Αγαπημένες μπύρες - e-steki beer-list!

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γιατί δεν κάνετε και ένα pollάκι???

Πισταψε με, το poll δεν μπορει να χωρεσει ουτε το 1/4 απο αυτες που αξιζει να μπουνε.... (για να μην πουμε για αυτες που υπαρχουν, οποτε περναμε σε αριμους με υπερβολικα πολλα ψιφια....:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Κρόνε θυμάσε πώς λέγετε αυτή του λίντλ; έχω φαγωθεί να θυμηθώ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχει πολλές!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κρόνε θυμάσε πώς λέγετε αυτή του λίντλ; έχω φαγωθεί να θυμηθώ:mad:

Δεν εχω ιδεα... ποτε δεν εμαθα πως την λενε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Λοιπόν, συνήθως πίνω McFarland αλλά η καλύτερη ever που έχω δοκιμάσει ήταν μια παράξενη που λεγόταν "Forbidden Fruit" (είχε και τον Αδαμ με την Ευα ζωγραφιά στο μπουκάλι, χιχι!) Απλά φανταστική! (επίσης τυχαίνει να έχει διαιτερα υψηλή συκγέντρωση σε αλκόολ για μπύρα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
+1 για forbidden fruit, lucifer, leffe, mcfarland, και heineken. Και κατι μοναστηριακες που χα δοκιμασει αλλα δε θυμαμαι ονοματα :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Βασικά έχω έναν φίλο που κάνει συλλογή από μπουκάλια μπύρες και η ιστοσελίδα του είναι https://www.barpakis.gr/ . Όσοι έχουν μπύρες (μόνο τα μπουκάλια) από άλλες χώρες , μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί του ή με εμένα.

Για να επανέλθω στο θέμα,εγώ την μόνη που πίνω λόγω ασχετοσύνης είναι Heineken :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν και δεν ειμαι φαν της μπυρας , εχω δοκιμασει : Heineken, Amstel, Stella Artois, Bud, McFarland, Erdinger, Franziskaner, Paulander, Mythos, Pilsner, Warsteiner, Grolsch, Moretti... Αυτες θυμαμαι. Γενικα μαρεσει να δολκιμαζω γευσεις, αλλα δε μου λειπει η μπυρα, δεν εχω εθιστει δλδ (ακομα).

Παρτε και 2 λινκια που μπορει να βοηθησουν να βρειτε μπυρες που ξεχασατε :

https://www.thebeerstore.ca/Beers/brandsearch_results.asp
https://internationalbeershop.com.au/product_search.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικά έχω έναν φίλο που κάνει συλλογή από μπουκάλια μπύρες και η ιστοσελίδα του είναι https://www.barpakis.gr/ . Όσοι έχουν μπύρες (μόνο τα μπουκάλια) από άλλες χώρες , μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί του ή με εμένα.

Για να επανέλθω στο θέμα,εγώ την μόνη που πίνω λόγω ασχετοσύνης είναι Heineken :whistle:

Ωραιος ο φιλος! 500 μπυρονια ε;... Αυτα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Leffe (ξανθιά ή κόκκινη)
MacFarland
Lucifer μαύρη
Paulaner
Krombacher βαρελίσια

Αυτές από μένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Τι ειναι αυτα που διαβαζω;... Τι εισται εσεις ρε; Φορουμ που βρηκα και εμπλεξα... Αντε πιειτε καναν χυμο που μου θελετε μπυρες με γευση βατομουρο και αλλα τετια....

Δίκιο έχει ο Κρόνος :P

Μy Fav: Amstel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
αχ, τι ωραίο θέμα! :inlove:.

εμένα κυρίως μου αρέσουν οι μπύρες που δεν περιορίζονται στα τρία ψηφία όσον αφορά τον όγκο τους σε ml και ιδίως αυτές που συνοδεύονται με λουκάνικα και σαλτσούλες :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Δεν είμαι fan της μπύρας...

Ο αδελφός μου όμως είναι τρελλός fan! Αν μπορούσε να δοκιμασει όλες τις μπύρες του κόσμου θα το είχε κάνει...

Κάθε λίγο γεμίζει το σπίτι με μπουκάλια (γεμάτα βέβαια :P), από μπύρες άγνωστες στο ευρύ κοινό... τα οποία αδειάζουν σε λίγες μέρες :confused:

Κάνει και συλλογή μπουκαλιών...
Ξέρει τη σύσταση της κάθε μίας, το έχει κάνει επιστήμη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν είμαι fan της μπύρας...

Ο αδελφός μου όμως είναι τρελλός fan! Αν μπορούσε να δοκιμασει όλες τις μπύρες του κόσμου θα το είχε κάνει...

Κάθε λίγο γεμίζει το σπίτι με μπουκάλια (γεμάτα βέβαια :P), από μπύρες άγνωστες στο ευρύ κοινό... τα οποία αδειάζουν σε λίγες μέρες :confused:

Κάνει και συλλογή μπουκαλιών...
Ξέρει τη σύσταση της κάθε μίας, το έχει κάνει επιστήμη! :)


Θελω να μου τον γνωρισεις! (και να με κερασει...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
AMSTEL, απλή λατρεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μαρεσουν οι μαυρες, ειδικα αυτες που εχουν μελι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
μαρεσουν οι μαυρες, ειδικα αυτες που εχουν μελι..


:offtopic:
Aυτό δεν ακούστηκε όπως ήθελες να ακουστεί... :bounce::clapping::hehe:
Πλακίτσα...
:offtopic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Θα έλεγα Hainiken αλλά και μια φορά μου δοκίμασα MacFarland ήταν υπέροχη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Finkbräu & Carlsberg <3333333

Επίσης: Bud, Jever
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top