Αγαπημένο γλυκό

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
μμμμμ.....εχω ιδιετερη αδυναμια στα γλυκα(οπως φανταζομαι και οι περισσοτεροι απο εσας που απαντησατε στο συγκεκριμενο θεμα)....θα μπορουσα να γραψω αμετρητα γλυκα που μου αρεσουν..αλλα επηδει ειμαι σιγουρη πως θα βαρεθητε να διαβασετε ενα ολοκληρο κατεβατο με τα αγαπημενα μου γλυκα θας σας πω πως απλα εχω ιδιετερη προτημηση στο προφιτερολ,την τιραμισου και το παγωτο(σοκολατα και μοκα).....αυτα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λατρεύω το τυραμισού με κακάο από πάνω:clapup:
Αλλά δε λέω όχι και σε βουτηχτές πάστες ή σε ωραίες γεύσεις παγωτού όπως μια ωραία που έφαγα πρόσφατα.Πως λεγόταν να δεις...Α ναι σοκοφρετίνο:P.E tsarachaf;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λινα.Μ

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
τυραμισου και τα ταρτακια!!!
και το παγωτο(γιοαουρτι και γιαουρτι με φρουτα, καραμελα, πεπονι!!)
Και ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα γλυκα δλδ, απλα εχω μια ιδιαιτερη προτιμηση σε αυτα!! χδ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
σοκολατα να χει και ειμαστε καλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
5359-10-lemon-pai-by-zouzounel.jpg

:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Από γλυκά τρώω τα πάντα σχεδόν,εκτός από σιροπιαστά.

Ότι έχει να κάνει με σοκολάτα μου αρέσει,αλλά τον τελευταίο καιρό απέκτησα μια νέα αδυναμία....


Cheesecake. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Μ'αρέσουν όλα τα γλυκά, αλλά λίγο πιο πολύ προτιμώ Ποντικάκι..



:P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Σοκολάτα υγείας με πορτοκάλι <3

Δεν με ενθουσιάζουν τα γλυκά ζαχαροπλαστείου, με κάνουν να θέλω κουβάδες νερό μετά και να με πονάει η κοιλιά. Το πιο νόστιμο και υπέροχο γλυκό που έχω φάει είναι πολύ εύκολο στην παρασκευή και είναι κάτι σαν τάρτα ζελέ : 2 στρώσεις μπισκότα πτι-μπερ, μία στρώση κρέμα βανίλια από πάνω και τέλος μια στρώση ζελέ κεράσι! Μπορώ να φάω ένα ολόκληρο ταψί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Δεν είμαι πολύ των γλυκών αλλά δεν θα πω όχι σε ένα κοκάκι ή ένα εκλέρ ή στο cheesecake που έμαθα να κάνω με τα χεράκια μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ολες οι σοκολατες γαλακτος εκτος απο τις λευκες!
σοκολατα υγειας μονο αυτην με το πορτοκαλι!!! πραγματικα απιθανη
και τελος η μεγαλη λατρεια!!!cheesecake με κοκκινες μαρμελαδες....φραουλα κερασι βατομουρο!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τυραμισού, αλλά όχι όποιο-όποιο.
Μιας φίλης μου και μόνο, και όσοι δεν με πίστευαν και το δοκίμασαν, έφαγαν τουλάχιστον 2 κομμάτια (κι εμένα δύο μου βάζει όταν το φτιάχνει και μάλιστα μου τα βάζει extra-large) :yes: !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Κέικ, μπισκότα. <3
Σοκολάτα, κρέμες. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Δεν με ενθουσιάζουν τα γλυκά ζαχαροπλαστείου, με κάνουν να θέλω κουβάδες νερό μετά και να με πονάει η κοιλιά. Το πιο νόστιμο και υπέροχο γλυκό που έχω φάει είναι πολύ εύκολο στην παρασκευή και είναι κάτι σαν τάρτα ζελέ : 2 στρώσεις μπισκότα πτι-μπερ, μία στρώση κρέμα βανίλια από πάνω και τέλος μια στρώση ζελέ κεράσι! Μπορώ να φάω ένα ολόκληρο ταψί.

Πωπω, δεν είναι υπέροχο; Το φτιάχνει η μητέρα μου! Τόσο εύκολο και εύγευστο! :inlove:

Γενικότερα από γλυκά, μπορώ να φάω οτιδήποτε έχει σοκολάτα γάλακτος και λευκή. Μιαμ!
Δεν μου αρέσει η σαντιγύ, αν και όταν ήπια "καφέ" στα starbucks στη Θεσσαλονίκη είχε λίγη από πάνω και μου άρεσε έτσι όπως έδεσε με όλο το ύπολοιπο, οπότε ίσως να ξαναδοκιμάσω.:redface:

Επίσης, το cheescake που φτιάχνει η νύφη μου είναι τόσο υπέροχο. Είναι από τα αγαπημένα μου. Αυτό και της μαμάς μου. ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ωωωωωωωωωωωωω,,λιωσαμεεεεεεεε..:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
μμμμ...με λυγουρεψατε ωρε παιδια!!! και ψανχω στο ψυγειο και δεν εχει και σολοκατα!



λοιπον εμενα μου αρεσουνε πολυ οι γλυκες κρεπες..και συγκεκριμενα με πραλινα σοκολατα,καρυδι και διπλα μια λαχταριστη μπαλα παρφε παγωτο..σοκολατα στη σοκολατα...μα οτιδηποτε δεν εχει σκολοτατα δεν λεγεται παγωτο! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
γλυκο*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntziWin

Διάσημο μέλος

Η Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,096 μηνύματα.
ωωωωωωωωωωωωω,,λιωσαμεεεεεεεε..:P:clapup:

Τι βλεπουν τα ματακιααααα μ:angelnot::slourp::console::inlove:
χαχα ειπα να σας γλυκανω λιγο...!!:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top