Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οι δολοφόνοι είναι 5. Εμείς ξέρουμε σίγουρα τον ένα (Lorien) και σχεδόν σίγουρα άλλους δύο( διαβολίνα, niyia). Άντε και τους ψηφίσαμε και μέχρι την τετάρτη τους έχουμε βγάλει και τους 3. Τους άλλους 2 πώς θα τους βρούμε? Αν είναι λίγο προσεκτικοί και ήσυχοι δε θα τους καταλάβουμε με τίποτα. Ούτε τα πινακάκια θα βοηθάνε γιατί μπορούμε να βρούμε πολλά κοινά μεταξύ οποιονδήποτε 2 ατόμων εδώ μέσα χωρίς να σημαίνει αυτό κάτι.
Εγώ λέω να αφήσουμε ακόμα κάποιους δολοφόνους στο παιχνίδι και είναι σίγουρο ότι θα μας οδηγήσουν στους υπόλοιπους.:hmm:
Τώρα πρέπει να προσέξουμε πολύ ποιοι θα ψηφίσουν lorien και διαβολίνα. Σίγουρα μέσα σ'αυτούς θα είναι κάποιοι δολοφόνοι που θα το κάνουν για ξεκάρφωμα.
Δε με βλέπω πολύ καλά. Τη βγάζω δε τη βγάζω μέχρι την τρίτη...:worry:
Είμαστε πιο κοντά από ποτέ σε δολοφονία δολοφόνου.
Αύριο ίσως να μη μπω. Θα ψηφίσω από τώρα niyia.

Αν ομως τους αφησουμε μεσα, θα τους δωσουμε και περισσοτερο καιρο να δρασουν, και πιος σου λεει οτι δεν θα χρησιμοποιησουν το οτι ξερουμε πιοι ειναι για να κναουν να φανει οτι καπιοι πολιτες ειναι δολοφονοι;...
Οσο για της ψηφφους.. οπως εχουν τα πραγματα, ολοι θα ψηφισουν αναμεσα σε αυτους τους τρεις, αλλιως ειναι σαν να καρφωνετε, οποτε δεν εχει νοημα να προσεξουμε σε αυτην την ψηφοφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον faith, και επίσης πιστεύω ότι οι πολίτες είναι πολλοί ακόμα ώστε να καταφέρουν οι δολοφόνοι να τους χειραγωγήσουν. Υπάρχουν δηλαδή πολλές απόψεις, και δεν μπορούν όλοι ξαφνικά και με μία κουβέντα να στραφούν σε άτομο που δεν παίζει και πολύ για δολοφόνος.

Οι περισσότεροι λίγο ως πολύ, έχουμε στο μυαλό μας 3 άτομα που τους θεωρούμε κατά 90% δολοφόνους. Ε, δεν μπορεί ξαφνικά κάποιος δολοφόνος να πει κάτι, και να μας κάνει να στραφούμε σε κάποιον άσχετο!

Σύμφωνα με το σκεπτικό που θα υιοθετήσω κι εγώ, καλό θα ήταν να μείνουν λίγο ακόμα αυτοί που θεωρούμε σίγουρους δολοφόνους, μπας και προδοθεί κανείς τους από μικρές κινήσεις. Και για να μην πάει χαμένη σε κάποιον άκυρο η ψήφος, θα την ρίξω στην Niyia, που έχει ήδη μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λίστα για Δευτέρα:
  1. Angie_Ann: Lorien
  2. Bill_Slayer:misslittledevil
  3. Bugs Bunny:
  4. burbuja:
  5. Corpse Bride: Lorien
  6. Dark_kronos: misslittledevil
  7. faithplus1: Niyia
  8. Founes:
  9. Lorien:
  10. mania:
  11. Michelle:misslittledevil
  12. misslittledevil:
  13. Molka:Niyia
  14. Niyia:
  15. Phoebe:
  16. Vkey: misslittledevil
  17. XRZ: misslittledevil
  18. Youki: Lorien
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να κάνετε ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ!! Δεν είναι υποχρεωτικό να ψηφίσετε μέχρι τη 13:00 (υποχρεωτικό είναι μέχρι τις 20:00), αλλά εάν δολοφονηθείτε η ψήφος σας μετράει!

misslittledevil: 5
Lorien: 3
Niyia:2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
θα ειναι ενδιαφέρον πάντως να δούμε (Σε περίπτωση ισοψηφίας) πως θα κινηθούν και αυτοί που θεωρούνται σίγουροι δολοφόνοι και οι υπόλοιποι που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα

[αν ο Κρόνος επανέλθει στη αρχική του ψήφο η δευτέρα μας βρίσκει σε ισορροπία σχεδόν πάντως...]:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
[αν ο Κρόνος επανέλθει στη αρχική του ψήφο η δευτέρα μας βρίσκει σε ισορροπία σχεδόν πάντως...]:hmm:

Χμμ.. Δεν βρισκω νοημα να αλλαξω την ψηφο μου ακομα, αφου παλι η διολινα θα φυγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Χμμ.. Δεν βρισκω νοημα να αλλαξω την ψηφο μου ακομα, αφου παλι η διολινα θα φυγει...

ναι στην παρούσα φάση ούτε εγώ απλά... σκεφτομουν φωναχτά :P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυριο θα μαθουμε τι ητανε ο δολοφονιμενος η αυτος που θα φηγει με την ψηφοφορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Είμαστε πιο κοντά από ποτέ σε δολοφονία δολοφόνου.
Πολύ σωστό. Είναι πολυ πιθανό να δολοφονήσουν κάποιον από τους υπόπτους για να ξεκαρφωθούν.

θα ειναι ενδιαφέρον πάντως να δούμε (Σε περίπτωση ισοψηφίας) πως θα κινηθούν και αυτοί που θεωρούνται σίγουροι δολοφόνοι και οι υπόλοιποι που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα
αυτό όντως θα έχει ενδιαφέρον.

Κάτι που επίσης ένα hint είναι το τι ώρα ψηφίζουν οι ύποπτοι. Πχ και η niyia και ο lorien παρόλο που μπαίνουν το ΣΚ στο θέμα δεν έχουν ψηφίσει ακόμα. Προφανως περιμένουν να κάνουν κάποια ανατροπή την τελευταία στιγμή όπως και την τελευταία φορά. Πάω να κανω μια έρευνα σχετικά και επανέρχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Μερικά hints ακόμα...

Ημέρα 2η...
Ο lorien έχει ήδη 2 ψήφους (πουρνό πουρνό) από πολίτες (doo και evouli) και η διαβολίνα ψηφίζει shaman. Λίγο αργότερα δηλώνει:
Εμενα αυτο που μου κανει ΜΕΓΑΛΗ εντυπωση ειναι οτι 3 παλιοι παιχτες "κατηγορουν" εναν νεο, για τον οποιο ουσιαστικα -οσοι ειμαστε παλιοι- δεν μπορουμε να γνωριζουμε πως παιζει, σωστα? Μηπως οι κινησεις αυτες δεν ειναι και τοσο.. αθωες? :hmm:
Απο την αλλη θα μου πεις.. δεν ειναι ο μονος νεος, αλλα αν ειναι σχεδιο δολοφονων αυτο, ετσι λειτουργει μια χαρα. Χχμμμ.. :worry:
Μα αγάπητή μου κι εσύ ένα νέο παίχτη ψήφισες. Και μάλιστα αθώο (κατά την κρίση μου).


αχ αχ αχ.. καρφωνεστε.. :P
ισα ισα που αν το αδεσποτο ΔΕΝ ηταν δολοφονος θα εσπευδε να ψηφισει γιατι δεν θα ηταν σιγουρο για την παραμονη του στο παιχνιδι.. (λεω εγω τωρα και ελπιζω να ζησω για να τα λεω και μετα το μεσημερι).. :P
Αυτό με προβληματίζει. Μήπως έχουμε ήδη "φάει" έναν δολοφόνο? Και γιατί οι υπόλοιποι δεν προσπαθήσαν να την σώσουν και ψηφίσαν άσχετα?

Aλλάζω ψήφο σε littlemissdevil. Αν και δεν θα αλλάξει κάτι αυτό πιστεύω ότι αυτή και η Niyia είναι δολοφόνοι. Έχω υπάρξει δολοφόνος και αναγνωρίζω τον τόνο των ποστς...:P
Αλλο ένα hint για μένα τουλάχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
1ον) Είμαι ύποπτη εγώ επειδή υποστήριξα (αν κ δεν το 8υμάμαι) στην Μισσ, κ δεν είναι ο Κρόνος που υποστηρίζει την Angie_Ann?

2ον) Η Youki γτ χαίρεται που έφυγε το evouli αφού ήταν ρουφιάνος υπέρ των πολιτών?

3ον) Το ΣΚ εκτός από το παιχνίδι έχουμε κ άλλες δουλειές


Ααααα...ναι, όσο για ψήφο, είμαι μεταξύ των :
  1. Angie_Ann
  2. Dark_kronos
  3. faithplus1
  4. Lorien
  5. mania
  6. Michelle
  7. misslittledevil
  8. Youki
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Δεν μας πείθεις :bleh:

Επίσης είναι πολύ πιθανόν η Νiyia να συμπεριλαμβάνει δολοφόνο στη λίστα για ξεκάρφωμα (εκτός του Lorien και της miss) λέτε να πρόκειται για την Michelle ή τη Μάνια? :hmm: (οι άλλοι νομίζω ότι είναι αθώοι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
1ον) Είμαι ύποπτη εγώ επειδή υποστήριξα (αν κ δεν το 8υμάμαι) στην Μισσ, κ δεν είναι ο Κρόνος που υποστηρίζει την Angie_Ann?

2ον) Η Youki γτ χαίρεται που έφυγε το evouli αφού ήταν ρουφιάνος υπέρ των πολιτών?

3ον) Το ΣΚ εκτός από το παιχνίδι έχουμε κ άλλες δουλειές


Ααααα...ναι, όσο για ψήφο, είμαι μεταξύ των :
  1. Angie_Ann
  2. Dark_kronos
  3. faithplus1
  4. Lorien
  5. mania
  6. Michelle
  7. misslittledevil
  8. Youki

1) Η miss θεωριτε δολοφονα, η angie_ann οχι, και εσενα εχουμε και αλλους λογους να σε κατηγορουμε... Και επισης μεγαλο κολημα εχεις φαει μαζι μου...

2)Γιατι μαθαμε οτι ητανε ρουφιανος και βγαλαμε καπια συμερασματα, ενω αν δεν εβγαινε δε θα ειχαμε υποψην μας το τι μας υποδεικνιε, και μπορει να να εφευγε καπια στιγμη χωρις να μαθουμε τι ητανε οποτε και δεν θα μας ειχε βοηθισει καθολου

3)Ναι αλλα μια χαρα μπαινεις και γραφεις για να αθωοθεις, να ψηφισεις ομως δεν εχει χρονο;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν μας πείθεις :bleh:

Επίσης είναι πολύ πιθανόν η Νiyia να συμπεριλαμβάνει δολοφόνο στη λίστα για ξεκάρφωμα (εκτός του Lorien και της miss) λέτε να πρόκειται για την Michelle ή τη Μάνια? :hmm: (οι άλλοι νομίζω ότι είναι αθώοι)

Η και ο Faith... Δεν ξερω... πολυ επιμενει να μην διωξουμε τους δολοφονους, και ισως να τον βολευει αυτο, για να προλαβει να ξαποστειλει περισσοτερους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
πω πω παιδια τι χαμος εγινε εδω; :P
αυτη τη φορα δεν εχω να πω τελευταια λογια, μονο οτι θα σας παρακολουθω.. :)
καλη συνεχεια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Η και ο Faith... Δεν ξερω... πολυ επιμενει να μην διωξουμε τους δολοφονους, και ισως να τον βολευει αυτο, για να προλαβει να ξαποστειλει περισσοτερους...

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό...Πιθανόν να έχεις και δίκιο. Πάντως εγώ νομίζω ότι ο 4ος δολοφόνος είναι η Phoebe ή η Michele. Επίσης το αδέσποτο είναι πολύ πιθανόν να ήταν δολοφόνος. Οπότε μας μένει μόνο 1 για να βρούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
προσωπικά έχω κολήσει σε αυτόν τον συνδιασμό

faithplus1: Niyia Ψηφίζει δολοφόνο επειδή όλοι ψηφηζουν τα δικά τους, άρα βάζει άλλο όνομα για ξεκάρφωμα, προκειμένου να μας τυφλώσει και οι δύο λογικά είναι δολοφόνοι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Πρωινή ερώτηση προς τη ΣΕ.
Πότε θα μας πείτε πόσοι δολοφόνοι έχουν μείνει? Είναι νωρίς ακόμα το ξέρω, αλλά με τρώει η περιέργεια!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω ενα εχω να πω..

ΖΗΤΩ ΟΙ ΞΑΝΘΙΕΣ! :bot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν ξέρω πότε θα σας πούμε, πάντως είναι πολύ νωρίς ακόμα, 3η (ή 4η; ) μέρα παιχνιδιού είναι! :D


Διαβολίνα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Τι έγινε? Που εξαφανιστήκαν όλα τα δολοφονάκια? Στριμωχτήκατε ε? :P

ΥΓ: Κάτι μου λέει πως στη 1 σας χαιρετάω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top