Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ποια είναι αυτή;

Battlestar Galactica 2003 και ξεκιναει με 3ωρη ταινια πιλότο ΠΡΙΝ την σεζον 1.

Το Cylon Raider στην υπογραφη μου απο κει το χω παρει.

Τι να κάνω; Είπα να παίξω με κάτι καινούριο, μπας και δεν το 'χεις δει. Συνηθίζω να βλέπω τις ολοκληρωμένες, για να μην με τρώει η αγωνία και να μην ξεχνάω τι έχω δει, και καταλήγω τελευταία και καταϊδρωμένη. Όλοι τα 'χουν δει.

Μερικές που μου έρχονται τώρα:

-Oz
-Vis a vis
-Wentworth
-Mr Mercedes
-Damages
-Utopia
Να οριστε δεν τα χω δει. Ευχαριστώ.


Κάτι six feet under, the wire, sopranos... τα θεωρώ δεδομένα, οπότε δεν τ' αναφέρω.
Απο αυτα μονο το the wire εχω δει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οι εξετάσεις δίπλα σου γράφουν ποια είναι τα φυσιολογικά όρια. Όλες είναι μέσα από αυτά εκτός από την igG.

Αν δεν θέλεις να βοηθήσεις απλά μην γράφεις.
Μαν μου πρεπει να ξερεις να τα διαβαζεις ..........εστω οτι ενα φυσιολογικο οριο ειναι 10-20 ....αν εχεις 21 τι σημαινει οτι εχεις κατι ? Επισης αν ειναι 19 σημαινει οτι εισαι κομπλε ?

Ασε τον ιατρο σου να τα δει αυτα ,παιζουν χιλιοι δυο λογοι για τις τιμες ....2 εργαστηρια μικροβιολογικων εχουν διαφορετικες τιμες μεταξυ τους , επισης οι τιμες πανε με βαση το 95% διαστημα εμπιστοσυνης .Εκτος αυτου ,οι εξετασεις δεν ειναι gold standard για να πουμε οτι οντως εχεις κατι, συνδυαζουμε την κλινικη εικονα , με την αξιολογηση κατα συστημα και μαζι με τις εξετασεις τοποθετουμε μια διαγνωση
Σαν να λεμε ,ενας ασθενης με πυρετο και βηχα και με αρνητικο self test ειναι αρνητικος στον κοβιντ ....δεν στεκει

Ολο αυτο που κανεις (και που πολλοι κανουν) να ψαχνουν στο google για να βρουν απαντηση εχω κατι ή δεν εχω ειναι πολυ κακο γιατι σου προκαλει επιπλεον αγχος και μπαινεις στο τρυπακι να βαζεις διαγνωση στον ευατο σου ,και τι επιπλοκες μπορει να εχεις στο μελλον και τι φαρμακα θα παρεις και τι επιπλοκες θα εχουν αυτα τα φαρμακα κλπ. Γνωστη εικονα που την βλεπω καθε μερα σχεδον στα ΤΕΠ ....μου ερχονται διαβασμενοι

Φιλικη συμβουλη ....stay away from google
1648247599861.png
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Battlestar Galactica 2003 και ξεκιναει με 3ωρη ταινια πιλότο ΠΡΙΝ την σεζον 1.


Να οριστε δεν τα χω δει. Ευχαριστώ.



Απο αυτα μονο το the wire εχω δει.
lol Επιτέλους, κάποιος που δεν έχει δει κάτι απ' αυτά που προτείνω.

Αν δεν έχεις δει και το Orphan Black, να το δεις! Το ξέχασα αυτό το διαμάντι.

Τώρα, για το Battlestar Galactica. Δεν είμαι τόσο fan των αστρικών συστημάτων, ρε συ. Γι' αυτό την καθυστερώ. Θα κάνω μια προσπάθεια κάαααποια στιγμή. Ελπίζω να μην φάω πατητές στον Βόσπορο μετά απ' αυτή τη βαρύγδουπη δήλωση. :p
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αν δεν έχεις δει και το Orphan Black, να το δεις! Το ξέχασα αυτό το διαμάντι.

Το χω δει!
Τώρα, για το Battlestar Galactica. Δεν είμαι τόσο fan των αστρικών συστημάτων, ρε συ.

Nope. Ούτε τεχνολογική αργκο εχει, ουτε εξωγηινους. Είναι το μεγαλύτερο ΕΠΟΣ που εχει φτιαχτει ποτε όσο προχωράνε οι σεζόν σε κάνει τελείως να κινεισαι σε morally gray areas.

Τρέηλερ του πιλότου ανεπισημο για να μη φας σποιλερ:

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@finesse να σου πω τωρα που σε ειδα .......για ΕΣΠΑ οταν εκανες μηπως ξερεις αν σε αφηνανε να δουλευεις ημιαπασχοληση ?Χωρις να κοπει το επιδομα ?
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Dog Yes GIF by TikTok
 
Τελευταία επεξεργασία:

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Το χω δει!


Nope. Ούτε τεχνολογική αργκο εχει, ουτε εξωγηινους. Είναι το μεγαλύτερο ΕΠΟΣ που εχει φτιαχτει ποτε όσο προχωράνε οι σεζόν σε κάνει τελείως να κινεισαι σε morally gray areas.

Τρέηλερ του πιλότου ανεπισημο για να μη φας σποιλερ:

Αυτό ακριβώς παρατήρησα από κάτι διάσπαρτα quotes που έχω πετύχει κατά καιρούς, και μ' έχει ιντριγκάρει. Αλλά όλο την είχα στο pause. Άιντε, μετά την παρότρυνσή σου θα την βάλω πάνω πάνω στη λίστα.

@finesse να σου πω τωρα που σε ειδα .......για ΕΣΠΑ οταν εκανες μηπως ξερεις αν σε αφηνανε να δουλευεις ημιαπασχοληση ?Χωρις να κοπει το επιδομα ?
Με μια μικρή επιφύλαξη, νομίζω πως δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Έτσι, τουλάχιστον, είδα από άλλους φοιτητές να γράφουν σε άλλο φόρουμ. Κάνε και μια επιβεβαίωση με την καθηγήτριά σου, για σιγουριά. Μην σε πάρω στον λαιμό μου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με μια μικρή επιφύλαξη, νομίζω πως δεν σε επηρεάζει σε κάτι. Έτσι, τουλάχιστον, είδα από άλλους φοιτητές να γράφουν σε άλλο φόρουμ. Κάνε και μια επιβεβαίωση με την καθηγήτριά σου, για σιγουριά. Μην σε πάρω στον λαιμό μου
Δεν βοηθάει καθόλου .....σαν να τρέχει κάτι μεταξύ τους καθηγητές μου και του προσωπικού του ΕΣΠΑ ,δλδ φαίνεται

Αν έχεις το λινκ απ' αυτούς τους φοιτητές ,θα ήθελα να δω για να ρωτήσω .

Ευχαριστώ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς παρατήρησα από κάτι διάσπαρτα quotes που έχω πετύχει κατά καιρούς, και μ' έχει ιντριγκάρει. Αλλά όλο την είχα στο pause. Άιντε, μετά την παρότρυνσή σου θα την βάλω πάνω πάνω στη λίστα.

Δεν γεμίζει το μάτι αρχικά στην εισαγωγική τηλεταινία σαν αριστούργημα (ειναι απαραίτητη), αλλά η σειρά μετά είχε καρφώσει 9 στα 10 στο IMDB εκεινο τον καιρό και ΕΙΝΑΙ αριστούργημα. Παίζει πολύ σημειολογία, ελληνικό δωδεκάθεο, μύθοι περι κυκλικότητας του χρόνου, βαθιά νοήματα και πολύ απορία, σε κανει να αναρρωτιέσαι πραγματικά αν είσαι καλός άνθρωπος, τι θα έκανες εσυ σε ανάλογη περίπτωση.

Χαρακτηριστικά θα σου πω μια σκηνη που λέει ο άλλος "I am an instrument of God" (μην το ψάξεις) και κάθεται στο κάγκελο του μπαλκονιού και εχει σαν πάρει το σχημα του Χριστού στο Σταυρό, και λες what the fuck τι μπηχτάρα πέταξε ο κερατας ο σκηνοθετης?
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Δεν βοηθάει καθόλου .....σαν να τρέχει κάτι μεταξύ τους καθηγητές μου και του προσωπικού του ΕΣΠΑ ,δλδ φαίνεται

Αν έχεις το λινκ απ' αυτούς τους φοιτητές ,θα ήθελα να δω για να ρωτήσω .

Ευχαριστώ
Τυχαία τα είχα δει πιο παλιά στο insomnia. Αν πατήσεις εργασία και πρακτική και δίπλα insomnia ή/και να το γράψεις στην αναζήτηση του insomnia, θα τα βρεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Άλλαξε η ώρα ..... θα κοιμόμουν 3 είπα ,αλλά είδα ότι πήγε 4
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Καλή κι ευλογημένη Κυριακή!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και δεν είπα τίποτα...Καλή (κι ευλογημένη...) Κυριακή, απάντησα...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,896 μηνύματα.
:offtopic2:σβήστε με :bleh: :upside:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εεε...κάντε μου τη χάρη και σβήστε το μου όλο το παραπάνω post. Λες και παραμιλάω είναι, με ό,τι απέμεινε...:upside:
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα μου πάρει κάμποσο καιρό μέχρι να συνηθίσω τη νέα ώρα :P
Καλό υπόλοιπο Κυριακής, να έχουμε :)
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ειναι ΜΙΑ ρημάδα ώρα, δεν ταξίδεψες στο Βανκουβερ για να χεις τζετλαγκ. :bleh:
Πλάκα μου κάνεις έτσι; Κοιμήθηκα στη 1:30, ανοίγω το μάτι 10:30 και μετά συνειδητοποιώ οτι είναι 11:30, οπότε άστο καλύτερα :hehe:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top