Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μα οι δολοφονημένοι δεν είναι πάντα πολίτες? ή κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά?
τι εννοεί ο ποιητής?

οι δολοφόνοι μπορούν να σκοτώσουν οποιονδήποτε, ακόμα και συνδολοφόνο τους αν εξυπηρετει το παιχνίδι (πχ να κινδυνεύει να βγει απο ψηφοφορία και να αποκαλυφθεί η ταυτότητα του οπότε με τις ψήφους σε προηγούμενους γύρους να οδηγήσει στην υπόλοιπη συμμορία. Ε, τον σκοτώνουν σε δολοφονία, δεν μαθαίνει κανείς τι ήταν και πλανάται το μυστήριο στην ατμόσφαιρα! :P) Το μέτρο του εναλλάξ βέβαια κατά κανόνα εξυπηρετεί τους... δολοφόνους, μιας και σε ανακοινωνόμενη δολοφονία [όπως και στην πλειοψηφία των δολοφονιών] πάντα πολίτη σκοτώνουν (αν δεν κάνω λάθος μόνο σε ένα γύρο έχουν δολοφονήσει δολοφόνο-εμένα :P τότε- για το λόγο που σου εξήγησα παραπάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μπορείτε να με εκμεταλλευτείτε λόγω της ανιδεότητας μου ως νέα στο παιχνίδι

Εσένα να σε χαρακτηρίσουμε ως πρωτάρα ? :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σενκιου RE :)


καρεκλάκι μου, πρώτη φορά παίζω....και την περασμένη φορά ήμουν ΣΕ
μέχρι τελευταίως δεν είχα διαβάσει ούτε τους κανόνες :redface:
(προχτές τους διάβασα)

πάντως απ ότι κατάλαβα τελικά, μάλλον μιλάω πολύ κι αυτό είναι κατά μου....
ο shaman παράδειγμα μπήκε μία φορά, είπε ένα όνομα και εξαφανιζόλ και δεν ασχολείται κανένας μαζί του:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
σενκιου RE :)


καρεκλάκι μου, πρώτη φορά παίζω....και την περασμένη φορά ήμουν ΣΕ
μέχρι τελευταίως δεν είχα διαβάσει ούτε τους κανόνες :redface:
(προχτές τους διάβασα)

Και ποτέ να μην τους είχες διαβάσει το ίδιο μου κάνει, σε θεωρώ πολύ δύσκολη αντίπαλο!!Και δεν νομίζω να είμαι η μόνη που το πιστεύει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Γενικά μου κάνει εντύπωση που μια πραγματικά καλή ντετέκτιβ όπως η Αντζυ, σε αυτό το γύρο μάλλον δεν καλοδιαβάζει τα ποστ των συμπαικτών της και μονίμως τα παρερμηνεύει. Ή μήπως απλά τη βολεύει να το κάνει αυτο?


Λοιπον παιδακια...θα δωσω και εγω λιστα πριν με εξοντωσουν τα δολοφονια...
Ηρω --> πολυ υποπτη!
Γιουκι --> αυτη και εαν ειναι!!
Δαναη --> ιδιατερα!!
Μπιλλ σλειερ --> υποπτος αρκετα!!
Βεντετα --> και αυτος μια απο τα ιδια..!!
Κακερλακ --> το ενστικτο μου λεει οτι την εβαλαν ξανα δολοφονα, αλλα ακομα δεν ειμαι σιγουρη.....
Πωπωπω.....
Λοιπόν μάλλον καταλήγω ότι η Νεράιδα είναι η ιερόδουλη. Γιατί είμαι βεβαιη ότι έχει κάποιο ρολάκι σε αυτό το γύρο.
Οσο για το αν θα γινόταν να είναι 2 συνεχόμενες φορές 2 ίδιοι δολοφόνοι (ή και 3 ή και όλοι ακόμα) δεν θυμαμαι να υπάρχει κανόνας που να το απαγορέυει....

Η RE με έχει μπερδέψει πάααρα πολύ. Οπως και η ΚΕ.

Ψηφίζω Φοιβη για να προλάβω την ψηφοφορία μη τυχόν και με φάνε και θα επανέλθω αν ζήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Γενικά μου κάνει εντύπωση που μια πραγματικά καλή ντετέκτιβ όπως η Αντζυ, σε αυτό το γύρο μάλλον δεν καλοδιαβάζει τα ποστ των συμπαικτών της και μονίμως τα παρερμηνεύει. Ή μήπως απλά τη βολεύει να το κάνει αυτο?

Αλήθεια τι ακριβώς παρερμήνευσα; :hmm::D

Πωπωπω.....
Λοιπόν μάλλον καταλήγω ότι η Νεράιδα είναι η ιερόδουλη. Γιατί είμαι βεβαιη ότι έχει κάποιο ρολάκι σε αυτό το γύρο.
Οσο για το αν θα γινόταν να είναι 2 συνεχόμενες φορές 2 ίδιοι δολοφόνοι (ή και 3 ή και όλοι ακόμα) δεν θυμαμαι να υπάρχει κανόνας που να το απαγορέυει....

Δεν απαγορεύεται αλλά δεν είμαστε 10 άτομα που παίζουμε αλλά 20-25 αυτό σημαίνει ότι το να είναι πάντα οι ίδιοι είναι μεγάλη αδικία για τους υπόλοιπους...

Η RE με έχει μπερδέψει πάααρα πολύ. Οπως και η ΚΕ.

Ψηφίζω Φοιβη για να προλάβω την ψηφοφορία μη τυχόν και με φάνε και θα επανέλθω αν ζήσω.

Kάτι μου λέει ότι θα ζήσεις....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και ποτέ να μην τους είχες διαβάσει το ίδιο μου κάνει, σε θεωρώ πολύ δύσκολη αντίπαλο!!Και δεν νομίζω να είμαι η μόνη που το πιστεύει αυτό.
αντίπαλος?? δολοφόνα είσαι και συ μαρή? :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αν πω οτι έχω μπερδευτεί πάρα μα πάρα πολύ θα με πιστέψετε ή θα κατηγορηθώ για άλλη μια φορά δολοφόνος! :worry:


Η Phoebe άρχισε πάλι τα ψηφίζω στην τύχη, από ένστικτο.. επειδή δεν προλαβαίνω.. κλπ
Και όπως είπα θεωρώ πως η ΣΕ θα έβαζε σίγουρα εάν έστω δολοφόνο από αυτούς του προηγόυμενου παιχνιδιού, μιας και δε θα μας περνιούσε από το μυαλό.


Ίσως επειδή έχω μπερδευτεί και επειδή δεν έχω χρόνο;


Είμαι φαντομάς τί να κάνουμε;:P:P(αν και το μπισκοτάκιας πλέον είναι ένα κίνητρο:D:P)


Δεν αναφερόμουν σε εσένα συνάδελφε! Γιατί πήγες αμέσως να δικαιολογηθείς; :hmm:


@ vendeta: Ούτε και εμένα με έπεισες για την αθωότητά σου!


Υ.Γ. Μην έχετε οι περισσότεροι το νου σας στο προηγούμενο παιχνίδι! Μπορεί κάποιοι που βοήθησαν αρκετά στο προηγούμενο, σε αυτό είτε να πέσουν έξω είτε να είναι οι ίδιοι δολοφόνοι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Αλήθεια τι ακριβώς παρερμήνευσα; :hmm::D



Δεν απαγορεύεται αλλά δεν είμαστε 10 άτομα που παίζουμε αλλά 20-25 αυτό σημαίνει ότι το να είναι πάντα οι ίδιοι είναι μεγάλη αδικία για τους υπόλοιπους...



Kάτι μου λέει ότι θα ζήσεις....:P

Αλήθεια Angie_ann τι ακριβώς είναι αυτό που σου λέει ότι θα ζήσει;;;Φταίω εγώ μετά που έχω υποψίες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να σου θυμίσω τον αθώο Βιλλ του προηγούμενου γύρου που ψηφίστηκε σωρηδόν? :P

Μη μου θυμίζεις την μαύρη εκείνη μέρα.:P

Βλέπω πολλούς οι οποίοι σιωπούν και προβληματίζομαι όλο και περισσότερο.Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να έχω ακόμα βάσιμες υποψίες για κάποιους.:hmm:

Θα ψηφίσω ενστικτοδώς τον tetragrammaton.:hmm:Δεν ψήφισε στην προηγούμενη ψηφοφορία και η σιωπή του μου φαίνεται ύποπτη καθώς στον προηγούμενο γύρο ξεκίνησε με φόρα και μετά έκοψε απότομα.Ελπίζω να πέσω μέσα.

Ψήφος στον tetra για σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Neraida δεν ξέρω γιατί αλλά συνεχίζεις στο ίδιο το στυλάκι...Πολλή αφέλεια, κατηγορώ όσους με κατηγορούν κ.τ.λ.Στο προηγούμενο παιχνίδι ήσουν δολοφόνα και είχες ακριβώς την ίδια συμπεριφορά...:hmm::hmm::hmm:
Δεν βλέπω να έχεις ακόμα και πολλά ψωμιά από μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Αν πω οτι έχω μπερδευτεί πάρα μα πάρα πολύ θα με πιστέψετε ή θα κατηγορηθώ για άλλη μια φορά δολοφόνος! :worry:

αυτό ακριβός!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Επειδή σίγουρα δε θα προλάβω σήμερα να δω τι γίνεται στο παιχνίδι(γράφω εξετάσεις αύριο),ψηφίζω από τώρα Angie_Ann...
Και για την Ηρώ πλέον δεν είμαι σίγουρος ότι είναι πολίτης...αλλά προς το παρόν Angie...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ ψηφίζω Ηρώ! Ας πάει μια και μετά βλέπουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Λίγα λεπτά πριν τη δολοφονία:

[highlight]Λίστα για Πέμπτη[/highlight]
  1. Angie_Ann: Ηρώ
  2. Βill: Τetragrammaton
  3. Bill_Slayer: Angie_Ann
  4. Δανάη:
  5. fantasmenos: Lorien
  6. Ηρώ: Angie_Ann
  7. Kakerlak: Angie_Ann
  8. Kακή Επιρροή: Resident Evil
  9. Lorelai:
  10. Lorien: Bill_Slayer
  11. Neraida: Youki
  12. nina21:
  13. Phoebe: Ηρώ
  14. Resident Evil: Bill_Slayer
  15. shaman: Youki
  16. Τetragrammaton:
  17. vendetta: Angie_Ann
  18. Vkey:
  19. xanp: Angie_Ann
  20. Youki: Phoebe
Οι σταυρωμένοι με σειρά προτίμησης:P
Angie_Ann 5
Bill_Slayer 2
Ηρώ 2
Youki 2
Lorien 1
Phoebe 1
Resident Evil 1
Τetragrammaton 1

(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να έχετε κάνει ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας ως
τις 13.00! (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D) Όσοι μπορείτε τουλάχιστον, γιατί μπορεί να σας φάνε οι δολοφόνοι σήμερα.. δεν ξέρετε! :D


Σήμερα Πέμπτη θυμίζω ότι θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονημένου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Γιατί έχω ίδιο χρώμα με την Ηρώ? :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ακολουθεί σεντόνι. (Ελπίζω να προλάβω να το τελειώσω πριν τη 1)

Διάβασα ξανά καμμια 10ρια φορες όλα τα ποστ. Προσπάθησα να βρω αν υπάρχει κάποιος με χαρακτηριστικά ρουφιάνου και η μόνη πιθανή μου φαίνεται η Αντζυ. Δεν με εκπλήσει το ότι με θεωρεί ύποπτη, διότι ο ρουφιάνος ξέρει 5 απο τους 6 δολοφόνους και άρα για τον 6ο πάει στα τυφλά...Επίσης θεωρεί υποπτο το διδυμο Phoebe-Bill με το οποίο συμφωνώ.


Μερικά ποστ που αποδεικνύουν τα παραπάνω


Εγώ θεωρώ δολοφόνους Resident Evil, Neraida και Angie_Ann (ίσως να είναι και ιερόδουλη). Σε αυτόν τον γύρο θα ψηφίσω Angie_Ann...
Μια τυπικότατη συμπεριφορά δολοφόνου...Αναφέρω 2-3 ατομα (εκ των οποίως το 1 καλό είναι να είναι συνδολοφόνος για να μπερδέψω μετά τα πινακάκια του Φανταγκο) και τελικά ψηφίζω τον αθώο

Καλά μας δουλεύεις; :P

Kάτι ήξερε η Resident Evil και σε ψήφιζε ε; :whistle:

Ανανεώνω την λίστα δολοφόνων...

Δανάη, Ηρώ, Μπιλ, Φοίβη(?), Βεντέτα και Youki Ιερόδουλος.
το οτι με ψηφίζει λανθασμένα ανέφερα ήδη που οφείλεται...άλλωστε (με εξαίρεση την Ηρώ που θεωρούσα ότι θα την έβαζαν πολίτη, για τους υπόλοιπους είχα και εγώ μερικές υοψίες.

Λοιπόν..Αγαπητή Angie_ann όπως έχω ενημερωθεί υπάρχει περίπτωση σε δύο συνεχόμενα παιχνίδια να είναι κάποιος δολοφόνος...Γιατί όχι εσύ;;;Κατηγορείς επίμονα την Ηρώ η οποία στο προηγούμενο παιχνίδι άφησε τους πάντες με το στόμα ανοιχτό και σας ξεμπρόστιασε από την πολύ αρχή...Κάνω λάθος..;;;Γιατί λοιπόν να μην τη φοβούνται όλοι;;;Αλλά τόσο πολύ δεν ξέρω...Μου μυρίζει κάτι άσχημα...
Απίστευτα ύποπτη η υπεράσπιση της Ηρούς.

μα την Παναγία πάντως εγώ δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο με κατηγορούν όσοι με κατηγορούν :P

όποιος είδε απ την αρχή τα ποστς, έχω ξεκινήσει απ την αρχή με ένα πολύ συγκεκριμένο σκεπτικό και καθόλου "περίεργο" που αφορά τα δύο πρώτα μακρυνάρια ποστς :P
δεν έχω αλλάξει καθόλου γνώμη και το υποστηρίζω συνεχώς :P

δεν καταλαβαίνω γιατί σας μπερδεύω?
όσοι δεν μιλάνε τους κατηγορείτε, όσοι πάλι μιλάνε, πάλι τους κατηγορείτε :P


ωχου, ψηφίζω Αντζούγια οριστικά κι έτσι αποτινάσω από πάνω μου τον χαρακτηρισμό της Ιερόδουλης :P
ΑΝ είμαι ιερόδουλη, δεν θα ψήφιζα αυτή που θεωρείτε δολοφόνα εεεεε? :P

Sorry ΚΕ αλλά με αυτό το ποστ δεν τον αποτινάσεις αυτό τον χαρακτηρισμό...

Πλέον (και μεχρι νεωτέρας :P) θεωρώ δολοφόνους (και στους δολοφόνους εντάσσω και την ιερόδουλη) τους Ηρω, Βεντετα, Μπιλ, Φοιβη, Δαναη. Για 6ο θα έλεγα μάλλον την ΚΕ αλλα θα το ψάξω λίγο ακόμα, μιας και στη μέχρι τώρα μελέτη μου είχα επικεντρωθεί αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Και αλλάζω ψήφο σε Ηρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top