Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Ναι. Σφόδρα.

Δεν ειμαι ο ίδιος άνθρωπος που ήξερες.
Ο ίδιος είσαι.
Και το ξέρεις.
Και μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν είσαι ο ίδιος.
Δεν θα το πετύχεις (ευτυχώς).
Αυτό δα έλειπε να μας αλλοιώνουν τον χαρακτήρα, οι διάφοροι ανάξιοι για μας που βρέθηκαν στον δρόμο μας.
΄Οχι αγαπητέ μου, δεν αξίζει τον κόπο ούτε καν να το σκεφτείς.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Ο ίδιος είσαι.
Και το ξέρεις.
Και μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν είσαι ο ίδιος.
Δεν θα το πετύχεις (ευτυχώς).
Αυτό δα έλειπε να μας αλλοιώνουν τον χαρακτήρα, οι διάφοροι ανάξιοι για μας που βρέθηκαν στον δρόμο μας.
΄Οχι αγαπητέ μου, δεν αξίζει τον κόπο ούτε καν να το σκεφτείς.
Άδικα προσπαθείς αγαπημένη μου Λένω.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Και το ξέρεις.
Και μην προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν είσαι ο ίδιος.
Δεν θα το πετύχεις (ευτυχώς).
Αυτό δα έλειπε να μας αλλοιώνουν τον χαρακτήρα, οι διάφοροι ανάξιοι για μας που βρέθηκαν στον δρόμο μας.
΄Οχι αγαπητέ μου, δεν αξίζει τον κόπο ούτε καν να το σκεφτείς.
Όσο πιο πολύ σε διαβάζω, τόσο πιο πολύ σε θαυμάζω...

Οφείλω να ομολογήσω, ότι στην αρχή ήμουν αρκετά επιφυλακτική απέναντί σου. Το γιατί δεν το γνωρίζω...Αλλά όσο περνάει ο καιρός, και σε διαβάζω όλο και περισσότερο, καταλήγω στο ότι είσαι πέρα για πέρα αληθινή. Και άκρως υποστηρικτική. Δεν προσποιείσαι ενδιαφέρον...Το έχεις.-

Συνήθως δεν εξομολογούμαι τόσα πολλά...δημόσια, αλλά - φαίνεται ότι - είναι 2η μέρα των αποκαλύψεων και η σημερινή...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Μ΄ αρέσει πολύ...αυτό το κουμπάκι με το έλεος...Είναι πολύ χαριτωμένο και

Όσο πιο πολύ σε διαβάζω, τόσο πιο πολύ σε θαυμάζω...

Οφείλω να ομολογήσω ότι στην αρχή, ήμουν αρκετά επιφυλακτική απέναντί σου. Το γιατί δεν το γνωρίζω...Αλλά όσο περνάει ο καιρός, και σε διαβάζω όλο και περισσότερο, καταλήγω στο ότι είσαι πέρα για πέρα αληθινή. Και άκρως υποστηρικτική. Δεν προσποιείσαι ενδιαφέρον...Το έχεις.-

Συνήθως δεν εξομολογούμαι τόσα πολλά...δημόσια, αλλά - φαίνεται ότι - είναι η 2η μέρα των αποκαλύψεων και η σημερινή...
Ειλικρινά σ΄ευχαριστώ πάρα πολύ.
Με συγκινείς.

Καληνύχτα σε όλους.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Celebrate Yahoo GIF
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
@Volkswagen Fan μας έχεις λείψει στη λέξη της ημέρας! Ποιος θα γράφει Starbucks. και Apple. :bye:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ωπ τώρα θυμήθηκα το θέμα αυτό.

Τράπεζα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Ο κόσμος των λογικών δεν μπερδεύεται από τον Τρελό αλλά ο Τρελός είναι η σπάθα που κόβει τον γόρδιο Γνωστικό Όφι και διαλύει τον ατέλειωτο κύκλο.
Να κάτι τέτοια λες...και δε θα το γλιτώσεις...:upside:

Θα κάνω την αρχή...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,050 μηνύματα.
Να κάτι τέτοια λες...και δε θα το γλιτώσεις...:upside:

Θα κάνω την αρχή...
Σορρυ έβλεπα ενα ντοκιμαντερ (απο τα καλά τα δικά μας τα μπασιστικά) σχετικά με τον Διαλεκτικό Υλισμό και πως αυτά που προτείνουν οι Χέγκελ και Μαρξ αποτελούν μια "λατρεία" (cult) και εκαύλωσα ολίγον.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top