Αγαπημένη σοκολάτα

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Αυτή είναι η κορυφαία για μένα! Καθώς και η εκδοχή της με σιρόπι κεράσι. Όποιος δεν δοκίμασε, έχασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ,μπανανα.jpg
    ,μπανανα.jpg
    44.6 KB · Εμφανίσεις: 334

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

και αυτή με το κεράσι

και η παυλίδου υγείας με πορτοκάλι


αυτές απο ελληνικές κυρίως μαρέσουν οι ελβετικές που μου φαίνονται λιγότερο γλυκές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ !!!!!!​


Who's gonna taste this???????


καλα δεν υπαρχει αυτο που επισυναψες.
απλως δ-ε-ν υ-π-α-ρ-χ-ε-ι!

...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Ο ιδανικά απόλυτος συνδιασμός εξάρτησης :D



Ενύπαρξη παθών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ina10039

Νεοφερμένος

Η ina τη περιμενεις? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν η lacta αλλα δεν αποχωρω απο το kinder bueno!!!:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
καλα δεν υπαρχει αυτο που επισυναψες.
απλως δ-ε-ν υ-π-α-ρ-χ-ε-ι!
Ομοιοπαθούσα σοκολατόπληκτη Μαιντ επέτρεψέ μου μια μικρή διόρθωση στο ποστ σου
καλα υπαρχει αυτο που επισυναψες.
απλως υ-π-α-ρ-χ-ε-ι!
fixed !:P


Στο σοκολατόθεμα ...
Γιατί μια σοκολάτα μπορει να ειναι καλύτερη απο το σεξ;
Ακολουθούν 20 λόγοι για να πειστειτε ότι.. είναι! ( σιγά μη πειστούμε αλλά ..λέμε τώρα :P )

1. Μπορείς να την αποκτήσεις κάθε στιγμή.
2. Η πρόταση "Αν με αγαπάς, τότε θα το καταπιείς " αποκτά πραγματική σημασία με την σοκολάτα.
3. Η σοκολάτα ικανοποιεί ακόμα και όταν έχει μαλακώσει.
4. Μπορείς πραγματικά να την πιπιλάς με ασφάλεια όσο οδηγείς.
5. Μπορείς να την κάνεις να διαρκέσει όσο εσύ επιθυμείς.
6. Μπορείς να φάς σοκολάτα ακόμα και μπροστά στην μητέρα σου.
7. Αν δαγκώσεις την γωνία της πολύ δυνατά η σοκολάτα δεν θα έχει πρόβλημα.
8. Δύο άνθρωποι του ιδιου φύλλου μπορούν να φάνε μαζί τη σοκολάτα τους χωρίς να κινδυνεύουν να κολλήσουν παράξενα επίθετα.
9. Η λέξη "δέσμευση" δεν τρομάζει καθόλου τη σοκολάτα.
10. Μπορείς να την αφήσεις πάνω στο γραφείο σου ή στο πάγκο εργασίας σου χωρίς να ανησυχήσουν οι συνάδελφοί σου.
11. Μπορείς να ζητήσεις απο κάποιον ξένο λίγη σοκολάτα χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να σε χαστουκίσει.
12. Δεν μπαίνουν τρίχες στο στόμα σου με την σοκολάτα.
13. Με την σοκολάτα δεν υπάρχει λόγος να υποκρίνεσαι.
14. Η σοκολάτα δεν σε αφήνει έγγυο.
15. Μπορείς να την απολάυσεις όλες τις μέρες του μήνα.
16. Η καλή σοκολάτα είναι έυκολο να βρεθεί.
17. Μπορείς να έχεις όσα είδη σοκολάτας μπορείς να αντέξεις.
18. Δεν είσαι ποτέ πολύ νέος ή πολύ γέρος για μια σοκολάτα.
19. Όταν την απολαμβάνεις, δεν φοβάσαι μην ξυπνήσουν οι γείτονες.
20. Με την σοκολάτα το μέγεθος δεν έχει σημασία.

Κυκλοφορεί και ο αντίλογος αλλά δεν μας αφορά :P άλλωστε όπως πολύ σωστά είπε και η Σίμπυ
Αλλά γιατί να μη συνδυάζει κανείς 2 αγαπημένα πράγματα μαζί;;;
Στο σοκολατόθεμα τώρα ...
Όλες οι σοκολάτες είναι σο-κόλαση όμως οι σοκολάτες που τυγχάνει να γνωρίζω εκ των έσω οι οποίες διαθέτουν προς το παρόν άριστη ποιότητα και τα καλύτερα υλικά , είναι οι ΙΟΝ με προσωπικό μου γούστο φυσικά τις ολ ταιμ κλασικ μεσαιου μεγέθους με το αμυγδαλο . - salakia -
Είναι η μόνη εταιρεία που δεν έχει εξαγοραστεί , αν και έχουν προσφερθεί τρελλά ποσά , ο "παππούς" που την έχει , έχει μανια με την ποιότητα και φέρνει ακατέργαστο κακάο και πρώτες ύλες τις οποίες και επεξεργάζεται , σε αντίθεση με όλους τους άλλους που οι ύλες τους είναι σε σκόνη και επεξεργασμένες με όλα τα γνωστά .. πρόσθετα .
Γι αυτό και η γεύση της δεν έχει αυτή την " βιομηχανοποιημένη " υφή που έχουν η πλειοψηφία των σοκολάσεων σήμερα .
σημ : αν το ποστ μοιάζει με διαφήμιση σβήστε το ή μεταφέρετε το στις εταιρείες που θαυμαζετε ή όπου αλλού νομίζετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σκεφτόμουν ότι χρειάζεται να αναρτήσουμε ένα θερμιδομετρητή στο παρόν θέμα, αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι ένα ειδικό σήμα "ακατάλληλον δια ανηλίκους" θα ταίριαζε καλύτερα... :hmm: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucky_but_Dead

Νεοφερμένος

Ο Lucky_but_Dead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω καεί στο να φτιάχνω δικά μου σοκολατάκια!! Απλή κουβερτούρα και ρίχνω μέσα ό,τι θέλω.. με λίγη φαντασία! Τι ΙΟΝ και tobleron και κοτσάνες!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Της ΙΟΝ είναι πολύ καλές, μου αρέσει επίσης και η break cappuccino. Αλλά γενικά δεν τρώω πολλή σοκολάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
H ION Αμυγδάλου - μεσαίο μέγεθος- είναι η Νο 1 σοκολάτα κατ' εμέ παγκοσμίως! Γλυκιά όσο πρέπει, αμύγδαλο σε χοντρά κομμάτια, όσο ακριβώς πρέπει καβουρδισμένο!

Από κει και πέρα, μου αρέσουν οι πραλίνες LEONIDAS, η υγείας με 70% κακάο και οτιδήποτε έχει γίνει με valrhona.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

utero

Νεοφερμένος

Η utero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ION γαλακτος.....πιο γαλακτος δε γινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
H ION Αμυγδάλου
παει κοντρα με την βραβευμενη παυλιδη υγειας(με αμυγδαλο ή πορτοκαλι)...εγω λατρευω την πρωτη αλλα προτιμω νομιζω τη δευτερη//
εγω πιστευω οτι ειναι και οι δυο καλυτερες απο πολλες πανακριβες πολυτελειας ,ελβετικες , φιγουρατζιδικες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σοκοφρέτα πράσινη.
πς: βγήκε και
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ειναι καλη η καινουρια?

η σοκοφρετα ειναι η καλυτερη που υπαρχει...
σε απλη,φουντουκατη,φραουλατη...
η σερενατα παντα διαφημιζοταν περισσοτερο αλλα νομιζω οτι ηταν χαμηλοτερης ποιοτητας..

Ιον =ποιοτητα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
αν υπήρχανε γυναίκεια σεξ σοπ , θα πουλούσανε σοκολάτες


οντόπικ:mad: :

μου είχανε φέρει από το βέλγιο κάτι απίστευτα σοκολατάκια και μολονότι δεν αρέσκομαι στο junk food (έχω πιο ποιοτικούς τρόπους να με καταστρέφω) , τα είχα λατρέψει . Το μόνο που θυμάμαι πια
(Σαν χρώμα που ονειρεύτηκα και πια δεν το θυμάμαι,
και σαν πληγή που αρνήθηκε να σβήσει ο καιρός...
Σάρκινη φωτιά, γυμνή σκιά,
το μόνο που θυμάμαι πια,
είναι τα μακριά σου δάχτυλα...)

είναι ότι το σήμα στο μαύρο περιτύλιγμα ήτανε ένα ελεφαντάκι .

Όποιος γνωρίζει πληροφορίες για το πού μπορώ να τα εντοπίσω στην Αθήνα μου στέλνει π.μ. και ορκίζομαι ότι θα τον πνίξει (η ευγνωμοσύνη μου)


φχαριστώ Γίδι :D

στην Αθήνα παίζει να τις βρω πουθενά ;

δίνω μια περιουσία και άλλη μιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LAZARUS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
ΙΟΝ αμυγδάλου και υγείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
τώρα χτυπάω μια lacta, από αυτές τις μικρούλες που πωλούνται σε σακουλάκι στα super markets
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ποτε δεν μου αρεσαν οι λακτα...πολυ γλυκερες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μόλις έφαγα μια μίλκα φράουλα. Πολύ ωραία. Την περασμένη βδομάδα έφαγα και μια με φουντούκι. Ακόμα πιο ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top