Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,093 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Θέλω την άποψη σας πάνω σε κατι, πήρα 2 θήκες για το iPhone 14 και θέλω να μου πείτε ποια ταιριάζει καλύτερα καθώς δεν μπορώ να αποφασίσω. 🤣🤣

@Reader , @rafaela11 ,@Kate1914 ,@Poirot για πείτε άποψη καθώς δεν με βλέπω να αποφασίζω σήμερα.😆😆


IMG_9093.jpeg



20241010_095641.jpg




20241010_095805.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ψηφίζω την πρώτη, μου φαίνεται ωραιότερη.
Αν και αφού πήρες και τις δύο, μπορείς να χρησιμοποιείς διαφορετική κάθε μέρα:)
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,093 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Θέλω την άποψη σας πάνω σε κατι, πήρα 2 θήκες για το iPhone 14 και θέλω να μου πείτε ποια ταιριάζει καλύτερα καθώς δεν μπορώ να αποφασίσω. 🤣🤣

@Reader , @rafaela11 ,@Kate1914 ,@Poirot για πείτε άποψη καθώς δεν με βλέπω να αποφασίζω σήμερα.😆😆


View attachment 139715


View attachment 139712



View attachment 139713
2η δαγκωτό μιας και εγώ τέτοια έχω !
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,817 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!
Πω νόμιζα είναι τέσσερις και πήγα να απαντήσω να βάλεις την τρίτη :laugh:.
Τέλος πάντων. Και η δεύτερη είναι καλή αλλά εμένα μου αρέσει η πρώτη περισσότερο. Μου αρέσει και ως σχέδιο, και που είναι πιο απλή.
Επίσης μπορείς να κάνεις αυτό που πρότεινε η Reader. Δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιείς μόνο τη μία, άλλαζέ τες πού και πού μεταξύ τους.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά!

Πω νόμιζα είναι τέσσερις και πήγα να απαντήσω να βάλεις την τρίτη :laugh:.
Τέλος πάντων. Και η δεύτερη είναι καλή αλλά εμένα μου αρέσει η πρώτη περισσότερο. Μου αρέσει και ως σχέδιο, και που είναι πιο απλή.
Επίσης μπορείς να κάνεις αυτό που πρότεινε η Reader. Δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιείς μόνο τη μία, άλλαζέ τες πού και πού μεταξύ τους.

Και τις 2 θα βαζω λογικά, την λευκή όταν βγαίνω για καφέ ώστε να φαίνεται το Apple logo με στόχο να κάνω μόστρα στις κοπέλες και στους φίλους.😛😛
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,868 μηνύματα.
Και τις 2 θα βαζω λογικά, την λευκή όταν βγαίνω για καφέ ώστε να φαίνεται το Apple logo με στόχο να κάνω μόστρα στις κοπέλες και στους φίλους.😛😛
Φυσικά αυτή με το μηλαράκι. :happy: Να την έχεις για "επίσημη".
Την άλλη, για πρόχειρη.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Η @Υδροχόος πού είναι;
Έχω καιρό να τη δω να γράφει.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.

Reader

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 31,201 μηνύματα.
Απενεργοποιησε τον λογαριασμό της καθώς ήθελε να κάνει ένα διάλειμμα από το forum.
Φωτη εχω απογοητευτει απο σένα, για τελευταια φορά όμως.

Πήγα και σου έκανα μια πλάκα κι αντι να έρθεις να μου μιλήσεις στα πμ, έτρεξες και έκανες αναφορά.

Θα είχες έρθει σε μένα, θα σου ειχα πει μια συγγνώμη, θα είχα αλλάξει το ποστ και τέλος.

Αν κατι δεν μπορώ ειναι τέτοιες μη-ευθείες κινήσεις από άτομα στα οποία έχω φερθεί φιλικά κι έχω συμπονέσει στις δύσκολες ώρες τους.

Επειδή εγω το θάρρος και την ευθύτητα δεν τη στερούμαι, θέλω να σου ζητήσω, μπροστά σε όλους, βαθυτατα και ειλικρινέστατα συγγνώμη για το ανάρμοστο ποστ που σου απήυθυνα πριν λίγες ώρες. Το έχω μετανιώσει.

Αλλά είναι το τελευταιο φιλικό πράγμα που θα ακούσεις απο μενα. Οι πράξεις έχουν και συνέπειες. Τέρμα το χιούμορ μαζί σου. Μόνο με τους φίλους μου πλέον ή με άτομα που ξερω οτι το σηκώνουν.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.
Φωτη εχω απογοητευτει απο σένα, για τελευταια φορά όμως.

Πήγα και σου έκανα μια πλάκα κι αντι να έρθεις να μου μιλήσεις στα πμ, έτρεξες και έκανες αναφορά.

Θα είχες έρθει σε μένα, θα σου ειχα πει μια συγγνώμη, θα είχα αλλάξει το ποστ και τέλος.

Αν κατι δεν μπορώ ειναι τέτοιες μη-ευθείες κινήσεις από άτομα στα οποία έχω φερθεί φιλικά κι έχω συμπονέσει στις δύσκολες ώρες τους.

Επειδή εγω το θάρρος και την ευθύτητα δεν τη στερούμαι, θέλω να σου ζητήσω, μπροστά σε όλους, βαθυτατα και ειλικρινέστατα συγγνώμη για το ανάρμοστο ποστ που σου απήυθυνα πριν λίγες ώρες. Το έχω μετανιώσει.

Αλλά είναι το τελευταιο φιλικό πράγμα που θα ακούσεις απο μενα. Οι πράξεις έχουν και συνέπειες. Τέρμα το χιούμορ μαζί σου. Μόνο με τους φίλους μου πλέον ή με άτομα που ξερω οτι το σηκώνουν.

Ολα OK, πάμε παρακάτω.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 31,201 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31,349 μηνύματα.
Γιατι μου φαίνεται ότι έμεινες στη συγγνώμη και δεν έκανες register τα υπόλοιπα που σου είπα;

Θα εκπλαγεις όταν καταλάβεις πόσα εννοώ πια σ αυτη τη ζωή. Τίποτα δεν ειναι οκ.

Δεν θα σου πω τι θα κάνεις καθώς δεν είναι η δουλειά μου αυτή, αν θέλεις να μην μου ξαναμιλήσεις επίσης δικαίωμα σου. Επειδή, δεν κάνει να συζητάμε για ενέργειες της ΟΔ θα πω μόνο ότι το έκανα μόνο και μόνο επειδή δεν μου άρεσε να υπάρχει ένα τέτοιο μήνυμα για εμένα δημόσια. Δεν έγινε κάτι όμως για να το πάρεις σοβαρά, ούτε σου ανέφερα κάτι καθώς δεν έκανες κάποιο έγκλημα ώστε να μου απολογηθείς. Απλά "ξεφυγες" λίγο όπως όλοι οι άνθρωποι μερικές φορές, δεν είναι κακό ούτε χρειάζεται να μένεις τόσο σε αυτό το ασήμαντο γεγονός. Πίστεψε με είσαι από τα μέλη που συμπαθώ εδώ μέσα, νομίζω έχει φανεί πολλές φορές μέσα στα χρόνια.


Όμως ξαναλέω δεν έγινε κάτι, απλά δεν ήθελα να μείνει αυτό το μήνυμα δημόσια, αυτό είναι όλο.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 31,201 μηνύματα.
Δεν θα σου πω τι θα κάνεις καθώς δεν είναι η δουλειά μου αυτή, αν θέλεις να μην μου ξαναμιλήσεις επίσης δικαίωμα σου. Επειδή, δεν κάνει να συζητάμε για ενέργειες της ΟΔ θα πω μόνο ότι το έκανα μόνο και μόνο επειδή δεν μου άρεσε να υπάρχει ένα τέτοιο μήνυμα για εμένα δημόσια. Δεν έγινε κάτι όμως για να το πάρεις σοβαρά, ούτε σου ανέφερα κάτι καθώς δεν έκανες κάποιο έγκλημα ώστε να μου απολογηθείς. Απλά "ξεφυγες" λίγο όπως όλοι οι άνθρωποι μερικές φορές, δεν είναι κακό ούτε χρειάζεται να μένεις τόσο σε αυτό το ασήμαντο γεγονός. Πίστεψε με είσαι από τα μέλη που συμπαθώ εδώ μέσα, νομίζω έχει φανεί πολλές φορές μέσα στα χρόνια.


Όμως ξαναλέω δεν έγινε κάτι, απλά δεν ήθελα να μείνει αυτό το μήνυμα δημόσια, αυτό είναι όλο.
Εγω είπα οτι είχα να σου πω. Μπορείς να πηγαίνεις.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3,277 μηνύματα.
Κοιτα, εγω συνηθως παλιοτερα έβρισκα ολους αυτούς που διάβαζαν εξεζητημένα πράγματα, κάτι Λακάν, κάτι Αλμπέρ Καμύ, εξεζητημένα pretentious fucks λιγάκι, ειδικά αμα ήταν τίποτα άντρες που τα πέταγαν τυχαία μπροστα σε γυναίκες για να ακουστούν γαμάτοι.
Πω πω, κι εμένα έτσι θα με αποκαλούσες. Λακάν ήταν από τους αγαπημένους μου, διάβαζα Σαρτρ και Γιάλομ και άλλα τέτοια (και ακόμα θα διαβάσω, δηλαδή.) Κοίτα, το να διαβάζεις τέτοια πράγματα για να βγάλεις γκόμενα το θεωρώ λίγο γελοίο, να σου πω την αλήθεια και συνήθως φαίνεται αυτός που το κάνει επί τούτου (πχ θα διαβάσει συγκεκριμένα αποσπάσματα και 2-3 βασικά πράγματα.)

Εγώ ας πούμε έχω τρέλα ρε παιδί μου, επειδή και λόγω δουλειάς είναι και σχετικά με τη δουλειά μου, βασικά έχω τρέλα με οτιδήποτε μπορεί να χαρακτηριστεί φιλοσοφία. Διαβάζω μόνο και μόνο για τη γνώση αυτή καθαυτή (όχι ότι δεν βοηθάνε και στον τομέα που αναφέρεις, αλλά αυτό είναι απλώς ένα ευχάριστο επακόλουθο :P )

Τώρα το pretentious που λες και αυτό ισχύει, μάλιστα σε μεγαλύτερο βαθμό από αυτούς που το κάνουν για να φαίνονται ψαγμένοι στις γυναίκες. Ισχύει, επίσης, και στα δύο φύλα. Δηλαδή και πολλές γυναίκες βλέπω που τα διαβάζουν και τα πετάνε με στόμφο, ενώ στην πραγματικότητα δεν καταλαβαίνουν τι διάβασαν ή τα έχουν δει σε κάνα ποστ στο ίνσταγκραμ (που να κάθεσαι να διαβάζεις τώρα) και τα αμολάνε.

Να σου πω την αλήθεια, αυτοί οι άνθρωποι ήταν λαμπρά μυαλά μεν, ακολούθησαν δε ένα συγκεκριμένο ρεύμα (ανθρωπιστικό - αποδομητικό του παραδοσιακού κόσμου) άρα ήταν στρατευμένοι κοινωνικοπολιτικά. Ναι, είπανε κάποιες αλήθειες και κάποια όμορφα πράγματα αλλά ποτέ δεν θα μπορούσαν ούτε να σκουπίσουν τα πόδια αρχιδάτων φιλοσόφων όπως ο Πλάτωνας, ο Αριστοτέλης, Σπινόζα, Ράσελ, Χομπς κ.λπ κ.λπ.

Αυτοί ήταν γεια σου, αυτοί λάτρευαν τη γνώση, ενώ σήμερα στα παπάρια τους η αλήθεια, αυτό που τους νοιάζει είναι να μην χαλάσουν τις καρδιές κάποιας μειονότητας και να είναι πολιτικά ορθοί. Παίζει και ο σεντιμενταλισμός που ανέφερες κάπου αλλού.
 
Top