Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,748 μηνύματα.
Το Έγκλημα στο Οριάν Εξπρές το είχα δει και στο θέατρο. Πρέπει να έπαιζαν Δανδουλάκη, Χαλκιάς.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,734 μηνύματα.
Δεν το πιστεύω ότι το λέω, αλλά @Kate1914 απαλλάσσεσαι προσωρινα* από τις μπηχτες για τα #48,#49.
Η Reader έχει στήσει ξοβεργες και όποιον πάρει ο χάρος, δεν θα επιτρέψω να φας κι από μένα ξεφτίλα. :(

*Για 1-2 μέρες ε
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
και μία που μια γυναίκα νομίζω πάει να ρίξει μια τεράστια πέτρα. Παίζει να είναι από το έγκλημα στον Νείλο αυτό αλλά θα σε γελάσω.
Είναι όντως από το Έγκλημα στον Νείλο, αλλά δεν έγινε ακριβώς όπως το θυμάσαι. Καλή ευκαιρία να το ξαναδείς.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,734 μηνύματα.
Miss Marple > Poirot :pfff:
Τα αγαπημένα μου βιβλία είχαν πάντα την Miss Marple ως πρωταγωνίστρια.

Το πτώμα στη βιβλιοθήκη, το είχα διαβάσει στα 10 μου. :redface:
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Η Reader έχει στήσει ξοβεργες και όποιον πάρει ο χάρος, δεν θα επιτρέψω να φας κι από μένα ξεφτίλα. :(
Πέρα από την πλάκα, την συμπαθώ πολύ στην πραγματικότητα, είναι από τα πρώτα μέλη που γνώρισα και με έκανε κατευθείαν να νιώσω άνετα.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,748 μηνύματα.
Miss Marple > Poirot :pfff:
Μου ράγισες την καρδιά
Το πτώμα στη βιβλιοθήκη, το είχα διαβάσει στα 10 μου. :redface:
Εμένα το πτώμα στη βιβλιοθήκη έχει πιάσει αράχνες στη βιβλιοθήκη μου, το έχω πάρει χρόνια στα αγγλικά και δεν το έχω διαβάσει. Τώρα διαβάζω τους Φόνους με αλφαβητική σειρά.
Πέρα από την πλάκα, την συμπαθώ πολύ στην πραγματικότητα, είναι από τα πρώτα μέλη που γνώρισα και με έκανε κατευθείαν να νιώσω άνετα.
Καλά ναι, εννοείται ότι κι εγώ σε όλες τις άλλες πόλεις του κόσμου πλην του Παλέρμο συμπαθώ πάρα πολύ την @Kate1914. Μην παρεξηγηθώ κιόλας. :P
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Miss Marple > Poirot :pfff:
Τα αγαπημένα μου βιβλία είχαν πάντα την Miss Marple ως πρωταγωνίστρια.
Είναι όντως υπέροχα. Έχει άλλη ατμόσφαιρα η μις Μαρπλ, αλλά εγώ προσωπικά δεν μπορώ να διαλέξω.
Το πτώμα στη βιβλιοθήκη, το είχα διαβάσει στα 10 μου. :redface:
Και είπες να το αναβιώσεις στο #48.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα διαβάζω τους Φόνους με αλφαβητική σειρά.
Εξαιρετικό κι αυτό.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,429 μηνύματα.
Εμένα μια φίλη μου, επίσης φανατική της Άγκαθα, μου λέει πως το πιο ωραίο για αυτήν είναι το "και δεν έμεινε κανείς".
Και το ψάχνω στη βιβλιοθήκη εδώ αλλά δεν το έχει δυστυχώς
Είναι όντως από το Έγκλημα στον Νείλο, αλλά δεν έγινε ακριβώς όπως το θυμάσαι. Καλή ευκαιρία να το ξαναδείς.
Σωστά. Ή να διαβάσω τα βιβλία τώρα που έχω και χρόνο
Τώρα διαβάζω τους Φόνους με αλφαβητική σειρά.
Και η μίνι σειρά είναι πολύ ωραία απ' όσο θυμάμαι, την προτείνω ανεπιφύλακτα και σε εσένα και στην @Reader αν δεν την έχετε δει.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,748 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,734 μηνύματα.
Μου ράγισες την καρδιά
:galliko:
Εμένα το πτώμα στη βιβλιοθήκη έχει πιάσει αράχνες στη βιβλιοθήκη μου, το έχω πάρει χρόνια στα αγγλικά και δεν το έχω διαβάσει. Τώρα διαβάζω τους Φόνους με αλφαβητική σειρά.
Και η πρόσκληση σε φόνο ήταν από τα αγαπημένα μου. Πραγματικά, τι μυαλό η Αγκάθα. Δεν γράφονται τέτοια βιβλία πια σήμερα..
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,748 μηνύματα.
Σωστά. Ή να διαβάσω τα βιβλία τώρα που έχω και χρόνο
Άλλη ατμόσφαιρα έχει το βιβλίο, εγώ προσωπικά το προτιμώ. Δεν μου δίνει μασημένη τροφή.
Και η πρόσκληση σε φόνο ήταν από τα αγαπημένα μου. Πραγματικά, τι μυαλό η Αγκάθα. Δεν γράφονται τέτοια βιβλία πια σήμερα..
Ναι, εξαιρετικό κι αυτό! Τι να κάνουμε, πόσες διάνοιες να βρεθούν που έχουν γεννηθεί 15/9;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,734 μηνύματα.
Ψάξτε τις σειρές του BBC από τα 80's με την Miss Marple. Θα πάθετε πλάκα!
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 736 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,429 μηνύματα.
Αν είναι αυτό που νομίζω, το έχω δει. Αλλά για σένα εννοείται το ξαναβλέπω.
Ξέρεις τι, πήγα να απαντήσω εδώ αλλά θα μου γύριζε πολύ μπούμερανγκ και δε θέλω να χαλάσω την εύθραστη ισορροπία που κατάφερα να δημιουργήσω :laugh:
Άλλη ατμόσφαιρα έχει το βιβλίο, εγώ προσωπικά το προτιμώ. Δεν μου δίνει μασημένη τροφή.
Ισχύει αυτό. Γενικά αυτό που μου αρέσει με τα βιβλία είναι που σε αφήνουν να φαντάζεσαι τις σκηνές και τους χαρακτήρες μόνος σου. Πιο πολύ μου αρέσει να διαβάζω ένα βιβλίο πρώτα, και μετά αν υπάρχει και η αντίστοιχη ταινία θα κάτσω να τη δω.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,748 μηνύματα.
Ισχύει αυτό. Γενικά αυτό που μου αρέσει με τα βιβλία είναι που σε αφήνουν να φαντάζεσαι τις σκηνές και τους χαρακτήρες μόνος σου. Πιο πολύ μου αρέσει να διαβάζω ένα βιβλίο πρώτα, και μετά αν υπάρχει και η αντίστοιχη ταινία θα κάτσω να τη δω.
Αλήθεια είναι αυτό. Βέβαια για να είμαι ειλικρινής, διαβάζοντας πλέον ιστορίες του Poirot σκέφτομαι στη θέση του εμένα τον ηθοποιό που τον ενσάρκωνε στη σειρά που έδειχνε στην ΕΡΤ. Κάπως μου έχει κλειδώσει έτσι στο μυαλό.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Ξέρεις τι, πήγα να απαντήσω εδώ αλλά θα μου γύριζε πολύ μπούμερανγκ και δε θέλω να χαλάσω την εύθραστη ισορροπία που κατάφερα να δημιουργήσω :laugh:
Έχω κάνει καινούργιο συκώτι σήμερα :laugh:
Πάντως λυπάμαι όλους όσους θα μπουν αύριο στο c'n'f να δουν τι έχασαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

σκέφτομαι στη θέση του εμένα τον ηθοποιό που τον ενσάρκωνε στη σειρά που έδειχνε στην ΕΡΤ. Κάπως μου έχει κλειδώσει έτσι στο μυαλό.
Ναι, αυτό ισχύει. Πάντως δεν με πειράζει ιδιαίτερα, διότι ο συγκεκριμένος δείχνει πολύ κοντά σε αυτό που φανταζόμασταν όλοι σχεδόν από τα βιβλία.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,748 μηνύματα.
Ναι, αυτό ισχύει. Πάντως δεν με πειράζει ιδιαίτερα, διότι ο συγκεκριμένος δείχνει πολύ κοντά σε αυτό που φανατζόμασταν όλοι σχεδόν από τα βιβλία.
Ναι, ούτε εμένα με πειράζει. Το δε μουστάκι, είναι όλα τα λεφτά... :lol:
 
Top