Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Πρέπει να την εξασκείτε τη γλώσσα οπωσδήποτε για χρόνια, ειδάλλως την ξεχνάτε και μενετε στα βασικά. C1 Γερμανικά εδώ κι αμα με βάλεις να μιλήσω είμαι σκουριά.
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Πρέπει να την εξασκείτε τη γλώσσα οπωσδήποτε για χρόνια, ειδάλλως την ξεχνάτε και μενετε στα βασικά. C1 Γερμανικά εδώ κι αμα με βάλεις να μιλήσω είμαι σκουριά.
Τι ίδιο και γω με τα Γαλλικά. DALF C2 παρακαλώ πριν αρκετά χρόνια και ναι μεν συνεννοούμαι, αν απαιτηθεί, αλλά πώς συνεννοούμαι.΄Αστα να πάνε. Ευτυχώς τουλάχιστον καταλαβαίνω τι μου λένε.

Ενώ με τα Αγγλικά absolutely no problem at all.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Τι ίδιο και γω με τα Γαλλικά. DALF C2 παρακαλώ πριν αρκετά χρόνια και ναι μεν συνεννοούμαι, αν απαιτηθεί, αλλά πώς συνεννοούμαι.΄Αστα να πάνε. Ευτυχώς τουλάχιστον καταλαβαίνω τι μου λένε.

Ενώ με τα Αγγλικά absolutely no problem at all.
Πόσο είχες στα προφορικά συνολικά;
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Πόσο είχες στα προφορικά συνολικά;
Κάπου καταχωνιασμένο σ΄ένα συρτάρι το έχω. Πάντως δεν το είχα πάρει με μεγάλο βαθμό επειδή το είχα δώσει την ακριβώς επόμενη χρονιά από το C1 και με προετοιμασία γύρω στους 4 μήνες μόνο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Κάπως ετσι έφτασα κι εγω στο Γ1 χωρίς να το προσπαθησω να το πάρω, αγκομαχώντας από το Β2 (Γερμανικά)

Τα αγγλικά, καλύτερα κι από Άγγλο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Κάπου καταχωνιασμένο σ΄ένα συρτάρι το έχω. Πάντως δεν το είχα πάρει με μεγάλο βαθμό επειδή το είχα δώσει την ακριβώς επόμενη χρονιά από το C1 και με προετοιμασία γύρω στους 4 μήνες μόνο.
Με τέσσερις μήνες; Θα είχες καλό επίπεδο στο C1
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
@gm1508676 ...θα μου χαρίσεις τ΄ ονοματάκι σου ; :redface:

Το ρώτησα, σε άλλο θρεντ, και δεν έπρεπε...

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη φυσικά...
________________

@juste un instant...δεν τα πας καλά με τους κανόνες ή ιδέα μου είναι ; :devil:

Κατ΄ αρχήν, καλό δρόμο να έχει το θέμα που άνοιξες...

Κατά δεύτερον, θα πρέπει να γράψεις μια μικρή εισαγωγή...για να ξέρει ο καθένας (κι ας είναι ευδιάκριτο και απ΄ τον τίτλο...) τί ακριβώς θέλεις...Πώς ακριβώς το έχεις στο μυαλό σου...:)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Τι ακριβως παίζει με το ελληνικο ΥΤ και βλεπω πολλούς στα σχόλια απο κατω απο τα βιντεο να έχουν αντι για κανονικο username, ενα της μορφης παπάκι user-ajrdhuehije-dhgeh (τυχαία γράμματα);;
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,505 μηνύματα.
Τι ακριβως παίζει με το ελληνικο ΥΤ και βλεπω πολλούς στα σχόλια απο κατω απο τα βιντεο να έχουν αντι για κανονικο username, ενα της μορφης παπάκι user-ajrdhuehije-dhgeh (τυχαία γράμματα);;
Aπλα το αφηνουν ετσι...
Μπορεις ομως να μπεις στις ρυθμισεις και να βαλεις η το ονομα του καναλιου εφοσον υπαρχει η να
βαλεις καποιο ονομα χρηστη που θελεις διαφορετικο διπλα στο @.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Aπλα το αφηνουν ετσι...
Μπορεις ομως να μπεις στις ρυθμισεις και να βαλεις η το ονομα του καναλιου εφοσον υπαρχει η να
βαλεις καποιο ονομα χρηστη που θελεις διαφορετικο διπλα στο @.
thanks μουρμούρι, έτσι ακριβώς ειναι τελικά.

Νόμιζα πως ήταν τίποτα comment μποτάκια φάση, αλλά έτσι ειναι.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Συγγνώμη, @juste un instant, δεν τραγουδάνε...οι δικοί μου οι χορωδοί (δηλαδή όχι ακριβώς δικοί μου, αλλά κατάλαβες τί εννοώ...) ; :confused:

Τί εννοείς με τούτο ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Τι ακριβώς συζητάτε;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,871 μηνύματα.
Συγγνώμη, @juste un instant, δεν τραγουδάνε...οι δικοί μου οι χορωδοί (δηλαδή όχι ακριβώς δικοί μου, αλλά κατάλαβες τί εννοώ...) ; :confused:
Δεν το είδα καλά όλο το βίντεο. Είμαι εξω... Απλά δεν φαίνονται οι χορωδοί να τραγουδούν...
Ίσως μπερδεύτηκα από τα καθαρά ινστρουμενταλ της Μοριμουμ :P
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Τι ακριβώς συζητάτε;
Μου είπε...για τη χορωδία μου (μέσα...)...

Δεν πολυκατάλαβα...αλλά θα βγάλουμε άκρη, τώρα που θα ΄ρθει...Για να δω και τί έχει να μου πει...:devil:

Αν δεν με ικανοποιεί (η απάντησή του...) θα μαζέψω όλα τα τραγουδάκια μου, από το θέμα του, και θα πάω αλλού...:pfff:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν το είδα καλά όλο το βίντεο. Είμαι εξω... Απλά δεν φαίνονται οι χορωδοί να τραγουδούν...
Ίσως μπερδεύτηκα από τα καθαρά ινστρουμενταλ της Μοριμουμ :P
Η ουσία δεν είναι να δεις το βίντεο...μα ν΄ ακούσεις τη μελωδία...:confused:

Οι χορωδοί μου τραγουδάνε, λοιπόν...

Πάρε πίσω αυτό που είπες...:P
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Καλα οχι οτι με νοιάζει, συνεχίστε
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Καλα οχι οτι με νοιάζει, συνεχίστε
Καλέ γιατί είσαι έτσι...κακιασμένο ;

Δεν είπαμε να προσαρμόσεις και τη ζωή σου ανάλογα, ok...

Είναι Παρασκευή, όμως, και έχω χαρούλες...και τα βλέπω όλα θετικά...

Ακόμα κι εσένα !!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top