Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,815 μέλη και 2,441,800 μηνύματα σε 76,734 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 273 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς ήσαστε πέρυσι τέτοιες μέρες;

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών . Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 16:10, 11-09-06:

Αρχική Δημοσίευση από Demelene
6 Μήνες πριν απολυθώ!
Απο δουλιά η απο φαντάρος?

Ρε γμτ και πέρυσι και πρό-πέρσι εδώ είμουν. Χμμμ μήπως δεν είναι καλό αυτό?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,019 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 18:56, 11-09-06:

Πέρσι τέτοια ακριβώς εποχή –Σεπτέμβρης 2005-ξεκινούσε ο χειρότερος χρόνος της ζωής μου με αποκορύφωση το φετινό Ιούλιο και ακόμα δεν τελείωσε οριστικά το πράγμα.

Μιλάω για όλους τους τομείς. Οικογένεια, επάγγελμα, οικονομικά, ερωτικά, φιλικές σχέσεις και το κερασάκι σοβαρά προβλήματα υγείας και των δύο γονιών μου.
Πού να ήξερα τι με περίμενε.

F**k it!!! Να μαστε καλά και να τα αντιμετωπίζουμε …θα γυρίσει δε θα γυρίσει
ο τροχός ?

Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 19:08, 11-09-06:

Γιάννη Ναύτης είναι η απάντηση!
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 13:55, 21-09-06:

Πέρισυ ήμουν σε πολύ καλή φάση: είχα μόλις πάρει πτυχίο και περίμενα να ορκιστώ, είχα περάσει υπέροχα στις διακοπές, αισθανόμουν ωραία!
Υπήρχαν βέβαια και τα αρνητικά. Σταμάτησα από μια part-time δουλειά που έκανα και άρχισα να ψάχνω συστηματικά για άλλη, κάτι που κατάφερα! Ήταν ωραία πέρισυ που έφυγα από το φοιτητιλίκι, αισθάνθηκα πολύ δημιουργικά! Τώρα πάλι ως φοιτήτρια, μεταπτυχιακό σε άλλη χώρα το βλέπω λίγο πισωγύρισμα.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12,565 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 04:59, 25-10-06:

Αχ μη χαθεί το θέμααα...!

Εγώ πριν από ακριβώς ένα χρόνο είχα μόλις δώσει την πολυπόθητη διπλωματική μου, μετά από πολλά βάσανα... πολλά...
Και τέτοια ώρα κοιμόμουν λίγο...

Γιατί σε λίγο θα ξυπνούσα, ώστε να πάρω το αεροπλάνο και να μετακομίσω στα ξένα...

Έντονο.
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 10:44, 25-10-06:

χμμμ..οκτώβρης του '05....
Έγραφα τη διπλωματική του μεταπτυχιακού μου μέσα στο αγχος για να προλάβω τις προθεσμίες του "σεπτέβρη", αναρωτιόμουνα τι θα γίνει με το θέμα "διδακτορικό" και επειδή λεφτά στον ορίζοντα δεν έβλεπα είχα αρχίσει να σκέφτομαι μήπως να αρχίσω να ψάχνω για δουλειά...
Επείσης έκλεινα ένα χρόνο σχέσης με τον τότε καλό μου και συνειδητοποιούσα πόσο μα πόσο πολύ παραπάνω από ότι έπρεπε (από άποψη συναισθημάτων) είχε κρατήσει αυτή η σχέση και ένιωθα πολύ κακός άνθρωπος γιατί εν γνώσει μου έπαιζα με τα συναισθήματα του...

χμμμ... μάλλον δεν ήμουν κ στα καλύτερα μου τότε...
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 10:45, 25-10-06:

πολύ καλύτερα απ ότι φέτος πάντως...
Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε: στις 13:53, 25-10-06:

Εντελώς διαφορετικά απο ότι φέτος.
Ήμουν σε άλλη πόλη, άλλο σπίτι, άλλη δουλειά, άλλες υποχρεώσεις και άλλες αγωνίες και στόχους απο ότι φέτος.
Κάτι όμως μου λέει ότι και του χρόνου το 2007 πάλι τα ίδια θα γράφω για τον Οκτώβρη του 2006.
Τι να κάνω δεν μπορώ να κάτσω στα αυγά μου, τουλάχιστον όμως δεν βαριέμαι βρε παιδί μου
Πάντως φέτος είμαι πιο καλά
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,646 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 14:04, 25-10-06:

Τον περσινό Οκτώβριο ετοιμαζόμασταν με τον Γιάννη μου να γιορτάσουμε τα γενέθλιά μας προγραμματίζοντας μια υπέροχη εκδρομή στην ορεινή Αρκαδία τα δυο μας. Φέτος ετοιμαζόμαστε για ένα πάρτυ που θα γράψει εποχή!
Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε: στις 14:22, 25-10-06:

Πέρυσι τέτοια εποχή .. πω πω γενικά ο Σεπτέμβρης και ο Οκτώβρης δεν είναι οι μήνες μου.. Πέρυσι τέτοια εποχή γύρισα στον πρώην μου (όπου ευτυχώς φέτος είμαι μόνη μου και στηρίζομαι στα πόδια μου χωρίς τις μπατερίτσες κανενός πρώην), ξεκινούσα το Μεταπτυχιακό μου (οπου αυτές τις μέρες παρέδωσαν την τελική εργασία για να πάρω το πτυχίο μου), είχα δουλειά (όπου παραιτήθηκα πριν λίγο καιρό γιατί έφτασα στο Αμήν), ... νομίζω ότι φέτος είμαι πολύ πιο συνειδητοποιημένη από πέρυσι... για τα ΘΕΛΩ μου τουλάχιστον...
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 14:28, 25-10-06:

διακοπες....
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,596 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 15:33, 25-10-06:

Πέρσι....χμμμμ τρείς έβδομάδες μαθημάτων στη σχολή, το εξάμηνο μου φαινόταν κάπως βαρετό, καμάρωνα σαν μπεκάτσα για το νέο μου μαύρο δερμάτινο μπουφάν, είχα φάει κόλλημα με μια μεγαλύτερη κοπέλα που είχα γνωρίσει το καλοκαίρι σε παραλιακή καφετέρια και τελικά αποδείχτηκε συμφοιτήτριά μου (!!!), την έπιασα στη σχολή και της μίλησα με σκοπό να γνωριστούμε καλύτερα, επίσης τέτοιες μέρες σε κάθε μάθημα γελάγαμε βλακωδώς με το φιλαράκι μου τον Κώστα γιατί ευφήυρε μια νέα ονομασία για σχολείο: "Κολλέγιο ο Μολοσσός", το "τέτοιο" του Μολοσσού και άλλες τέτοιες απίστευτες βλακείες που όμως τις λέγαμε με τέτοιο ύφος που διαλυόμασταν στα γέλια. Θυμάμαι τα ατέλειωτα τσιγάρα και ποτά στην Καλλιθέα, στα Πατήσια, εδώ, όπου γενικά μαζευόταν η παρέα και ξενυχτούσαμε. Θυμάμαι την καθημερινή επικοινωνία με τον φίλο Covenant και τις απορίες μου για το αν η κοπέλα από τη σχολή όντως φαινόταν ότι ήταν τσιμπημένη μαζί μου ή αν εγώ είχα πιεί δέκα κιλά ουίσκυ και δεν ήξερα τι έβλεπα. Θυμάμαι την απεριόριστη χαρά μου που έκανα έναν φίλο μου και πορώθηκε με το Battlestar Galactica και μετά εκείνος με πόρωσε με το LOST. Θυμάμαι κι άλλα, πολλά, καλά!
Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 288 μηνύματα.

H Kassie έγραψε: στις 00:28, 26-10-06:

Πέρυσι τέτοια εποχή...
Ήθελα ακόμα ένα μήνα για να τελειώνω με τις εξετάσεις του πτυχίου, ενώ είχαν ήδη προηγηθεί 3 μήνες. Δεν είχα πάει διακοπές , όλοι οι φίλοι από Ελλάδα μου' στελναν μηνύματα από παραλίες και μου' σπαγαν τα νεύρα, δεν άντεχα άλλο τους τρελαμένους συμφοιτητές μου και η ουρά του γα'ι'δάρου μου φαινόταν απίστευτα δυσκολοχώνευτη . Για να συμπληρωθεί η ευτυχία μου είχα βάλει αργά αλλά σταθερά 10 κιλά και δεν μου κάνανε τα ρούχα μου, με αποτέλεσμα να πρενάω τα βράδυα μου ράβοντας κουμπιά πιο έξω .
Τελικώς, και πτυχίο πήρα και τα 10 κιλά έχασα(ελπίζω να μην τα ξαναβρώ σύντομα ). Άρα μπορώ να πώ ότι προόδευσα .
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 3,896 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 09:42, 26-10-06:

εγω γυρνούσα ένα συνέδριο στην Πάτρα που παρουσιαστηκε και το θέμα την πτυχιακης μου
Είχα ουραστεί απο την αυπνία, σκεφτόμουν πότε θα παρουσιασω την πτυχιακη να τελειωνω να πάρω το πτυχιο και με παίρνουν τηλ οτι στις 2 Νοέμβρη την παρουσιαζω και πάλι καλά σε νορμαλ καθηγητες
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 20:24, 03-11-06:

Πέρσι τέτοια ώρα ετοιμαζόμουν για το πάρτι Έναρξης εξαμήνου... Οκ λίγο πιο μετά...
Άρα: πέρσι τέτοια μέρα γνώρισα τον ιχλίμεντιχ!!!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 22:05, 03-11-06:

αχ.... περισυ τέτοιες μέρες όλη η οικογένεια μου ετοιμαζόταν μέσα στην τρελή χαρά για τον επικείμενο... αρραβώνα μου στις αρχές του Δεκέμβρη ....
(πόσο θέλω να γράφω του χρόνου εδώ για την λύπη που περνάω φέτος και να ειναι απλά μια ... ανάμνηση!)
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 22:07, 03-11-06:

Θα είναι Κουέ μου... Θα το κάνεις εσύ να είναι, γιατί απλά... Κουέ είσαι, δεν μπορεί!!!
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 519 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 00:05, 04-11-06:

..πέρυσι,τέτοιες μέρες,ήμουν σε μια καινούρια σχολή με τον απίστευτο φόβο ότι ίσως αυτό αποδεικνυόταν τεράστιο λάθος,είχα σχέση μ'ένα καταπληκτικό παιδί,αλλά ταυτόχρονα,προσπαθούσα να ξεπεράσω κάτι που είχε γίνει το καλοκαίρι και να συνειδητοποιήσω ότι πολλές φορές τα όνειρα δεν γίνονται πραγματικότητα..

...φέτος,συνειδητοποιώ πως το ότι άλλαξα σχολή ήταν ό,τι καλύτερο μπορούσα να κάνω,χώρισα αλλά έχω πολύ καλές σχέσεις με το παιδί που προανέφερα και τώρα πια ξέρω ότι..όταν θες κάτι πάρα πολύ,όλο το σύμπαν συνομοτεί για να το αποκτήσεις.. και... ναι! ..τα όνειρα μπορούν να βγουν αληθινά...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 17:30, 04-11-06:

Πέρσι τέτοια μέρα και τέτοια ώρα ήμουν στο Τραμ 10 μπροστά από το Πανεπιστήμιο και γυρνούσα σπίτι...
Ήταν Παρασκευή και θα πήγαινα να αποχαιρετήσω την καλή συγκάτοικο (και μόνη μου φίλη τότε στην πόλη), που θα πήγαινε Lugano για δουλειά...
Άρα θα ξέμενα για δεύτερο ή τρίτο σκ μόνη στην πόλη, χωρίς.. τίποτα και κανέναν.

Όπως χάζευα κάτι στο κινητό μου, συνειδητοποίησα ότι είχα χάσει το τηλ. του χθεσινού τυπά, εκείνου του συμπαθητικού ξανθωπού, της πρώτης μου γνωριμίας.

Εκνευρίστηκα, ήθελα να απελπιστώ.

Αυτός θα γινόταν αργότερα ο ιχλίμπεντίχ μου.

Προς το παρόν είχα να περάσω πολλές ώρες ξοδεύοντας πολλά λεφτά, μπροστά στην οθόνη κάποιου υπολογιστή στο internet cafe, ψάχνοντάς τον...!
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 10:09, 09-11-06:

πέρσι τέτοιες μέρες δεν θυμάμαι αλλά πρόπερσι τέτοιες μέρες είχα μόλις προσληφθεί στη δουλειά μου..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    NastStorm

Βρείτε παρόμοια