Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Παιδάκια χίλια συγνώμη :redface::redface::redface: Έλειπα όμως το απόγευμα και νόμιζα ότι θα ήταν η Youki εδώ. Συγνώμη για την καθυστέρηση και ευχαριστούμε πολύ Bill για την ανακοίνωση :)

Ναι, η Lorelai ήταν πολίτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:

  1. Bill_Slayer: Κακή Επιρροή
  2. fantasmenos:
  3. jrot6:Κακή Επιρροή
  4. Κακή Επιρροή: jrot6
  5. Neraida:
  6. pitg21:
  7. Resident Evil: Bill_Slayer
  8. xanp:

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Κακή Επιρροή--->2
jrot6---->1
Bill_Slayer---->1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης
  5. niyia # 273(ψηφοφορία)> ??
  6. vendetta # 296 (δολοφονία)> ??
  7. Lorelai # 365 (ψηφοφορία) > πολίτης

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι τη Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονημένου.

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τελικά είδατε που χρειαζόταν και τρίτο άτομο ΣΕ και τζάμπα την πέσατε στο Τέτρα πριν αρχίσει το παιχνίδι;;
Καταρχάς δεν την πέσαμε στον Τέτρα και επίσης για άλλο λόγο έγινε το σκηνικό :)
Βρε fand πάρτο πάνω σου αν είσαι μέσα και πες μας αν ήταν ή όχι killer. Τεσπα ελπίζω όταν γυρίσω να μάθουμε επιτέλους :P
Και που μάθατε ότι ήταν πολίτης τι καταλάβατε;:D
Αν είχα Internet το απόγευμα θα σας το είχα πει, αλλά κάποιος με καταράστηκε. :P

Για το αν θα μάθετε πόσοι είναι μέσα δεν ξέρω, αν και το βρίσκω κάπως νωρίς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Λοιπόν όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα αρχίζω να πιστεύω το σενάριο του Vendetta με ισχυρές υποψίες και για την RE γιατί όση ώρα το σκεφτόμουν πολλές ταινίες βλέπει τελικά...Πιστεύω πως jrot6 και pitg21 πέσαν θύματα απλά λόγο απειρίας κυρίως...εχω χρόνο να το σκεφτώ πως θα κινηθώ από εδώ και μπρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
jrot6 από μένα, αιτιολόγηση όταν βγει ο ήλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Τα τελευταια μου λογια:
ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ Ε? ΜΟΚΟ!!!!! ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΕΙΣΤΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΕΣ!
Τρομαρα σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:

  1. Bill_Slayer: Κακή Επιρροή
  2. fantasmenos:jrot6
  3. jrot6:Κακή Επιρροή
  4. Κακή Επιρροή: jrot6
  5. Neraida:
  6. pitg21:
  7. Resident Evil: Bill_Slayer
  8. xanp:

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Κακή Επιρροή--->2
jrot6---->2
Bill_Slayer---->1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης
  5. niyia # 273(ψηφοφορία)> ??
  6. vendetta # 296 (δολοφονία)> ??
  7. Lorelai # 365 (ψηφοφορία) > πολίτης

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι τη Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονημένου.

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Κακή Επιρροή: "Η αγαπημένη μου Αναστασία" είπε πάλι η Ηρώ. Αν αυτό δεν είναι καλόπιασμα τι είναι; Το γεγονός ότι την καλοπιάνει η Ηρώ μάλλον την αποκλείει από τους υπόπτους μου

Έλα που τελικά όμως ήσουν δολοφόνος και κάλυψες όσο μπορούσες την συνδολοφόνο σου...

και πως είσαι τόσο σίγουρος ότι η πρώτη αποχώρηση ήταν δάκτυλος των δολοφόνων? :confused:
δλδ... με λες δολοφόνα? για να καταλάβω δλδ και να ξέρω πως θα απαντήσω
γιατί νοιώθω ότι έμμεσα (και ύπουλα) σπρώχνεις τα φώτα της δημοσιότητας πάνω μου
όποιος πάει να δει ποιοι ψήφισαν dooo θα δει ότι ξεκίνησα εγώ και ακολούθησε η RE
είμαστε δολοφόνες? :confused:
ί

Πρώτη κίνηση κάλυψης ΚουΕ...

Η Ρες παντως εμενα μου κανει για υποπτη....εσεις τι λετε?

Μόλις την κατηγόρησε η Νεράιδα η RE έτρεξε κατευθείαν να δικαιολογηθεί....

γμτ... μια φορά δεν πρόλαβα να ψηφίσω και ήταν η μοναδική που θα κατάφερνα να πετύχω δολοφόνο :mad:.
Neraida, είμαι πολύ πτώμα και πολύ "σαλεμένη" από το άγχος να τρέχω σαν την τρελή να μαζέψω την παλαβή τη φιλενάδα μου που "σκοτώθηκε" με το κωλομηχανάκι της στα καλά του καθουμένου για να απαντήσω αυτή τη στιγμή. Μόλις μπήκα σπίτι κ δεν είμαι και στην καλύτερη μου...:/:, ούτε καν έχω διαβάσει τι έγινε, απλώς είδα στο διαγώνιο ανάγνωσμα ότι ο φαντ ήταν δολοφόνος και ότι εσύ κάτι λες για μένα...Θα ηρεμήσω λίγο και θα ξαναδιαβάσω για να καταλάβω τι έχει γίνει...

Μάλιστα...fandago και Ηρώ εκπληκτικό το σχέδιο...Δεν μπορώ να πω...:D
Συνεπώς Niyia και jrot6 είναι οι επόμενοι;;; Ίσως και όχι...
Θεωρώ σίγουρο ότι η Ηρώ ήταν δολοφόνα...Δεν υπάρχει περίπτωση ο fandago να έκανε το λάθος να δολοφονήσει την Ηρώ - πολίτη τη στιγμή που τον κατηγορεί...Ωστόσο δε μου κολλάει να δίνει η Ηρώ όλους τους δολοφόνους...Δεν μπορεί να μην είχανε στο μυαλό τους τέτοια τροπή...
Νομίζω είναι πολύ ενδιαφέρον αν δεις τα τρία παραπάνω ποστς στη σειρά σε συνδυασμό με το γεγονός ότι η Ηρώ στις αρχικές υποψίες της είχε αφήσει την ΚουΕ απέξω...
Επειδή λοιπόν ΚουΕ κάτι δεν μου πάει καλά εδώ (αν και μπορεί να κάνω και λάθος) θα έχεις προς το παρόν την ψήφο μου...ΚουΕ από μένα...

Εγω εξακολουθω να εχω αμφιβολιες για το αν η Ηρω ηταν ρουφιανος. Δηλαδη εαν οπως καποιοι λενε δεν ηξερε τον fandago ετσι κιαλλιως, απλα τον βρηκε στην πορεια, αυτο γιατι την κανει αυτοματα ρουφιανο; Κραταω τις επιφυλαξεις μου και θα ηθελα αυτοι που η Ηρω κατηγορουσε να βγουν σε μερα που η ιδιοτητα τους να φαινεται, γιατι μπορουσε πολυ χαλαρα να ειναι η ιεροδουλη και να περασε τον fandago για πολιτη(γιατι οχι;)) ή ακομα κια να μπλοφαρε. Αυτο βεβαια δεν γινεται γιατι παλι ελειπα και δεν προλαβα να πω καν τη σκεψη μου :Ρ Με την επιφυλαξη αυτη λοιπον στο μυαλο μου γυριζουν 2 ονοματα. RE και ΚΕ. Η πρωτη μεν εδωσε τη θεωρια που ελεγε οτι η Ηρω ισως ειναι δολοφονος και προσπαθει να μας στειλει προς τη λαθος κατευθυνση. Ετσι ισως να εσωζε τον fandago. Η δε δευτερη οπως εδειξε και στο ποστ του ο vendetta τονιζει το ΠΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ λαθος θα ηταν να κανουν κατι τετοιο οι δολοφονοι αν ο fandago ηταν και αυτος δολοφονος, εν ολιγοις οτι ο fandago ειναι αθωος. Δεν κοβω και το κεφαλι μου αλλα πιστευω οτι με μια απο τις 2 κατι παιζει. Για την Niyia δεν εχω αντιρρηση οτι δεν δικαιολογει τπτ και οτι δεν προσπαθει να αμυνθει καν. Ομως ουτε και σε αλλα παιχνιδια το εκανε :Ρ Θα δουμε :/ Μπορω να ψηφισω τον εαυτο μου; :Ρ

Δε νομίζω ότι ήταν αυτό το σχέδιό τους...Πιστεύω πως με τη δολοφονία της Ηρούς ο fandago ήθελε να στρέψει το παιχνίδι υπέρ του με την έννοια να αποπροσανατολίσει...Αλλά και έτσι να μην είναι...Για ποιόν λόγο να σκοτώσει ο fandago τη θεωρούμενη ρουφιάνα και να της την πέσει τόσο μα τόσο πολύ όταν ο ίδιος δεν είναι ένας από τους δύο πρώτους υπόπτους της;;;...Δηλάδή όταν δεν είναι ένα από τα ονόματα που πιθανότατα ξέρει η Ηρώ...
Να πω, επίσης, στην ΚουΕ ότι δεν έχω καμία επιμονή μαζί της αλλά μου κάνει εξαιρετική πραγματικά εντύπωση η επιμονή της στην αθωότητα του fandago...Πριν βέβαια δει ότι αυτός είναι δολοφόνος...Και η έκπληξή της για το παιχνίδι του όταν ο fandago αποκαλύφθηκε...Όπως είπε ήταν πολύ άσχημο το παιχνίδι του...

Οι υποψίες των δυο που τον έναν τον φάγανε γιατί τα έλεγε καλά και την δεύτερη την φάγαμε και τους βόλεψε αυτή η εξέλιξη μιας και σώσανε την ΚουΕ.

και τώρα έρχομαι εγώ κι αναρωτιέμαι....
H δολοφονία του vedetta points to ΚουΕ. Σωστά? σωστά...
περίπτωση 1
Οι δολοφόνοι πάνε να ρίξουν το βάρος στην ΚουΕ. Άρα η ΚουΕ είναι αθώα. Άρα η Lorelai έχει πιθανότητες να είναι η "κακιά"
περίπτωση 2
reverse phychology. "Μα είναι δυνατόν η ΚουΕ/οι δολοφόνοι να κάναν τέτοια πατάτα? Δεν είναι η ΚουΕ δολοφόνος!" Να ελπίζουν δλδ οι δολοφόνοι ότι θα σκεφτούμε έτσι. Αλλά τα πράγματα να είναι
ακριβώς έτσι, όπως δείχνει να ίσχυσε στην περίπτωση Ηρω-fand. Και να σου πει ο άλλος (όπου άλλος-->δολοφόνος).. "ε, δεν το "χάψανε" την πρώτη φορά, αυτήν εδώ θα το χάψουνε!"

Ακριβώς αυτό κάνανε την περίπτωση 2 όμως όπως φάνηκε...θεωρώντας όλοι ότι η Κουε δεν είναι δολοφόνος φάγαμε την Lorelai ή οποία και πολίτης ήταν και συμφωνούσε με τον επίσης δολοφονημένο Vendetta.

Κακη επιρροη απο μενα..Πιστευω οτι με την δολοφονια του Vendetta πανε να ριξουν το βαρος αλλου..

Είχες δίκιο και αντί να ανοίξω τα μάτια μου έμεινα κολλημένη εκεί ότι είσαι ιερόδουλη.:redface::redface:

τώρα να σας πω ότι δεν περίμενα τις ψήφους του jort και του pitg .... ψέμα θα είναι
μα δεν είναι προφανές ότι σκότωσαν τον vendetta κι έτσι κλείδωσε η ψήφος του σε μένα?
αν ήμουν δολοφόνος αυτόν που με ψήφισε θα έβγαζα ρε?!?!?! πάτε καλά!!!!???!!!
θα προσπαθούσα έως τελευταία στιγμή να του αλλάξω τα μυαλά! και θα έβγαζα κάποιον που είχε ψηφίσει την Lorelai ώστε να κλειδώσει η ψήφος εκεί!έλεος δλδ!

Και όμως αυτό κάνατε, για να σε απαλλάξουμε στα σίγουρα.Και δυστυχώς τσιμπήσαμε :mad:

Τα τελευταια μου λογια:
ΤΩΡΑ ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ Ε? ΜΟΚΟ!!!!! ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ! ΕΙΣΤΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΕΣ!
Τρομαρα σας!

Συγνώμη Lorelai πραγματικά ήμουν απαράδεκτη...αλλά ελπίζω να το σώσουμε τώρα...:redface::redface:

Οι jrot6και pitg21 είναι αθώοι και οι δύο τους...ναι θα μου πείτε το λέω εγώ που φώναζα ότι ο jrot6 είναι η ιερόδουλη και ήμουν σίγουρη :redface::redface:, όμως μετά την τροπή των πραγμάτων θεωρώ ότι είναι αθώοι. Ο μεν jrot6 έπεσε θύμα των αρχικών κατηγοριών, ο δε pitg21πιστεύω ότι απλά δεν ξέρει να παίζει καλά και για αυτό τον υποπτευόμασταν άδικα...:/:
Ο Bill_Slayer είναι σίγουρα πολίτης ειδικά μετά την αλλαγή της ψήφου του βεβαιώθηκα RE τζάμπα του την πέφτεις αν και σας βολεύει βέβαια...Ευτυχώς για μένα ξέρω πως παίζει και πως σκέφτεται ως δολοφόνος και τώρα απλά δεν είναι και βάζω και το χέρι στη φωτιά :)
Ούτε ο fantasmenos είναι δολοφόνος και περιμένω να αλλάξει την ψήφο του σε ΚουΕ άμεσα ..
Η νεράιδα είναι και αυτή καθαρή.
Οπότε μένουν για μένα μόνο 2 ύποπτες οι αγαπητές κυρίες Κακή Επιρροή και Resident Evil
Αν θεωρήσουμε ότι έχουν βγει 2 δολοφόνοι η Κακή Επιρροή είναι η τελευταία δολοφόνος με βεβαιότητα κιόλας. Η RE αν και έπαιξε πολύ προσεχτικά ομολογώ παρόλα αυτά λίγο η αφέλεια που πάει να περάσει, λίγο η αρνητική ψυχολογία που τονίζει και κατευθύνει στην αντίθετη πλευρά το παιχνίδι είναι ύποπτα δεδομένου ότι και σαν ρουφιάνος και σαν πολίτης παίζει πολύ δυναμικά ...(διάβασα τα προηγούμενα παιχνίδια σου RE και έχεις διαφορά).
Σε αντίθετη περίπτωση αν μας λείπουν 2 δολοφόνοι τότε είναι και οι δύο δολοφόνοι με το ίδιο σκεφτικό αν και πιο πιθανό μου φαίνεται το πρώτο με 2 δολοφόνους έξω τους fandago και Ηρώ (τζάμπα φάγαμε και την Niyia μάλλον)

Η ψήφος μου στην Κακή Επιρροή :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:

  1. Bill_Slayer: Κακή Επιρροή
  2. fantasmenos:jrot6
  3. jrot6:Κακή Επιρροή
  4. Κακή Επιρροή: jrot6
  5. Neraida:
  6. pitg21:
  7. Resident Evil: Bill_Slayer
  8. xanp: Κακή Επιρροή

Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Κακή Επιρροή--->3
jrot6---->2
Bill_Slayer---->1


Νεκροί/Διωγμένοι κατά σειρά

  1. dooo # 121 (ψηφοφορία)> ??
  2. Ηρώ # 175 ( δολοφονία) >??
  3. fandago # 221 (ψηφοφορία)> δολοφόνος
  4. Vkey # 266 (δολοφονία) > πολίτης
  5. niyia # 273(ψηφοφορία)> ??
  6. vendetta # 296 (δολοφονία)> ??
  7. Lorelai # 365 (ψηφοφορία) > πολίτης

Απουσίες
vendetta: 1
Resident Evil: 1


Υπενθυμίζουμε ότι τη Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονημένου.

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με την ψήφο σας ως τις 20.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Μόλις την κατηγόρησε η Νεράιδα η RE έτρεξε κατευθείαν να δικαιολογηθεί....
...όπως άλλωστε έκανα σε όλα τα παιχνίδια που ήμουν πολίτης... [με αποκορύφωμα βέβαια τη φορά που ήμουν ρουφιάνος και κοντευατε..καλά όχι εσύ γιατί τότε ήσουν δολοφόνος, εννοώ οι άλλοι πολίτες ;), να με φάτε!] ... από ότι βλέπω άλλωστε ΟΛΟΙ όσοι έχουν κατηγορηθεί [με εξαίρεση τη niyia που δεν μίλησε καθόλου :worry:] έκαναν ακριβώς το ίδιο... αλλά εγώ είμαι ύποπτη... μαααααστα...
Μήπως είμαι ύποπτη και τώρα που με κατηγορείς εσύ και τώρα που το είδα [άσχετα αν εσύ το έκανες χτες το ποστ και εγώ το βλέπω σήμερα :P] και """"σπεύδω"""" να σου απαντήσω? :hmm::hmm:

Οι jrot6και pitg21 είναι αθώοι και οι δύο τους...ναι θα μου πείτε το λέω εγώ που φώναζα ότι ο jrot6 είναι η ιερόδουλη και ήμουν σίγουρη :redface::redface:, όμως μετά την τροπή των πραγμάτων θεωρώ ότι είναι αθώοι. Ο μεν jrot6 έπεσε θύμα των αρχικών κατηγοριών, ο δε pitg21πιστεύω ότι απλά δεν ξέρει να παίζει καλά και για αυτό τον υποπτευόμασταν άδικα...:/:

για τον pitg21 αυτό που λέω εγώ από την αρχή είναι ότι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος που κρατάω ... μισή πισινή είναι για να μην πέσουμε στη "λούμπα" kalypso του προηγούμενου γύρου. Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου. Για τον jrot6 επίσης... απλώς ήταν άτομο που ανέφερε η Ηρώ, για αυτό νομίζω έγινε ο "κακός χαμός" μαζί του.

Ο Bill_Slayer είναι σίγουρα πολίτης ειδικά μετά την αλλαγή της ψήφου του βεβαιώθηκα RE τζάμπα του την πέφτεις αν και σας βολεύει βέβαια...Ευτυχώς για μένα ξέρω πως παίζει και πως σκέφτεται ως δολοφόνος και τώρα απλά δεν είναι και βάζω και το χέρι στη φωτιά :)

Εφόσον είσαι πολίτης η αλήθεια είναι ότι έχεις επιχείρημα. Και επίσης αλήθεια είναι ότι ξαναδιαβάζοντας τα ποστ του σε αυτό το γύρο και προσπαθώντας να τα συγκρίνω με τη φορά που ήταν δολοφόνος [και το ήξερα], μοιάζεις να έχεις δίκιο... :hmm:

Ούτε ο fantasmenos είναι δολοφόνος και περιμένω να αλλάξει την ψήφο του σε ΚουΕ άμεσα ..
Η νεράιδα είναι και αυτή καθαρή.
εδώ δεν μπορώ να καταλάβω τη σιγουριά σου... Και εξηγούμαι: Άλλαξα ψήφο (κλειδώνοντας δυστυχώς στη lorelai :() μετά από - ουσιαστικά - επιμονή της νεράιδας. Παρόλαυτα εγώ είμαι ύποπτη και η νεράιδα καθαρή. :confused:. Παρόλο που συμμερίζομαι την άποψή σου (περί καθαρότητας της νεράιδας) πραγματικά σε βρίσκω ανακόλουθη στη σκέψη σου. :worry: (να μην ξεχνάμε επίσης ότι σαν άλλη νεράιδα και εσύ η ίδια ήσουν ... σίγουρη για την ενοχή της lorelai! :worry::confused:)


Οπότε μένουν για μένα μόνο 2 ύποπτες οι αγαπητές κυρίες Κακή Επιρροή και Resident Evil
Αν θεωρήσουμε ότι έχουν βγει 2 δολοφόνοι η Κακή Επιρροή είναι η τελευταία δολοφόνος με βεβαιότητα κιόλας. Η RE αν και έπαιξε πολύ προσεχτικά ομολογώ παρόλα αυτά λίγο η αφέλεια που πάει να περάσει, λίγο η αρνητική ψυχολογία που τονίζει και κατευθύνει στην αντίθετη πλευρά το παιχνίδι είναι ύποπτα δεδομένου ότι και σαν ρουφιάνος και σαν πολίτης παίζει πολύ δυναμικά ...(διάβασα τα προηγούμενα παιχνίδια σου RE και έχεις διαφορά).

ναι έχω... και συνοψίζεται στα εξής:
1. έχω ... αιώνες να παίξω και επιτέλους το ...χαίρομαι :)
2. αν παρατηρήσεις ως πολίτης στα παλαιότερα παιχνίδια τα...συμπεράσματα και οι ψήφοι μου ήταν ανέκαθεν αλλού για αλλού οπότε το...ψάχνω από πολλές μεριές και εξετάζω πολλά σενάρια για τον καθένα μας ώστε να μην κάνω "χαζά" λάθη στα συμπεράσματα μου. Επίσης, όπως είπα και στη νεράιδα πιο πάνω, ό,τι σκέφτομαι το λέω [όπως βλέπω να κάνεις και εσύ άλλωστε!]. Απλώς ορισμένα από τα σενάρια μου, την στιγμή που τα σκέφτομαι, μου φαίνονται τραβηγμένα [βλέπε σενάριο "ηρώ και fand" συνδολοφόνοι την περίοδο που το είπα τουλ] οπότε και.. το λέω. :) Simple as that :)



Παρόλαυτα, δεν μου κάνεις για να έχεις κακό ρόλο. Έχεις κάποιες ανακολουθίες στο ποστ σου [imo] αλλά σε καμία περίπτωση δεν θυμίζεις την xanp-δολοφόνο παλαιότερου γύρου που έβγαζε κάτι συμπεράσματα που δεν θα έπειθαν ... ούτε το γιό σου :D:D:D:P

Για αυτό και μόνο το λόγο προτίθεμαι να αλλάξω ψήφο και να σε εμπιστευτώ. Δεν την αποσύρω ακόμα γιατί αφενός μεν ο Bill_Slayer δεν κινδυνεύει, αφετέρου, σε περίπτωση που γίνει κάτι και δεν μπορώ να ψηφίσω στην ώρα μου δεν θέλω να χρεωθώ 2η απουσία, και τρίτον αφήνω ένα περιθώριο στην KouE να ανταπαντήσει πριν την... τιμήσω με την ψήφο μου και να δοκιμάσει να με πείσει. :P

Αυτά... πάω για φαί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Re όπως και εσύ έτσι και εγώ προσπαθώ να βγάλω συμπεράσματα...είδες ότι το είπα και στο προηγούμενο ποστ ότι έχεις παίξει πολύ προσεχτικά...Η απάντηση σου με κάλυψε και πιστεύω ότι κατάλαβες και για ποιο λόγο αναφέρθηκα ίσως και λίγο τραβηγμένα για σένα :)

Παρόλα αυτά εσένα η συμπεριφορά της ΚουΕ δεν σου κινεί την περιέργεια καθόλου;
Τι παραπάνω έχει ο Bill_slayer από την ΚουΕ και σου φαντάζει περισσότερο ένοχος...Σίγουρα δεν κινδυνεύει από την ψήφο σου απλά θεωρώ πως εφόσον και εσύ είσαι πολίτης θα έπρεπε να βοήθησεις για την αποχώρηση της ΚουΕ..Ίσως αύριο δολοφονηθείς και είναι προτιμότερο να έχεις ψηφίσει σωστά από το να έχεις ψηφίσει απλώς.

Τώρα όσον αφορά την Lorelai ναι το παραδέχομαι ότι εγώ φταίω που την βγάλαμε άδικα εκτός και ζητάω και συγνώμη αν σας παρέσυρα αν και νομίζω πως απλά έδωσα πάτημα στους δολοφόνους ...

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil:
εδώ δεν μπορώ να καταλάβω τη σιγουριά σου... Και εξηγούμαι: Άλλαξα ψήφο (κλειδώνοντας δυστυχώς στη lorelai :() μετά από - ουσιαστικά - επιμονή της νεράιδας. Παρόλαυτα εγώ είμαι ύποπτη και η νεράιδα καθαρή. :confused:. Παρόλο που συμμερίζομαι την άποψή σου (περί καθαρότητας της νεράιδας) πραγματικά σε βρίσκω ανακόλουθη στη σκέψη σου. :worry: (να μην ξεχνάμε επίσης ότι σαν άλλη νεράιδα και εσύ η ίδια ήσουν ... σίγουρη για την ενοχή της lorelai! :worry::confused:)

Τέλος την Νεράιδα δεν την παρακολούθησα και πολύ προσεκτικά αλλά μετά το τελευταίο σου ποστ νομίζω ότι πρέπει να τσεκάρω προσεκτικά τις κινήσεις της μιας και αυτό που είπες περί αλλαγή ψήφου δεν το εντόπισα...:redface::redface: Μάλλον έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αγαπητή xanp: Αρνούμαι να κάνω αυτό που λες. Γιατί; Γιατί ο jrot6 ακολουθεί κλασική συνταγή "κακού". Αφήνει στο ντούκου τις κατηγορίες και περιμένει απλώς να τσακωθούν οι υπόλοιποι μεταξύ τους. Οπότε επιμένω στην επιλογή μου γιατί δεν το θεωρώ τόσο αθώο. Όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Δηλαδή μέχρι να δολοφονηθούν ή να ψηφιστούν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Θα αρχίσω να υποπτεύομαι και σένα πλέον fantasmene μου φαίνεται...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εγώ έχω την υποψία ότι έχεις λάθος υπόπτους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Ωραία το δέχομαι αλλά για πες και εσύ τις απόψεις σου...ίσως βοηθήσει και εμάς να έχουμε καλύτερη εικόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν σκοπεύω καν να μπω στην διαδικασία να δικαιολογηθώ
xanp, συμφωνούσα με το σκεπτικό που είχες κι ερχόμουν από πίσω σου... σε αυτά που εσύ έλεγες
δεν έλεγα εγώ και συμφωνούσες εσύ
αν αυτό τώρα με κάνει δολοφόνα τι να πω...


όποιος θέλει πραγματικά, ας διαβάσει απ την αρχή το θέμα καλά και προσεκτικά και θα δει ποιοι είναι αυτοί που όλο αλλάζουν άποψη, όλο τα φέρνουν από εδώ κι όλο από εκεί
θα δουν ποιοι είναι αυτοί οι οποίοι προκαλούν εντυπώσεις
εγώ τουλάχιστον, έχω μια άποψη (Σωστή ή λάθος θα φανεί στο τέλος) και την υποστηρίζω χωρίς να αλλάζω στροφή 180 μοιρών)

η ψήφος μου ΦΥΣΙΚΑ και ΔΕΝ αλλάζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αγαπητή xanp: Αρνούμαι να κάνω αυτό που λες. Γιατί; Γιατί ο jrot6 ακολουθεί κλασική συνταγή "κακού". Αφήνει στο ντούκου τις κατηγορίες και περιμένει απλώς να τσακωθούν οι υπόλοιποι μεταξύ τους. Οπότε επιμένω στην επιλογή μου γιατί δεν το θεωρώ τόσο αθώο. Όλοι είναι ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίου. Δηλαδή μέχρι να δολοφονηθούν ή να ψηφιστούν :P

Εγώ έχω την υποψία ότι έχεις λάθος υπόπτους

Για να σε πω εσενα σουπια.....Ψηφιζεις Jrot ναι..? Τον εχεις για δολοφονο δλδ?
Και ποιον αλλο θεωρεις υποπτο για δολοφονο εκτος του Jrot?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Για να σε πω εσενα σουπια.....Ψηφιζεις Jrot ναι..? Τον εχεις για δολοφονο δλδ?
Και ποιον αλλο θεωρεις υποπτο για δολοφονο εκτος του Jrot?

Λοιπόν ψαρά, εγώ εκτός από τον jrot6 ύποπτους θεωρώ Κακή Επιρροή και Bill Slayer. Τον jrot6 τον θεωρώ κακιασμένο απλώς τώρα το πόσο κακιασμένος είναι δεν ξέρω. Περιμένω να απαντήσει αλλά μπα! Οι υπόλοιποι δεν μου κάνουν για δολοφόνοι. Το μόνο που θα με εξοργίσει θα είναι μήπως τελικά είναι ο pitg21 killer (ο οποίος παρεπιπτόντως έχει εξαφανιστεί :P). Αν και δεν το νομίζω. Πιστεύω ότι η ύπαρξη του fand θα τον απέτρεπε να κάνει τα τόσα τραγικά λάθη τα οποία τον έκαναν ύποπτο. Έπαιξε μάλλον άπειρα

Τεσπά, jrot6 for president επιμένω... :P

Υ.Γ. Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχει μέσα μόνο ένας δολοφόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αλήθεια πότε θα μας πείτε ΣΕ πόσοι δολοφόνοι ή έστω "κακοί" έχουν μείνει μέσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δλδ Φαντ θεωρεις οτι ο Τζειροτ ειναι δολοφονος, σωστα? Γιατι επιμενεις να τον χαρακτηριζεις κακο και οχι δολοφονο...και κακος μπορει να ειναι και η ιεροδουλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top