Ανέκδοτα και αστεία κειμενάκια

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αιωνιότητα είναι θα περάσει! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Αγάπη μου το ντεπόν σου.
-Μα δεν έχω πονοκέφαλο.
-Σ'έπιασα, γδύσου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Ο Τάκης και η Μαρίνα πετούν προς την Αυστραλία για διακοπές δύο εβδομάδων για να γιορτάσουν την 40ή επέτειό τους.

Ξαφνικά, ακούγεται ο κυβερνήτης από τα μεγάφωνα:

"Κυρίες και κύριοι, φοβάμαι ότι έχω κάποια πολύ άσχημα νέα.
Οι μηχανές μας σταμάτησαν και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε προσγείωση έκτακτης ανάγκης.
Για καλή μας τύχη βλέπω ένα αχαρτογράφητο νησί κάτω από εμάς και μάλλον θα καταφέρουμε να προσγειωθούμε στην παραλία.
Το άσχημο της υπόθεσης είναι ότι μάλλον δεν θα μπορέσουν ποτέ να μας εντοπίσουν και θα πρέπει να ζήσουμε για πάντα στο νησί"

Χάρη στην ικανότητα του πληρώματος, το αεροπλάνο προσγειώνεται με ασφάλεια στο νησί.

Μετά από μια ώρα και αφού πέρασε η πρώτη μεγάλη τρομάρα, ο Τάκης γυρίζει στη γυναίκα του και την ρωτά:
"Μαρίνα, εξοφλήσαμε την κάρτα της American Express;"
"Όχι, γλυκέ μου», του απαντά η Μαρίνα.

Ο Τάκης, που είναι ακόμη ταραγμένος από την προσγείωση, ρωτά στη συνέχεια:
"Μαρίνα, την πληρώσαμε την MasterCard;"
«Ω, όχι! Συγγνώμη. Ξέχασα να κάνω την κατάθεση», λέει η Μαρίνα.

Και συνεχίζει ο Τάκης:
"Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο ρε Μαρίνα, μήπως θυμάσαι αν εξόφλησες την Visa αυτό το μήνα;"
"Συχώρα με Τάκη», λέει η Μαρίνα σχεδόν κλαίγοντας, «αλλά ούτε αυτή πρόφτασα να ξοφλήσω».

Ο Τάκης την αρπάζει και της δίνει το μεγαλύτερο φιλί στη ζωή τους.
Η Μαρίνα, τραβιέται και τον ρωτά με απορία, ;;; "Τι ήταν αυτό;;;"

Και ο Τάκης απαντά:


Σωθήκαμε... Θα μας βρούνε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Μην δίνεις σημασία σε ΜΗΔΕΝΙΚΑ...τα κάνεις ΝΟΥΜΕΡA!!!:P
Δικη μου συμβουλη:Μη δινεις σημασια σς νουμερα...τα κανεις προπαιδεια:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Λεφτα ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
ΥΓ: τρεξτε να τα βρειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Στην ταξη προσευχεται ο Τοτός την ωρα του μαθηματος και τον ρωταει η δασκαλα:
- Τοτό γιατι προσευχεσαι;
- Η μητερα μου ειπε, πριν κοιμηθουμε πρεπει να κανουμε την προσευχή μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
- Γιατί το σουτιέν είναι το σύμβολο της δημοκρατίας;
- Γιατί χωρίζει την αριστερά από τη δεξιά, συγκρατεί τις μάζες και ξεσηκώνει τα πλήθη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πάει ένας Κύπριος στα everest

-Θέλω ένα τοστ
-Ωραία. Τι να βάλουμε μέσα;
-Κασέριν, ντομάταν, πιπεριάν...
-Ρε φίλε , σε παρακαλώ, μπορείς να μη βάζεις "ν" στο τέλος των λέξεων;
-Οκ.
-Συνέχισε, λοιπόν, τι άλλο θέλεις να βάλω στο τοστ;
-Ζαμπό , μπέικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Μετά το σεξ μερικοί κοιμούνται.Άλλοι ανάβουν τσιγάρο.
Άλλοι σβήνουν το ιστορικό του Google Chrome...


- Λογος διαζυγιου?
- Για θρησκευτικους λογους...
- Δηλαδη?
- Δεν παραδεχοταν πως στο κρεβάτι ειμαι Θεος!



Ενός λεπτού σιγή γι αυτούς που όλο το χειμώνα πάλευαν με τα σίδερα στα γυμναστήρια

και φέτος το καλοκαίρι πήδηξαν μόνο τα κύματα...!!


Ο λόγος που οι γυναίκες ποτέ δεν θα κάνουν πρόταση γάμου είναι επειδή
αμέσως μόλις αυτή γονατίσει, αυτός θα αρχίσει να ξεκουμπώνεται...



-Μωρό μου πάρε το ντεπον σου.
-Μα δεν έχω πονοκέφαλο!
-Ωραία,σε έπιασα γδύσου τώρα.



Έξω βρέχει και η γυναίκα μου κοιτά λυπημένα από το τζάμι.
Φοβάμαι πως πρέπει να την αφήσω να μπει μέσα.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Ήταν δύο ξανθιές σ'ένα αυτοκίνητο.Ε παρακάτω ξέρετε.Μαλακία θα κάναν... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γιατί επιμένουμε να χαιρετάμε πάντα αυτό τον Πλάτανο αφού μας έχει πάντα χεσμένους;

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δασκαλος:Εσύ Γιωργάκη κάνεις την προσευχή σου στο φαγητό;
Γιωργάκης:Όχι κύριε,η μαμά μου είναι καλή μαγείρισσα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Θα αρχίσω να λέω προστυχόλογα στο καλοριφέρ μπας κ ανάψει...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Μια ξανθιά αποφασίζει να δοκιμάσει ιππασία χωρίς όμως να έχει προγενέστερη εμπειρία ή να έχει κάνει κάποια μαθήματα.
Ανεβαίνει στο άλογο χωρίς βοήθεια και το άλογο αμέσως αρχίζει και κινείται.
Καλπάζει με σταθερό και ρυθμικό ρυθμό αλλά η ξανθιά αρχίζει να γλιστράει από την σέλα. Με τρόμο προσπαθεί να αρπάξει την χαίτη του αλόγου αλλά δεν μπορεί να την πιάσει γερά. Προσπαθεί να αγκαλιάσει τον λαιμό του αλόγου αλλά γλιστράει στο πλάι του. Το άλογο συνεχίζει να καλπάζει αδιάφορα παρά τον αναβάτη που κρέμεται από τον λαιμό του. Η ξανθιά κάνει μια απέλπιδα προσπάθεια να απελευθερωθεί από τον κίνδυνο και να πέσει όσο το δυνατόν ασφαλέστερα και ανώδυνα. Δυστυχώς για αυτήν το πόδι της μπλέκεται στον αναβατήρα και είναι τώρα στο έλεος του καλπασμού του αλόγου. Το κεφάλι της κτυπά το έδαφος ξανά και ξανά. Είναι στα πρόθυρα της αναισθησίας όταν..........






.... ο Κυρ Νίκος ο περιπτεράς βγάζει το αλογάκι από την πρίζα!!!
:P:P:P:P:P:P

Θα αρχίσω να λέω προστυχόλογα στο καλοριφέρ μπας κ ανάψει...:redface:
Αυτο θα κάνουμε μπας και ζεστάνουμε το σπιτάκι μας:P.....ελπίζω να πιάσει:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
‎-Μπαμπά, τι θα μου πάρεις τα Χριστούγεννα;
-Τα λεφτά από τα κάλαντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
"Σεισμός στο Πακιστάν.5000 oι νεκροί."
1) Οι Ηνωμένες Πολιτείες έστειλαν λεφτά.
2) Η Γαλλία έστειλε σωστικά συνεργεία.
3) Η Ιταλία έστειλε ιατρικό εξοπλισμό.
4) Η Γερμανία έστειλε τρόφιμα.
5) Η Αγγλία έστειλε ρουχισμό.
6) Η Ελλάδα έστειλε 5000 Πακιστανους προς αντικατάσταση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
69 και κάτι στάσεις
κυκλοφορεί ευρέως σε e-mail:P:P:P

1. Στάση Αγγελοπούλου

Κάθε αρχή και δύσκολη.
2. Στάση Καλλιφρονά

Για όσους πηγαίνουν προς Κυψέλη.
3. Στάση Ερυθρός Σταυρός

Για περίεργα και αιμοσταγή γούστα. Πιθανές αιτίες τραυματισμού από αιχμηρά αντικείμενα, από ραπίσματα, από χτυπήματα με διάφορα αντικείμενα ή και από αντικείμενα κάποιου μήκους (τόσα, με το συμπάθιο).
4. Στάση Λυσσιατρείο

Για άτομα που γενικώς έχουν από ελάχιστες έως μηδαμινές εμπειρίες αυτού του είδους με συνέπεια να έχουν κάτι περίεργο στο βλέμμα τους (θολούρα, παίξιμο, αλληθώρισμα). Πιθανές παρενέργειες και στη στοματική λειτουργία. Μερικές φορές πάσχουν και από μόνιμες φαντασιώσεις. Από εκεί και η γνωστή έκφραση “έχει λυσσάξει”.
5. Στάση ΦΙΞ

Εσείς βάζετε την μπύρα και εκείνος βάζει την πείρα.
6. Στάση Δράκου

Για κάποιους με ψυχολογικά προβλήματα. Δεν έχει καμμία σχέση με τη στάση του δράκου στο Kung-Fu, αλλά περισσότερο με τον δράκο της Δράμας, του Σέιχ Σου, κλπ. Θα συνιστούσαμε στις κοπέλες που δεν γνωρίζουν αυτοάμυνα να την αποφεύγουν.
7. Στάση Κουκάκι

Για όσους πάσχουν από μέγεθος.
8. Στάση Χαροκόπου

Για πολλές χαρές και εξίσου πολλούς κόπους.
9. Στάση 1η -8η Ζωγράφου

Για άτομα που είναι αρκετά οργανωμένα και που προτιμούν να κρατούν κάποια τάξη στα πράγματά τους. Με τον τρόπο αυτό γίνεται απόλυτα κατανοητή η πρότασή σας και αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις, πχ:
-Τι στάση να κάνουμε;
-Να κάνουμε την 2η Ζωγράφου.
10. Στάση 1η - 5η Χολαργού

Βλέπε 1η - 8η Ζωγράφου. Πιθανές διαφορές ως προς την περιοχή και την αρίθμηση, λόγω έλλειψης τυποποίησης (η ISO 6969 είναι πλέον ξεπερασμένη).
11. Στάση Πεντάγωνο

Μία στάση που είναι πιο προχωρημένη από το τρίγωνο. Όπως καταλαβαίνετε χρειάζεται πέντε άτομα. Προτιμείστε κάποιους που γνωρίζετε ώστε να αποφύγετε ανεπιθύμητες καταστάσεις.
12. Στάση Φάρος

Προτιμάται από κάποιους που θέλουν να είναι κοντά στο Βασιλόπουλο για να κάνουν και τα ψώνια τους. Συνήθως αφήνουν μόνο ένα φως αναμμένο, κατά προτίμηση του μπάνιου (φάρος), ώστε να μη χάνουν τον προσανατολισμό τους.


Η συνέχεια στην
πηγή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ατάκες και επιτόπου...

Στα διόδια Ελευσίνας η κοπέλα μου λέει 3,20 euro και εγώ της απάντησα... Με πρωινό;

Εγώ πριν ανέβω στην ζυγαριά γδύνομαι για να μην έχω περιττά βάρη. Λογικό δεν είναι; Κι όμως ο φαρμακοποιός τσατίζεται..

Έχω πάντα δεμένη μια άσπρη κορδέλα στον καθρέφτη του αμαξιού, ώστε, αν κορνάρω και πάει να γίνει τσαμπουκάς, να λέω ότι πηγαίνω σε γάμο...

Σε λίγο θα πηγαίνουμε ΣούπερΜάρκετ και δεν θα αγοράζουμε τίποτα, θα τα κάνουμε μόνο Like.....

Σήμερα είναι η Παγκόσμια Ημέρα Αντισύλληψης... Οι μπάτσοι είναι ενήμεροι;;;;

Έστειλα και γράμμα στον Άγιο Βασίλη από τώρα: "θέλεις κανέναν εποχιακό στο εργαστήρι? 1.60 ειμαι"!

"Αγαπάτε τον πλησίον σας". Βγάλτε το password απ' το Wi-Fi...

H ειρωνεία της αποκριάς: Να είναι απόκριες, να έχεις ντυθεί Χαρος,να πάθει συγγενής σου τροχαίο και να πρεπει να σκάσεις μυτη στο νοσοκομείο εσπευσμένα!!

-Τελικά, εισαι το ναρκωτικό μου!
-Αχ μωρό μου, αληθεια?
-Φυσικα, μου κοστίζεις ενα σωρο λεφτά και μου καταστρέφεις και τη ζωή!

Νόμιζα πως η βλακεία σου εξαντληθηκε!
Αλλά τελικά επανακυκλοφορεί σε πλατινένια έκδοση!!

-Αγάπη μου, θα έλεγες οτι ειμαι ο μόνος άντρας που αγάπησες?
-Φυσικά και είσαι. Μα τι στο καλό συμβαίνει με όλους τους άντρες και μου κάνετε την ιδία ανόητη ερώτηση?

Ένας τεντιμπόης δεν βρέθηκε να γράψει με σπρέι μπροστά στην ταμπέλα ΖΑΡΑ ένα ΒΥ να το κάνει ~ ΒΥΖΑΡΑ ~ τέλος πάντων;

Θεούλη μου, κάνε όλα αυτά που έφαγα σήμερα, να τα πάρω σε ύψος!!!


Σηκώθηκα, πήγα στον καθρέφτη και τον ρώτησα αν υπάρχει πιο όμορφη από μένα.....Ακόμη λέει ονόματα!!!

Kανω τη δίαιτα του φωτός! Τρώω με το φως της μέρας, με το φως της λάμπας και μερικές φορές....με το φως του ψυγείου!!!

Tης έστειλα.."Σε θέλω" μου απάντησε "Κι εγώ σε θέλω κολασμένα. Ποτέ δε σε είδα φιλικά"
Θα απαντούσα αλλά τελικά...το χα στείλει κατά λάθος στον Μπάμπη!!

-Σ' αγαπώ!!!
-Το λες μόνο και μόνο επειδή σε έχω δεμένο στο πορτμπαγκάζ ή το εννοείς?

Σου έκανα 53 αναπάντητες για να σου πω ότι σε ξεπέρασα ,αλλά μάλλον δεν θα το άκουγες οπότε σου στέλνω αυτό το sms....

Ένα κοριτσάκι με ρώτησε γιατί είμαι τόσο όμορφη
Το χρυσό μου!
Μετά με ρώτησε γιατί είμαι ακόμη ανύπαντρη σ αυτή την ηλικία
Το μ@λ@κισμενο!

Τη δικιά μου την κορμάρα την έχτισα με καρμπονάρα..

ΜΙΚΡΗ ΑΓΓΕΛΙΑ: Νησί με με 145 κατοίκους ζητά άλλους 5 για να μην εκκενωθεί...

Η αμήχανη στιγμή που θεσσαλονικιά σε λεωφορείο φωνάζει :..." ανοίξτε με από πίσω! " !!!!!

Είναι 2012 και ακόμα δεν μπορώ να συγχωρήσω τον Νώε που έβαλε ένα ζευγάρι κουνούπια στην κιβωτό του.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top