Αγαπημένη σοκολάτα

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Cadbury και μένα μου αρέσουν. Κυρίως αυτή με raisins and nuts. Και Cote d'Or με φουντούκια!

Και pingui ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ τα έχω δοκιμάσει, αλλά και κάποια άλλα Kinder προϊόντα που μπαίνουν ψυγείο. Kinder=εγγύηση.

Θα ήθελα να είχα τώρα σοκολατάκια υγείας με γέμιση πραλίνα φουντουκιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WildCherry

Νεοφερμένος

Η WildCherry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ό,τι κυκλοφορεί σε σοκολάτα, με οποιαδήποτε γέμιση και οποιαδήποτε γεύση είναι ευπρόσδεκτo στο στομάχι μου....:D:D:D!! Τα καλύτερα σοκολατάκια κατά την γνώμη μου είναι οι πραλίνες Λεωνίδας και τα σοκολατάκια από το "Αριστοκρατικόν"(δεν είμαι σίγουρη για το όνομα...νομίζω έτσι το λένε..είναι πίσω από την Ερμού). Πάντως από τις κορυφαίες σοκολάτες είναι η Break, η Lila Pause, η Παυλίδης και η Lacta......Πο πο και με έπιασε μια λιγούρα βραδυάτικα.....:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε:

ΙΟΝ απλή και αμυγδάλου (εννοείται πάντα το μεσαίο μέγεθος, κλασικά από παιδί!)
Παυλίδης υγείας απλή, με αμύγδαλα, με φουντούκια, με πορτοκάλι
Cadbury's fruit and nuts (Αυτή με τις σταφίδες και τα φουντούκια. Απλά κορυφαία!)
Ferrero rocher (κλασικά)
Σοκολατάκια Τζοκόντα (όλων των τύπων είναι υπέροχα!)

και άλλα τα οποία δεν μπορώ τώρα να θυμηθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
  • Cote d'or
  • Lacta που έχει και μπισκότο
  • Κάτι τρούφες από το Dia ΚΟΛΑΣΗ!
  • Crunch
  • Break άσπρη και γαλακτος με σταφίδες
  • Kinder happy hipppo και ένα που μπαίνει στο ψυγείο και έχει στο κέντρο καραμελα
  • Τζοκόντα, τα κλασικά-χρυσά με την πικρή από έξω που κάνουν αντίθεση με την από μέσα
  • Derby
  • Mars
  • Σοκοφρέτα με φουντούκια
  • Caprice καραμέλα
  • Παυλίδη γεμιστή με μπανάνα και φράουλα
  • lila pause
  • 3-bit
  • Τoblerone

Κάπου εδώ το παραέκανα :-p!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
1. Παυλιδης μπανανα
2. Παυλιδης φραουλα
3. Kinder bueno
4. Λακτα με μπισκοτο
5. Λακτα με βαφλα
6. ΙΟΝ αμυγδαλου
7. ΙΟΝ γαλακτος
8. Derby
9. Bounty
10. Crunch
11. Break με φουντουκια
12. Σοκοφρετα
13. Kinder delice
14. Ευφροσυνη απο Αγαπητο
15. Πραλινοειδη απο max perry
16. Ω θεε μου, παθαινω υπογλυκαιμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
ΙΟΝ αμυγδάλου (μεσαίου μεγέθους) και Leonidas( οι αυθεντικές, φυσικά!)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σήμερα δοκίμασα τη νέα Lacta Lov it με μπισκότο και μπορώ να πω ότι έμεινα πολύ ικανοποιημένη :slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
14. Ευφροσυνη απο Αγαπητο
15. Πραλινοειδη απο max perry

Τι είναι τα max perry κι ο Αγαπητός? Ποιά είναι η Ευφροσύνη?

Όχι μόνο ονόματα, θέλουμε και πληροφορίες, και διεύθυνση. Μην κρατάς τα καλά για πάρτη σου ρε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ευφροσυνη= σοκολατοειδης παστα, κολαση.. Ο Αγαπητος ειναι απ'τα πιο γνωστα ζαχαροπλαστεια στη Θεσσ, επιπεδου Τερκενλη. Στην Τσιμισκη και κοντα στο Λευκο Πυργο υπαρχει (και στο cosmos :p).

Max perry= σοκολαταδικο, οπως αυτα στην Καραγιωργη Σερβιας, μπαινεις και σε παιρνει η κουβερτουρα απτην πορτα.. ΑΠΙΘΑΝΑ πραγματα. Εχει στο Αιγαλεω πανω στη Θηβων και στον Πειραια απ'οσο ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Οι καλύτερες σοκολάτες

ΙΟΝ σοκοφρέτα η πράσινη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
@underwater
Αν είσαι Αθήνα δες και τους Αγαπητούς στην Αθήνα.....
Χαλάνδρι (Λ. Πεντέλης 5), Μαρούσι (Λ. Κηφισίας 76), Σύνταγμα (Βουλής 7) και Κολωνάκι (Σόλωνος & Βουκουρεστίου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faganoula

Νεοφερμένος

Η faganoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΕΣ!!!! Τι κρίμα που δεν έχουν τις ίδιες θερμίδες με τα φρούτα!!!! Τα σοκολατάκια της Τζιοκόντα δεν ανέφερε κανείς και είναι κρίμα γιατί μαζί με τις πράσινες νουαζέτες πιστεύω ότι είναι στο χώρο της ζαχαροπλαστικής κάτι σαν το ταγεράκι της ΚΟΚΟ ΣΑΝΕΛ στη μόδα.
Μπορείτε επίσης τρώγοντας σοκολάτες να διαβάζετε τον ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΟΙΟ (Συγγραφέα δεν θυμάμαι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Lacta..... δεν εχει καλύτερη.
Μπορει και τα ferrero... αλλά σαν την σοκοφρέτα την πράσινη δεν έχει...
Τώρα εγώ αποφάσισα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Απο κλασσικες, ΙΟΝ αμυγδαλου και kinder bueno. Επισης πεθαινω για Lindt μαυρη σοκολατα με πορτοκαλι και αμυγδαλο και για πραλινες Λεωνιδα. Και αν ερθετε απο τα μερη μου, ψαξτε να βρειτε τα hotel chocolat και χαλαστε ολα τα λεφτα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ που το παίρνω για το δωράκι δηλαδή είμαι παιδάκι ε; :redface:
Εγώ πάλι το παίρνω ΜΟΝΟ για το δωράκι, αφού δεν μ' αρέσουν οι Kinder :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann7365

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Έφαγα τις προάλλες μια που ηταν απλως τελεια, γεμιστή με κρέμα κάστανο και φουντούκια. Πρέπει να την ξαναβρω επιγόντως και δε θυμαμαι τι ηταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εμένα μου αρέσουν οι 3bit και kinderbueno:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metallou19

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
  • [SIZE=-1]Mars.[/SIZE]
  • [SIZE=-1]Crunch.[/SIZE]
  • [SIZE=-1]kinder Bueno.[/SIZE]
[FONT=arial,sans-serif][SIZE=-1]
[/SIZE][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλά, γενικά ανήκω στους πολλούς που έχουν μια τρέλα με την σοκολάτα, αν και ανήκω στους λίγους που τρελαίνονται για άσπρη!
Τώρα τελευταία όμως, δεν ξέρω, μ' έχει πιάσει μια ακατανίκητη επιθυμία ένα πράγμα, να δοκιμάζω όλο και καινούργιες γεύσεις σε σοκολάτες.

Πείτε λοιπόν, εσείς τι σοκολάτα προτιμάτε? (άσπρη, μαύρη, γάλακτος, υγειάς, κλπ) και ποιά είναι η αγαπημένη σας (-ες, ναι, ευπρόσδεκτες και ολόκληρες λίστες!) ?

Αρχίζω με την μια ατελείωτη crunch άσπρη, συνεχίζω με την μια μοναδική lila pause, μετά έχουμε την Παυλίδης φράουλα, και έ-έ-έρχεταιιιιι.. milkaaaaa! Οι περισσότερες σχεδόν της milka, είναι απίθανες! (και οι kit kat είναι καλές στην ανάγκη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
....ψηφίζω άσπρη :D



crunch
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top