Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Let's just split the difference.

Ας πούμε ότι υπάρχουν γενετικα χαρακτηριστικά και ύστερες εξωτερικές επιρροές. Σαν τον πυρήνα και τα ηλεκτρόνια. Ο πυρηνας δεν αλλάζει, εντούτοις ίσως λίγα ηλεκτρόνια να μπορούν να αλλάξουν υπό την επιρροή άλλων στοιχείων και να ηρεμήσει λίγο το εν λόγω στοιχείο.

Δεν γνωρίζω τι ισχύει και σε ποιο βαθμό για να δω αν έχεις δίκιο εσυ περισσότερο ή εγω. Και δεν με νοιάζει να έχω περισσότερο δίκιο. Εκ πρωτης όψεως και οι δυο λέμε κατι σωστό.
Τι εννοείς να αλλάξουν τα ηλεκτρόνια;
Νομίζω δε θέτεις σωστό παράδειγμα :hmm:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Τι εννοείς να αλλάξουν τα ηλεκτρόνια;
Νομίζω δε θέτεις σωστό παράδειγμα :hmm:
Μπορεί, μην ξεχνας δεν ειμαι της Θετικής, αλλά σκέψου το. Αν δυο στοιχεια έρθουν κοντα κοντά και το ένα μαγνητίσει/κλέψει ενα ηλεκτρονιο μακριά απο το άλλο, δεν αλλάζει το πρώτο στοιχειο καπως;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
@Ioannidou Οτι μπερδεύτηκες με το δικό μου και οχι με του Βαλ που λεει να αλλάξουν τα ηλεκτρόνια με ξεπερνά.
Ενα ηλεκτρόνιο δεν αλλάζει, αλλα μπορεί να μετατοπιστεί είτε πραγματικα είτε φαινομενικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί, μην ξεχνας δεν ειμαι της Θετικής, αλλά σκέψου το. Αν δυο στοιχεια έρθουν κοντα κοντά και το ένα μαγνητίσει/κλέψει ενα ηλεκτρονιο μακριά απο το άλλο, δεν αλλάζει το πρώτο στοιχειο καπως;
Ναι, αλλάζει το φορτίου του. Οκ νόμιζα οτι εννοείς να αλλάξει το ηλεκτρονιο και οχι το στοιχείο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Οτι μπερδεύτηκες με το δικό μου και οχι με του Βαλ που λεει να αλλάξουν τα ηλεκτρόνια με ξεπερνά.
Ενα ηλεκτρόνιο δεν αλλάζει, αλλα μπορεί να μετατοπιστεί είτε πραγματικα είτε φαινομενικά.
Γιατι ψειρίζεις το κουνούπι; Για να δείξεις ότι έχεις τη γνώση;

Οκ, έχεις τη γνώση. Χάνεις το πόιντ όμως.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Γιατι ψειρίζεις το κουνούπι; Για να δείξεις ότι έχεις τη γνώση;

Οκ, έχεις τη γνώση. Χάνεις το πόιντ όμως.
Δεν πήγαινε για σένα. Για την Ιων είναι. Εσενα σου απάντησα απο κάτω. Πήγαινε και κοίτα.

Υ. Γ Και το ποιντ δεν το ειχα πιάσει και γι αυτό ρώτησα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Επειδή είμαι στον δρόμο, θα απαντήσω μετά :)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Οχι, αλλο κάρβουνο. Νόμιζα ότι ειχα απαλαχθει από αυτό το εμοτικον...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.
Δεύτερο τεστ, 95 στα 100 :)

Έπαθα Φώτης τώρα που κάνω updates.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Αυτό που έγραψε ο Valder είναι ότι πιο αληθές. Δεν θα καταλάβω ποτέ γιατί άνθρωποι που έχουν κατοικίδια δεν τα αφήνουν στο κρεβάτι, ειδικά να κοιμούνται μαζί τους. It’s a blessing really. Κοιμάμαι χίλιες φορές καλύτερα με την Άρυα.
Η μάνα μου γίνεται υστερική ότι δεν πρέπει να ανεβαίνει η σκυλίτσα στους καναπέδες και κρεβάτια και την αφήνει μόνο στο σαλόνι και στη αποθήκη όπου είναι εκεί το κρεβάτι της σκυλίτσας. Η σκυλίτσα γνωρίζει ότι δεν πρέπει να ανεβαίνει στους καναπέδες. Άλλα στο δικό μου σπίτι και αν υιοθετήσω κατοικίδιο θα επιτρέπω να ανεβαίνουν.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.
Ωρες ωρες ξεχνάω πόσοι μπορεί να διαβάζουν την εν λόγω συζήτηση. Καποιος πρέπει να κόψει τις πολλές βλακείες :whistle:
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Εγώ πάντως ανυπομονώ για το Πάσχα, θα πάω Αγγλία για λίγες μέρες :P
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,488 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Εγώ πάντως ανυπομονώ για το Πάσχα, θα πάω Αγγλία για λίγες μέρες :P
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Η ζωή μας, απέκτησε μετα βεβαιότητος, ενα καινούριο νόημα.


(σε πειράζω, καλά να περάσεις)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top