Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Δεν θα μπορέσεις να μπεις μέχρι τις 20.00 αύριο ή δεν θα είσαι μέσα μετά τις 00.00 σήμερα;

Εγώ περιμένω να περάσει 00.00 για να ξεκινήσω! :P

Πιθανότατα όχι...Ανεβαίνω και διαβάζω στη βιβλιοθήκη και αν είναι να έχω στο νου μου να κοιτάζω τι γίνεται στους δολοφόνους καληνύχτα κι έφεξε πάει το διάβασμα...Και σπίτι γυρίζω περίπου στις 8...:redface::(:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τότε μπορεί να γίνει μια εξαίρεση νομίζω, αν συμφωνεί η ΣΕ και να ψηφίσεις από τώρα, αλλά να ξέρεις ότι για μένα είναι ύποπτο το ότι "και καλά" θα λείπεις αύριο. Ευκαιρία για να μην λες πολλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Τότε μπορεί να γίνει μια εξαίρεση νομίζω, αν συμφωνεί η ΣΕ και να ψηφίσεις από τώρα, αλλά να ξέρεις ότι για μένα είναι ύποπτο το ότι "και καλά" θα λείπεις αύριο. Ευκαιρία για να μην λες πολλά :P

Μην ανησυχείς...Θα τα πω μαζεμένα όλα το βράδυ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Λοιπόν.. ξεκινάμε!

Αφού στον πρώτο γύρο δεν έχουμε πολλά στοιχεία, θα βασιστώ καθαρά στο πως μπορεί να επέλεξε η ΣΕ δολοφόνους

Παρακάτω έκανα μια λίστα με το γενικό προφίλ κάθε ένα ξεχωριστά:

Bill_Slayer: Δε νομίζω να είναι στις επιλογές της ΣΕ
dooo: Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δικό της, δε νομίζω να είναι δολοφόνα
fandago: Δεν έχει μπει ΠΟΤΕ δολοφόνος.. εξαίσια επιλογή από τη ΣΕ αν σκεφτούμε και το πόσο καλός παίκτης είναι ;)
fantasmenos: Θα μπορούσε να είναι.. δεν αποκλείω τίποτα, θα φανεί στην πορεία
jrot6: Εδώ έχουμε λαυράκι! Νέος παίκτης και έχουμε δει ότι τέτοιου είδους παίκτες προτιμούνται από τη ΣΕ για δολοφόνοι. Αν κρατήσει και την ίδια στάση που είχε στον προηγούμενο γύρο, δε θα τον πάρει κανείς πρέφα!;)
Κακή Επιρροή: Η αγαπημένη μου Αναστασία, δε νομίζω να είναι αυτή τη φορά, για τους ίδιους λόγους με τη dooo
Lorelai: Έχει παίξει σε 2 παιχνίδια και στο ένα ήταν δολοφόνος. Δεν αποκλείω να είναι και σε αυτό, ίδωμεν
Neraida: Είμαι πιο βέβαιη από κάθε άλλη φορά πως δεν είναι δολοφόνος. Στα περισσότερα παιχνίδια από αυτά που έχει παίξει είναι δολοφόνος:P
Νiyia: Γιατί όχι; "Ήρεμη δύναμη" θα την ονόμαζα
pitg21: Θα μπορούσαν να ισχύουν ότι και για τον jrot6, μόνο που είναι πολύ νέος γενικά στο φόρουμ και η ΣΕ δε θα μπορούσε να του εμπιστευτεί έναν τέτοιον ρόλο.
Resident Evil: Χμμμμ.. Θα μπορούσε ανετότατα να είναι. Θα ήταν πολύ καλή επιλογή εκ μέρους της ΣΕ ;)
vendetta: Μπααα.. έχει πάρει αρκετούς ρόλους σε λίγα συγκριτικά παιχνίδια.Τώρα νομίζω πως είναι πολίτης.:)
Vkey: Την αποκλείω για έναν και μόνο λόγο, ότι δεν μπαίνει συχνά και δεν ποστάρει αρκετά, πράγμα το οποίο είχε φέρει διαφωνίες σε προηγούμενο γύρο.
xanp: H καλή μας xanp, ναι θα μπορούσε να είναι δολοφόνα, αν και ήταν σχετικά πρόσφατα πάλι. Δεν την αποκλείω. :)


Και συνοψίζοντας πιο ύποπτους θεωρώ με σειρά επικινδυνότητας τους:

  1. jrot6
  2. fandago
  3. Resident Evil
  4. Niyia
  5. Lorelai
Το πιο πιθανό είναι αύριο να κλίνω προς jrot6, αλλά θέλω πολύ να δω αντιδράσεις πρώτα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Αν δεν έκανες το πρώτο αυτό ποστ θα έσκαγες...:P
Πάντως το μάτι μου έπεσε στην παρατήρηση για τη resident...Συμφωνώ πως θα μπορούσε να είναι εξαιρετική επιλογή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Συμφωνώ στα περισσότερα με την Ηρώ.Σε αντιστοιχία θα πω και την δική μου άποψη.
Πιστεύω πως όντως νέος παίκτης στο παιχνίδι (jrot6) θα είναι έξυπνη λύση από τη ΣΕ όπως και με την Καλυψώ στο πρώτο της παιχνίδι...
Αποκλείω τον vendetta για τον ίδιο λόγο με την Ηρώ πολλούς ρόλους μαζεμένους μάλλον τον αφήσανε να ηρεμήσει όπως και τις ΚουΕ και dooo λόγω προηγούμενου γύρου.
Η Ηρώ τώρα με αυτό το ποστ που μόλις έκανε δείχνει ότι δεν είναι δολοφόνος...μπορεί να είναι ρουφιάνος η ιερόδουλη αλλά όχι δολοφόνος(ελπίζω να μην είσαι όντως και γελάς μαζί μου!!! :redface: )
Ο fantasmenos με το τρόπο που παίζει και να μην είναι δολοφόνος κάθε φορά μας πείθει για την ανύπαρκτη ενοχή του άρα θα ήταν τέλεια λύση για δολοφόνος μιας και θα είχε ελαφρυντικά λόγο προηγούμενων ανορθόδοξων παιχνιδιών του...
Ο fandago τώρα είναι κοινά αποδεκτό ότι είναι εξαίρετος παίχτης και όλοι θυμόμαστε νομίζω πόσο καλός ήταν και στο ρόλο της ιερόδουλης(να ναι καλά ο παπάς χιχι)..δεν τον έχω δει ποτέ δολοφόνο οπότε γιατί όχι τώρα;;;
Lorelai,Neraida και Bill_Slayer δεν νομίζω να είναι αυτή την φορά μιας και ο Bill_Slayer ήταν πρόσφατα και αυτός και την Νεράιδα την έχουν τεντώσει σχεδόν όλο δολοφόνος είναι.Η Lorelai αν και πολύ καλή παίχτρια επίσης πιστεύω ότι αυτή την φορά είναι πολίτης.
Νiyia, Resident Evil θα ήταν καλή επιλογή για δολοφόνες επίσης.
Για την pitg21 δεν εχω άποψη δεν την ξέρω καν και δεν ξέρω και αν έχει ξαναπαίξει οπότε δεν νομίζω να είναι δολοφόνος.

Συνοψίζοντας θεωρώ περισσότερο ένοχους τους :
jrot6, fandago , fantasmenos (περισσότερο πιθανός συνδυασμός)
Resident Evil(αουτσάιντερ)

Και επειδή γύρισα και για δουλειά και δεν ξέρω πότε θα προλάβω να ξαναμπώ η ψήφος μου στον jrot6.

Υ.Γ.Με την επιφύλαξη να ξαναμπώ να διαβάσω τα ποστ και να αλλάξω ψήφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Καλά βρε....ξεκινήσατε ήδη!!! Και το πα να το κλειδώσουμε το θέμα!:P

Λίστα για Τρίτη:
Bill_Slayer
dooo
fandago
fantasmenos
Ηρώ
jrot6
Κακή Επιρροή
Lorelai
Neraida
Niyia
pitg21
Resident Evil
vendetta
Vkey
xanp: jrot6

ψήφοι:
jrot6 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ τόσο με το σκεπτικό της Ηρούς (και κατ' επέκταση και της xanp), αν και θα ήθελα μια εξήγηση γιατί απέκλεισε άτομα όπως ο Bill_Slayer. Δηλαδή πιο πολύ μου μοιάζει post καλοπιάσματος αυτό. Αποκλείουμε κάποιους "σίγουρους" πολίτες (μόνο ένας τρόπος υπάρχει να ξέρεις ότι κάποιος είναι σίγουρα πολίτης, όταν είσαι δολοφόνος δηλαδή) και φαινόμαστε καλοί στα μάτια τους ώστε να μας στηρίζουν. ;)

Έξυπνο, το είχα κάνει και εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ τόσο με το σκεπτικό της Ηρούς (και κατ' επέκταση και της xanp), αν και θα ήθελα μια εξήγηση γιατί απέκλεισε άτομα όπως ο Bill_Slayer. Δηλαδή πιο πολύ μου μοιάζει post καλοπιάσματος αυτό. Αποκλείουμε κάποιους "σίγουρους" πολίτες (μόνο ένας τρόπος υπάρχει να ξέρεις ότι κάποιος είναι σίγουρα πολίτης, όταν είσαι δολοφόνος δηλαδή) και φαινόμαστε καλοί στα μάτια τους ώστε να μας στηρίζουν. ;)

Έξυπνο, το είχα κάνει και εγώ :P

Τι έγινε Θοδωρή;
Για δε μας λες κι εσύ τους υπόπτους σου; Σε κάλυψα;:worry:
Αν έκανες κι εσύ μια 5άδα, ποια θα ήταν αυτή σε πρώτη φάση;:)


Προσωπικά τους μόνους που απέκλεισα ήταν η Neraida και η Vkey. Για όλους τους υπόλοιπους είπα : "Δε νομίζω" το οποίο δεν αποκλείει κάτι από μόνο του.
Μην προσπαθείς να βάλεις λόγια στο στόμα μου κερδίζοντας τις εντυπώσεις.;)

Αυτό κι αν είναι τακτική δολοφόνου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Τι έγινε Θοδωρή;
Για δε μας λες κι εσύ τους υπόπτους σου; Σε κάλυψα;:worry:
Αν έκανες κι εσύ μια 5άδα, ποια θα ήταν αυτή σε πρώτη φάση;:)


Προσωπικά τους μόνους που απέκλεισα ήταν η Neraida και η Vkey. Για όλους τους υπόλοιπους είπα : "Δε νομίζω" το οποίο δεν αποκλείει κάτι από μόνο του.
Μην προσπαθείς να βάλεις λόγια στο στόμα μου κερδίζοντας τις εντυπώσεις.;)

Αυτό κι αν είναι τακτική δολοφόνου.;)
Βασικά μ' αρέσει που ακολουθείς τακτικές μου από άλλα παιχνίδια και μου τη λες που δεν τις ακολουθώ και τώρα :P

Δεν βάζω λόγια στο στόμα σου, απλά είναι φανερό προς τα που δημιούργησες ρεύμα (και με παίρνει και εμένα η μπάλα) και δεν χρειάζεται να πεις την λέξη "αποκλείω" για να αποκλείσεις ουσιαστικά κάποιον. ;)

Σε πρώτη φάση δεν θα βγάλω 5άδα αλλά 4άδα ;):P

Η ΣΕ δεν έχει δηλώσει αν οι ρόλοι είναι τυχαίοι οπότε μέχρι να το αρνηθούν θα ακολουθήσω και εγώ το σύστημα του προφίλ:

  1. Bill_Slayer: Συνηθίζεται να έχει ενεργό ρόλο, δεν θυμάμαι όμως πότε είχε τελευταία φορά οπότε θα μπορούσε
  2. dooo: "Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δικό της" (όπως είπε η Ηρώ) μόνο που επειδή δεν παίζει και τόσο συχνά (η προηγούμενη ήταν η πρώτη μετά από καιρό) θα μπορούσε κάλλιστα να είναι η δεύτερη συνεχόμενη φορά που κανείς δεν περιμένει. :worry:
  3. fandago: dah! :P
  4. fantasmenos: Νομίζω ότι μετά το πρώτο παιχνίδι, είναι προβλέψιμος, οπότε θα φανεί σε λίγους γύρους :D
  5. Ηρώ: Ξαφνικά από εκεί που ήμουν ο παίκτης που ήθελε να κρατάει μέσα, με κατηγορεί με την πρώτη. Μάλλον έχει ρόλο και απλά με φοβάται ;)
  6. jrot6: δεν διαφωνώ ότι θα μπορούσε να είναι μια επιλογή της ΣΕ για ρόλο μιας και δεν έχει πάρει ποτέ, απλά δεν κατάλαβα πως κατέληξαν οι κυρίες ότι το πιθανότερο να είναι δολοφόνος
  7. Κακή Επιρροή: "Η αγαπημένη μου Αναστασία" είπε πάλι η Ηρώ. Αν αυτό δεν είναι καλόπιασμα τι είναι; Το γεγονός ότι την καλοπιάνει η Ηρώ μάλλον την αποκλείει από τους υπόπτους μου
  8. Lorelai: Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, εκτός του ότι θα δείξει στους επόμενους γύρους.
  9. Neraida: Δεν θα σχολιάσω κάτι, θα προδοθεί στους πρώτους γύρους λογικά :P
  10. Νiyia: Αν καταφέρει και μιλήσει αρκετά θα την καταλάβουμε και αυτήν αν και δεν θεωρώ ότι μπορεί να την επέλεξε η ΣΕ γιατί ξέρουν ότι δεν είναι τόσο συχνή τελευταία
  11. pitg21: πρωτάρης που δεν ξέρει καλά καλά τους κανόνες και να πάρει ρόλο; Μπαααα...
  12. Resident Evil: Και αυτή έχει καιρό νομίζω να πάρει ρόλο, θα την παρακολουθώ
  13. vendetta: σε αυτόν θα συμφωνήσω απόλυτα με την Ηρώ. Αν πάρει πάλι ρόλο το καλό που του θέλω να εξαφανιστεί από προσώπου γης. :P
  14. Vkey: Η Vkey μπαίνει πολύ συχνά, όχι όπως είπε η Ηρώ, απλά δεν postάρει αρκετά. Αν θέλει να μας δείξει ότι είναι πολίτης, καλό θα ήταν να μας διαψεύσει
  15. xanp: σίγουρα θα μπορούσε να είναι δολοφόνα, αν θυμάμαι καλά δεν είχε μείνει πολύ τότε που ήταν και γενικά δεν προκαλεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Εγώ βαριέμαι να κάνω ολική αναφορά οπότε θα αρκεστώ στα πρόσωπα που μου κινούν ενδιαφέρον

Niyia, VKEy: Κοινό χαρακτηριστικό τους ότι ποστάρουν σπάνια και συνήθως φτάνουν μέχρι το τέλος, μπορεί να είναι άνετα μια από τις δύο

fandago: Βιάστηκε να κατηγορήσει τον vendetta και η πρώιμη σύγκρουση με την Ηρώ δείχνει ότι μπορεί να υπάρχει ρόλος εκεί. Τώρα ποιος τι θα δείξει :P

resident evil, jrot6: καλή επιλογή για δολοφόνοι μιας και είναι ενεργοί παίχτες όταν παίζουν και δεν ήταν δολοφόνοι από όσο θυμάμαι

Οι υπόλοιποι όσο θα περνούν οι ώρες θα μου φαίνονται όλο και πιο ύποπτοι αν δεν γράφουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
  1. dooo: "Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δικό της" (όπως είπε η Ηρώ) μόνο που επειδή δεν παίζει και τόσο συχνά (η προηγούμενη ήταν η πρώτη μετά από καιρό) θα μπορούσε κάλλιστα να είναι η δεύτερη συνεχόμενη φορά που κανείς δεν περιμένει. :worry:
  2. Ηρώ: Ξαφνικά από εκεί που ήμουν ο παίκτης που ήθελε να κρατάει μέσα, με κατηγορεί με την πρώτη. Μάλλον έχει ρόλο και απλά με φοβάται ;)
  3. xanp: σίγουρα θα μπορούσε να είναι δολοφόνα, αν θυμάμαι καλά δεν είχε μείνει πολύ τότε που ήταν και γενικά δεν προκαλεί
Το ότι απ' όλους αυτούς ξεχώρισες την dooo και την xanp απορίας άξιον.:worry:
Καλά για μένα δε μιλάω.. "η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση" και δείχνεις να το ακολουθείς κατά γράμμα.;)

Και για να ΄χουμε καλό ρώτημα, για ποιο λόγο θεωρείς περισσότερο ύποπτη την xanp ας πούμε από τη Resident;
Γιατί και για τη Resident κράτησες τις επιφυλάξεις σου, αλλά δεν την έβαλες στην 4άδα :confused:

Μου κάνει εντύπωση που κατηγορείς τον jrot6, αλλά δε θα μπορούσες να κάνεις κι αλλιώς.
Είναι κάτι που χρησιμοποιείς σε όλα σου τα παιχνίδια για τους καινούργιους παίκτες.
Δε θα με ξαφνιάσεις αν δεν τον ψηφίσεις στο τέλος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fantasmenos θα περίμενα να έχεις παρατηρήσει ότι πάντα στην αρχή "κατηγορώ" κόσμο για να τους κάνω να μιλήσουν ή να δώσω πάτημα σε άλλους να σχολιάσουν και να βγάλω συμπεράσματα από αυτό ;)

Ηρώ έχεις μια σιγουριά που προβληματίζει. Ακόμα δεν ξεκίνησε το παιχνίδι και έχεις βγάλει τους ρόλους :confused:
Όσο το γιατί διάλεξα αυτούς τους 4 είναι ακριβώς ο λόγος που εσύ διάλεξες τους 5. Γιατί δεν διάλεξες την xanp αντί για την Lorelai; Και στις δύο λες χαρακτηριστικά "Δεν την αποκλείω". Είναι λοιπόν ΚΑΙ θέμα ενστίκτου ή για την περίπτωση σου συμφέροντος ;)
Με κατηγορείς λοιπόν για κάτι που έκανες πρώτη η ίδια :lol:

Άντε να μιλήσει και κανείς άλλος, πάντα με τους ίδιους θα τα λέω; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ηρώ έχεις μια σιγουριά που προβληματίζει. Ακόμα δεν ξεκίνησε το παιχνίδι και έχεις βγάλει τους ρόλους :confused:
Τους δολοφόνους ναι, τους προβληματίζει ;)

Όσο το γιατί διάλεξα αυτούς τους 4 είναι ακριβώς ο λόγος που εσύ διάλεξες τους 5. Γιατί δεν διάλεξες την xanp αντί για την Lorelai;
Εγώ σε αντίθεση με σένα θα σου δώσω απάντηση:
Γιατί η xanp,ήταν πρόσφατα δολοφόνος και ήταν από τους πρώτους που είχε βγει τότε, αντίθετα η Lorelai ακριβώς για το γεγονός ότι ήταν χαμένη για λίγο διάστημα, θα μπορούσε να περάσει απαρατήρητη.
Έτσι κι αλλιώς είναι η τελευταία μου στη λίστα.:)

Και στις δύο λες χαρακτηριστικά "Δεν την αποκλείω". Είναι λοιπόν ΚΑΙ θέμα ενστίκτου ή για την περίπτωση σου συμφέροντος ;)
Να 'το και το "ένστικτο"! :whistle:

Προσωπικά περιμένω jrot6, Niyia και Resident Evil να ποστάρουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ρε χαμενα αχρηστα καλοπαιδα....φροντιστε να με εκνευρισετε!!!!!!
ειμαι αθωο πολιτακι.....και σα βαση παιρνω τα λεγομενα της Ηρως...
Φαν εισαι υποπτος ντιαρ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Να μαι κιεγω. Λοιπον επειδη δεν ειμαι του πινακακιου ως γνωστον και ειμαι και απο ξενυχτι, απλα θα πω ενα γεια να σας δειξω οτι υπαρχω και παρακολουθω. Περασα μια γρηγορη οτι γραψατε αλλα τα γραναζια ειναι σκουριασμενα, οποτε θα τα μελετησω αυριο καλυτερα ^^ πειτε κιαλλα :*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
  1. Bill_Slayer: Συνηθίζεται να έχει ενεργό ρόλο, δεν θυμάμαι όμως πότε είχε τελευταία φορά οπότε θα μπορούσε
Είμασταν μαζί δολοφόνοι πριν δύο γύρους και για αυτό είμαι σχεδόν βέβαιη ότι δεν ξαναείναι.

Επίσης fandago πολύ επιθετικά δεν ξεκίνησες; Με το καλημέρα είμαστε και δολοφόνοι; Επειδή εκφράσαμε μια πρώτη εκτίμηση του πως θα μπορούσαν να έχουν κατανεμηθεί οι ρόλοι;
Όσον αφορά την Ηρώ πρώτες σκέψεις έκανε όπως και εγώ, όπως και εσύ, όπως όλοι μας απλά άλλοι γράφουμε τις σκέψεις μας και άλλοι προτιμούν να διαβάζουν...
Τέλος με όση βεβαιότητα μπορώ να έχω για τον οποιοδήποτε να ι πιστεύω ότι η Νεράιδα μιας και έκανες μνεία είναι πολίτης και σίγουρα, την έχουν βάλει πολλές φορές δολοφόνο..

Αρχική Δημοσίευση από fandago:
Ηρώ έχεις μια σιγουριά που προβληματίζει. Ακόμα δεν ξεκίνησε το παιχνίδι και έχεις βγάλει τους ρόλους

Θοδωρή και εμένα με προβληματίζει το ότι παρεξηγήθηκες τόσο από τις εκτιμήσεις της Ηρούς μιας και το συνηθίζει να λέει στην αρχή ποιούς θεωρεί πιθανούς δολοφόνους...Τελικά μήπως δεν είσαι τόσο αθώος τελικά;;;Και μόνο για την όλη στάση σου ενισχύεις τις υποψίες μας...

Πιστεύω ότι καταλαβαίνεις ότι οι πρώτες εκτιμήσεις δεν είναι και οι οριστικές, διαμορφώνονται με βάση την εξέλιξη του παιχνιδιού.Ας περιμένουμε πέρα από το τι πιστεύουμε να δούμε τι θα πουν και όσοι δεν μίλησαν.Πρώτος γύρος είναι άλλωστε.

Υ.Γ. εγώ είμαι θερμός υποστηρικτής του να μην σε βγάλουμε έξω(γιατί είπες για την Ηρώ) από την αρχή σε όλα τα παιχνίδια, όπως και την Ηρώ μιας και χρειάζονται παίχτες που μιλάνε για να γίνεται παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Η ΣΕ δεν έχει δηλώσει αν οι ρόλοι είναι τυχαίοι οπότε μέχρι να το αρνηθούν θα ακολουθήσω και εγώ το σύστημα του προφίλ:
Οι ρόλοι είναι εντελώς τυχαίοι. Μα εντελώς!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Προσωπικά περιμένω<...> Resident Evil να ποστάρουν!:)

με φώναξε κανείς??? :P:P:P

Λοιπόν... κρίνοντας από τον εαυτό μου και μόνο για να μπει στη διαδιακασία κάποιος να κάνει λίστα με το καλημέρα σας αθώος πολίτης δεν μου κάνει ναναι... Αυτό μπορεί βέβαια να σημαίνει ότι είναι ρουφιάνος (άλλωστε κι εγώ όταν ήμουν ρουφιάνος το είχα κάνει για πρώτη φορά).. Ποιοί κάνανε με το "καλημέρα" σας πλήρη λίστα??: Ηρώ, xanp (? ...σχεδόν λίστα μου φάνηκε εμένα) και fandago (έστω και αν ήταν μετά από προτροπή της Ηρώς)...

-----a little help here... οκ οι δολοφόνοι είναι 3. καλά θυμάμαι ότι ο ρουφ ξέρει 1 δολοφόνο και η ιερόδουλη 1 δολοφόνο+το ρουφιάνο αλλά δεν ξέρει ποιός είναι ποιός?

Υποθέτωντας ότι θυμάμαι σωστά (:P) και βάση του παραπάνω συλλογισμού ας υποθέσουμε:
1α. Ηρώ δολοφόνος: jrot6, fandago, Res, Niyia, Lorelai. Toυλάχιστον 1 από τους 5 μας είναι δολοφόνος 100%. ΑΝ είναι δολοφόνος είναι τουλάχιστον βλακεία να δώσεις τόσα ονόματα και να μην πεις ούτε έναν δολοφόνο γιατί είναι πολύ πιθανό να καρφωθείς σε επόμενο κοντινό γύρο. Wild guess ότι ο συνδολοφόνος δεν είναι μέσα στα πρώτα 2 ονόματα which, technically κάνει κάποια από εμάς τις 3 (εμένα, Niyia, Lorelai) πιο πιθανές. Νiyia και Lorelai θα έλεγα εγώ.:)

1β. Ηρώ ρουφιάνος: ΑΝ είναι ρουφιάνος τα πράγματα - έτσι όπως το σκέφτομαι - είναι απλά. Ο jrot6 είναι δολοφόνος και από κει και πέρα παίζει με το ένστικτο οπότε στην παρούσα φάση δεν μπορούμε (εγώ τουλ) να εμπιστευτώ καμία από τις επιλογές της. Όχι ότι έχει σώνει και ντε άδικο, αλλά παίζει απλώς με πιθανότητες.

1γ. Ηρώ ιερόδουλη:Σε αυτήν την περίπτωση - τουλάχιστον αν ήμουν στη θέση της - θα έδινα σε πρώτη φάση μόνο το ένα από τα 2 ονόματα που ξέρω και συγκεκριμένα αυτού που θεωρούσα ρουφιάνο. Άρα - πάντα με βάση τη λογική μου (!) - μέσα στην 5άδα υπάρχει ή ο ρουφιάνος ή ένας δολοφόνος και οι υπόλοιποι απαλλάσονται για την ώρα.

bottom line: Ο κάθε ρόλος της Ηρώς (την οποία θεωρώ να έχει ρόλο) αλληλοαποκλείει σε πρώτη φάση τις προτάσεις της. Προσωπικά, χρειάζομαι λίγο χρόνο ακόμα για να καταλήξω προς τα που γέρνει η πλάστιγγα.

πάμε στην xanp:
1a. χανπ δολοφόνα: είπε jrot6, fandago, fantasmenos και αουτσάιντερ res. Oι επιλογές ταιριάζουν και με την περίπτωση 1α της Ηρώς. Αν ήταν οι 2 τους πχ. πετάνε τους ίδιους 2 πρώτους πρώτους (οπότε μήπως στην περίπτωση αυτοί είναι και οι 2 αθώοι και είναι οι επιλογές-θύματα των 2 δολοφόνων? :hmm:) και μετά ... ανακατεύουν την τράπουλα. Αν είμαστε στο 1α-1α λοιπόν μήπως μας "δίνουν" δύο δολοφόνους (fantasmenos και Niyia/Lorelai) στο πιάτο?? :hmm: Ναι αλλά τότε προκύπτουν 4 δολοφόνοι... [Ηρώ, χαnp, fantasmenos, Νιyia/Lorelai]...let me think about it...

1β. χανπ ρουφιάνα:
δεν έχω κάποιο "σοβαρό" επιχείρημα, αλλά για κάποιο λόγο δεν μου φαίνεται πολύ πιθανό. Ίσως γιατί δεν γίνεται να είναι ταυτόχρονα με την Ηρώ... θα το .. επεξεργαστώ λίγο καλύτερα πιο μετά :)

1γ. χανπ ιερόδουλη: ούτε αυτό μου "κάθεται" καλά. ΑΝ όμως είναι ιερόδουλη, ειδικά δεδομένου ότι έσπευσε να ψηφίσει, μάλλον απαλλάσει την ψήφο της...

και πάμε στον αγαπημένο όλων σε αυτό το παιχνίδι (:P) fandago:

1a. fand δολοφόνος: αν είναι δολοφόνος και μιας και έχει δώσει τετράδα ένας εκ των dooo, Ηρώ, jrot6, xanp είναι δολοφόνος. Θα μπορούσε ίσως να είναι δολοφόνος με την Ηρώ και όλο αυτό το "εμπιστεύομαι τον fand" της Ηρώς πριν το παιχνίδι vs, "ο φαντ είναι πρώτη μούρη στις προτιμήσεις μου" (όπως κ του fand προς την Ηρώ) να είναι μια προσπάθεια αποπροσανατολισμού? Παλαιότερα, με το να συμφωνούν, έχει "κάψει" ο ένας τον άλλο... ΜΗΗΗπως τώρα, ως συνδολοφόνοι, αποφάσισαν να το παίξουν κόντρα ώστε να καεί μεν ο ένας αλλά ο άλλος να .. κερδίσει τις εντυπώσεις? Έξυπνο θα ήταν. Τα βάζει ο fand με την Ηρώ και βγαίνει εκτός ως δολοφόνος... πέφτουμε όλοι και λέμε "ααα... να η σουπερ ντεντεκτιβ ηρώ τον ξεπάστρεψε τον δολοφόνο ο καλός πολίτης/ρουφιάνος"... Από την ανάποδη ισχύει ακριβώς το ίδιο... Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν αυτοί οι 2 αποφάσιζαν να παίξουν έτσι... Σε αντίθεση με μένα πχ όταν είμαι δολοφόνος που είμαι το "η ισχύς εν τη ενώσει" τόσο για τον ένα, όσο και για τον άλλο πιστεύω ότι θα μπορούσαν να λειτουργήσουν έτσι... :hmm:

1β.φαντ ρουφιάνος: σε αυτή την περίπτωση ο φαντ δεν θα έδινε ΠΟΤΕ πρώτο πρώτο αυτόν που ξέρει. Δεν υπάρχει περίπτωση να καρφωνόταν έτσι εύκολα. Άρα για πιθανό δολοφόνο αναζητούμε ανάμεσα σε Ηρώ, jrot και xanp. με Ηρώ και jrot λίγο πιο πιθανούς Imo...

1γ. φαντ ιερόδουλη: σε αυτή την περίπτωση πάλι, καθαρά βασιζόμενη στην προηγούμενη φορα που είχε τέτοιο ρόλο πιστεύω ότι doo και Ηρώ είναι είναι το ζευγάρι δολοφόνου κ ρουφιάνου που ξέρει.


Bottom line: fandago, Ηρώ και xanp πιστεύω ότι έχουν κάποιο ρόλο. fantasmenos έχει πιθανότητες επίσης. Και είμαι σχεδόν βέβαιη ότι κάποιος από τους 4 έχει τον "καλό" ρόλο, απλά δεν είμαι σίγουρη ποιός. I'll keep an eye on you! :P

Λογικά, επίσης, κάποιος από τους λιγομίλητους έχει ρόλο. Niyia/Vkey δεν είναι τόσο κακές επιλογές όσο φαίνονται εκ πρώτης όψεως...

Σίγουρα πολίτες θεωρώ ΚουΕ (2η συνεχόμενη? μπααα), Neraida (για την ώρα τουλ!), και Pitg21 (βέβαια έτσι έλεγα και για την kalypso στο πρώτο της παιχνίδι και μετά κοντεψαμε να χάσουμε εξαιτίας της ... μικρής και άπειρης :mad:)...

bottom line (2): δεν ξέρω... θα ... το ποστάρω να το...ξαναδιαβάσω και θα καταλήξω μετά :P

Επίσης προς υπεράσπισή μου.
Καταλαβαίνω να με κατηγορούν κάποιοι (Ηρώ,vendetta, xanp- με σειρά εμφάνισης :P). Οι λόγοι που δεν μπαίνω ακόμα σε αντιπαραθέσεις είναι αφενός μεν ότι δεν έχω επαρκή στοιχεία για όλους αφετέρου ότι θεωρώ εαυτόν μια καλή επιλογή-θύμα για υποψήφιους δολοφόνους οπότε σας ... αφήνω να ξεσπαθώσετε για την ώρα, μπας και βγάλω κανά πιο σοβαρό συμπέρασμα... [πχ ο vendetta για πιο λόγο πόσταρε 3 γραμμές απλώς και μόνο για να ... κατηγορήσει εμένα :confused:? περίεργα πράγματα!!!] ... πάω να με ... ξαναδιάβασω [:P], μαζί με τυχόν νέα ποστ και θα επανέλθω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
α ζαλίστηκα. Και μιας και η Youki είπε ότι η επιλογή δολοφόνων ήταν τυχαία, ψηφίζω κι εγώ στην τύχη την Ρεζουλίν. Ντακς, όχι ακριβώς στην τύχη, να το σώσω λίγο το πράγμα:
Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil:
ο vendetta για πιο λόγο πόσταρε 3 γραμμές απλώς και μόνο για να ... κατηγορήσει εμένα :confused:? περίεργα πράγματα!!!
έτσι ξεκινούν οι ρουφιάνοι...πετάνε την ατάκα σε 3 γραμμές, και η επιλογή τους είναι κάποιος άσχετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top