Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,539 μηνύματα.
Κι εγώ από κινητό είμαι γράφω εδώ και στο άλλο κι στο background παίζει μουσική :bleh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλέ @Aleksa @Υδροχόος @Pak @TheUltimateUnderdog @Valder φύγατε όλοι?
Για ρίξτε ένα θεματακι ότι σας αρέσει για συζητησουλα:clapup:

Ακούω αυτό αγαπημένο κομμάτι στο loop
Ο Βαλ λογικά ψάχνει ενα μπλουζάκι ανάλογο με αυτό που σας έδειξα νωρίτερα :bleh:
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δουλεύω αύριο, γι' αυτό είμαι ήσυχη. Με χαλαρώνει να σας διαβάζω και χαίρομαι, πάρα πολύ, για το σημερινό...

Νιώθω, τόσο ελεύθερη, που ούτε κι εγώ το πιστεύω... :P

Επιφυλάσσομαι, να ρεφάρω...:kissing:
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Άσε @EvanescenceQ, όλη μέρα δώ:
Γεμίζω αδειάζω ενέργεια
Γεμίζω αδειάζω κουράγιο
Γεμίζω αδειάζω έρωτα

Τίποτα δεν πρέπει να γεμίζει πάνω από τα όριά του.
Διαφορετικά ξεχειλίζει, λερώνει... Σε βάζει σε μπελάδες.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Άσε @EvanescenceQ, όλη μέρα δώ:
Γεμίζω αδειάζω ενέργεια
Γεμίζω αδειάζω κουράγιο
Γεμίζω αδειάζω έρωτα

Τίποτα δεν πρέπει να γεμίζει πάνω από τα όριά του.
Διαφορετικά ξεχειλίζει, λερώνει... Σε βάζει σε μπελάδες.
Εγω ψιτ 😏
Το ξαναβρίσκω γεμάτο κάθε πρωί.
Όσο χάλια και απαισιόδοξο κι αν ήταν το προηγούμενο βράδυ.
Αλήθεια.
Με το ξημέρωμα λέω ωραία 24 ώρες να αλλάξω την προηγούμενη χάλια βραδιά.
Κι ας μου πάει περισσότερο χάλια από χθες ένα θα κρατήσω.
Έζησα.
Και γέμισα.
Και άδειασα.
Και συνεχίζω.😏
Γιατί αυτό έμαθα να κάνω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άσε @EvanescenceQ, όλη μέρα δώ:
Γεμίζω αδειάζω ενέργεια
Γεμίζω αδειάζω κουράγιο
Γεμίζω αδειάζω έρωτα

Τίποτα δεν πρέπει να γεμίζει πάνω από τα όριά του.
Διαφορετικά ξεχειλίζει, λερώνει... Σε βάζει σε μπελάδες.
Κι ας με βάζει σε μπελάδες .
Μου δείχνουν ότι ζω.
Και ζωή χωρίς μπελάδες αποστειρωμενη με μπεταντιν και γάζες δεν είναι ζωή.
Είναι κάτι άλλο.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άσε @EvanescenceQ, όλη μέρα δώ:
Γεμίζω αδειάζω ενέργεια
Γεμίζω αδειάζω κουράγιο
Γεμίζω αδειάζω έρωτα

Τίποτα δεν πρέπει να γεμίζει πάνω από τα όριά του.
Διαφορετικά ξεχειλίζει, λερώνει... Σε βάζει σε μπελάδες.
Να πω, σε αυτό το σημείο, ότι χαίρομαι πάρα πολύ που γράφεις εδώ...

Ήθελα να σου γράψω και στη...λέξη της ημέρας, αλλά, τώρα πια, έχουμε ετούτη τη γωνιά για ό,τι μας απασχολεί ή θέλουμε να συζητήσουμε...

Δώσε, λοιπόν...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Άσε @EvanescenceQ, όλη μέρα δώ:
Γεμίζω αδειάζω ενέργεια
Γεμίζω αδειάζω κουράγιο
Γεμίζω αδειάζω έρωτα

Τίποτα δεν πρέπει να γεμίζει πάνω από τα όριά του.
Διαφορετικά ξεχειλίζει, λερώνει... Σε βάζει σε μπελάδες.
Ισως είναι αυτό που είχε γράψει η Ιφιγένεια εν Αυλίδι αν θυμάστε.

Εγώ γεννήθηκα για να αγαπώ και όχι να μισώ.

Δεν αυτοπροβαλλομαι βλέποντας τη ζωή μου προς τα πίσω τη χαρακτηρίζει πολύ έντονα αυτό το στοιχείο.
Άσχετα αν έλαβα μίσος.
Στη γενικότητα μου πάντα μου άρεσε να αγαπώ και να βοηθάω.
Ξέρω με καταστρέφει αλλά δεν κόβεται.
Είναι μια συνήθεια χειρότερη από το τσιγάρο.
Ή την έχεις και σε βασανίζει μια ζωή ή δεν αισθάνεσαι καθόλου.
Δε λέω να μην το είχα. Με δίδαξε πολλά και δίχως αυτό θα ήμουν άλλη και όχι εγώ.
Με αγαπώ ναι.
Αλλά το χω αυτό το κουσουρακι.😏
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Δώσε, λοιπόν...
Άκουσα πολλά.

Άκουσα πολλά, άκουσα ψέματα για τα οποία έκανα τον αδιάφορο, άκουσα ψεύτικα σ' αγαπώ και ανόητες δικαιολογίες.

Άκουσα εύκολο αντίο που πόνεσε πολύ, άκουσα τον εαυτό μου να κλαίει και να γίνεται κομμάτια.

Άκουσα σπασμένες υποσχέσεις, άκουσα δήθεν να προσέχεις και τον εγωισμό μου να πέφτει στο κενό, να σπάει, να γίνεται θρίψαλλα.

Όλο άκουγα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Άκουσα πολλά.

Άκουσα πολλά, άκουσα ψέματα για τα οποία έκανα τον αδιάφορο, άκουσα ψεύτικα σ' αγαπώ και ανόητες δικαιολογίες.

Άκουσα εύκολο αντίο που πόνεσε πολύ, άκουσα τον εαυτο μου να κλαίει και να γίνεται κομμάτια.

Άκουσα σπασμένες υποσχέσεις, άκουσα δήθεν να προσέχεις και τον εγωισμό μου να πέφτει στο κενό, να σπάει, να γίνεται θρίψαλλα.

Όλο άκουγα...
Όμως δεν είσαι ωριμοτερος μέσα και μετά από αυτό?
Εννοώ πλέον απέκτησες και θα το καταλάβεις και εσύ ο ίδιος στην πορεία ένα "ραντάρ" να ξεχωρίζεις όσο γίνεται (γιατί κάποια δεν ξεχωρίζονται εντελώς) τα ψεύτικα τασαγαπω και τις υποσχέσεις.
Θα το δεις όσο περνάει ο καιρός με την/τις επόμενες.
Θα έχεις βάλει ήδη κόφτη μέσα σου να μην ξανακάνεις τα ίδια λάθη.
Όπως όλοι μας.
Και να καταλάβεις τα ψεύτικα.
Και αυτό στο δίνει η εμπειρία πλουσιοπάροχα.
Και όλοι βιώνουμε χωρισμούς δράματα ραγισμένες καρδιές απογοητεύσεις και μετά είναι σαν το κακαδι στην πληγή. Το χεις περάσει έχεις κοπεί ξέρεις πως πονάει αλλά προσέχεις.
Όσο μπορείς.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άκουσα πολλά.

Άκουσα πολλά, άκουσα ψέματα για τα οποία έκανα τον αδιάφορο, άκουσα ψεύτικα σ' αγαπώ και ανόητες δικαιολογίες.

Άκουσα εύκολο αντίο που πόνεσε πολύ, άκουσα τον εαυτο μου να κλαίει και να γίνεται κομμάτια.

Άκουσα σπασμενες υποσχέσεις, άκουσα δήθεν να προσέχεις και τον εγωισμό μου να πέφτει στο κενό, να σπάει, να γίνεται θρίψαλλα.

Όλο ακουγα...
Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ. Είναι τιμή...

Σε διάβασα, με πολύ σεβασμό, και μπορώ να σε νιώσω. Μπορώ να νιώσω, όλο αυτό που σε κατακλύζει...

Αλλά, θα μου επιτρέψεις να πω, για κάτι τόσο ψεύτικο. Δεν το γνωρίζω, αλλά το υποθέτω από τις λέξεις που χρησιμοποιείς...

Και σε ρωτώ, ευθέως. Κάτι, που κι εσύ γνωρίζεις, εκ των προτέρων. Αξίζει, όλο αυτό που περνάς, για κάποια που δεν εκτίμησε όλα όσα ήθελες να της δώσεις ; Που, σχεδόν, έπαιξε μαζί σου ;

Την απάντηση, την γνωρίζεις...

Το πότε θα σταματήσεις να βασανίζεις τον εαυτό σου, το έχεις αποφασίσει ; Την έκλαψες, την θρήνησες, κι ας μην τ' άξιζε...

Βάλε μια τελεία. Βρες το κουράγιο, που απαιτείται, να βάλεις μια τελεία. Για το δικό σου το καλό, και μόνο...

Βρες τον εγωισμό σου. Κάπου είναι κρυμμένος. Ξέθαψέ τον...

Με αγάπη, πάντα...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Κι ας με βάζει σε μπελάδες .
Μου δείχνουν ότι ζω.
Και ζωή χωρίς μπελάδες αποστειρωμενη με μπεταντιν και γάζες δεν είναι ζωή.
Είναι κάτι άλλο.
Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη επί τούτου, χωρίς πρώτα να έχω δοκιμάσει αυτή την άλλη ζωή, την "χωρίς".

Μου δίνετε(αι) λίγη να δω τη γεύση; :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κατ' αρχήν σ' ευχαριστώ. Είναι τιμή...

Σε διάβασα, με πολύ σεβασμό, και μπορώ να σε νιώσω. Μπορώ να νιώσω, όλο αυτό που σε κατακλύζει...

Αλλά, θα μου επιτρέψεις να πω, για κάτι τόσο ψεύτικο. Δεν το γνωρίζω, αλλά το υποθέτω από τις λέξεις που χρησιμοποιείς...

Και σε ρωτώ, ευθέως. Κάτι, που κι εσύ γνωρίζεις, εκ των προτέρων. Αξίζει, όλο αυτό που περνάς, για κάποια που δεν εκτίμησε όλα όσα ήθελες να της δώσεις ; Που, σχεδόν, έπαιξε μαζί σου ;

Την απάντηση, την γνωρίζεις...

Το πότε θα σταματήσεις να βασανίζεις τον εαυτό σου, το έχεις αποφασίσει ; Την έκλαψες, την θρήνησες, κι ας μην τ' άξιζε...

Βάλε μια τελεία. Βρες το κουράγιο, που απαιτείται, να βάλεις μια τελεία. Για το δικό σου το καλό, και μόνο...

Βρες τον εγωισμό σου. Κάπου είναι κρυμμένος. Ξέθαψέ τον...

Με αγάπη, πάντα...
Συμφωνω.Σε κάθε λέξη.
Άκουσα πολλά.

Άκουσα πολλά, άκουσα ψέματα για τα οποία έκανα τον αδιάφορο, άκουσα ψεύτικα σ' αγαπώ και ανόητες δικαιολογίες.

Άκουσα εύκολο αντίο που πόνεσε πολύ, άκουσα τον εαυτό μου να κλαίει και να γίνεται κομμάτια.

Άκουσα σπασμένες υποσχέσεις, άκουσα δήθεν να προσέχεις και τον εγωισμό μου να πέφτει στο κενό, να σπάει, να γίνεται θρίψαλλα.

Όλο άκουγα...
Ξέρεις κάτι? Ίσως σε άφησε να πιστέψεις κάτι που δεν υπήρχε και μετά απλά βρέθηκες αντιμέτωπος με την αλήθεια γιατί έπεσαν οι μάσκες και είδες τι άτομο ήταν.
Ότι δεν ένιωσε ποτέ.
Γιατί αν ένιωθε όσα κι εσύ θα καθόταν να το συζητήσετε να δείτε τι φταίει να προχωρήσετε μαζί.
Ήταν μόνο για όσο κράτησε επομένως γιατί να θρηνεις?
Κάποιους ανθρώπους που φεύγουν έτσι σε γλιτώνουν καλέ μου από μια ταλαιπωρία.
Δες το ως ανακούφιση.
Δες το ότι αν είχες προχωρήσει με γάμο με παιδιά θα ήταν αλλιώς τα πράγματα θα έπρεπε εσύ να τρέχεις και εκείνη θα σε είχε εγκαταλείψει όπως έκανε και τώρα.
Γλίτωσες πως το λένε .
Και από τέτοιες συμπεριφορές και δήθεν καλύτερα να φεύγεις μακριά κι ας πονάει.
Υπάρχουν άλλοι άνθρωποι με πιο αληθινά συναισθήματα εσύ λοιπόν γιατί μένεις στα ψεύτικα?
Δε σε ένιωσε.
Παραδεξου το για να προχωρησεις.
Και άλλη μια αλήθεια τίποτα δεν κρατάει για πάντα,σχετικό το πάντα έτσι,αν δε θέλουν και οι δύο να κρατηθεί. Αν δεν υπάρχει χημεία πρώτον και θέληση και προσπάθεια να διατηρηθεί.
Και ένα ρεφραίν.
Να αγαπάς ναι.
Να δινεσαι ναι.
Αλλά να μην σκορπίζεσαι.
Εκεί που δεν αξίζει.
Γιατί μετά πως να μαζέψεις τα κομμάτια σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη επί τούτου, χωρίς πρώτα να έχω δοκιμάσει αυτή την άλλη ζωή, την "χωρίς".

Μου δίνετε(αι) λίγη να δω τη γεύση; :)
Αμέ όση θες😏δεν είναι ζωή είναι εγκλεισμός.
Περιγράφω κι άλλα αν θες .
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Ρητορική ήταν η ερώτηση.


Δεν υπάρχει τέτοια ζωή, επί της γης τουλάχιστον.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας γκρινιάξω καλύτερα για το κρύο που κάνει (και) απόψε.:cold:

Κι έχει, μέχρι στιγμής, ξαστεριά απ'όσο βλέπω.
Μας υποσχέθηκαν χιόνι μέχρι την Τρίτη.
Ίδωμεν...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ρητορική ήταν η ερώτηση.


Δεν υπάρχει τέτοια ζωή, επί της γης τουλάχιστον.
Έχω έναν γείτονα 60 κάτι έμεινε γεροντοπαλικαρο όλη τη τη ζωή, μοναχοπαίδι και οι γονείς του τον είχαν μη σταξει και μη βρέξει. Σπούδασε τελείωσε αλλά δεν τον άφησαν να δουλέψει πάρα μόνο στην οικογενειακή επιχείρηση μέχρι που πέθανε ο πατέρας και εκείνος ζούσε με τη μητέρα του μέχρι που πέθανε και αυτή. Και τώρα μόνος σε ένα σπίτι .
Ουτε μπάλα δεν έπαιξε με τους φίλους του ποτέ ως παιδί γιατί δεν τον άφηνε η μάνα του.
Δεν έχει κάνει σχέση δεν έχει φιλήσει δεν έχει κάνει έρωτα με γυναίκα γιατί η μάνα του του έλεγε κοίτα μη μου φέρεις καμιά εδώ και σου φάει τα λεφτά όλες οι γυναίκες είναι π......ς. Και αυτός απλά έτυχε στο μαγαζί της γειτονιάς να συχνάζει και ξέρεις κουβέντα την κουβέντα καταλαβαίνεις πολλά για τους άλλους και τη ζωή τους .
Μια μέρα ήταν πολύ στεναχωρημένος κι έλεγε αυτή η μάνα μου μου κατέστρεψε τη ζωή.
Τραγικό όντως.
Δεν μιλάμε για νορμάλ περίπτωση όντως.
Αλλά όλο αυτό που περιέγραψα όντως το συνάντησα και με έπιασε θλίψη πως είναι δυνατόν να είσαι μια χαρά άνθρωπος και να εγκλωβιζεσαι σε ένα αρρωστημένο περιβάλλον εκκεντρικών και πουριτανων γονιών.
Δεν είχε και παρέες κάποιος να τον τραβήξει έξω να φύγει δεν είχε και αυτοπεποίθηση μεγάλη να χτυπήσει πόδι και να φύγει.
Να διεκδικήσει τη ζωή του και τα θέλω του.
Και τώρα απλά τον βλέπεις να φυτοζωει πραγματικά.
Υπάρχουν και άλλοι σαν αυτόν. Δυστυχώς.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα απ' αυτά που ονειρεύομαι, όλες αυτές τις μέρες, είναι ένα τζάκι. Να κάθομαι δίπλα του και να μην ξεκολλάω, ένα πράμα...

Το τζάκι κι εγώ, εγώ και το τζάκι... :upside:

Κάνει και σαν τίτλος...
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Έχω έναν γείτονα 60 κάτι έμεινε γεροντοπαλικαρο όλη τη τη ζωή, μοναχοπαίδι και οι γονείς του τον είχαν μη σταξει και μη βρέξει. Σπούδασε τελείωσε αλλά δεν τον άφησαν να δουλέψει πάρα μόνο στην οικογενειακή επιχείρηση μέχρι που πέθανε ο πατέρας και εκείνος ζούσε με τη μητέρα του μέχρι που πέθανε και αυτή. Και τώρα μόνος σε ένα σπίτι .
Ουτε μπάλα δεν έπαιξε με τους φίλους του ποτέ ως παιδί γιατί δεν τον άφηνε η μάνα του.
Δεν έχει κάνει σχέση δεν έχει φιλήσει δεν έχει κάνει έρωτα με γυναίκα γιατί η μάνα του του έλεγε κοίτα μη μου φέρεις καμιά εδώ και σου φάει τα λεφτά όλες οι γυναίκες είναι π......ς. Και αυτός απλά έτυχε στο μαγαζί της γειτονιάς να συχνάζει και ξέρεις κουβέντα την κουβέντα καταλαβαίνεις πολλά για τους άλλους και τη ζωή τους .
Μια μέρα ήταν πολύ στεναχωρημένος κι έλεγε αυτή η μάνα μου μου κατέστρεψε τη ζωή.
Τραγικό όντως.
Δεν μιλάμε για νορμάλ περίπτωση όντως.
Αλλά όλο αυτό που περιέγραψα όντως το συνάντησα και με έπιασε θλίψη πως είναι δυνατόν να είσαι μια χαρά άνθρωπος και να εγκλωβιζεσαι σε ένα αρρωστημένο περιβάλλον εκκεντρικών και πουριτανων γονιών.
Δεν είχε και παρέες κάποιος να τον τραβήξει έξω να φύγει δεν είχε και αυτοπεποίθηση μεγάλη να χτυπήσει πόδι και να φύγει.
Να διεκδικήσει τη ζωή του και τα θέλω του.
Και τώρα απλά τον βλέπεις να φυτοζωει πραγματικά.
Υπάρχουν και άλλοι σαν αυτόν. Δυστυχώς.
Αποτέλεσμα πολλών παραγόντων: ιδιοσυγκρασίας, ευνουχισμός από γονείς, ακόμα και τύχης.
Δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένα απ' αυτά που ονειρεύομαι, όλες αυτές τις μέρες, είναι ένα τζάκι. Να κάθομαι δίπλα του και να μην ξεκολλάω, ένα πράμα...

Το τζάκι κι εγώ, εγώ και το τζάκι... :upside:

Κάνει και σαν τίτλος...
Μόνο εσύ και το τζάκι; :ermm:

Δεν αρκούμαι σε τόσο ολίγα. :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ρητορική ήταν η ερώτηση.


Δεν υπάρχει τέτοια ζωή, επί της γης τουλάχιστον.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ας γκρινιάξω καλύτερα για το κρύο που κάνει (και) απόψε.:cold:

Κι έχει, μέχρι στιγμής, ξαστεριά απ'όσο βλέπω.
Μας υποσχέθηκαν χιόνι μέχρι την Τρίτη.
Ίδωμεν...
Διαβασα ότι από αύριο το μεσημέρι θα αρχίσει η σφοδρή επέλαση για Αττική Κυκλάδες και Δωδεκάνησα και Κρήτη και την τρίτη θα έχει 4 εκατοστά χιόνι στην Αθήνα στο κέντρο και -2 βαθμούς.
Μένει να δούμε αν επαληθευτεί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αποτέλεσμα πολλών παραγόντων: ιδιοσυγκρασίας, ευνουχισμός από γονείς, ακόμα και τύχης.
Δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μόνο εσύ και το τζάκι; :ermm:

Δεν αρκούμαι σε τόσο ολίγα. :P
Σωστά έτσι όπως τα έθεσες είναι.
Κάποια στιγμή παίρνουμε τη ζωή στα χέρια μας. Και αυτό είναι το νορμάλ.


Κι εγώ δε θέλω μόνο τζάκι.
Θέλω μουσική.Βιβλια και αγκαλιές.
Ζητάω πολλά?😏
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ένα απ' αυτά που ονειρεύομαι, όλες αυτές τις μέρες, είναι ένα τζάκι. Να κάθομαι δίπλα του και να μην ξεκολλάω, ένα πράμα...

Το τζάκι κι εγώ, εγώ και το τζάκι... :upside:

Κάνει και σαν τίτλος...
Έχει και σπίθες αν κάθεσαι πολύ κοντά😏
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Παιδιά ίσως με κράξετε λίγο, αλλά προτιμώ το καλοκαιράκι.

Λιγότερα ρούχα, κολύμπι, απολαυστικές νύχτες.. (άμα λάχει)

περισσότερη ελευθερία

λιγότερος κόβιντ
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Απ' ότι φαίνεται, εμείς οι βόρειοι δε θα αντικρίσουμε ούτε δείγμα χιονιού.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο εσύ και το τζάκι; :ermm:

Δεν αρκούμαι σε τόσο ολίγα. :P
Εεεε...καλά, τρόπος του λέγειν... :devil:

Κι ένας όμορφος, παραπέρα, και κουρτίνες δαντελωτές / ρομαντικές, στο παραθύρι και ωραία στρωμένα χαλιά, στο πάτωμα, ζεστό φαγητό και καλό κρασί στο τραπέζι...

Να συνεχίσω ; :upside:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,646 μηνύματα.
Απ' ότι φαίνεται, εμείς οι βόρειοι δε θα αντικρίσουμε ούτε δείγμα χιονιού.
:P Δες και τη θετική του πλευρά:
μετά γίνεται παγετός κι είναι επικίνδυνο για ατυχήματα. Άσε το τσουχτερό κρύο (όταν φύγει η μαγεία του θεάματος)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top