Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
αδιόρθωτος πχια :(
η μονη ημι-καλή εμπειρία που είχα με την Ε.Ε. που ημουν ανοιχτόμυαλος ήταν οταν είχα λάβει μερος στο ευρωκοινοβούλιο νεολαίας, στο 45ο συνέδριο. Πέρασα τέλεια, εφαρμοσα πολιτικη σκεψη και κοινωνικοποιήθηκα, και είχα σκεφτει μια ερώτηση ΜΠΟΜΠΑ που αμα τη ρώταγα θα κόλλαγε το αλλο συνέδριο στον τοίχο, αλλα επέλεξαν να βάλουν μια σνομπι κοπελιά επειδή εκανε περισσότερη δουλειά γιατι ητανε εξωστρεφής.
Είχα τόσα νευρα με τα chairpersons και είχα δει οτι το 1/4 των γνωριμιων μου εκει με εκαναν unfollow αλλα με κρατησαν ως followers που ούτε στον υμνο της ΕΕ δε σηκωθηκα και ημουν ο μονος που καθοταν. Εκτοτες να παει στο διαολο και η εκνε και η εε:rtfm:
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Σου απαντώ εδώ για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος στο άλλο θρεντ:
Θα μπορούσαμε ίσως να δημιουργήσουμε κάποιο παιχνίδι escape thread. Σαν escape room. Ο διοργανωτής εγκαινιάζει το thread με ένα μήνυμα στο οποίο περιγράφει μια υπόθεση και το οποίο μήνυμα περιλαμβάνει κρυπτογραφημένα /κωδικοποιημένα στοιχεία για να λύσουν οι παίκτες την υπόθεση. Παράλληλα, στέλνει σε κάθε παίκτη με pm ένα στοιχείο. Δύο από τα στοιχεία του εγκαινιαστικού μηνύματος στο thread είναι ψεύτικα και ανάμεσα στους παίκτες υπάρχει κάποιος που συνεργάζεται με τον διοργανωτή, ο οποίος χρησιμοποιεί το δικό του στοιχείο για να παραπλανήσει τους άλλους παίκτες.

Θα είχε πλάκα κάτι τέτοιο αλλά πιο καλά φτιαγμένο φυσικά, άσε που είναι και δύσκολο να βρίσκει ο διοργανωτής κώδικες /γρίφους. Δεν ξέρω, είναι βράδυ και η έμπνευσή μου έχει πιάσει πάτο.
Τι πάτο ρε, ίσα ίσα που σκέφτηκες καινούργιο παιχνίδι.

Ωραίο είναι σαν πρώτη ιδέα. Χρειάζεται βέβαια και άλλες διευκρινήσεις και τροποποιήσεις, αλλά θα είχε ενδιαφέρον κάτι τέτοιο.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Σήμερα πέτυχα μια Chevrolet Camaro στον δρόμο. Απίστευτο καθώς δεν κυκλοφορεί στην Ευρώπη αυτό το μοντέλο, λογικά είναι εισαγωγή από Αμερική.❤️❤️


IMG_8046.jpeg
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Υπέροχα αμάξια τα Chevrolet, τουλάχιστον από άποψη εμφάνισης

Είναι πολύ ωραία αυτοκίνητα και με δυνατούς κινητήρες, κρίμα που η GM αποσύρθηκε από την Ευρώπη καθώς τα αυτοκίνητα της λείπουν από αρκετούς. Γενικά στις ΗΠΑ έχουν φανταστικά αυτοκίνητα, ειδικά τα Sedan που είναι τα αγαπημένα μου δύσκολα τα βρίσκεις πλέον εδώ.😕😕

Μερικά αγαπημένα Sedan.

Toyota Camry

IMG_8062.png


Nissan Sentra

IMG_7594.jpeg


Chevrolet Malibu

IMG_8059.jpeg
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
1724445330484.png

Lada και ξερο ψωμι
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραία αυτοκίνητα και με δυνατούς κινητήρες, κρίμα που η GM αποσύρθηκε από την Ευρώπη καθώς τα αυτοκίνητα της λείπουν από αρκετούς. Γενικά στις ΗΠΑ έχουν φανταστικά αυτοκίνητα, ειδικά τα Sedan που είναι τα αγαπημένα μου δύσκολα τα βρίσκεις πλέον εδώ.😕😕

Μερικά αγαπημένα Sedan.

Toyota Camry

View attachment 137325

Nissan Sentra

View attachment 137322

Chevrolet Malibu

View attachment 137323
Ωραίες επιλογές. Αν και εντάξει, εγώ στα αμάξια Γερμανίδα δηλώνω, αλλά και αυτά ωραία είναι.
Γενικά και εμένα τα σεντάν μου αρέσουν πάντως.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Μόνο Sedan, τα πιο κομψά αμάξια ever made.

View attachment 137329
Βρε εντάξει, και SUV πχ υπάρχουν που να είναι όμορφα, αλλά μερικά είναι πραγματικά σαν βάρκες, πολύ άσχημα.
Και εντάξει ρε Φώτη, καλά και τα Νισάν που βάζεις, δε λέω, αλλά μπροστά σε τέτοια ομορφιά δεν πιάνουν μία:
201012191149_AudiA3Sedan (1).jpg

Πε ρε Audi λατρεία μου, καρδιοχτύπι με πιάνει όταν τα αντικρίζω 🥹🥹🥹
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Μελαγχολησε το Citroen C2 μου με τα αυτοκίνητα που βάλατε. :P
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Βρε εντάξει, και SUV πχ υπάρχουν που να είναι όμορφα, αλλά μερικά είναι πραγματικά σαν βάρκες, πολύ άσχημα.
Και εντάξει ρε Φώτη, καλά και τα Νισάν που βάζεις, δε λέω, αλλά μπροστά σε τέτοια ομορφιά δεν πιάνουν μία:
View attachment 137330
Πε ρε Audi λατρεία μου, καρδιοχτύπι με πιάνει όταν τα αντικρίζω 🥹🥹🥹

Cadillac CT5 2024 model. Πραγματικά φέρτε τα οχήματα της General Motors [Chevrolet, Cadillac, Buick, Hummer] πίσω στην Ευρώπη τώρα. Στις ΗΠΑ/Καναδά οδηγούν αυτά τα κοσμήματα και εδώ μας έχουν με τους κουβάδες.🤬🤬

IMG_8063.jpeg



IMG_8064.jpeg
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Cadillac CT5 2024 model. Πραγματικά φέρτε τα οχήματα της General Motors [Chevrolet, Cadillac, Buick, Hummer] πίσω στην Ευρώπη τώρα. Στις ΗΠΑ/Καναδά οδηγούν αυτά τα κοσμήματα και εδώ μας έχουν με τους κουβάδες.🤬🤬

View attachment 137333


View attachment 137334
Ω ρε τι αμαξάρα είναι και αυτή; Σου βγάζω το καπέλο, όντως πολύ ωραίο.

Βασικά εμένα ξέρεις τι μου αρέσει με τα αμερικάνικα; Που βγάζουν muscle cars. Δηλαδή η Mustang η κλασική του 1967 για παράδειγμα, που είναι πασίγνωστη, είναι όπως το λες, κόσμημα. Αμάξια σαν και αυτά είναι πραγματικά πανέμορφα ρε φίλε. Έχουν χαρακτήρα, πώς να στο πω.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Ω ρε τι αμαξάρα είναι και αυτή; Σου βγάζω το καπέλο, όντως πολύ ωραίο.

Βασικά εμένα ξέρεις τι μου αρέσει με τα αμερικάνικα; Που βγάζουν muscle cars. Δηλαδή η Mustang η κλασική του 1967 για παράδειγμα, που είναι πασίγνωστη, είναι όπως το λες, κόσμημα. Αμάξια σαν και αυτά είναι πραγματικά πανέμορφα ρε φίλε. Έχουν χαρακτήρα, πώς να στο πω.

Ο βασικός λόγος που η GM απέτυχε στην Ευρώπη είναι επειδή τα αυτοκίνητα της έχουν τεράστιους κινητήρες 2.000-2.500 κυβικών. Στις ΗΠΑ που η φορολογία είναι εξαιρετικά χαμηλή για τα οχήματα και η βενζίνη κοστίζει $1 το λίτρο αυτό δεν είναι πρόβλημα, ίσα ίσα επιβάλλεται να έχεις «ισχυρό» αυτοκίνητο λόγω των αποστάσεων. Στην Ευρώπη όμως που έχουμε Σοσιαλισμό το κράτος βάζει τεράστια φορολογία σε αυτά τα οχήματα, η βενζίνη είναι 70% ακριβότερη από τις ΗΠΑ ενώ οι δρόμοι είναι πολύ στενοί για τέτοιου είδους οχήματα. Βασικά πολλές εταιρείες όπως η Toyota, Nissan, Ford κτλ απέσυραν αυτά τα αυτοκίνητα από την Ευρώπη καθώς δεν τραβούσαν. Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι όμως η Jeep η οποία από εκεί που έφερνε στην Ευρώπη οχήματα με κινητήρες άνω των 2.500 horse power τώρα βλέπεις να εισάγει κάτι Jeep με 1.400-1.600 hp τα οποία είναι αρκετά πιο αδύναμα.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους και σε όλες.

@nearos σου έστειλα για αυτό που με είχες ρωτήσει τις προάλλες.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.
Ωραια αμάξια τα γερμανικά αμάξια

1724498737304.png
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Τα πιο ωραία αυτοκίνητα μακράν
Μπράβο ρε, για αυτό σε πάω. Επιτέλους ένας άνθρωπος που συμφωνεί για τα Audi μαζί μου. Η επιτομή της κομψότητας είναι.
Ωραια αμάξια τα γερμανικά αμάξια

View attachment 137353
Πωωωω έβαλα λάϊκ για το αμάξι και μετά είδα καλά την εικόνα :laugh::laugh:
 
Top