Τον/την αγαπώ γιατί.....

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τον κολλητο μου,γιατι με κανει να γελαω στα δυσκολα :')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Κανείς δεν είναι τέλειος. Κανείς. Σε όσες χώρες κι αν ταξιδέψω όσα άτομα και να γνωρίσω, ο κάθε άνθρωπος θα έχει και τις ατέλειές του. Ίσως να μην γίνουν άμεσα εμφανείς αλλά αργά ή γρήγορα θα ξεμυτίσουν. Σκοπός μιας -σοβαρής- σχέσης κατά τη γνώμη μου δεν αποτελεί η ανάλωση σε έναν αδιάκοπο δαρμό ώστε να επιχειρήσεις να τις εξαλείψεις. Όχι. Αν πραγματικά αγαπάς κάποιον, θα τις αποδεχτείς (και θα πεις κι ένα τραγούδι :P). Απλώς επικεντρώνεσαι στα θετικά στοιχεία του άλλου και προσπαθείς με τον τρόπο σου να τα αναδείξεις ακόμα παραπάνω. Αυτό θα πει αγάπη για μένα - κατανόηση & αλληλουποστήριξη. Ποτέ δεν πρόκειται να έχω την απαίτηση από σένα να φερθείς "κάπως" ή να προσποιηθείς κάτι που κατά βάθος δεν σε εκφράζει. Γι'αυτό και από τις συναναστροφές μου με τους ανθρώπους εκτιμώ την ειλικρίνεια. Άμα ζούμε μια ζωή πίσω από προσωπεία, πότε θα εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία να δείξουμε το αληθινό μας πρόσωπο? Κάπου διάβασα πρόσφατα τη φράση: "Πάντα να είσαι ο εαυτός σου - είναι ό,τι πιο όμορφο διαθέτεις." Και ναι, ισχύει.



Ύστερα από αυτήν την εισαγωγή, μπαίνω on-topic: Σε αγαπώ επειδή κάθε φορά που μιλάμε με κάνεις να νιώθω απίστευτα[butterflies που λένε :redface:], και συγνώμη αν αδυνατώ να σου δώσω να καταλάβεις επ'ακριβώς τί ρόλο επέχεις στη ζωή μου, έστω κι έτσι. :)

Sem out.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Σ'αγαπώ γιατί μου υποδεικνύεις και μου χαρίζεις απλόχερα όλα όσα έχω χάσει.Αγνότητα,αθωότητα,αλληλεγγύη...αγάπη.Ποτέ δεν ζητάς τίποτα παρόλο που ξέρω ότι υπάρχουν πράγματα που θα'θελες. Με κοιτάς και με διαβάζεις, δεν χρειάζεται να μιλάμε γιατί ξέρεις ήδη πως νιώθω και εγώ για σένα.Όταν κλαίω, κλαις μαζί μου και όταν χαμογελάω ή γελάω κάνεις το ίδιο και ας μην γνωρίζεις τον λόγο μόνο επειδή με βλέπεις να'μαι καλά.Είσαι η αιτία που έχω αναπτύξει πολλά συναισθήματα και μου μαθαίνεις να (σε) αγαπώ με τον τρόπο σου. Δεν μπορώ να ζήσω αν δεν σε έχω δίπλα μου,κάθε μέρα έχει νόημα όταν είμαστε μαζί και οι αγκαλιές και τα φιλιά μαζί σου είναι το κρησφύγετο μου. Δεν έχει περάσει ούτε μια μέρα τα τελευταία χρόνια που να μην σου πω ότι σ΄αγαπώ και ξέρω ότι το αξίζεις...αυτό και πολλά άλλα που εύχομαι να μπορούσα να σου προσφέρω.Εκτός από αδερφή μου είσαι μάνα μου,φίλη και παιδί μου! :redface: Είσαι ο μοναδικός λόγος που θέλω να ζω και όταν σε σκέφτομαι, δακρύζω από ευγνωμοσύνη.
Ναί,πιστεύω στους αγγέλους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
....Γιατι με κανει και χαμογελω!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
γιατι μαζι σου νοιωθω διαφορετικη και ολοκληρωμενη... σε λατρευω γιατι με εχεις γεμισει με ομορφες στιγμες που δεν θα ξεχασω ποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Τον αγαπώ γιατί με ολοκληρώνει ως άνθρωπο χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί με κάνει να ξεχνάω το μετά και το πριν χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί με κάνει να νιώθω ότι είμαι μοναδική χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί είναι γλυκός,υπομονετικός,τέλειος,σοβαρός όταν πρέπει,χαλαρός όταν χρειαστεί και με τρελένει χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί είναι ο ένας και μοναδικός για μένα χωρίς να το ξέρει....Ε,λοιπόν ναι....είμαι ερωτευμένει με έναν άνθρωπο χωρίς να το ξέρει....:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τον αγαπώ γιατί με ολοκληρώνει ως άνθρωπο χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί με κάνει να ξεχνάω το μετά και το πριν χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί με κάνει να νιώθω ότι είμαι μοναδική χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί είναι γλυκός,υπομονετικός,τέλειος,σοβαρός όταν πρέπει,χαλαρός όταν χρειαστεί και με τρελένει χωρίς να το ξέρει....Τον αγαπώ γιατί είναι ο ένας και μοναδικός για μένα χωρίς να το ξέρει....Ε,λοιπόν ναι....είμαι ερωτευμένει με έναν άνθρωπο χωρίς να το ξέρει....:cry_x:
καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις.... ετσι νοιωθω κι εγω!:(Υ.Γ ποναει πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις.... ετσι νοιωθω κι εγω!:(Υ.Γ ποναει πολυ!!!
Δεν ξέρω τι να κάνω να του το πω?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Δεν υπαρχει γιατι! απλα σε αγαπαω τοσο μα τοσο πολυ :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να κάνω να του το πω?:redface:

δεν ξερω ακριβως την κατασταση σου... εμενα μου λενε πως πρεπει να ακουσω τη καρδια μου οποτε αυτο σου λεω.... ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ! δεν ειναι δοκιμασμενο... οποτε δεν σου λεω πως ειναι 100% σιγουρο! εγω δεν κανω απλος τιποτα... τον βλεπω να ειναι ευτυχισμενος και αυτο μου φτανει... αλλα! δεν σταματω να ελπιζω!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
δεν ξερω ακριβως την κατασταση σου... εμενα μου λενε πως πρεπει να ακουσω τη καρδια μου οποτε αυτο σου λεω.... ΑΚΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ! δεν ειναι δοκιμασμενο... οποτε δεν σου λεω πως ειναι 100% σιγουρο! εγω δεν κανω απλος τιποτα... τον βλεπω να ειναι ευτυχισμενος και αυτο μου φτανει... αλλα! δεν σταματω να ελπιζω!!!!:)
Η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση είναι λίγο μπερδεμένη.....Είναι μεγαλύτερος από μένα.Πάντως η τελευταία σου πρόταση μου δίνει κουράγιο και ελπίδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι η κατάσταση είναι λίγο μπερδεμένη.....Είναι μεγαλύτερος από μένα.Πάντως η τελευταία σου πρόταση μου δίνει κουράγιο και ελπίδα
ναι χαιρομαι πο σου δινω ελπιδες! ακου ομως... μπορει οπως μου λες να ειναι μεγαλυτερος απο εσενα αλλα δεν σημαινει πως δεν εχεις ελπιδες μαζι του! και στην δικη μου περιπτωση ειναι μεγαλυτερος και οχι λιγο πολυ! οποτε; δεν παιζει ρολο η ηλικια... απλα ΞΕΚΟΛΛΑ! απο αυτη την εμμονη ιδεα που ονομαζεται ΗΛΙΚΙΑ! υπαρχουν πιο σημαντικα πραγματα που μπορει να σας ενωνουν! οκ; σταματα να σκεφτεσαι αρνητικα...:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ναι χαιρομαι πο σου δινω ελπιδες! ακου ομως... μπορει οπως μου λες να ειναι μεγαλυτερος απο εσενα αλλα δεν σημαινει πως δεν εχεις ελπιδες μαζι του! και στην δικη μου περιπτωση ειναι μεγαλυτερος και οχι λιγο πολυ! οποτε; δεν παιζει ρολο η ηλικια... απλα ΞΕΚΟΛΛΑ! απο αυτη την εμμονη ιδεα που ονομαζεται ΗΛΙΚΙΑ! υπαρχουν πιο σημαντικα πραγματα που μπορει να σας ενωνουν! οκ; σταματα να σκεφτεσαι αρνητικα...:);)
Αχ,πόσο δίκιο έχεις...Ας έδειχνε κι αυτός λίγο ενδιαφέρον και δεν θα υπολόγιζα τίποτα:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ,πόσο δίκιο έχεις...Ας έδειχνε κι αυτός λίγο ενδιαφέρον και δεν θα υπολόγιζα τίποτα:cry_x:
να σε ρωτησω ειναι πολυ μεγαλυτερος σου; ποσα χρονια;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
να σε ρωτησω ειναι πολυ μεγαλυτερος σου; ποσα χρονια;:)
Ε....είναι 19.:redface:αλλά έχουμε πολλά κοινά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ε....είναι 19.:redface:αλλά έχουμε πολλά κοινά...
ωραια ... ξερει τι νοιωθεις για εκεινον;στην δικη μ κατασταση οχι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ωραια ... ξερει τι νοιωθεις για εκεινον;στην δικη μ κατασταση οχι....
Όχι δεν γνωρίζει τα πραγματικά μου συναισθήματα για αυτόν,αλλά προσπαθώ να γίνω τουλάχιστον φίλη του για να μην τον νοιώθω τόσο μακριά μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Όχι δεν γνωρίζει τα πραγματικά μου συναισθήματα για αυτόν,αλλά προσπαθώ να γίνω τουλάχιστον φίλη του για να μην τον νοιώθω τόσο μακριά μου:)
Ακου Ηλεκτρα να γινεις φιλη του αποκλειτεται... πως θα νοιωσεις οταν τον δεις διπλα σε καποια αλλη; μη το κανεις! δειξε του τι πραγματικα νοιωθεις και οτι ειναι να χασεις θα το χασεις αλλα! οτι ειναι να κερδισεις θα το κερδισεις... στο λεω εξ ιδιας πειρας εγινα φιλη του και τωρα τον βλεπω διπλα σε αλλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Ακου Ηλεκτρα να γινεις φιλη του αποκλειτεται... πως θα νοιωσεις οταν τον δεις διπλα σε καποια αλλη; μη το κανεις! δειξε του τι πραγματικα νοιωθεις και οτι ειναι να χασεις θα το χασεις αλλα! οτι ειναι να κερδισεις θα το κερδισεις... στο λεω εξ ιδιας πειρας εγινα φιλη του και τωρα τον βλεπω διπλα σε αλλη...
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή!Έχεις δίκιο...Χθες το συζητούσα με την αδερφή μου και μου είπε ότι δεν θα κερδίσω τίποτα αν δεν του το πω...Μάλλον πρέπει να του το πω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή!Έχεις δίκιο...Χθες το συζητούσα με την αδερφή μου και μου είπε ότι δεν θα κερδίσω τίποτα αν δεν του το πω...Μάλλον πρέπει να του το πω:redface:
πρεπει να τον αγαπας πολυ! κανε οτι καταλαβαινεις.... αυτο σου λεω... μονο προσεχε να μην τον πληγωσεις και μην πληγωθεις.... ακου εγω χθες τον ειδα ηταν σε μια καφετερια με την αλλη και πραγματικα δεν μπορουσα να παρω τα ματια μου απο αυτους τι να κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top