Έχετε ποτέ νοικιάσει ταινία από dvd club χωρίς τελικά να τη δείτε;

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Σειρά μου λοιπόν να ανοίξω ένα "άκυρο" θέμα...

Σήμερα πήγα στο κοντινό dvd club να αφήσω (καθυστερημένα μάλιστα) μια ταινία την οποία τελικά δεν είδα! Συγκεκριμένα το "Πόσο μ'αγαπάς" με τη Μόνικα Μπελούτσι και το Ζεράρ Ντεπαρτιέ. Δεν την είδα τη μέρα που είχα όρεξη να τη δω, μετά έτυχαν κάποιες υποχρεώσεις, μετακόμισε και το dvd player που έχω και τελικά πέρασαν οι μέρες χωρίς να τη δω! Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο; Αν ναι, ποιός ήταν ο λόγος; Εμένα δυστυχώς μου έχει τύχει αρκετές φορές και πολλές ταινίες τις έχω ξαναδανειστεί:redface:. Ο λόγος κυρίως που ανοίγω το θέμα, είναι για να δω αν υπάρχουν ομοιοπαθείς ή είμαι ο μόνος που την έχω πάθει έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:hmm:

Ναι, το θέμα είναι λιγάκι περίεργο..

Εγω φανταζόμουν καμιά απορία τύπου
- Εχει τύχει να νοικιάσετε ταινία και να καέι το βιντεοκλάμπ οπότε σας έμεινε ολόδικιά σας??
ή
-έχει τύχει να νοικιάσετε ταινία και να τη χάσετε ή να τη καταστρέψετε ή να την ξεχάσετε να τη γυρίσατε και να πληρώνετε τα μαλλιοκέφαλά σας??

κάτι τέτοιο!!:D:P

Λοιπον εμένα μου τυχαίνει συνεχώς- τύχαινε δηλαδή- γιατί πλέον - απο τα πολλά τσάμπα ευρώ που χω δώσε έτσι για να πηγαινοέχονται σπίτι οι ταινίες-απλώς δε νοικιάζω ταινίες!!

Παρεπιπτόντως, έκανες πολύ κακώς που δεν είδες ΑΥΤΗ τη ταινία.
Και μεταξύ μας... μόνο με ..καλή παρέα.. να τη δεις γιατί μόνος σε βλέπω να τρέχεις και να μη φτάνεις!!

:clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το λοιπον..

- Οι αναμνησεις της γκεισας, εμειναν μονο δικες της αναμνησεις. Τις πληρωσα 6 ευρα.

- Μια τελειως ακυρη κωμωδια με τη Σαρα Τζεσικα Παρκερ που την πηρα σε μερα που ηθελα απλα να λιωσω σπιτι γιατι ημουν κουρασμενη, τελικα καταφερα να κοιμηθω και χωρις να τη δω (ενω σε ολη τη διαρκεια του υπνου επαιζε η μουσικη του μενου οπως ανακαλυψα πολλες ωρες μετα), ενω λογω εξοδων τις επομενες μερες δεν προλαβαινα ανοιχτο το βιδεο κλαμπ, και πλερωσα γι'αυτο το νανουρισμα καπου στα 10 ευρω.

- Ο νονος. Ναι, ντρεπομαι ακομη, δεν εχω δει ποτε κανεναν νονο, κι ειμαι πλεον σιγουρη οτι ειναι καρμικο ζητημα, δε θα καταφερω να τον δω ποτε. Αυτος δε μου στοιχισε πολυ, μονο ψυχικα :'(

Αυτα μου ρχονται.
Συνηθως τα καθυστερουσα γιατι τα ξεχνουσα, γιατι βαριομουν, γιατι δεν ειχα δει την ταινια κι ειχα μια ελπιδα οτι αν την κρατουσα περισσοτερο θα την εβλεπα τελικα -δεν εγινε ποτε-, ή γιατι ενιωθα πολυ λαρτζ τυπισσα και δε μ'ενοιαζε αν θα πληρωνα παραπανω.

Πηγαινει κανεις ακομη σε βιδεο κλαμπ; :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ποτέ. Αν τυχαινε να καθυστερησω, την κρατουσα μια ακομα μερα (γιατι αν την ξανανοικιασω θα πληρωσω πιο πολλα). Κι αυτο γιατι, δεν νοιαζα ποτέ μια ταινια ετσι για να περασει η ωρα. Θα ηταν εργο που ηθελα να δω οπωσδηποτε. Αρα θα ηταν ακυρο να το παω πισω χωρις να το δω. Αλλά πανε πολλα χρονια απο αυτες τις εποχες :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γιατι αν την ξανανοικιασω θα πληρωσω πιο πολλα

σκρουτζζζζζζζζ:hehe::hehe::hehe:


πς. εχω κατι χρονακια να παω σε ντιβινταδικο , καλα για ταινιαδικο πρεπει να ημουν γυμνασιο... (δεν θελω σχολια:whistle:)
τοτε λοιπον το 1821 που νοικιαζα ταινιες επειδη τις νοικιαζα με το κιλο μου ετυχε πολλες φορες να μην δω καποιες απο αυτες ειτε γιατι δεν μου καθοτανε τελικα ο τιτλος ή το εξωφυλλο , δεν θυμαμαι κιολας γιατι ακριβως..:P

παντως γιου αρ νοτ αλοουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αμε...παντα με παιρνει ο υπνος, εαν ειμαι εστω και λιγο κουρασμενη...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
δεν κανω κι αλλη δουλεια...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επειδή δεν μου αρέσει η τηλεόραση και δεν βλέπω, νοικιάζω χρόνια τώρα ταινίες.
Μου έχει συμβεί πολλές φορές να επιστρέψω χωρίς να έχω δει, και πολλές φορές ο υπάλληλος μου λέει "Αυτή την έχεις ξαναπάρει", και συνήθως απαντάω "Δεν πειράζει ξαναδώστη".
Πολλές φορές μάλιστα ίσως την έχω ξαναδεί, αλλά από τις πολλές ταινίες που έχω δει, δεν την θυμάμαι καθόλου και την ξαναβλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
15 ευρώ. Μια ανοησία θρίλερ την οποία κόψαμε με τους φίλους μου στη μέση και μετά την ξέχασα κάπου στο γραφείο μου. Όταν το ανακάλυψα ήταν πια αργά. Ακόμα τα κλαίω τα λεφτά

Αλλά μιας και βρήκα ανοιχτό θέμα με video club ας πω τις εμπειρίες μου από τα καταραμένα μαγαζι΄σ

Πηγαίνω με βλέμμα νικητή και ζητάω το reservoir dogs του quentin. Είναι παλιά ταινία και δεν πίστευα ότι θα την νοίκιαζε κανείς. Αυτός που ήταν δίπλα μου μόλις το είχε νοικιάσει... Έλεος!!! πόσο γκαντέμης ήμουν; Ευτυχώς το φιδίσιο βλέμμα μου τον έκανε να την επιστρέψει την επόμενη μέρα ενώ ήταν εβδομαδιαία και την είδα

Κοιτάζω τις κωμωδίες και πετυχαίνω ταινία των Monty Pythons αν θυμάμαι καλά. Ήταν νοικιασμένη δυστυχώς. Έρχεται όμως σαν από μηχανής θεός το κορίτσι του video club (αλήθεια πως λέγεται η δουλειά που κάνουν οι κοπέλες του video club ακόμη έχω αυτήν την απορία) και τοποθετεί το μαγικό χαρτάκι. Εκείνη τη μέρα έπαιξα τζόκερ. Δεν κέρδισα...

Βγαίνει μια ταινία και περίμενα να την δω αρκετό καιρό. Ήταν μονοήμερη οπότε πήγαινα κάθε μέρα και περίμενα να επιστραφεί ματαίως. Οι εβδομάδες περνούσαν και μια μέρα τη βλέπω ξενοίκιαστη. Παίρνω το μαγικό χαρτάκι και πηγαίνω στην κοπελιά του video club η οποία μου λέει ότι καθυστέρησε τόσο διότι ο προηγούμενος ενοικιαστής είχε ξεχάσει ότι την είχε και την κρατούσε 3 εβδομάδες. Πλήρωσε 70 έουρος. Εκείνη τη νύχτα δάκρυσα για λογαριασμό του :/:

Αυτά. Και λευτεριά στα video club. Όσα dl και να κάνετε το ψάξιμο στο video club δεν αντικαθίσταται με το search στο net. Είναι θέμα φετίχ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Φυσικά! Τι ερώτηση... :P Όταν τελείωσα το λύκειο είχα πολύυυυ ελεύθερο χρόνο (το καλοκαίρι εννοώ) και έβλεπα κάθε μέρα ταινίες. Μιλάμε για πολλές ταινίες όμως, αφού νοίκιαζα 4 κάθε φορά :redface: Τότε θυμάμαι είχα δει και τα άπαντα από τα φιλαράκια :D
Όπως ήταν λογικό μερικές δεν προλάβαινα να τις δω ή τις ξεχνούσα. Ευτυχώς δεν είχα καθυστερήσει ποτέ καμία πολλές μέρες γιατί τις επέστρεφα γρήγορα (για να πάρω τις επόμενες :P)
Θυμάμαι ότι ήταν μία ταινία με την Jennifer Aniston την οποία είχα νοικιάσει δύο φορές να τη δω. Όχι, δεν είναι ότι δεν είχα προλάβει την πρώτη φορά να τη δω αλλά προφανώς ήταν τόσο χάλια η ταινία που τη διέγραψα αυτομάτως από τη μνήμη μου και μετά νόμιζα ότι δεν την είχα δει :redface::P Είναι από τις λίγες φορές που έκλαιγα τα λεφτά μου πραγματικά.
Χρόνια έχω να πάω σε video club, νομίζω ότι θα αρχίσω πάλι να το επισκέπτομαι. Έχει άλλη χάρη οπως και να το κάνουμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Πολλές φορές. Και μάλιστα μια φορά πήρα μια ταινία, την επέστρεψα χωρίς να τη δω και μετά την άλλη βδομάδα την ξαναπήρα για να τη δω....Πραγματικα περίεργο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Και για μένα το να ξεχάσω να γυρίσω dvd on time είναι σύνηθες φαινόμενο. Σπάνια θα καταφέρω να δω ταινία πριν την μέρα που πρέπει να την επιστρέψω, τουλάχιστον προσπαθώ να παίρνω εβδομαδιαίες ή 3ημέρου για να μην μου φεύγουν τα μαλλιοκέφαλά μου! Εννοείται ότι κατά 50% δεν θα την δω ή θα την δω μισή.

Τα πιο πολλά λεφτά τα πλήρωσα πέρσι το καλοκαίρι. Πήγα να γυρίσω την ούτως ή άλλως καθυστερημένη ταινία 1 μέρα πριν φύγω για διακοπές και το dvdομάγαζο ήταν κλειστό για αδιευκρίνιστους λόγους. Εγώ δεν μπορούσα να ησυχάσω, οπότε τους τηλ. από τις διακοπές για διακανονισμό, κι όντως μου το άφησαν χαμηλότερη τιμή. Η ειρωνία είναι ότι ναι μεν δεν πλήρωσα ΤΟΣΑ πολλά το dvdάδικο, αλλά χρυσοπλήρωσα την COSMOTE καθώς τηλ. από αφρικανική χώρα, με πολύ ακριβό roaming.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Φυσικά μου έχει τύχει και εμένα αλλά δεν την επιστρέφω όταν πρέπει απλά παίρνω ενα τηλέφωνο στο βιντεο κλαμπ να μου την ανανεώσουν...και κάθομαι να την δω...
Αλλιώς την αντιγράφω και την βλέπω όταν μου έρθει η όρεξη(αυτο κάνω πάντα αλλά λέμε τώρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
οταν ημουν 10 χρονων ειχα νοικιασει 2 και ειδα μονο την 1η....περασμενα ξεχασμενα τεσσερα χρονια περασαν απο τοτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Έχετε ποτέ νοικιάσει ταινία από dvd club χωρίς τελικά να τη δείτε;

ναι

κάποιος ηλίθιος είχε γρατσουνίσει το dvd και δεν έπαιζε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
ναι

κάποιος ηλίθιος είχε γρατσουνίσει το dvd και δεν έπαιζε :mad:
Βασικα τα μισα dvd ειναι γρατζουνισμενα..:redface:
Αυτά. Και λευτεριά στα video club. Όσα dl και να κάνετε το ψάξιμο στο video club δεν αντικαθίσταται με το search στο net. Είναι θέμα φετίχ :P
Ακομα πιο ωραιο ειναι να ψαχνεις στο video club και μετα να το κατεβαζεις στο ιντερνετ για να σου μενουν και τα γιουρο στη τσεπη..;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εγω εχει τυχει να νοικιασω ταινια και να ειναι γεματη λιγδα απο κατω. ιιιιιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top