Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
@RafAspa94, ερώτηση! Σκέφτομαι να ξεκινήσω Ισπανικά σύντομα, μόλις ξεμπερδέψω με Πανελλήνιες, αλλά έχω ασχοληθεί μόνο με Αγγλικά προς το παρόν, και δεν ξέρω πόσα χρόνια χρειάζονται για να γίνει κανείς fluent στα Ισπανικά. Την λατρεύω σαν γλώσσα.
Με 4 ώρες την εβδομάδα και με μια επαφή με την γλώσσα, σε 2 χρόνια παίρνεις Β2!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Με 4 ώρες την εβδομάδα και με μια επαφή με την γλώσσα, σε 2 χρόνια παίρνεις Β2!
Κι εγώ το ίδιο κάνω στα γαλλικά !!!!!!!!!!!!! Ωραία !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά 6 ώρες .
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Τέεελεια :dance2:Όχι σαν τα Αγγλικά δηλαδή που κάναμε 8+ χρόνια για να τα μάθουμε τελικά προς το τέλος :laugh:
Ακριβώς αυτό συζητούσαμε με τους μαθητές μου τις προάλλες. Πάντα στη β' ξένη γλώσσα επειδή έχουμε θεμέλιο τα αγγλικά, είναι πιο εύκολο να μάθεις μια άλλη λατινογενής σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό συζητούσαμε με τους μαθητές μου τις προάλλες. Πάντα στη β' ξένη γλώσσα επειδή έχουμε θεμέλιο τα αγγλικά, είναι πιο εύκολο να μάθεις μια άλλη λατινογενής σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα
Σωστά και συνήθως είναι φοιτητές ή εργάζονται οπότε έχουν πάραπανω χρόνο σε σχέση με τους μαθητές!!!
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σωστά και συνήθως είναι φοιτητές ή εργάζονται οπότε έχουν πάραπανω χρόνο σε σχέση με τους μαθητές!!!
Πολύ σωστά! Όλοι όσοι αποφασίζουν να ασχοληθούν με μια ακόμα γλώσσα έχουν ξεμπερδέψει με το σχολείο. Συνήθως τα μικρά, πάνε για β' ξένη γλώσσα σαν στήριγμα για το σχολείο...
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
En algún momento desarrollé un interés por aprender español, hasta que ya no estaba en mis intenciones cuando me di cuenta de que era solo una formalidad más de mi entusiasmo por algo. :redface:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
@TheUltimateUnderdog
Tu interés por la lengua se ve en la forma que la manejas...;)
¡Felicidades!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Ε ρε φωτιά που πήρε το γκουγκλ τρανσλειτ μου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Bueno, me gustaría pensar que es un poco más fácil para los angloparlantes, como yo, aprender el idioma porque muchas palabras provienen del latín. El español también usa el mismo alfabeto que el inglés, y muchas de las palabras se pronuncian tal como se escriben.
Και πάλι εγώ δε θα μπορούσα να μάθω μια γλώσσα μόνη μου ... Μπράβο!!!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.
Κανονικά έπρεπε να πατήσω απανωτά μπερδεύτηκα, αλλά εχε χάρη :laugh:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Pues, yo intenté aprender portugués sola, sin embargo, en algún momento necesisté la ayuda de un maestro!
De todas formas, esto significa que tienes mucha voluntad y sin duda es algo admirable!
Λοιπόν, εγώ δοκίμασα να μάθω μόνη πορτογαλικά αλλά κάποια στιγμή χρειάστηκα τη βοήθεια κάποιου καθηγητή. Εν πάση περιπτώσει αυτό δηλώνει οτι έχεις μεγάλη θέληση και αδιαμφισβήτητα είναι κάτι το αξιοθαύμαστο
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κανονικά έπρεπε να πατήσω απανωτά μπερδεύτηκα, αλλά εχε χάρη :laugh:
Συγγνώμη, τώρα σε είδα. Δεν κρυώνεις μ' αυτό το - διάφανο - νεγκλιζέ ; :P

Σε κάθε περίπτωση, ωραιότατο !!! Ανοιξιάτικο, ανάλαφρο και χαρούμενο. Με γειες...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top