Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αν έγραψα 2 πράγματα παραπάνω εδώ πέρα το έκανε επειδή ένιωθα άνετα και ήθελα να ακούσω την άποψη και τις συμβουλές σας πάνω στα θέματα αυτά.
Πάντως επειδή θέλω να το ξεκαθαρίσω αυτό. Δεν είχα και ούτε έχω σκοπό να σε αποτρέψω από το να γράφεις. Όμως, προσπαθώ να σου δώσω να δεις το θέμα κι από την σκοπιά του αναγνώστη των μηνυμάτων σου. Φαίνεται να ζητάς συμβουλές, αλλά δεν φαίνεται να τις θέλεις πραγματικά. Μάλλον θέλεις απλά να ξεσπάσεις κάπου, το οποίο το κατανοώ. Απλώς ένα φόρουμ δεν μπορεί να είναι ούτε φίλος μας ούτε ο θεραπευτής μας.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το ότι οι περισσότεροι δεν μοιράζεστε πληροφοριες για τη ζωή σας άρα κ τα προβληματα σας δε σημαίνει ότι θα θεωρείτε "κουραστικό"(όπως ειπώθηκε κ στην κουβεντουλα) όποιον το κάνει . Για κάποιους το φόρουμ είναι ένα μέρος που μπορούν να μοιραστούν πράγματα που τους προβληματίζουν και τους στεναχωρούν . Οφείλουμε να το σεβαστούμε. Αν κατι δε μας αρέσει το προσπερνάμε δεν κρίνουμε και κατηγορούμε έναν άνθρωπο που ήδη φαίνεται να είναι ψυχολογικά φορτισμένος.
Λίγη κατανόηση .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Πάντως επειδή θέλω να το ξεκαθαρίσω αυτό. Δεν είχα και ούτε έχω σκοπό να σε αποτρέψω από το να γράφεις. Όμως, προσπαθώ να σου δώσω να δεις το θέμα κι από την σκοπιά του αναγνώστη των μηνυμάτων σου. Φαίνεται να ζητάς συμβουλές, αλλά δεν φαίνεται να τις θέλεις πραγματικά. Μάλλον θέλεις απλά να ξεσπάσεις κάπου, το οποίο το κατανοώ. Απλώς ένα φόρουμ δεν μπορεί να είναι ούτε φίλος μας ούτε ο θεραπευτής μας.
Δεν θέλω να ξεσπάσω κάπου, ειδικά σε άτομα τα οποία δεν γνωρίζω προσωπικά. Απλά από ένα σημείο και μετά είναι κουραστικό να λέμε για ψυχολόγο μόνο και μόνο επειδή γράφω την άποψη μου σε διαφορά θέματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Ναι γιατί όχι 🙃🙃
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτό που είπε χτες πάντως ο Φώτης ότι δε θέλει ψυχολόγο αλλά κάποια άτομα στη ζωή του να τον αγαπούν το έχω σκεφτεί κι εγώ στο παρελθόν πιο γενικά. Πχ αν έχεις ενα οικονομικό πρόβλημα κ στεναχωριέσαι ο ψυχολόγος τι να κάνει ? Το ξέρω ότι χτες για τους φίλους του απάντησα πως μπορεί να τον βοηθήσει να βρει έμμεσα αλλά τώρα που το ξανά σκέφτομαι μπορεί να κάνω και λάθος
Γενικά με προβλημάτιζει το συγκεκριμένο θέμα . Η αλήθεια είναι πως η ψυχοθεραπεία (την οποία έχω διακόψει εδώ και 1 χρόνο αλλά θα ξανά ξεκινήσω την επόμενη εβδομάδα 🤗) με έχει βοηθήσει αλλά σε θεωρητικό επίπεδο μόνο . Κάποια πρακτικά ζητήματα (πχ αυτό που απασχολεί τον Φώτη ) δεν βελτιώνονται ούτε μέσα από την ψυχοθεραπεία.
Ιον και Φώτη, έχετε σκεφτεί να κάνετε παρέα;
Πως σου ήρθε ?😅
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Αυτό που είπε χτες πάντως ο Φώτης ότι δε θέλει ψυχολόγο αλλά κάποια άτομα στη ζωή του να τον αγαπούν το έχω σκεφτεί κι εγώ στο παρελθόν πιο γενικά. Πχ αν έχεις ενα οικονομικό πρόβλημα κ στεναχωριέσαι ο ψυχολόγος τι να κάνει ? Το ξέρω ότι χτες για τους φίλους του απάντησα πως μπορεί να τον βοηθήσει να βρει έμμεσα αλλά τώρα που το ξανά σκέφτομαι μπορεί να κάνω και λάθος
Γενικά με προβλημάτιζει το συγκεκριμένο θέμα . Η αλήθεια είναι πως η ψυχοθεραπεία (την οποία έχω διακόψει εδώ και 1 χρόνο αλλά θα ξανά ξεκινήσω την επόμενη εβδομάδα 🤗) με έχει βοηθήσει αλλά σε θεωρητικό επίπεδο μόνο . Κάποια πρακτικά ζητήματα (πχ αυτό που απασχολεί τον Φώτη ) δεν βελτιώνονται ούτε μέσα από την ψυχοθεραπεία.

Πως σου ήρθε ?
Ευχαριστώ πολύ, είναι αυτό που λέω εδώ και καιρό. Δηλαδή ο ψυχολόγος θα μου βρει φίλους?? Θα μου βρει κοπέλα?? Η θα με βοηθήσει να αλλάξω τον κόσμο που είναι ότι να ναι??
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο για τη συζήτηση παιδιά μου που κάνατε καθώς έλειπα. Όχι δεν είναι γενίκευση ούτε έχει ψυχολογικά κάποιος που απλά έχει περάσει άσχημα στην Ελλάδα. Με τη λογική αυτή οι 700.000 που έφυγαν για το εξωτερικό επειδή δεν άντεχαν την Ελλάδα πρέπει να πάνε σε ψυχολόγο.
Τυγχάνει να μην συμπίπτουν οι ώρες που ποστάρουμε...Αυτό δε σημαίνει ότι συζητούσαμε πίσω από την πλάτη σου (κάτι τέτοιο αφήνεις να εννοηθεί...)...:)

Άλλο...υπάρχουν πολλά προβλήματα στον τόπο μου (αλίμονο, συμφωνώ...), άλλο σα λαός έχουμε και τα στραβά μας (αλλά κι άλλα τόσα καλά...) και τελείως διαφορετικό το να μετατοπίζω τα όποια προσωπικά μου θέματα σ' έναν ολόκληρο λαό...
Αν έγραψα 2 πράγματα παραπάνω εδώ πέρα το έκανε επειδή ένιωθα άνετα και ήθελα να ακούσω την άποψη και τις συμβουλές σας πάνω στα θέματα αυτά.
Δεν υπάρχουν συμβουλές, σε τέτοιου είδους θέματα. Αλλωστε, φάνηκε να έχεις βγάλει τα - όποια - συμπεράσματά σου. Εξέφρασες την άποψή σου, η οποία, εμένα προσωπικά, δε με βρήκε σύμφωνη, έτσι όπως διατυπώθηκε...

Συζήτηση κάνουμε, απλά. Δε μαλώνουμε...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, είναι αυτό που λέω εδώ και καιρό. Δηλαδή ο ψυχολόγος θα μου βρει φίλους?? Θα μου βρει κοπέλα?? Η θα με βοηθήσει να αλλάξω τον κόσμο που είναι ότι να ναι??
Συμφωνώ απόλυτα!!! Έχει να κάνει σε ποιους ανθρώπους θα πέσεις ξεκάθαρα .
Και όντως πλέον λίγο πολύ είναι ότι να ναι ειδικά στην ηλικία μας .
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ότι οι περισσότεροι δεν μοιράζεστε πληροφοριες για τη ζωή σας άρα κ τα προβληματα σας δε σημαίνει ότι θα θεωρείτε "κουραστικό"(όπως ειπώθηκε κ στην κουβεντουλα) όποιον το κάνει . Για κάποιους το φόρουμ είναι ένα μέρος που μπορούν να μοιραστούν πράγματα που τους προβληματίζουν και τους στεναχωρούν . Οφείλουμε να το σεβαστούμε. Αν κατι δε μας αρέσει το προσπερνάμε δεν κρίνουμε και κατηγορούμε έναν άνθρωπο που ήδη φαίνεται να είναι ψυχολογικά φορτισμένος.
Λίγη κατανόηση .
Νομίζω ότι...γίνεσαι λίγο άδικη ; Τί λες ; ;)

Και όχι λίγη κατανόηση, μα πολύ...:)

Και ας μη χρησιμοποιούμε 'σκληρές' λέξεις, όπως το : κατηγορούμε. Κανείς δεν κατηγόρησε κανέναν...

Διάλογος γίνεται. Νομίζω...
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πω απλά αυτό και θα αποχωρήσω γιατί διαβάζω πραγματικα όλα αυτά που έχουν ειπωθεί από την πρώτη μέρα που μπήκα στο φόρουμ..

Και ο Φώτης και η Ιον έχουν παραδεχτεί τουλάχιστον σε εμένα ότι πρπει να μιλήσουν κάπου και να λύσουν τα οποία θέματα τους .

Τώρα γιατί δημόσια μόλις τους λέει κάτι τέτοιο αντιδρούν έτσι δεν ξέρω..
Ή καλύτερα ξέρω πλέον..

Ψάχνουν αποδοχή και το κυριότερο?
Προσοχή...

Καθαρά προσωπική μου άποψη όλο αυτό..

Ειδικά με τον Φώτη έχουμε ρίξει άπειρες σελίδες με μελάνι αναμασωντας το ίδιο και το ίδιο θέμα..

Φώτη μου σου έχω πει ξεκάθαρα θα στο πω και δημόσια πλέον χωρίς να με ενδιαφέρει η γνώμη των υπολοιπων .
Το πρόβλημα στην σχέση με τους φίλους σου είσαι εσύ και μόνο εσύ.
Εσύ τους δίνεις πάτημα είτε να σε εκμεταλευτουν είτε να σε χλευαζουν όπως λες συνέχεια.
Η καθαρά δική σου ανάγκη για αποδοχή από αυτούς τους δίνει το δικαίωμα να σε χειρίζονται όπως θέλουν αυτοί.

Και ναι συμφωνώ ο ψυχολόγος δεν θα σου βρει φίλους .
Ο ψυχολόγος θα σου δείξει την ανάγκη που σε κάνει να υπομένεις πολλά προκειμένου να λες οτι έχεις φίλους..

Είναι κρίμα όντως να δέχεσαι " επίθεση " όπως λες αλλα πλέον όλοι εμείς βλέπουμε ότι το να σε χαϊδεύουν τα αυτιά δεν σε βοηθάει.

Δεν μπορείς να κατηγορείς τους πάντες και τα πάντα κρύβοντας το καθαρά δικό σου πρόβλημα κάτω από την κουβέρτα και όλοι εμείς να συμφωνούμε μόνο και μόνο για να μην πληγωθείς.
Κάνεις δεν θέλει να σε πληγώσει, να σε ταρακουνήσει θέλει πλέον ;)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Τυγχάνει να μην συμπίπτουν οι ώρες που ποστάρουμε...Αυτό δε σημαίνει ότι συζητούσαμε πίσω από την πλάτη σου (κάτι τέτοιο αφήνεις να εννοηθεί...)...:)

Άλλο...υπάρχουν πολλά προβλήματα στον τόπο μου (αλίμονο, συμφωνώ...), άλλο σα λαός έχουμε και τα στραβά μας (αλλά κι άλλα τόσα καλά...) και τελείως διαφορετικό το να μετατοπίζω τα όποια προσωπικά μου θέματα σ' έναν ολόκληρο λαό...

Δεν υπάρχουν συμβουλές, σε τέτοιου είδους θέματα. Αλλωστε, φάνηκε να έχεις βγάλει τα - όποια - συμπεράσματά σου. Εξέφρασες την άποψή σου, η οποία, εμένα προσωπικά, δε με βρήκε σύμφωνη, έτσι όπως διατυπώθηκε...

Συζήτηση κάνουμε, απλά. Δε μαλώνουμε...
Προφανώς και δεν μαλώνουμε, αλλά όταν σε κάθε τι που γράφω από κάτω ακολουθούν σχόλια πήγαινε σε ψυχολόγο, αντί να πάρεις το iPhone δώσε τα χρήματα και πήγαινε σε γιατρό, δεν ισχύουν αυτά που λες καταλαβαίνω ότι δεν είναι πολύ ευγενικό για εμένα. Ζω στην Ελλάδα 22 χρόνια και ξέρω τι λαός είμαστε σαν μέσος όρος, δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα από το κεφάλι μου . Χαρακτηριστικό είναι ότι πολλά μέλη στο φόρουμ γράφουν την απογοήτευση που εχουν από την Ελλάδα (άλλοι βρίζουν τους Έλληνες κιόλας με ασχημο τρόπο) όμως όταν το έγραψα εγώ πήρα την απάντηση που πήρα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και ο Φώτης και η Ιον έχουν παραδεχτεί τουλάχιστον σε εμένα ότι πρπει να μιλήσουν κάπου και να λύσουν τα οποία θέματα τους
Μιλάμε για τον Φώτη εμένα δεν ξέρω γιατί με έμπλεξες αλλά οκ θα σου απαντήσω.
Έχω ξανά πει ότι έχω κάνει ψυχοθεραπεία κ θα την συνεχίσω όμως όπως είπα κ από την εμπειρία μου δεν αφορά θέματα που είναι πρακτικά(όπως αυτό που προβληματίζει τον Φώτη ) αλλά περισσότερο θεωρητικά . Ναι θα τον βοηθήσει όπως λες να καταλάβει γιατί έχει την αναγκη να τον αποδέχονται όμως θα συνεχίσει να νιώθει μόνος αν δε βρεθεί στο διάβα του ένας άνθρωπος να του πει "είμαι εδώ :) "
Όλα αυτά τα γράφω με καλή διάθεση παρόλο που έχω δει διάφορες έμμεσες επιθέσεις τώρα τελευταία προς εμένα από μεριάς σου .
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ, είναι αυτό που λέω εδώ και καιρό. Δηλαδή ο ψυχολόγος θα μου βρει φίλους?? Θα μου βρει κοπέλα?? Η θα με βοηθήσει να αλλάξω τον κόσμο που είναι ότι να ναι??
Θα σε βοηθήσει....να βρεις εσένα. Να βρεις τον εαυτό σου. Να τον αποδεχθείς και να τον αγαπήσεις...

Σαν γίνει αυτό, όλα τ' άλλα θα έρθουν. Δε θα σου βρει φίλους, δε θα σου βρει κοπέλα. Γιατί θα το κάνεις μόνος σου, πλέον...

Δεν μπορεί να σου λέμε όλοι το ίδιο πράγμα, με τόση βεβαιότητα. Οπότε πίστεψέ το. Δεν είναι η άποψη του ενός, αλλά πολλών...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και τι σας κάνει να πιστεύετε ότι τώρα δεν μπορεί να βρει φίλους ή κοπέλα ? Δηλαδή πρέπει να έχουμε την τοπ αυτοπεποίθηση για να έχουμε μια παρέα ή έναν άνθρωπο δίπλα μας ? Απλά δεν έχει γνωρίσει τους κατάλληλους ανθρώπους και κακά τα ψέματα είναι δύσκολο στις μέρες μας αυτό . Εγώ του πρότεινα όσο μπορεί να κοινωνικοποιηθεί.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη λέμε ό,τι θέλουμε...

Και φίλους μπορεί να κάνει και κοπέλες (κι όχι κοπέλα...) μπορεί να βρει. Και του το έχουμε πει, πολλές φορές...

Μα πρέπει να το πιστέψει ο ίδιος, πρώτα απ' όλα. Όσες φορές κι αν του το πούμε, αν ο ίδιος δεν το πιστεύει δε γίνεται τίποτα...
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ναι αυτό λέω . Εννοείται πως μπορεί όπως όλοι μας. Δε χρειάζεται να πληρούμε συγκεκριμένες προδιαγραφές για κάτι τέτοιο...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Μη λέμε ό,τι θέλουμε...

Και φίλους μπορεί να κάνει και κοπέλες (κι όχι κοπέλα...) μπορεί να βρει. Και του το έχουμε πει, πολλές φορές...

Μα πρέπει να το πιστέψει ο ίδιος, πρώτα απ' όλα. Όσες φορές κι αν του το πούμε, αν ο ίδιος δεν το πιστεύει δε γίνεται τίποτα...
Έχω φίλο, το παιδί που σας λέω, εγώ τουλάχιστον τον νιώθω δικό μου άνθρωπο πλέον όμως εκείνος δεν ξέρω αν θέλει το ίδιο και αν θέλει να με κάνει παρέα και μετά την εξεταστική. Εύχομαι να είναι απλά φόβοι μου αυτά που γράφω και να μην ισχύουν, απλά στο πανεπιστήμιο άλλαξε η ζωή μου ταχύτατα, δύσκολο να εξηγήσω τι εννοώ όμως η αλλαγές που δέχθηκα σε γνωστικό και κοινωνικό επίπεδο ήταν πολύ απότομες για να τις διαχειριστώ.

Όσο για την κοπέλα δεν φοβάμαι εμένα, αλλά τους γονείς μου, την πορεία μου στο πανεπιστήμιο και γενικά αν είμαι έτοιμος για κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω αν την στιγμή αυτή θα μπορώ να συνδυάσω ακαδημαϊκή πορεία και κοπέλα και για αυτό κάνω πίσω.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιλάμε για τον Φώτη εμένα δεν ξέρω γιατί με έμπλεξες αλλά οκ θα σου απαντήσω.
Έχω ξανά πει ότι έχω κάνει ψυχοθεραπεία κ θα την συνεχίσω όμως όπως είπα κ από την εμπειρία μου δεν αφορά θέματα που είναι πρακτικά(όπως αυτό που προβληματίζει τον Φώτη ) αλλά περισσότερο θεωρητικά . Ναι θα τον βοηθήσει όπως λες να καταλάβει γιατί έχει την αναγκη να τον αποδέχονται όμως θα συνεχίσει να νιώθει μόνος αν δε βρεθεί στο διάβα του ένας άνθρωπος να του πει "είμαι εδώ :) "
Όλα αυτά τα γράφω με καλή διάθεση παρόλο που έχω δει διάφορες έμμεσες επιθέσεις τώρα τελευταία προς εμένα από μεριάς σου .
Αγάπη μου γλυκιά δυστηχως θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι στην παρούσα φάση δεν μπορείς να βοηθήσεις εσύ τον Φώτη γιατί ακριβώς είστε στην ίδια μοίρα.

Ακριβώς όμως...με έχετε απασχολήσει με ακριβώς τα ίδια θέματα ....


Αυτό το λέω μετά και απο δικές μας συζητήσεις και φυσικά δεν βλέπω πουθενά τις επιθέσεις που λες .
Τώρα επειδή δεν σου αρέσουν αυτά που σου λέω πλέον γιατί ειναι η αλήθεια και όχι γιατι σε χαϊδεύω ειναι καθαρά δικό σου θέμα και δεν με απασχολεί καθόλου...

Το έχω ξαναπεί..το να μου στέλνουν κάποιοι μηνυματα να μου κατηγορούν ανθρώπους, να μου λένε γεγονότα και εγώ να κάθομαι και να τα πιστεύω και όχι να τα ψάχνω να δω αν όντως έχουν γίνει έτσι και αν όντως σε έχουν προσβάλει δεν θα το κάνω ...

Πιόνι για να μαζεύεται δημόσιες καρδούλες δεν θα γίνω...

Σου έχω πει ουκ ολίγα για το ποια η γνώμη μου για πολλούς που με ρωτούσες και μάλιστα συμφωνούσες και εσύ και πλέον βλέπω μια άλλη συμπεριφορά...

Άλλωστε είναι γνωστό πως όποιος σου λέει κάποια πραγνατα για να σε κινητοποίηση τον λαμβάνεις σαν εχθρό σου και όπως στα ειπα σε μηνύματα το λέω και δημόσια πλέον ότι δεν είναι τυχαίο ότι πας από τον έναν στον άλλον ζητώντας αποδοχή και εσύ..

Ένα θα σου πω ..είσαι 18 και είμαι 42 ..
Αυτό να το σκεφτείς την επόμενη φορά που θα νομίζεις ότι θα καθίσω να πιστέψω πολλά από αυτά που μου έχεις πει ..

Αν περίμενες ότι μπορείς εσύ να με πατήσεις πάνω στην ευαισθησία μου με ψυχολογικά γεγονότα και με αλλά πολλά για να λάβεις κάτι το οποίο δεν πήρες από εκεί που ήσουν εισαι βαθιά νυχτωμένη ότι θα άφηνα όλα αυτά έτσι και δεν θα έψαχνα να δω αν είναι όντως αλήθεια..

Αυτά και το κλείνω γιατί και εσύ και ο Φώτης το να πατάτε σε ψυχολογικά θέματα να ψάχνετε προσοχή και αποδοχή μέσα από ένα φόρουμ παίζοντας με ευαισθησίες και ηθικές ανθρώπων είναι τουλάχιστον κατακριτέο και άμεσα επιληψίμο ακομα και από την διαχείριση ...

Στο λέω και δημόσια πρόσεχε γιατί αυτή σου ή συμπεριφορά δεν θα σου προσφέρει αυτό που αναζητάς και άσε τα παραμύθια για επιθέσεις που ούτε καν υπάρχουν.
Δεν έχω κανένα λόγο να σου επιυεθω απλά πλέον δεν μπορώ να πιστεύω όλα αυτά που μου έλεγες πιστεύοντας ότι δεν θα το ψάξω, να ρωτήσω τα ίδια τα άτομα αν ειναι όντως αληθεια .
Αυτά στους συνομιληκους σου αγάπη μου γλυκιά και όχι σε μια γυναίκα που έχει και κόρη σαν και εσένα και ξέρω πολύ καλύτερα να σας διαχειρίζομαι ;)

Αυτά με καθόλου διάθεση ούτε για επίθεση ούτε για κάτι άλλο..
Άλλωστε δεν έχω λόγο να επιτίθομαι απλά κάποια πράγματα πρπει να λέγονται ωμά όταν πατάνε σε θέματα ψυχολογίας και το κυριότερο?
Όταν θίγεις ηθικές άλλων ανθρώπων...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,157 μηνύματα.
Αγάπη μου γλυκιά δυστηχως θα μου επιτρέψεις να σου πω ότι στην παρούσα φάση δεν μπορείς να βοηθήσεις εσύ τον Φώτη γιατί ακριβώς είστε στην ίδια μοίρα.

Ακριβώς όμως...με έχετε απασχολήσει με ακριβώς τα ίδια θέματα ....


Αυτό το λέω μετά και απο δικές μας συζητήσεις και φυσικά δεν βλέπω πουθενά τις επιθέσεις που λες .
Τώρα επειδή δεν σου αρέσουν αυτά που σου λέω πλέον γιατί ειναι η αλήθεια και όχι γιατι σε χαϊδεύω ειναι καθαρά δικό σου θέμα και δεν με απασχολεί καθόλου...

Το έχω ξαναπεί..το να μου στέλνουν κάποιοι μηνυματα να μου κατηγορούν ανθρώπους, να μου λένε γεγονότα και εγώ να κάθομαι και να τα πιστεύω και όχι να τα ψάχνω να δω αν όντως έχουν γίνει έτσι και αν όντως σε έχουν προσβάλει δεν θα το κάνω ...

Πιόνι για να μαζεύεται δημόσιες καρδούλες δεν θα γίνω...

Σου έχω πει ουκ ολίγα για το ποια η γνώμη μου για πολλούς που με ρωτούσες και μάλιστα συμφωνούσες και εσύ και πλέον βλέπω μια άλλη συμπεριφορά...

Άλλωστε είναι γνωστό πως όποιος σου λέει κάποια πραγνατα για να σε κινητοποίηση τον λαμβάνεις σαν εχθρό σου και όπως στα ειπα σε μηνύματα το λέω και δημόσια πλέον ότι δεν είναι τυχαίο ότι πας από τον έναν στον άλλον ζητώντας αποδοχή και εσύ..

Ένα θα σου πω ..είσαι 18 και είμαι 42 ..
Αυτό να το σκεφτείς την επόμενη φορά που θα νομίζεις ότι θα καθίσω να πιστέψω πολλά από αυτά που μου έχεις πει ..

Αν περίμενες ότι μπορείς εσύ να με πατήσεις πάνω στην ευαισθησία μου με ψυχολογικά γεγονότα και με αλλά πολλά για να λάβεις κάτι το οποίο δεν πήρες από εκεί που ήσουν εισαι βαθιά νυχτωμένη ότι θα άφηνα όλα αυτά έτσι και δεν θα έψαχνα να δω αν είναι όντως αλήθεια..

Αυτά και το κλείνω γιατί και εσύ και ο Φώτης το να πατάτε σε ψυχολογικά θέματα να ψάχνετε προσοχή και αποδοχή μέσα από ένα φόρουμ παίζοντας με ευαισθησίες και ηθικές ανθρώπων είναι τουλάχιστον κατακριτέο και άμεσα επιληψίμο ακομα και από την διαχείριση ...

Στο λέω και δημόσια πρόσεχε γιατί αυτή σου ή συμπεριφορά δεν θα σου προσφέρει αυτό που αναζητάς και άσε τα παραμύθια για επιθέσεις που ούτε καν υπάρχουν.
Δεν έχω κανένα λόγο να σου επιυεθω απλά πλέον δεν μπορώ να πιστεύω όλα αυτά που μου έλεγες πιστεύοντας ότι δεν θα το ψάξω, να ρωτήσω τα ίδια τα άτομα αν ειναι όντως αληθεια .
Αυτά στους συνομιλήσουν σου αγάπη μου γλυκιά και όχι σε μια γυναίκα που έχει και κόρη σαν και εσένα και ξέρω πολύ καλύτερα να σας διαχειρίζομαι ;)

Αυτά με καθόλου διάθεση ούτε για επίθεση ούτε για κάτι άλλο..
Άλλωστε δεν έχω λόγο να επιτίθομαι απλά κάποια πράγματα πρπει να λέγονται ωμά όταν πατάνε σε θέματα ψυχολογίας και το κυριότερο?
Όταν θίγεις ηθικές άλλων ανθρώπων...
Μια χαρά είναι η ιόν σαν κοπέλα, απλά και εκείνη δεν έπεσε σε κακό περιβάλλον και αντιδρά έτσι στενάχωρα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top