Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά το είπα... Τουλίπες. Μου έδωσαν τηλέφωνο που δεν σηκώνεται. Θα τη βρω την άκρη αλλιώς. :devil:
Το περίεργο...θα ήταν να σου δώσουν (ή να βρεις...) τηλέφωνο που θα σηκώνεται...

Άσε...άσε...άσε...τα χάλια μας...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλή μου...υπέροχες είναι !!! Και σ΄ ευχαριστούμε και πολύ που μας ομόρφυνες το χώρο...:P

Μα εννοούμε...τις άλλες "τουλίπες". Τις άλλες...τις πυρηνικές...:devil:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Το περίεργο...θα ήταν να σου δώσουν (ή να βρεις...) τηλέφωνο που θα σηκώνεται...

Άσε...άσε...άσε...τα χάλια μας...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλή μου...υπέροχες είναι !!! :P

Μα εννοούμε...τις άλλες "τουλίπες". Τις άλλες...τις πυρηνικές...
Ναι, το κατάλαβα...Απλά ο όρος "τουλίπες" με παραπέμπει κυρίως σε λουλούδια, κι άντε, σε "τουλίπες" καπνού από τσιγάρο. :)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, το κατάλαβα...Απλά ο όρος "τουλίπες" με παραπέμπει κυρίως σε λουλούδια, κι άντε, σε "τουλίπες" καπνού από τσιγάρο. :)
Ναι, έτσι είναι. Μα έλα που αυτές που πετάει...μοιάζουν με τα λουλουδάκια...

"Τουλίπες" καπνού από τσιγάρο ε ;;; Δεν το ήξερα αυτό. Ωραίο είναι. Να η πληροφορία της ημέρας. Κάτι μάθαμε...:)
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ περιμένω κούριερ (έχω συνεννοηθεί για την ώρα περίπου, γιατί πρέπει να φύγω αμέσως μετά)

και νιώθω κάπως έτσι::devil:
338eddaf9e.gif

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, έτσι είναι. Μα έλα που αυτές που πετάει...μοιάζουν με τα λουλουδάκια...

"Τουλίπες" καπνού από τσιγάρο ε ;;; Δεν το ήξερα αυτό. Ωραίο είναι. Να η πληροφορία της ημέρας. Κάτι μάθαμε...:)
Με ευχαριστείς μετά... :bleh:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
568267db1ee457080b0cda.gif

Το σκέδιο που γνωρίζεις είναι. :P
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Εγώ ρώτησα για στείρωση αλλά μου είπε ότι και μετεγχειρητικά είναι φασαρία, θα πρέπει να φοράει κολάρο Ελισάβετ , μπορεί να το σπάσει, να είναι νευρικό , να θέλει να γλείφεται και τι θα τον κάνω ..
Όχι. εγώ δεν την στείρωσα, περιμένω και τον τρίτο οίστρο. Αλλά τα έχουν στειρώσει 3-4 φίλοι μου και ξέρω την διαδικασία. Σπάνια είναι ταλαιπωρία. Το να σπάσει επίσης το κολάρο είναι σχεδόν απίθανο, απλά χρειάζεται επίβλεψη γιατί δεν κάνει να έρθει σε επαφή με τα ράμματα. Θα πάθει μόλυνση, το έχω δει για συμβαίνει και ήταν μπλέξιμο μεγάλο.

Είναι μεγάλος σε μέγεθος; Υποθέτω δεν είναι και κάνα σαμιαμίδι υπερκινητικό.
Εγώ, βασικά οι γονείς μου έχουν ένα θηλυκό σκυλί, την στειρώσαμε αμέσως μετά από το πρώτο οίστρο. Έγινε με εσωτερικά ράμματα η στείρωση και έτσι δεν χρειάστηκε να της βάλουν κολάρο. Μόνο της τύλιξαν γάζα γύρω από τα ράμματα στη κοιλιά της. Τώρα διαβάζω ότι η Aura έχει αρσενικό σκύλο, εκεί είναι διαφορετική η στείρωση οπότε είναι αναγκαίο το κολάρο για να μην έχει επαφή με τα ράμματα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Καλημέρα, σε όλους (καιρό έχουμε να τα πούμε...)...

@ultraviolence ..θα μπορούσες, σε παρακαλώ, να μου πεις ποιό είναι το χαρακτηριστικό όργανο στο παρακάτω ; Αυτό που ακούγεται, χαρακτηριστικά, στην εισαγωγή (τουλάχιστον μέχρι το 0.45). Αυτό που επικρατεί περισσότερο. Με τα "γυρίσματα"...

Σαντούρι είναι ;

Μου έχει κολλήσει από προχθές, η απορία, που το έβαλα...:upside:

Και επίσης, τί άλλα όργανα υπάρχουν ; Ποιά ακούς ; Υπάρχει λύρα (πολίτικη), ας πούμε ;

Σ΄ ευχαριστώ,

Χριστίνα


Καλησπέρα,
ναι, πρόκειται για σαντούρι στην εισαγωγή. Πιάνω μπαγλαμά και κάποιο ακόμα που πλησιάζει πολύ τη δική μας φλογέρα, κάποιο είδος φλογέρας της ανατολής υποθέτω. Ελπίζω να βοήθησα. :)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
ναι, πρόκειται για σαντούρι στην εισαγωγή. Πιάνω μπαγλαμά και κάποιο ακόμα που πλησιάζει πολύ τη δική μας φλογέρα, κάποιο είδος φλογέρας της ανατολής υποθέτω. Ελπίζω να βοήθησα. :)
Καλησπέρα...:)

Ααααα...σαντούρι είναι, τελικά. Μάλιστα...

Μπαγλαμάς ε ; Και φλογέρα. Πολύ ωραία, λοιπόν...

Σ΄ ευχαριστώ, πάρα πολύ...:)
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Όχι. εγώ δεν την στείρωσα, περιμένω και τον τρίτο οίστρο. Αλλά τα έχουν στειρώσει 3-4 φίλοι μου και ξέρω την διαδικασία. Σπάνια είναι ταλαιπωρία. Το να σπάσει επίσης το κολάρο είναι σχεδόν απίθανο, απλά χρειάζεται επίβλεψη γιατί δεν κάνει να έρθει σε επαφή με τα ράμματα. Θα πάθει μόλυνση, το έχω δει για συμβαίνει και ήταν μπλέξιμο μεγάλο.

Είναι μεγάλος σε μέγεθος; Υποθέτω δεν είναι και κάνα σαμιαμίδι υπερκινητικό.
Όχι μικρόσωμο είναι αλλά σχετικά νευρικός μου φαίνεται . Αν είναι να φοράει κολάρο και να μη μπορεί και να παίξει ή να πάει βόλτα να εκτονωθεί θα στρεσάρεται .Μια λύση θα ήταν και αυτό , να κάνει καμιά βόλτα παραπάνω ή να παίξει να κουραστεί αν είναι να τον πιάνει ''μανία'' για να γλειφτεί . Είναι και το θέμα της νύχτας βέβαια ή άμα λείπω τι θα κάνει αυτός αν θα ησυχάζει . Καλά βέβαια σκέφτομαι το χειρότερο σενάριο , ενώ μπορεί να είναι πιο ανεκτό .
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να σου πω, Αύρα μου, δεν είμαι πολύ ενημερωμένη πάνω στο θέμα της στείρωσης. Δεν θέλω να πετάξω λανθασμένες πληροφορίες. Πάντως βλέπω περισσότερα θετικά στο να το κάνεις παρά στο να μην. Νομίζω πρέπει να επιτρέπεται και η νοσηλεία με επίβλεψη τις πρώτες ημέρες απλά θα πληρώσεις extra. Αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήρθα να παραδοθώ μονάχη, καλή μου @Aleksa ...:redface:

Δεν μπόρεσα ν' αντισταθώ...:upside:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου πέρασε από το μυαλό, αλλά λέω μπα, άλλο θα είναι...:happy:
Χαχαχαχαααα....όχι, οκ. Είναι το περισσότερο που μπορώ να κάνω, ξέροντας ότι θα το δεις...:P

Αν δεν ήξερα ότι είσαι τριγύρω, θα έκανα πολύ χειρότερα...:hehe:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,616 μηνύματα.
:look: Πόσο χειρότερα; :devil:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:look: Πόσο χειρότερα; :devil:
Θα προσποιηθεί ότι δεν το είπες και ότι δεν το διάβασα αυτό...:hehe:

Ειδικά, κατά τις...πρωινές ώρες που δε σε νιώθω κοντά μου (μας), μου 'ρχεται να μπαίνω σε κάθε θρεντ και να γράφω τα δικά μου...:devil:

Αλλά, ευτυχώς, επικρατεί η σύνεση (αυτή που έχω, τέλος πάντων...)...:upside:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top