Ανέκδοτα και αστεία κειμενάκια

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μια γριά μου έλεγε ότι ψήφισε οικολόγους στις εκλογές.
Οικολόγρια.


Δε διαβάζω άλλα μαθηματικά.Είδα αστέρι να πέφτει κι έκανα μία f(x).


Όταν γυρίζω από νυχτερινή έξοδο νιώθω σαν πράκτορας.μηδέν μηδέν λεφτά.


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ήταν ένα παιδάκι και το πλησιάζει ένας χρυσαυγήτης και του λέει:
-Τι κάνεις εκεί;;
-Φτιάχνω ανθρώπους από χώμα. νερό και σκατά.
-Τι είναι αυτά που κάνεις; θα σε δείρω!

Την επόμενη μέρα με τον ίδιο χρυσαυγήτη και το ίδιο παιδάκι..
-Τι κάνεις εκεί;
-Φτιάχνω ανθρώπους από χώμα και νερό.
-Σήμερα για δεν κάνεις από χώμα. νερό και σκατά;
-Γιατί με βγαίναν χρυσαυγήτες :look:

:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ειναι ο Χριστός και ανεβαίνει πάνω σε μια πέτρα για να κάνει το κύρηγμα του.

Κόσμος πολύς περιμένει κρεμασμένος απο τα χείλη του Μεσσία!
y = x^2 (ψι ισον χι τετράγωνο) λεει ο Χριστός και κατεβαίνει απο την πέτρα...

Ο κοσμος μένει άγαλμα, ολοι κοιτάζονται μεταξύ τους μέχρι που ένας τον ρωτάει

- Δάσκαλε... τι είναι αυτό που είπες;
- Παραβολή τέκνον μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ειναι ο Χριστός και ανεβαίνει πάνω σε μια πέτρα για να κάνει το κύρηγμα του.

Κόσμος πολύς περιμένει κρεμασμένος απο τα χείλη του Μεσσία!
y = x^2 (ψι ισον χι τετράγωνο) λεει ο Χριστός και κατεβαίνει απο την πέτρα...

Ο κοσμος μένει άγαλμα, ολοι κοιτάζονται μεταξύ τους μέχρι που ένας τον ρωτάει

- Δάσκαλε... τι είναι αυτό που είπες;
- Παραβολή τέκνον μου!
brr, έβαλε λίγη ψυχρούλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Περίμενα στον προθάλαμο του οδοντίατρου που πρόσφατα μου είχανε συστήσει.Πρόσεξα το πτυχίο του, στην γωνιά του τοίχου, στο οποίο αναγράφονταν το πλήρες όνομά του, κλπ.
Ξαφνικά θυμήθηκα το ψηλό, καστανό, καλοφτιαγμένο παλικάρι με το ίδιο ονοματεπώνυμο, που είχα συμμαθητή στο γυμνάσιο – κάπου 40 χρόνια πίσω (και που για ένα φεγγάρι μάσαγα τα σίδερα για χάρη του )

Μπορεί να έχει σχέση μ’ αυτόν εδώ τον τύπο ; “Μπα, αποκλείεται
, σκέφτηκα, άμα τον είδα. Τούτος εδώ ο μισοφαλακρός, ο κοιλαράς, μέσα στην ρυτίδα, παραήτανε γέρος για να ήτανε ο πρώην συμμαθητής μου…
Αφού μου εξέτασε τα δόντια, τον ρώτησα εάν είχε φοιτήσει, παρ’ ελπίδα, στο γυμνάσιο των Ιωαννίνων.

– “Άκου τώρα ! Ασφαλώς , και ήμουνα και σημαιοφόρος κάθε χρόνο ” , μου είπε με περισσό καμάρι.

- Πότε αποφοιτήσατε ; τον ρώτησα
- Το 1962 μου απάντησε – Γιατί με ρωτάτε ;
- Γιατί ήσασταν στη τάξη μου !!!!
Με κοίταξε προσεκτικά και όλο και πιο κοντά και κατόπιν,

αυτός ο κακομούτσουνος σκατόγερος, ο φαλάκρας, κοιλαράς, σταφιδιασμένος καραβλάκας, με ρώτησε :

- Τι μάθημα διδάσκατε ;;;; …….. :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Περίμενα στον προθάλαμο του οδοντίατρου που πρόσφατα μου είχανε συστήσει.Πρόσεξα το πτυχίο του, στην γωνιά του τοίχου, στο οποίο αναγράφονταν το πλήρες όνομά του, κλπ.
Ξαφνικά θυμήθηκα το ψηλό, καστανό, καλοφτιαγμένο παλικάρι με το ίδιο ονοματεπώνυμο, που είχα συμμαθητή στο γυμνάσιο – κάπου 40 χρόνια πίσω (και που για ένα φεγγάρι μάσαγα τα σίδερα για χάρη του )

Μπορεί να έχει σχέση μ’ αυτόν εδώ τον τύπο ; “Μπα, αποκλείεται
, σκέφτηκα, άμα τον είδα. Τούτος εδώ ο μισοφαλακρός, ο κοιλαράς, μέσα στην ρυτίδα, παραήτανε γέρος για να ήτανε ο πρώην συμμαθητής μου…
Αφού μου εξέτασε τα δόντια, τον ρώτησα εάν είχε φοιτήσει, παρ’ ελπίδα, στο γυμνάσιο των Ιωαννίνων.

– “Άκου τώρα ! Ασφαλώς , και ήμουνα και σημαιοφόρος κάθε χρόνο ” , μου είπε με περισσό καμάρι.

- Πότε αποφοιτήσατε ; τον ρώτησα
- Το 1962 μου απάντησε – Γιατί με ρωτάτε ;
- Γιατί ήσασταν στη τάξη μου !!!!
Με κοίταξε προσεκτικά και όλο και πιο κοντά και κατόπιν,

αυτός ο κακομούτσουνος σκατόγερος, ο φαλάκρας, κοιλαράς, σταφιδιασμένος καραβλάκας, με ρώτησε :

- Τι μάθημα διδάσκατε ;;;; …….. :P:P:P:P
Έχω πεθανει στα γέλια................................:P:P
:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

έπρεπε να τον κάνεις να φαινεται καπως ετσι..........:vava:
:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Οι Δέκα Εντολές του τεμπέλη

1. Ζούμε γιά να αναπαυόμαστε.

2. Αγάπα το κρεβάτι σου. Είναι ο Ναός σου.

3. Αν δεις κάποιον να ξεκουράζεται, βοήθησέ τον.

4. Ξεκουράσου όλη την ημέρα, γιά να κοιμηθείς καλύτερα τη νύχτα.

5. Η δουλειά είναι ιερή. Μην την αγγίζεις.

6. Μη κάνεις τίποτα αύριο, αν μπορείς να το κάνεις μεθαύριο.

7. Δούλεψε όσο λιγότερο μπορείς. Τα υπόλοιπα άστα στους άλλους.

8. ΗΡΕΜΑ!!! Κανείς δεν πέθανε κατά την ξεκούραση. Άσε που δουλεύοντας, μπορεί να χτυπήσεις.

9. Όταν σου 'ρθει επιθυμία να δουλέψεις, ξάπλωσε μέχρι να σου περάσει.

10. Μη ξεχνάς... δουλειά σημαίνει υγεία. Πρόσφερέ την λοιπόν στους .."άρρωστους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Συνεχίζουμε με τη Θεσσαλονίκη 8)

Πώς λέγεται το χοτ ντογκ στη Θεσσαλονίκη;
Μπουγάτσα με Πάολα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Πώς λέγεται το spleeping bag στην Θεσσαλονίκη??
Μπουγάτσα με τουρίστα ή Μπουγάτσα με φαντάρο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos45

Νεοφερμένος

Ο stefanos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
ο μαθητης μπαινει αργα μεσα στην ταξη...
καθηγητης: συγγνωμη???
μαθητης: νταξ δεν εγινε τιποτα

Η Φυσικη θα ηταν 10 φορες πιο ευκολη, αν αντι για το μηλο, ολοκληρο το δεντρο επεφτε στο κεφαλι του Νευτωνα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Πως γνωμάτευαν οι γιατροί στην Ζάκυνθο;;;;
Ερώτηση "γιατρού" : "Βλέπεις τον Παναθηναϊκό να παίρνει Πρωτάθλημα;;;;;"

Απάντηση "ασθενούς": "Οχι"

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΤΥΦΛΟΣ (την τύφλα μας οι μακάκες)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Το πολύ σεξ καταστρέφει την μνήμη!

Αυτό το διάβασα
σε ένα αυτοκόλλητο στις 6 μαιου του 2005
σε ένα peugeot 206 μπλε,
με πινακίδες ΕΡΒ-4236
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Στο σχολείο μας έμαθαν το "σκέφτομαι και γράφω"...
Αν όμως ανακατεύεις μια πρώην, ένα κινητό και λίγη βότκα γίνεται "δεν σκέφτομαι τι γράφω"....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εχεις αγορι?
-Οχι!
-Σε τσακισα! Το αγορι σου ειμαι!
-Ωχ, αγαπη μου συγνωμη,νομι2α πως ησουν ο αδερφος μου!
-Ωστε εχεις αγορι ε? Ο αδερφος σου ειμαι!
-Εμ οχι, πανω στο αγχος το'πα!
-Ο γιατρος σας ειμαι, σας ειπα να μην αγχωνεστε 9α σας πεσει το παιδι!
-Συγνωμη γιατρε μου!
-ΜΩΡΗ εισαι εγκυος? Η μανα σου ειμαι!
-Πφφ 9ελω να πε9ανωω!:(
-Ο νεκρο9αφτης ειμαι! Ειστε σιγουρη πως 9ελετε? για να μου πειτε τα μετρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δεν ελπιζω τιποτα. δεν φοβαμαι τιποτα. ειμαι ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ!



-Αγόρι: Είσαι το κορίτσι των ονείρων μου, ομορφη και με χιούμορ..
-Κορίτσι: Να με πηδήξεις θες?
-Αγόρι: Και έξυπνη! ;)



Μην δίνεις σημασία σε ΜΗΔΕΝΙΚΑ...τα κάνεις ΝΟΥΜΕΡA!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
-Τί θα ήταν ο Πάγκαλος και ο Βενι,αν ήταν τρανσφορμερς ;;;;

...
...
-Καντίνες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μλώναν 3 κοπέλες..

-Μη μιλάτε πολύ γιατί ο γκόμενός μου έχει μαύρη ζώνη!
-Ναι καλά ο δικός μου πήρε πρωτάθλημα στο μποξ!
-Σκάστε και οι δύο!!! Τα χω με χρυσαυγήτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ανέκδοτο: Κάθε λαός έχει την τεχνική του!
Και οι Έλληνες την δική τους!


Ο Ιταλός της παρέας: -Χθες βράδυ όταν κάναμε έρωτα με τη γυναίκα μου, της έτριψα το κορμί με αρωματικό λάδι πρώτα. Μετά κάναμε παθιασμένο σεξ!
Φώναζε για πέντε λεπτά όταν τελείωνε…
-Εμείς, όταν κάναμε έρωτα, είπε ο Γάλλος, έτριψα το κορμί της ολόκληρο με αρωματικό βούτυρο… Μετά κάναμε παθιασμένο σεξ κι όταν τελείωνε φώναζε για δεκαπέντε λεπτά…
Και ο Έλληνας της παρέας:
-Εμείς όταν κάναμε έρωτα χθες, άλειψα όλο της το κορμί με τριμμένη σοκολάτα …. Μετά το τέλος του παθιασμένου σεξ μας, φώναζε για τρεις ώρες!!
Οι άλλοι δυο απόρησαν:
-Καλά, τι μπορεί να έκανες και φώναζε για τρεις ώρες;
-Σκούπισα τα χέρια μου στις κουρτίνες!


πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ο φιλολογος μου σημερα: εχετε την εντειπωση οτι ξερετε αγγλικα?
Ναι κυριε how are you?
Ετσι νομιζετε ολοι λενε. Whats the bif??
Και αν δν ειστε καλα λετε. I am chicken today!!
Ολοι πεθαναμε στα γελια μπορω να πω ηταν η πρωτη φορα που περασα καλα.μαζι του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
- Αγαπη μου το ντεπον σου.
- Μα δεν εχω πονοκεφαλο.
- Σ' επιασα, γδυσου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top