Αρχείο από το παιχνίδι

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
adespoto συγχαρητήρια για το πολύ ωραίο σου και περιεκτικό post. :clapup:
Αν μπορούσες να το κάνεις edit και να προσθέσεις η burbuja για ποιον λόγο άλλαξε και από ποιον σε ποιον θα σου ήμουν υπόχρεος.
Αρχίζω να πιστεύω ότι φοβήθηκες τις απειλές μου για τον ρουφιάνο και είπες να το παίξεις καλή ;)

Θα συγκρατήσω τα τελευταία που είπες για τους πιθανούς δολοφόνους όπου αντίστοιχα οι λίστες είναι:
evouli: dooo, fandago, Dark_Kronos[FONT=&quot], faithplus1[/FONT]
mania: burbuja,
Dark_Kronos, faithplus1, fandagο, dooo
hunter:
burbuja, Dark_Kronos, faithplus1, corpse, dooo

Οι boldαρισμένοι είναι αυτοί που ανήκουν σε όλες τις περιπτώσεις, οπότε είναι και οι πιο πιθανοί.
Εδώ έχω το πινακάκι μόνο για το τι ψήφισαν αυτοί οι τρεις:
  1. Dark_Kronos: κενό > XRZ > Bill_Slayer > adespoto > misslittledevil
  2. dooo: phoebe > Niyia > Niyia > Dark_Kronos > Dark_Kronos
  3. faithplus1: burbuja > κενό > XRZ > XRZ > misslittledevil
Απ' ότι φαίνεται η doo έχει ψηφίσει 2 φορές τον Dark_Kronos οπότε θεωρώ απίθανο να είναι και οι δύο συγχρόνως δολοφόνοι, ειδικά μάλιστα αφού ο Dark_Kronos σε έναν από τους δύο γύρους που τον ψήφισε η doo, κινδύνευε να βγει.

Αν δείτε το πιο πρόσφατο πινακάκι που έχω εδώ (όσοι δεν ζαλίζονται:P) θα δείτε ότι:
  1. Αρκτούρος : kronos >misslittledevil >misslittledevil > evouli> Kronos
  2. burbuja: phoebe> Niyia > Niyia > evouli > misslittledevil
  3. Corpse Bride: mania > XRZ > Niyia > evouli > misslittledevil
  4. dooo: phoebe > Niyia >Niyia> Dark_Kronos > Dark_Kronos
  5. evouli: phoebe > Niyia > Niyia > adespoto > ψηφοφορία (και καλά)
  6. fandago: Kakerlak > Hunter >Niyia > adespoto > misslittledevil
  7. XRZ: Niyia > Hunter > Phoebe > faithplus1 > adespoto
Ο Αρκτούρος έχει ψηφίσει 2 φορές τον ίδιο πολίτη.
Η burbuja 4 φορές πολίτες 3 διαφορετικούς!
Η Corpse Bride έχει ψηφίσει 2 φορές πολίτες, 2 διαφορετικούς πολίτες.
Η doo 3 φορές πολίτες, 2 διαφορετικούς.
Το evouli 3 φορές πολίτες, 2 διαφορετικούς.

Ο fandago 2 φορές πολίτη, 2 διαφορετικούς.
Η XRZ 2 φορές πολίτη, 2 διαφορετικούς.

Άρα συμπεραίνουμε ότι είτε η burbuja είναι καθαρός δολοφόνος με δολοφονικό ένστικτο, ή ότι είναι γκαντέμα και πετυχαίνει πολίτες. Διαλέγετε.:D

Σας κούρασα πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
adespoto συγχαρητήρια για το πολύ ωραίο σου και περιεκτικό post. :clapup:
Αν μπορούσες να το κάνεις edit και να προσθέσεις η burbuja για ποιον λόγο άλλαξε και από ποιον σε ποιον θα σου ήμουν υπόχρεος.
Αρχίζω να πιστεύω ότι φοβήθηκες τις απειλές μου για τον ρουφιάνο και είπες να το παίξεις καλή ;)

Θα συγκρατήσω τα τελευταία που είπες για τους πιθανούς δολοφόνους όπου αντίστοιχα οι λίστες είναι:
evouli: dooo, fandago, Dark_Kronos[FONT=&quot], faithplus1[/FONT]mania: burbuja, Dark_Kronos, faithplus1, fandagο, dooohunter: burbuja, Dark_Kronos, faithplus1, corpse, dooo

Οι boldαρισμένοι είναι αυτοί που ανήκουν σε όλες τις περιπτώσεις, οπότε είναι και οι πιο πιθανοί.
Εδώ έχω το πινακάκι μόνο για το τι ψήφισαν αυτοί οι τρεις:
  1. Dark_Kronos: κενό > XRZ > Bill_Slayer > adespoto > misslittledevil
  2. dooo: phoebe > Niyia > Niyia > Dark_Kronos > Dark_Kronos
  3. faithplus1: burbuja > κενό > XRZ > XRZ > misslittledevil
Απ' ότι φαίνεται η doo έχει ψηφίσει 2 φορές τον Dark_Kronos οπότε θεωρώ απίθανο να είναι και οι δύο συγχρόνως δολοφόνοι, ειδικά μάλιστα αφού ο Dark_Kronos σε έναν από τους δύο γύρους που τον ψήφισε η doo, κινδύνευε να βγει.

Αν δείτε το πιο πρόσφατο πινακάκι που έχω εδώ (όσοι δεν ζαλίζονται:P) θα δείτε ότι:
  1. Αρκτούρος : kronos >misslittledevil >misslittledevil > evouli> Kronos
  2. burbuja: phoebe> Niyia > Niyia > evouli > misslittledevil
  3. Corpse Bride: mania > XRZ > Niyia > evouli > misslittledevil
  4. dooo: phoebe > Niyia >Niyia> Dark_Kronos > Dark_Kronos
  5. evouli: phoebe > Niyia > Niyia > adespoto > ψηφοφορία (και καλά)
  6. fandago: Kakerlak > Hunter >Niyia > adespoto > misslittledevil
  7. XRZ: Niyia > Hunter > Phoebe > faithplus1 > adespoto
Ο Αρκτούρος έχει ψηφίσει 2 φορές τον ίδιο πολίτη.
Η burbuja 4 φορές πολίτες 3 διαφορετικούς!
Η Corpse Bride έχει ψηφίσει 2 φορές πολίτες, 2 διαφορετικούς πολίτες.
Η doo 3 φορές πολίτες, 2 διαφορετικούς.
Το evouli 3 φορές πολίτες, 2 διαφορετικούς.

Ο fandago 2 φορές πολίτη, 2 διαφορετικούς.
Η XRZ 2 φορές πολίτη, 2 διαφορετικούς.

Άρα συμπεραίνουμε ότι είτε η burbuja είναι καθαρός δολοφόνος με δολοφονικό ένστικτο, ή ότι είναι γκαντέμα και πετυχαίνει πολίτες. Διαλέγετε.:D

Σας κούρασα πάλι;
Από μένα απλά respcet!:worship::worship:Μέχρι αύριο θα έχω αναθεωρήσει σίγουρα την άποψή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
thirsty for blood....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ θα ψηφίσω burbuja,γιατί ο founes έχει άγριες διαθέσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σούμα για Δευτέρα
  1. Αρκτούρος:
  2. adespoto:
  3. Bill_Slayer: burbuja
  4. burbuja:
  5. Corpse Bride:
  6. Dark_kronos:
  7. dooo:
  8. faithplus1:
  9. fandago:
  10. Molka:
  11. XRZ: Dark_kronos
  12. Youki:
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να κάνετε ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ!! Δεν είναι υποχρεωτικό να ψηφίσετε μέχρι τη 13:00 (υποχρεωτικό είναι μέχρι τις 20:00), αλλά εάν δολοφονηθείτε η ψήφος σας μετράει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σούμα για Δευτέρα
  1. Αρκτούρος:
  2. adespoto:
  3. Bill_Slayer: burbuja
  4. burbuja:
  5. Corpse Bride:
  6. Dark_kronos:
  7. dooo:
  8. faithplus1:
  9. fandago:
  10. Molka:
  11. XRZ: Dark_kronos
  12. Youki:
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να κάνετε ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ!! Δεν είναι υποχρεωτικό να ψηφίσετε μέχρι τη 13:00 (υποχρεωτικό είναι μέχρι τις 20:00), αλλά εάν δολοφονηθείτε η ψήφος σας μετράει!

Το κάνω κι εγώ quote να δει η kajira ότι δουλεύουμε. :P




adespoto / fandago, χωρίς να κρίνω την ορθότητα ή μη των συλλογισμών σας, απλά respect μόνο και μόνο για τον κόπο και τις αναλύσεις σας. (aka κάποιοι το 'χουν πάρει θερμά το παιχνίδι και πρέπει ο επόμενος γύρος να αρχίσει γρήγορα, τ' ακούς καγιράκι; :P)




Το βαμπίρ παρακαλείται να σωπάσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
εδιτ: adespoto, έχω μια μικρή απορία. Γιατί σε απασχολεί τόσο πολύ το ποιος άλλαξε τελευταία στιγμή την ψήφο του; :worry:



Γιατί πιστεύω οτι οι δολοφόνοι, θέλοντας με κάποιο τρόπο να καθορίσουν το αποτέλεσμα, αλλάζουν πιο εύκολα ψήφο απ'ο,τι οι πολίτες. Χωρίς βέβαια αυτό να ισχύει πάντα. Απλά με το δικό μου σκεπτικό έτσι πρέπει να γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
adespoto / fandago, χωρίς να κρίνω την ορθότητα ή μη των συλλογισμών σας, απλά respect μόνο και μόνο για τον κόπο και τις αναλύσεις σας. (aka κάποιοι το 'χουν πάρει θερμά το παιχνίδι και πρέπει ο επόμενος γύρος να αρχίσει γρήγορα, τ' ακούς καγιράκι; :P)
aka = also known as οπότε να προσέχετε που το χρησιμοποιείτε, δεν μπαίνει απλά όπου θέλει κάποιος να δώσει επεξήγηση.;)
Γιατί πιστεύω οτι οι δολοφόνοι, θέλοντας με κάποιο τρόπο να καθορίσουν το αποτέλεσμα, αλλάζουν πιο εύκολα ψήφο απ'ο,τι οι πολίτες. Χωρίς βέβαια αυτό να ισχύει πάντα. Απλά με το δικό μου σκεπτικό έτσι πρέπει να γίνεται...
Πολύ σωστή η σκέψη, γιαυτό και κάποιες φορές δεν ήθελα να αφήσω σε αυτούς την τελική ψήφο και ψήφισα τελευταία στιγμή! Βέβαια, αν οι δολοφόνοι έχουν σίγουρη την θέση τους (δλδ δεν απειλούνται) δεν καίγονται να ψηφίσουν τελευταία στιγμή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χαρά στο κουράγιο σας με τις αναλύσεις! Ακόμα κι εγώ που ξέρω ποιος είναι ποιος, ..ζαλίστηκα και μπερδεύτηκα! (βέβαια εγώ είμαι και ημιξανθιά, οπότε μάλλον δικαιολογείται! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Επειδή είμαι σίγουρος ότι αν τα ξέρεις όλα, είναι πολύ διασκεδαστικό να βλέπεις να γίνονται υποθέσεις επί των υποθέσεων, προτείνω στο επόμενο παιχνίδι να υπάρχει και η ιδιότητα του παρατηρητή.
Αυτός, θα ξέρει ποιοι είναι οι δολοφόνοι, ποιος είναι ο ρουφιάνος και απλά θα παρακολουθεί το παιχνίδι ΧΩΡΙΣ φυσικά να έχει δικαίωμα να συμμετέχει ενεργά και να postάρει ούτε και σαν βαμπίρ, φάντασμα ή ότι άλλη κουταμάρα σκεφτεί.:)
Έτσι θα διασκεδάζουν περισσότερα άτομα.
Φυσικά έτσι υπάρχει ο κίνδυνος να διαρρεύσουν οι πληροφορίες, γιαυτό το αφήνω στην κρίση της Σ.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν ξέρω, θα το σκεφτούμε, αν και δύσκολο, επειδή ήδη ο αριθμός των συμμετοχόντων σε αυτό το παιχνίδι ήταν σεβαστά μικρότερος απ' ότι στο προηγούμενο και φοβάμαι πως στο επόμενο θα είναι ακόμα πιο λίγοι αυτοί που θα θέλουν.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αν μπορούσες να το κάνεις edit και να προσθέσεις η burbuja για ποιον λόγο άλλαξε και από ποιον σε ποιον θα σου ήμουν υπόχρεος...


ούτε ένα σαβ/κο δεν μπορεί να λείψει κανείς και βρίσκεται φακελωμένος..!! :P

fandago με εκπλήσσεις.. κάνεις τόσο κόπο για όλα αυτά τα πινακάκια και ψάχνεις και ψάχνεις τόσο καιρό τώρα, και για τα λίγα δικά μου ποστς "αναθέτεις" το ψάξιμο σε άλλον..? ολίγον τι σε συνεργασία μου φέρνει αυτό.. και αυτό, με τη σειρά του, -εμένα προσωπικά- μου δημιουργεί υποψίες... :hmm:


τεσπα.. αν βαριέσαι να κοιτάξεις τις αιτιολογήσεις μου για τα άτομα που ψήφισα, ρώτα εμένα και θα πάρεις τις απαντήσεις που θες.. ;)




Αν δείτε το πιο πρόσφατο πινακάκι που έχω εδώ (όσοι δεν ζαλίζονται:P) θα δείτε ότι:
  1. burbuja: phoebe> Niyia > Niyia > evouli > misslittledevil
Ο Αρκτούρος έχει ψηφίσει 2 φορές τον ίδιο πολίτη.
Η burbuja 4 φορές πολίτες 3 διαφορετικούς!
............................................................

...Άρα συμπεραίνουμε ότι είτε η burbuja είναι καθαρός δολοφόνος με δολοφονικό ένστικτο.....

επίσης, άλλο ένα συμπέρασμα που βγαίνει απ'αυτό, είναι ότι τυχαίνει τα άτομα που έχω στην λίστα με τους τοπ ύποπτους δολοφόνους κατά την δική μου κρίση, να συμπίπτουν με αυτά που έχουν και οι περισσότεροι.. αλλιώς, τα συγκεκριμένα άτομα θα ήταν ακόμα στο παιχνίδι..

απ'τη στιγμή λοιπόν, που βγαίνει απ'το παιχνίδι κάποιο απ'τα άτομα που υποπτεύομαι, είτε από ψηφοφορία είτε από δολοφονία, είναι έυλογο ότι δεν μπορώ να συνεχίσω να το ψηφίζω (!), επομένως προχωράω στον επόμενο ύποπτο -κατ'εμέ πάντα-.. :)

μάλιστα, αν προσέξεις καλά αυτό που κι εσύ ο ίδιος λες στο πινακάκι σου, όταν δεν βγήκε η niyia την πρώτη φορά που την ψήφισα, συνέχισα να την ψηφίζω καθώς την είχα τοπ ύποπτη για δολοφόνα εκείνη την στιγμή.. αλλά τελικά, ψηφίστηκε κι απ'τους υπόλοιπους και αποχώρησε...:P

μ' αυτό λοιπόν το τόσο υποχθόνιο και ύπουλο σκεπτικό έχω ψηφίσει 3 διαφορετικά άτομα... ;) :P


.....ή ότι είναι γκαντέμα και πετυχαίνει πολίτες. Διαλέγετε.

η γκαντεμιά είναι το δεύτερο όνομά μου... :smoke::bleh:

τεσπα.. βαρέθηκα να αναλύω.. δεν είμαι απ' αυτούς που λένε "το κρίμα στο λαιμό σας", κλπ.. απλά αναλύω τις σκέψεις μου και την άποψή μου, κι όπως λέει κι ο fandago.. "Διαλιέχτεε..!!" :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
fandago με εκπλήσσεις.. κάνεις τόσο κόπο για όλα αυτά τα πινακάκια και ψάχνεις και ψάχνεις τόσο καιρό τώρα, και για τα λίγα δικά μου ποστς "αναθέτεις" το ψάξιμο σε άλλον..? ολίγον τι σε συνεργασία μου φέρνει αυτό.. και αυτό, με τη σειρά του, -εμένα προσωπικά- μου δημιουργεί υποψίες... :hmm:
Αλίμονο burbuja αν μπορούσα να βρω μόνος μου τους δολοφόνους και αν δεν λάμβανα υπόψιν μου οποιαδήποτε παρατήρηση κάποιου άλλου παίκτη. Αν αυτό λέγεται συνεργασία και δη αυτό είναι έγκλημα, τότε εγκλημάτησα! Το θέμα είναι ότι ακόμα και για να βρεθούν οι δολοφόνοι χρειάζεται συνεργασία.
Όσο για το αν θα μπορούσα να βρω τα post σου, εννοείται ότι γίνεται, αλλά αφού το έχει κάνει ήδη το adespoto γιατί να τα ξαναψάχνω;
Τέλος, είσαι άτυχη όχι γιατί πέτυχες πολίτες ενώ είσαι πολίτης, αλλά γιατί έπεσες πάνω στον νέο Sherlok fantago που παρατήρησε ότι εσύ, ως δολοφόνος δεν πρόσεξες τι ψήφιζες και καρφώθηκες!:worry::whistle::D

Έψαξα τελικά και βρήκα ότι δεν άλλαξες ψήφο, απλά ψήφισες τελευταία στιγμή, γιαυτό μάλλον δεν το έχει βάλει το adespoto. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αληθεια τα βρισκω βαρετα τα πινακακια και την τοση υπεραναλυση. Ιλεος.
Ψηφιζω youki χωρις καμια αιτιολογια (κι αυτο ειναι αψυχολογητη κινηση που θελει να μπερδεψει τα πραγματα τη στιγμη που η youki δεν εχει καμια υποψια και καμια ψηφο, οεο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Σούμα για Δευτέρα
  1. Αρκτούρος:
  2. adespoto:
  3. Bill_Slayer: burbuja
  4. burbuja:
  5. Corpse Bride:Youki
  6. Dark_kronos:
  7. dooo:
  8. faithplus1:
  9. fandago:
  10. Molka:
  11. XRZ: Dark_kronos
  12. Youki:
(άμα δειτε κάνα λάθος να πείτε, άνθρωπος ειμαι! :P)
ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ: πρέπει ΟΛΟΙ να κάνετε ΞΕΚΑΘΑΡΟ ποστ με τη ψήφο σας (δηλ όχι "νομίζω εσύ εισαι" αλλά "ψηφίζω νικ" :D)
ΣΗΜΕΙΩΣΗ!! Δεν είναι υποχρεωτικό να ψηφίσετε μέχρι τη 13:00 (υποχρεωτικό είναι μέχρι τις 20:00), αλλά εάν δολοφονηθείτε η ψήφος σας μετράει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι ακόμα και για να βρεθούν οι δολοφόνοι χρειάζεται συνεργασία.

σ'αυτό συμφωνούμε απόλυτα.. :)

Τέλος, είσαι άτυχη όχι γιατί πέτυχες πολίτες ενώ είσαι πολίτης, αλλά γιατί έπεσες πάνω στον νέο Sherlok fantago που παρατήρησε ότι εσύ, ως δολοφόνος δεν πρόσεξες τι ψήφιζες και καρφώθηκες!:worry::whistle::D

κι εγώ παρατηρώ ότι έχεις πολλές εμμονές σ'αυτό το γκέιμ.. (ξουρουζού, διαολίνα,τώρα μουά..) :P

πώς εννοείς το ότι δεν πρόσεξα τι ψήφιζα.. αιτιολόγηση πλίίζ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αληθεια τα βρισκω βαρετα τα πινακακια και την τοση υπεραναλυση. Ιλεος.
Ψηφιζω youki χωρις καμια αιτιολογια (κι αυτο ειναι αψυχολογητη κινηση που θελει να μπερδεψει τα πραγματα τη στιγμη που η youki δεν εχει καμια υποψια και καμια ψηφο, οεο).
Θα το ξαναπώ για τελευταία ελπίζω φορά. Τα πινακάκια και τις αναλύσεις τα κάνω για να βοηθάω εμένα που δεν θέλω να διαβάζω όλα τα post πίσω κάθε φορά και απλά διαβάζω τα προηγούμενα συμπεράσματα μου. Αν θέλει φυσικά κάποιος άλλος θα χαρώ πολύ να μάθω ότι τον βοήθησαν και αυτόν. Αν όμως θέλετε θα τα κρατάω για τον εαυτό μου κάπου αλλού χωρίς να παρεμβάλλονται στο θέμα.;)
κι εγώ παρατηρώ ότι έχεις πολλές εμμονές σ'αυτό το γκέιμ.. (ξουρουζού, διαολίνα,τώρα μουά..) :P

πώς εννοείς το ότι δεν πρόσεξα τι ψήφιζα.. αιτιολόγηση πλίίζ... :)
Δεν έχω καμία εμμονή, απλά τα στοιχεία που έχω ή αυτά που θα αποκτήσω από την αποκάλυψη της ιδιότητας με οδηγούν να ψηφίσω συγκεκριμένα άτομα.
Εξηγώ αυτό που δεν κατάλαβες: αν είσαι δολοφόνος τότε δεν έδωσες και πολλή σημασία στις ψήφους που έδωσες και καρφώθηκες ψηφίζοντας 3 άτομα που αποκαλύφθηκε ότι ήταν πολίτες. Αν πχ πρόσεχες, αφού ήξερες ότι σε εκείνους τους γύρους θα αποκαλύπτονταν πολίτες, θα απέφευγες να τους ψηφίσεις.

Πάντως ξαναλέω, αν σας κουράζω να κρατάω τις αναλύσεις για μένα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Δεν ξέρω βρε παιδιά, καλά όλα αυτά τα πινακάκια (δεν σε κατηγορώ που τα φτιάχνεις fandago, δημοκρατία έχουμε :P) )και τα σχεδιαγράμματα, και έχουν μία βάση, αλλά δεν ξεχνάω ότι τα μεν προέρχονται από τον fandago που κάθε μέρα έχει άλλον σίγουρο δολοφόνο και μάλιστα υπερασπίζεται την άποψη του μέχρι την τελευταία στιγμή (σχεδόν :P), και τα δε προέρχονται από το adespoto που την Παρασκευή κινδύνεψε να φύγει με ικανό αριθμό ψήφων.

Τα συμπεράσματα στα οποία κατέληξες adespoto μου έχουν λογική, κανείς δεν μπορεί να το αρνηθεί. Αλλά fandago νομίζω ότι εσύ το ξεχείλωσες λιγάκι :P Βγάζεις 7 παίκτες (ανάμεσα σε αυτούς και τον εαυτό σου) υπόπτους επειδή ψήφισαν παίκτες που πέθαναν εν τέλει! Είναι προφανές ότι ανάμεσα σε αυτούς τους 7 παίκτες υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος, ίσως και 2, αλλά το ότι ψήφισαν ανθρώπους που έφυγαν από το παιχνίδι μέσω ψηφοφορίας ή δολοφονίας, δεν κάνει κανέναν από αυτούς ένοχο στα μάτια μου. Πολύ απλά γιατί όταν αυτός που ψηφίζεις πεθαίνει, ψηφίζεις κάποιον άλλο που θεωρείς ύποπτο, ή κάποιον που σε ψήφισε, ή κάποιον που έχετε ισοψηφήσει ώστε να βγει αυτός και να γλιτώσεις εσύ, ή κάποιον που τελοσπάντων έχεις βάλει στο μάτι για χ,ψ λόγους.

Θα πρέπει να είσαι πραγματικά πολύ απρόσεκτος ή να μην σε νοιάζει για να προδωθείς με τον τρόπο που κατηγορείς την burbuja κυρίως. Και από την στιγμή που οι δολοφόνοι συνεννοούνται μεταξύ τους, δεν νομίζω να άφηναν ένα μέλος της ομάδας να κάνει τέτοια πατάτα. :worry:

Τελοσπάντων, that's just me, ας έρθω τώρα στο προκείμενο. Ψηφίζω τον Krono, γιατί υπάρχει το θέμα του ρουφιάνου, και τον υποψιάζομαι για αυτό το πόστο, μιλάει λίγο αλλά αναστατώνει τις ψηφοφορίες. Για το ίδιο πόστο υποψιάζομαι και 2 άλλους παίκτες αλλά πρέπει να το σκεφτώ. :hmm:Δεν πιστεύω ότι ο ρουφιάνος έχει αποφασίσει με ποια πλευρά είναι.

Άντε να δούμε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αλλά fandago νομίζω ότι εσύ το ξεχείλωσες λιγάκι :P Βγάζεις 7 παίκτες (ανάμεσα σε αυτούς και τον εαυτό σου) υπόπτους επειδή ψήφισαν παίκτες που πέθαναν εν τέλει! Είναι προφανές ότι ανάμεσα σε αυτούς τους 7 παίκτες υπάρχει τουλάχιστον ένας δολοφόνος, ίσως και 2, αλλά το ότι ψήφισαν ανθρώπους που έφυγαν από το παιχνίδι μέσω ψηφοφορίας ή δολοφονίας, δεν κάνει κανέναν από αυτούς ένοχο στα μάτια μου.
Αφού είναι προφανές λοιπόν, δεν είναι λογικό τους 1 ή 2 επικρατέστερους να τους ψάχνεις σε αυτούς που ψήφισαν τους περισσότερους αθώους;;)
Πολύ απλά γιατί όταν αυτός που ψηφίζεις πεθαίνει, ψηφίζεις κάποιον άλλο που θεωρείς ύποπτο, ή κάποιον που σε ψήφισε, ή κάποιον που έχετε ισοψηφήσει ώστε να βγει αυτός και να γλιτώσεις εσύ, ή κάποιον που τελοσπάντων έχεις βάλει στο μάτι για χ,ψ λόγους.
Η burbuja ποτέ δεν κινδύνεψε, δεν ψήφισε κανέναν επειδή την ψήφισε και αν έβαλε κάποιον στο μάτι ποτέ δεν με έπεισε με επιχειρήματα:)
Θα πρέπει να είσαι πραγματικά πολύ απρόσεκτος ή να μην σε νοιάζει για να προδωθείς με τον τρόπο που κατηγορείς την burbuja κυρίως. Και από την στιγμή που οι δολοφόνοι συνεννοούνται μεταξύ τους, δεν νομίζω να άφηναν ένα μέλος της ομάδας να κάνει τέτοια πατάτα. :worry:
Ή πολύ απλά δεν περίμενε ότι κάποιος θα κάθετε να φτιάχνει πίνακες ή να προσέχει και να θυμάται όλους όσους ψήφισε ο καθένας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top