Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Κάτι άσχετο😃είδα αυτά τις προάλλες και δεν είχα μέρος να τα αναρτήσω ήταν εκτός θέματος. Τα έφτιαχνε η γιαγιά στο χωριό έβαζε και τυρί χωριάτικο ή αβγό και γινόταν όνειρο 😏
Τί ειν' τούτα; Σαν πισία μού μοιάζουν.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,637 μηνύματα.
Κάτι άσχετο😃είδα αυτά τις προάλλες και δεν είχα μέρος να τα αναρτήσω ήταν εκτός θέματος. Τα έφτιαχνε η γιαγιά στο χωριό έβαζε και τυρί χωριάτικο ή αβγό και γινόταν όνειρο 😏
Μοιάζουν λίγο με τηγανόψωμα.
Γιαμ γιαμ.. νόστιμα φαίνονται. :jumpy:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τελευταία που με αποκάλεσαν "κοπελιά", ήταν μόλις χθες που με σταμάτησε ένας σούπερ καλοντυμένος και αρκετά εμφανίσιμος κύριος, αλλά όχι για καλό σκοπό (μου ζήτησε χρήματα γιατί και καλά έχασε το πορτοφόλι του στο ταξί). :P
Να προσέχεις μη συχνάζει ή ήταν απλός περαστικός.
Έτσι όπως γίναμε σαν κοινωνία πλέον φοβάσαι να μιλήσεις.
Όμως πιστεύω πριν τις μάσκες αν έβλεπες το πρόσωπο του άλλου λίγο τις κινήσεις το πώς μιλούσε καταλάβαινες αν ήταν ψέματα φεικ που λένε.
Γιατί όντως υπάρχουν συνάνθρωποι που έχουν πρόβλημα που θέλουν βοήθεια.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Τελευταία που με αποκάλεσαν "κοπελιά", ήταν μόλις χθες που με σταμάτησε ένας σούπερ καλοντυμένος και αρκετά εμφανίσιμος κύριος, αλλά όχι για καλό σκοπό (μου ζήτησε χρήματα γιατί και καλά έχασε το πορτοφόλι του στο ταξί). :P
How underwhelming... :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Τί ειν' τούτα; Σαν πισία μου μοιάζουν.
Ζυμαρακι είναι σαν πίτα για σουβλάκι ας πούμε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμένα γράφει τίποτα στο κούτελο?😂
Πριν τις μάσκες τώρα αραιά βέβαια.
Πάντα με σταματούσαν για να ρωτήσουν από διαδρομές νοσοκομεία ότι πιάνει ο νους σας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το συζήτησα με φίλη μου λέει δεν έχεις ακούσει την έκφραση πόσο καθαρό είναι το κούτελο κάποιου?
Δειχνεις εμπιστευσιμη γι'αυτό σε ρωτούν.
Ξέρουν ότι δεν θα τους κοροϊδέψεις δεν θα τους βρίσεις.
Κι όντως έπεσε μέσα η φίλη😏
Είναι τα άτομα που επιλέγουμε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,637 μηνύματα.
Να προσέχεις μη συχνάζει ή ήταν απλός περαστικός.
Έτσι όπως γίναμε σαν κοινωνία πλέον φοβάσαι να μιλήσεις.
Όμως πιστεύω πριν τις μάσκες αν έβλεπες το πρόσωπο του άλλου λίγο τις κινήσεις το πώς μιλούσε καταλάβαινες αν ήταν ψέματα φεικ που λένε.
Γιατί όντως υπάρχουν συνάνθρωποι που έχουν πρόβλημα που θέλουν βοήθεια.
γι αυτο και του έδωσα. Λεω μεσα μου, απατεώνας κατά πάσα πιθανότητα. Αλλα έβαλα και την ελάχιστη περίπτωση οντως να ήταν δημοσιογράφος όπως μου συστήθηκε (είπε κι ένα επώνυμο που δεν γνώριζα, ομως η φάτσα του σαν γνωστή), και έδωσα 2 ευρώ (ακόμα και απατεώνας να ήταν, για την ξεφτίλα να παίξει το θεατράκι του).
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
γι αυτο και του έδωσα. Λεω μεσα μου, απατεώνας κατά πάσα πιθανότητα. Αλλα έβαλα και την ελάχιστη περίπτωση οντως να ήταν δημοσιογράφος όπως μου συστήθηκε (είπε κι ένα επώνυμο που δεν γνώριζα, ομως η φάτσα του σαν γνωστή), και έδωσα 2 ευρώ (ακόμα και απατεώνας να ήταν, για την ξεφτίλα να παίξει το θεατράκι του).
Εσύ έδειξες ανωτερότητα και μπράβο σου.
Οτι κατάλαβες το θεατράκι αλλά του είπες μπράβο σε αφήνω να νομίζεις ότι με εξαπατησες.😏
Σε παραδέχομαι!❤️
Καμιά φορά είναι καλό να τους αφήνεις να πιστεύουν αυτό που θέλουν να πιστεύουν 😏
Απελευθερώνει εσένα αυτό
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,637 μηνύματα.
Εμένα γράφει τίποτα στο κούτελο?😂
Πριν τις μάσκες τώρα αραιά βέβαια.
Πάντα με σταματούσαν για να ρωτήσουν από διαδρομές νοσοκομεία ότι πιάνει ο νους σας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το συζήτησα με φίλη μου λέει δεν έχεις ακούσει την έκφραση πόσο καθαρό είναι το κούτελο κάποιου?
Δειχνεις εμπιστευσιμη γι'αυτό σε ρωτούν.
Ξέρουν ότι δεν θα τους κοροϊδέψεις δεν θα τους βρίσεις.
Κι όντως έπεσε μέσα η φίλη😏
Είναι τα άτομα που επιλέγουμε.
Ήμουν κουκουλωμένη (έριχνε και ελαφρές νιφαδες χιονιου το μεσημέρι) με μάσκα και γυαλιά ηλίου (που δεν τα αποχωρίζομαι, καθότι με ενοχλεί και η αντανάκλαση του πρωινού φωτός).
Μόνο το κούτελο φαινόταν που αναβόσβηνε πινακίδα με νέον κι έγραφε : Μ @ λ @ κ @ ς! :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ έδειξες ανωτερότητα και μπράβο σου.
Οτι κατάλαβες το θεατράκι αλλά του είπες μπράβο σε αφήνω να νομίζεις ότι με εξαπατησες.😏
Σε παραδέχομαι!❤️
Καμιά φορά είναι καλό να τους αφήνεις να πιστεύουν αυτό που θέλουν να πιστεύουν 😏
Απελευθερώνει εσένα αυτό
και το πορτοφόλι μου από λίγο παραπάνω βάρος.:P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ήμουν κουκουλωμένη (έριχνε και ελαφρές νιφαδες χιονιου το μεσημέρι) με μάσκα και γυαλιά ηλίου (που δεν τα αποχωρίζομαι, καθότι με ενοχλεί και η αντανάκλαση του πρωινού φωτός).
Μόνο το κούτελο φαινόταν που αναβόσβηνε πινακίδα με νέον κι έγραφε : Μ @ λ @ κ @ ς! :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


και το πορτοφόλι μου από λίγο παραπάνω βάρος.:P
Διαφωνω.
Καμιά φορά είναι η καλή μας προαίρεση.
Αυτή και μόνο.
Και ίσως επειδή καταλαβαίνουμε και συναισθανομαστε πολλά.
Δεν το έχουν όλοι.
Δεν ξέρω αν είναι ευτυχισμένοι.
Πάντως δεν τυρρανιουνται από αυτό.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,637 μηνύματα.
Ας το αφήσουμε εδώ. Πέρασε η ώρα. :)
Αγαπητοί μας ακροατές... :P


Καλή σας νύχτα και σας ευχαριστώ για την ωραία σας παρέα. :give_rose:
:bye2:
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Αυτή η Κυριακή ήταν εξαιρετική...
Και πού δε πήγα... Κρεβατοκάμαρα, σαλόνι, κουζίνα, μπάνιο...
Το πόσο το ευχαριστήθηκα δε λέγεται...
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ας το αφήσουμε εδώ. Πέρασε η ώρα. :)
Αγαπητοί μας ακροατές... :P


Καλή σας νύχτα και σας ευχαριστώ για την ωραία σας παρέα. :give_rose:
:bye2:
Καλό βραδάκι καλό ξημέρωμα! ❤️ ευχαριστώ!😏
Τώρα είδα ότι υποστηρίξατε τη δημιουργία του ρουμ και μπράβο σας γιατί έλειπε και μπράβο γιατί σας άκουσαν.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,637 μηνύματα.
Υ.Γ. Ας βάλω και μια από τις αγαπημένες μου ατάκες:

cb86465cd298e2133e72933a0.gif


καλό ξημέρωμα
και καλή εβδομάδα :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Αυτή η Κυριακή ήταν εξαιρετική...
Και πού δεν πήγα... Κρεβατοκάμαρα, σαλόνι, κουζίνα, μπάνιο...
Το πόσο το ευχαριστήθηκα δε λέγεται...
Καλό βραδάκι! :hello:Αυριο Δευτέρα?:bleh:
0f160c35ed4a561bcf1a58b5da0df4f2.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υ.Γ. Ας βάλω και μια από τις αγαπημένες μου ατάκες:

View attachment 94443

καλό ξημέρωμα
και καλή εβδομάδα :)
Επίσης! Καλή βδομάδα!
Και αύριο είναι μια νέα μέρα ναι!😏
Αγαπημένη Σκάρλετ!😏
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,975 μηνύματα.
Αυτή η Κυριακή ήταν εξαιρετική...
Και πού δε πήγα... Κρεβατοκάμαρα, σαλόνι, κουζίνα, μπάνιο...
Το πόσο το ευχαριστήθηκα δε λέγεται...
Ένα συχνό ταξιδάκι στην κουζίνα είναι πάντα από τα πλέον ευχάριστα. Σουρλπ... Ενα φιλάκι στο ψυγείο μου. :kissing:
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ένα συχνό ταξιδάκι στην κουζίνα είναι πάντα από τα πλέον ευχάριστα. Σουρλπ... Ενα φιλάκι στο ψυγείο μου. :kissing:
Πολύ καλά κάνεις! Τις καλημέρες μου! :hello:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά στην Αθηνα χιόνισε,χιονίζει:clapup:


Oh yes!:clapup:


Παναθηναϊκό Στάδιο

Μαίναλο

Χιονισμένες καλημέρες σε όλους όλες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,637 μηνύματα.
Καλημερούδια στην παρέα! :group:

Με το πρώτο χιόνι του 2022 "να έχει στρώσει την αυλή μας" και εδώ στο κέντρο της Αθήνας!
Το λέγαν οι μετεωρολόγοι, το περιμέναμε. :dance3:

1643010712943.gif



Μια όμορφη, λευκή, χειμωνιάτικη μέρα
και ευκαιρία για να ευχηθούμε στο νέο μας θέμα που αποκτήσαμε,
-τι άλλο; - "Καλοτάξιδο"! :clapup:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καλημερούδια στην παρέα! :group:

Με το πρώτο χιόνι του 2022 "να έχει στρώσει την αυλή μας" και εδώ στο κέντρο της Αθήνας!
Το λέγαν οι μετεωρολόγοι, το περιμέναμε. :dance3:

View attachment 94472


Μια όμορφη, λευκή, χειμωνιάτικη μέρα και ευκαιρία για να ευχηθούμε στο νέο μας θέμα που αποκτήσαμε,
-τι άλλο; - "Καλοτάξιδο"! :clapup:
Καλημέρες! :clapup: :air_kiss:
Καλοτάξιδο να είναι το θέμα μας ναι!
Και όπως έλεγε και ο ποιητής, "να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος,
γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Τους Λαιστρυγόνας και τους Κύκλωπας,
τον θυμωμένο Ποσειδώνα μη φοβάσαι,
τέτοια στον δρόμο σου ποτέ σου δεν θα βρεις,
αν μέν’ η σκέψις σου υψηλή, αν εκλεκτή
συγκίνησις το πνεύμα και το σώμα σου αγγίζει."😏
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μόλις τώρα έξω από το σπίτι μου παιδιά :clapup:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άφησε με να κάνω μια διαπίστωση. Ξέρω ότι δε θα συμφωνήσουν κάποιοι ίσως φταίει η οπτική.
Ολοδικος μας δεν γίνεται να γίνει κανείς.
Όσο κι αν αγαπάς κι αν ταυτίζεσαι και αν έχεις ζήσει καταστάσεις με τον άλλον,επιμένω στη διαπίστωση θα υπάρχει ένα δικό του άγνωστο που δεν ξέρεις. Που δεν άφησε να δεις.
Όλοι κρατάμε ένα κομμάτι του εαυτού μας ερμητικά κλειστό.
Και όσο ολοδικος μας κι αν είναι ο άλλος στην κοινή μας ζωή και εδώ είναι η απόδειξη ,το μυαλό του μαθαίνουμε ποτέ που ταξιδεύει?
Τι σκέφτεται?
Όχι.
Γιατί δεν μπορούμε να διαβάσουμε τις σκέψεις των άλλων. Αν το κάναμε θα είχαν διαλυθεί όλες οι σχέσεις φιλικές και ερωτικές.
Επομένως ναι το μυαλό του άλλου σε εκείνα τα σημεία που ταξιδεύει δεν πρόκειται ποτέ να γίνει ολοδικο μας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μπορεί ναι😏
Συμφωνώ. Εννοείται...

Αστειεύτηκα, χθες. Η ώρα περασμένη, μίλησα ρομαντικά, λες και μιλούσα στις φίλες μου. Εξ ου και τα 'όμορφος' και ...ολόδικός της. Όπως στα παραμύθια...

Το κάνω, καμιά φορά. Μιλώ αυθόρμητα και, ίσως, δεν πρέπει...

Καλημέρα, όλη μέρα. Με την Αθήνα στα λευκά !!! :kissing:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top