρόλο.
fandago :
Χμμμ, το τσιράκι θα του ταίριαζε γάντι. Οποιοσδήποτε άλλος ρόλος πλην του δολοφόνου, θα έφερνε σε δύσκολη θέση τη ΣΕ και έτσι δε νομίζω να τον επέλεξε.
fantasmenos :
Έχει σηκώσει θύελλα ψήφων από τη δήλωση συμμετοχής του ακόμα. Οι δολοφόνοι ίσως εκμεταλλευτούν το ρεύμα. Έχω την εντύπωση πως σε αυτό το γύρο είναι πολίτης, αλλά θα δείξει. Αν ψηφίζει στο γάμο του καραγκιόζη είναι στάνταρ πολίτης. Αν ψηφίζει αυτούς που θεωρώ ύποπτους, τότε καρφώνει τα δολοφόνια του.:P
fielda -> Χα! Πριν καν δω το πρώτο της post ήταν μέσα σε αυτούς που πίστευα πως θα διάλεγε ο Γιώργος. Μετά και από το παρακάτω που θα παραθέσω μεγάλωσαν ακόμα περισσότερο οι πιθανότητες που της δίνω να είναι φόνισσα.
Ηρώ
: δεν έχω λόγια
jrot6
: Νομίζω πολίτης σε πρώτη φάση. Θα δούμε
Kakerlak :
Δε συμμετέχει και τόσο στο forum τελευταία και ίσως αυτός να ήταν ο λόγος που δεν είναι μέσα στις επιλογές της ΣΕ.
Κακή Επιρροή:
Η Αναστασία κάτι μου λέει πως έχει ρόλο, αλλά πιο πολλές πιθανότητες δίνω στο να έχει καλό και όχι τσιράκι ή δολοφόνος.Υπήρξε επιλογή της dooo:P
kalypso:
Μετά το πρώτο της post μιας και πάνω κάτω συμφωνώ νομίζω πως είναι πολίτης. Μας είχε μια χαρά παραπλανήσει βέβαια τότε που ήταν δολοφόνος, γιαυτό και κρατάω πισινή.
Lorelai :
Για τους ίδιους ρόλους με την kakerlak δε νομίζω να έχει επιλεγεί για κάποιο ρόλο. We will seee...
Neraida :
Πολύ πιθανό κάτι να έχουμε εδώ. Θέλω να δω posts της.
Niyia :
Πραγματικά δεν ξέρω, με μπερδεύει. Ίσως και ναι ίσως και όχι. Δε γράφει και τόσο για να καταλάβεις τι συμβαίνει με δαύτη:P
Phoebe:
χμμμ η Φοίβη μας κάτι μου λέει πως έχει τσιμπήσει ρολάκι αυτή τη φορά και δεν είναι καλό.
pitg21 :
Σαν ΣΕ δε θα τον διάλεγα, αλλά ο Γιώργος είναι και αψυχολόγητος, μπορεί αλλά δε δίνω και πολλές πιθανότητες.
Resident Evil
: Ρόλο νομίζω πως έχει. Τι ρόλο θα φανεί.
vendetta:
Πολίτης αυτή τη φορά νομίζω, χωρίς να αποκλείω βέβαια τίποτα.
Vkey
: Έχει καιρό να κάνει δολοφόνα. Θα μπορούσε..
xanp
: Για την xanp επιφυλάσσομαι. Αν δεν είναι η xanp που γνωρίζω θα τη θεωρήσω αμέσως ύποπτη.
Youki
: Νομίζω πολίτης ή κάποιος καλός ρόλος.





Δεν πρόλαβα να μιλήσω και ήδη με υποπτεύονται. Μάλλον κινείστε με τη λογική "ε δεν μπορεί...κάποια φορά θα το πετύχουμε" :P Αμέσως έσπευσαν να μιλήσουν για μένα ο φαντασμένος και η Καλυψώ. Να θυμήσω ότι αυτοί που με έβγαλαν πρώτοι πρώτοι στον πρηγούμενο γύρο ήταν οι δολοφόνοι ή δε χρειάζεται;;; :whistle:

Αχ τακτική δολοφόνου: Επιτίθεται σε αυτούς που την κατηγορούν.

Πινακάκι δεν μπορώ να κάνω ακόμα γιατί είναι πολύ νωρίς. Περιμένω πρώτα να μιλήσουμε λίγο και μετά να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.
Αχ τακτική δολοφόνου: Δικαιολογείται και περιμένει να δει που θα στραφούν οι περισσότεροι

Όταν διάβασα τους κανόνες ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα. Αν και δύσκολα νομίζω θα πάρουν τόσο μεγάλο ρίσκο οι δολοφόνοι.
Αχ τακτική δολοφόνου (οκ εδώ δεν κολλάει:P) Προβληματίζεσαι πολύ παλιοδολοφόνα ε;:P

Άρα συνοψίζοντας οι 4 πιο ύποπτοι για μένα σε πρώτη φάση είναι οι:

  1. fielda
  2. phoebe
  3. Bill
  4. Neraida
Όταν μιλήσουν όλοι θα έχω ολοκληρωμένη άποψη.:D


Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι στο καλό θα κάνει η νοσοκόμα; Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς;:worry:


Είμαι σίγουρος ότι πάλι θα πουν ότι ρίχνω στο γάμο του καραγκιόζη. Όποιος το πει να κοιτάξει τις δικές του ψήφους πρώτα. :P
Αυτός είσαι. Ο γνωστός πολίτης fantasmenos. Προσωπικά με έπεισες (δες παραπάνω γιατί:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εριξα μια πρωτη ματια στα οσα γραφτηκαν και τολμω να ομολογησω οτι απογοητευτηκα γιατι οι κυριες που ανεφερε μου φανταζουν και εμενα ιδιαιτερα υποπτες(με βαση τους σκοτεινους υπολογισμους της Ντου και του Τζωρτζη:P) και αυτο το γεγονος ειναι πολυ κοντα στο να με αποτρεψει να ριξω την ψηφο μου στα μουτρα του, αν και το θελω πολυ με τοσο αχτι που τον εχω!

Με τιμουν ιδιαιτερα οι υποψιες σας για τα δικο μου αγγελικο(εκτος απο το ονομα εχομεν και τη χαρη, αμα λαχει:P) μουτρακι, αλλα θα σας ελεγα να το σκεφτειτε το πραγμα λιγο περισσοτερο, διοτι λαθος μονοπατι εχετε παρει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Με τιμουν ιδιαιτερα οι υποψιες μου για τα δικο αγγελικο(εκτος απο το ονομα εχομεν και τη χαρη, αμα λαχει:P) μουτρακι
Τι εννοείς;
Κάποιο λάθος έχεις κάνει κοπελιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ω ναι...ρε γμτ δεν το ξαναδιαβασα οταν το εγραψα...υποψιες μου --> υποψιες σας :redface:
και επισης μετα το "αγγελικο" λειπει ενα "μου"....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και το "δικο αγγελικο" τι είναι; :P

edit: Α οκ το ΄χω : " Με τιμούν ιδιαίτερα οι υποψίες σας για το δικό μου αγγελικό μουτράκι"; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ω ναι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Καλημέρα πρωινή πρωινή κιόλας....:D
Πρώτον χαίρομαι που έχουμε διαφοροποιημένους ρόλους....
Αν και με τα πινακάκια δεν τα πάω και πολύ καλά(είμαι άλλα ντι άλλων συνήθως :redface::redface:) θα το τολμήσω και αυτή την φορά από νωρίς....

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Bill : Ο συνάφελφος της Φοίβης :P ίσως και να ναι ύποπτος αν και την προηγούμενη φορά ήταν ότι να ναι....
Corpse Bride
: Ήταν δολοφόνος στον προηγούμενο γύρο οπότε δεν νομίζω να ξανά είναι..προς το παρόν έχει ελαφρυντικά....
fandago :
Έιναι καλός παίχτης το ξέρουμε όλοι μας....ακόμα και ως ιερόδουλη διέπρεψε και ως δολοφόνος κατάφερε να μας ψιλοακυρώσει την τότε ρουφιάνα Ηρώ τουλάχιστον μας έβαλε σε πολύπλοκες σκέψεις....Μάλλον έχει κάποιον ρόλο.
fantasmenos :
Ισχύει ότι και για την Corpse Bride ήταν συνδολοφόνοι στον προηγούμενο γύρο...
fielda
: Η φιέλντα έχει άκυρο να παίξει δολοφόνος οπότε πιθανόν....:hmm:
Ηρώ :
η Ηρώ αν είναι δολοφόνος θα φανεί αμέσως ....προς το παρόν μου κάνει για πολίτης ...
jrot6 :
Θα δούμε παίζει παράξενα...
Kakerlak :
Επειδή δεν έχει παίξει στα τελευταία θα ήταν καλή επιλογή της ΣΕ γιατί δεν έχουμε πρόσφατα στοιχεία του τρόπου παιχνιδιού της...:hmm:
Κακή Επιρροή:
Η Αναστασία είναι φίλη της dooo οπότε μπορεί να είναι νοσοκόμα...:P η και βρωμοδολοφόνος....:devil:
kalypso:
Το καλυψούδι για πολίτη το έχω παραήταν αναλυτική για δολοφόνος..όταν κάναμε μαζί δολοφόνοι δεν μίλαγε και τόσο...
Lorelai :
? δεν ξέρω θα δείξει
Neraida :
Η νεράιδα έχει πολύ καιρό να μπει δολοφόνος μήπως ήρθε η ώρα της;;;
Niyia :
....... ερωτηματικό μεγάλο
Phoebe:
Είσαι συνάδελφος όντως με τον μπιλ σε αυτόν τον γύρο;;;;; πες μας...:P
pitg21 :
Με μπερδεύει και αρπάζεται και κάθε φορά που του λέω να μιλήσει ... θα δούμε
Resident Evil
: Αθηνά την προηγούμενη φαγωθήκαμε τζάμπα και βερεσέ κανόνισε να το επαναλάβουμε να δώσουμε πάσα στα δολοφόνια....:redface::D
vendetta:
Πολίτης είναι αλλά θα μιλήσει και θα έχω καλύτερη εικόνα....
Vkey
: Το φαινόμενο VKEY είναι υπό παρακολούθηση...
Youki
: Ήταν δολοφόνος στον προηγούμενο γύρο οπότε προς το παρόν απαλλάσσεται

φυσικά περιμένω να αρχίσουμε να μιλάμε για καλύτερη εικόνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
xμμμ.. ειχα κάνει κάτι παραθέσεις (νόμιζα) αλλά μάλλον δεν τα... πετυχαίνω τα κουμπάκια το πρωί :P

Λεπόν. Αναφορικά με το ρουφιάνο κοκ. μόνο εμένα μου φαίνεται προφανές το γιατί έγινε αυτό? Αν ο ρουφιάνος ξέρεις πχ 2 δολοφόνους τότε τους δίνει στο πιάτο (υποπτεύομαι "dooo και Γιώργο" και κόβω τις κοτσίδες μου/κρεμιέμαι από τον ιστό της βουλής αν δεν είναι έτσι κοκ). Βγαίνει μεν πρώτος -πρώτος αλλά ξαφνικά το παιχνίδι γίνεται πχ 18-2 που μετά και με ...μηδενικές "ανιχνευτικές" ικανότητες των παικτών οι άλλοι 2 δολοφόνοι είναι εξωφρενικά εύκολο να βγουν. Εμένα μου φαίνεται φυσιολογικό να υπάρχει μια τέτοια ρύθμιση ώστε να πρέπει να στηριζόμαστε περισσότερο σε γραφόμενα και ένστικτο παρά στις... θυσίες ρουφιάνων.
Άσχετο αυτό με το τωρινό παιχνίδι, αλλά είπα να το πώ :redface:
[και κόβω το κεφάλι μου ότι θα βρεθεί κάποιος να πιαστεί από αυτό και να πει "α...της αρέσει που ο ρουφ έρχεται σε δύσκολη θέση, άρα είναι δολοφόνος...well είναι άσχετο και έχω αποδείξεις ότι αυτή ήταν η άποψή μου από πριν καν μοιραστούν οι ρόλοι!]

Λεπόν (2). Δεν ψάχνω -ακόμα- για το ποιός μου κάνει κλικ για τσιράκι, ρουφ και νοσοκόμα (αν και ειδικά την τελευταία δεν πρόκειται να την καταλάβουμε πιστεύω οπότε μπορούμε μόνο να ελπίζουμε στο...καλό της ένστικτο!)

Διάβασα όσα είπατε και έχω να πω.


  1. Bill και fantasmenos-> είναι 2 άτομα που θα παρακολουθώ, αν και δεν μου έχουν κινήσει υποψίες για την ώρα καθαρά γιατί συνήθως παίζουν λίγο ...αψυχολόγητα, κάτι που τους βοηθά όταν είναι δολοφόνοι.
  2. Corpse Bride -> θα προσπαθήσω να ... ξεπεράσω το κάζο του προηγούμενου γύρου και θα δοκιμάσω να είμαι...αντικειμενική. Για την ώρα δεν έχω άποψη... :P
  3. fandago -> Αν μείνει πάνω απο 4 γύρους θα τον θεωρήσω τσιρακοδολοφόνο :P:P
  4. fielda και Lorelai και Niyia-> ???? Έλα ντε! Δεν μου βγάζει...τπτ! :P
  5. Ηρώ -> Για την ώρα είναι η μόνη που μου κάνει για πολίτης. Αλλά κρατάω μικρό καλάθι.
  6. jrot6 και pitg21-> Γενικά θα τους έβγαζα εκτός λίστας, αλλά ίσως αυτή τη φορά του πιτ (μετά από τόσους γύρους που ... κατηγορήθηκε άδικα :redface:) να παίρνει το αίμα του πίσω.
  7. Kakerlak -> Λόγω μικρής γενικά συμμετοχής μου μάλλον δεν θα την επελεγα(ν) για δολοφόνο. Για τους άλλους ρόλους ίσως, αλλά για δολοφόνο δύσκολο.
  8. Κακή Επιρροή -> Έλα ντε (δις). Επιφυλάσσομαι.
  9. kalypso -> χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ..... χμμμμμμμμμ..... Προβληματίστηκα. Θα την παρακολουθώ επίσης στενά :P
  10. Neraida και Phoebe -> Περιμένω τις αντιδράσεις και των 2. Η νεραιδούλα πχ είναι αρκετά ήρεμη αυτή τη φορά ακόμα... :hmm:...
  11. vendetta και Vkey και xanp -> χωρίς γραπτό δεν μπορώ να αποφανθώ προς καμία μεριά. Δεν θα μου έκανε εντύπωση όμως αν κάποιος από τους 3 είχε τσιμπήσει ρόλο κακού...
  12. Youki -> Αν είναι "κακός" πολίτης θα φανεί. Το αυτό ελπίζω και αν είναι δολοφόνος.

Κοινώς... (Σχεδόν) όλοι μου φαίνονται ύποπτοι και όλοι μου φαίνονται αθώοι. Μάλλον δεν βοήθησε και πολύ η παραπάνω ανάλυση ε? :redface:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν, ας πω αρχικά δυο πραγματάκια για την υπεράσπιση μου μικρές μου φιλενάδες και φίλοι :P

η dooo λοιπόν, ακριβώς επειδή είναι φίλη μου, ΞΕΡΕΙ ότι εγώ δεν έχω χρόνο για msn και δολοφόνους και δολοπλοκίες :P ξέρει πόσο δυσκολεύτηκα την προηγούμενη φορά που είμασταν μαζί δολοφόνες, ξέρει επίσης ότι έχω ένα παιδί άρρωστο και πάρτυ το Σάββατο να οργανώσω... άρα δε θα με έβαζε ποτέ δολοφόνα :P


pls, είναι άκυρο το είμαι φίλη της dooo άρα είμαι δολοφόνα :P

στο παιχνίδι τώρα.....

δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με τη Φοιμπς που μετά από ούτε και γω ξέρω πόσους γύρους δεν ψήφισε την σταθερή αξία του Μπιλ αλλά βρήκε μια ωραιότατη δικαιολογία να ψηφίσει τον Φαντασμένο και μάλιστα ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!! Με το που ξεκίνησε το παιχνίδι
Να μην περιμένει καν να δει ποιος θα γράψει τι....
Και ναι Φοιμπς μου, όλοι ψηφίζουμε στου κουτρούλη το γάμο την πρώτη άντε δεύτερη φορά αλλά όχι κι έτσι... είπαμε...

Δεν ψηφίζω ακόμα, έχω πολυυυυυυυυυυυυυυυ χρόνο μέχρι το βράδυ να δω αν θα ψηφίσω Φοιμπς ή κάτι άλλο :)
Ο Μπιλ, για τους παραπάνω λόγους είναι επίσης στη λίστα μου
Αλλιώς η Φοιμπς δεν θα είχε πρόβλημα να τον ψηφίσει :)


edit
υποψιάζομαι ότι ένας τουλάχιστον δολοφόνος δεν έχει μιλήσει ακόμα :P
άντε ρε παιδιά.. για μιλάτε :P+
Θεωρώ ότι ένας απ τους δολοφόνους θα είναι σιωπηλός παιχτης
οπως πχ Βίκυ ή Νιγια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Bill : Ο συνάφελφος της Φοίβης :P ίσως και να ναι ύποπτος αν και την προηγούμενη φορά ήταν ότι να ναι....
:redface:
Θα προσπαθήσω να είμαι πιο συγκεντρωμένος άλλη φορά.
Άκου εκεί "ότι να ναι".Απλά δεν πέφτω μέσα στις προβλέψεις μου.


Κοινώς... (Σχεδόν) όλοι μου φαίνονται ύποπτοι και όλοι μου φαίνονται αθώοι. Μάλλον δεν βοήθησε και πολύ η παραπάνω ανάλυση ε? :redface:
Βοήθησε.Κι εμένα όλοι ένοχοι μου φαίνονται.:P


η dooo λοιπόν, ακριβώς επειδή είναι φίλη μου, ΞΕΡΕΙ ότι εγώ δεν έχω χρόνο για msn και δολοφόνους και δολοπλοκίες :P ξέρει πόσο δυσκολεύτηκα την προηγούμενη φορά που είμασταν μαζί δολοφόνες, ξέρει επίσης ότι έχω ένα παιδί άρρωστο και πάρτυ το Σάββατο να οργανώσω... άρα δε θα με έβαζε ποτέ δολοφόνα :P
Πολλές εξηγήσεις δίνεις ΚουΕ.:hmm:
Λερωμένη φωλίτσα;:P
Αν και πιο πολύ για νοσοκόμα θα σε έκοβα εσένα, αλλά με τις επιλογές της ΣΕ δεν ξέρω αν έχεις τσιμπήσει ρολάκι.

pls, είναι άκυρο το είμαι φίλη της dooo άρα είμαι δολοφόνα :P
Εγώ είμαι ελέφαντας.:P

στο παιχνίδι τώρα.....

δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα με τη Φοιμπς που μετά από ούτε και γω ξέρω πόσους γύρους δεν ψήφισε την σταθερή αξία του Μπιλ αλλά βρήκε μια ωραιότατη δικαιολογία να ψηφίσει τον Φαντασμένο και μάλιστα ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!! Με το που ξεκίνησε το παιχνίδι
Να μην περιμένει καν να δει ποιος θα γράψει τι....
Και ναι Φοιμπς μου, όλοι ψηφίζουμε στου κουτρούλη το γάμο την πρώτη άντε δεύτερη φορά αλλά όχι κι έτσι... είπαμε...

Δεν ψηφίζω ακόμα, έχω πολυυυυυυυυυυυυυυυ χρόνο μέχρι το βράδυ να δω αν θα ψηφίσω Φοιμπς ή κάτι άλλο :)
Ο Μπιλ, για τους παραπάνω λόγους είναι επίσης στη λίστα μου
Αλλιώς η Φοιμπς δεν θα είχε πρόβλημα να τον ψηφίσει :)


edit
υποψιάζομαι ότι ένας τουλάχιστον δολοφόνος δεν έχει μιλήσει ακόμα :P
άντε ρε παιδιά.. για μιλάτε :P+
Θεωρώ ότι ένας απ τους δολοφόνους θα είναι σιωπηλός παιχτης
οπως πχ Βίκυ ή Νιγια

Το γεγονός ότι εγώ μπορεί να είμαι το θύμα το σκέφτηκες;:P ή τα ρίχνετε σε μένα από την αρχή;

Για τους silent δολοφόνους συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Καλημέρες.
Βλέπω άναψε το παιχνίδι από νωρίς ε?

Λεπόν πινακάκι δεν θα κάνω (ακόμα).
Τελείως βάση ενστίκτου και "ψυχολόγησης" της ΣΕ, οι ύποπτοί μου είναι η εξάδα Phoebe, Pitg21, Lorelai, Fielda, vendetta και fandago.
Πάω να φτιάξω καφέ και επανέρχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Καλημερα και απο μενα..
Ο πρωτος γυρος ειναι ο κλασσικος οτι να ναι γυρος..Δεν ξερω γιατι,αλλα κατι μου κανει η fielda..Πολυ βιαστικε να ποσταρει..
Οσο για αυτους που αποκλειουν καποιους λογω μικρης συμμετοχης στο φορουμ, εγω αυτη τη λογικη την βλεπω λιγο ακυρη, γιατι πιστευω οτι η ΣΕ στανταρ εβαλε ενα η δυο δολοφονους απο αυτη τη κατηγορια ωστε να μην τους υποπτευθουμε..Και εγω οταν ημουν δολοφονος, μια φορα μονο ειχα παιξει το παιχνιδι και δεν ειχα και μεγαλη συμμετοχη στο φορουμ..

Επιφυλασομαι να ψηφισω αργοτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Γειά σας. Είμαι η πρωινή βάρδια της ΣουΕ.
Τι κάνετε, καλά???
Όσοι ψηφίζετε, μη ξεχνάτε τα bold.
Μake my day, τώρα.



Για τον ρουφιάνο θα πάμε όπως είπε η Ρεζουλίν. Όποιος το ανακοινώσει, θα πρέπει να είναι δολοφόνος καταρχάς, να το πει ρητά, και αν δεν είναι σωστή η επιλογή του, τότε φεύγει αυτομάτως από το παιχνίδι. Αν είναι σωστή, τότε κερδίζουν αυτομάτως οι δολοφόνοι.





Hello!:D
Για να δούμε τι έχουμε, προσπαθώντας να μπούμε στο μυαλό του Γιώργου (λίγο δύσκολο) και της dooo:
κάποιος εδώ υπονοεί ότι το μυαλό μου είναι προσπελάσιμο εύκολα.
Δεν αρχίσαμε καλά, δεν αρχίσαμε καθόλου καλά!
:tongue:



Επίσης μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι στο καλό θα κάνει η νοσοκόμα; Μόνο εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς;:worry:
να κάτσεις να δεις grey's anatomy και να παρακολουθήσεις προσεκτικά την meredith :pfff:
(αν και ο shepperd είναι πολύ ομορφούλης, θα είναι δύσκολο να κρατήσεις τη ματιά σου μακρυά του).

Η νοσοκόμα διαλέγει έναν παίκτη, τον οποίο και γιατρεύει αν αποδειχτεί στόχος των δολοφόνων. Αυτό γίνεται χωρίς πόστια, μόνο με πιμί. Αν πέσει μέσα στις προβλέψεις της, το άτομο αυτό σώζεται και η νοσοκόμα μπορεί να σκεφτεί ότι αποκλείεται να είναι δολοφόνος (λέω τώρα), και να κατευθύνει αλλού τη ψήφο της. Οι δολοφόνοι έχουν κατάτι δυσκολότερη δουλειά, γιατί δε θέλουν να γιατρεύονται τα θύματά τους.

Πάω να ξεσηκώσω τώρα το πινακάκι να σας το βάλω. Ψηφίστε.
ΦΦΦπππππςςςςςςςς (ήχος μαστιγίου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω Φοιμπς για να μην χαλάσει η παράδοση. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Λίστα για Τρίτη 4/11:

  1. Bill -> Phoebe
  2. Corpse Bride
  3. fandago
  4. fantasmenos
  5. fielda
  6. Ηρώ
  7. jrot6
  8. Kakerlak
  9. Κακή Επιρροή
  10. kalypso
  11. Lorelai
  12. Neraida
  13. Niyia
  14. Phoebe
  15. pitg21
  16. Resident Evil
  17. vendetta
  18. Vkey
  19. xanp
  20. Youki

Υποψήφιοι
1 -> Phoebe

Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά



Απουσίες


(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)


Σήμερα δε μαθαίνετε τίποτα. Στο σκοτάδι θα μείνετε, να σας φάνε τα φίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω Φοιμπς για να μην χαλάσει η παράδοση. :pfff:

πού και πού, ρίχνουμε και μια ματιά στους συμμετέχοντες, δεν βλάπτει:P

έντιτ, για μένα το λέω τελικά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Fantasmenos από εμένα, και μην προσπαθήσει κανένας να πιαστεί από την ψήφο μου γιατί θα είναι ο επόμενος στην λίστα! :shifty:

doooz ξέχασες τούτο το κορτσόπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top